NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Půlsilvestr 2013 na Opaťáku u Hradce Králové

Vložil Anonymní, 7. Červenec 2013 - 7:57

Slunný 6. červenec přinesl na Opaťáku u HK slunný i veselý (půl) Silvestr. Jednalo se už o několikátý ročník originální víkendové akce, takže jsme se dočkali dokonale zorganizované zábavy i gastronomie od rána až do pozdní noci. Počínaje ihned po ránu kuchyní, která voněla řízky s bramborovým salátem, srnčím gulášem a pravou domácí svíčkovou, přes hojně obsazené dětské soutěže, neustále okupované maxinafukovačky na vodě, legrační malování na tělo, až po srdeční kapelu naturistů, která neúnavně hrála od poledne až do hluboké noci.


Obloha mezi Hradcem Králové a Pardubicemi sice po ránu nevěštila žádné slunné superlativy, nicméně n-pláž se už od pátku plnila naháči ze široka daleka a stanů bylo nepočítaně. Oproti minulým ročníkům se to sem sjelo opravdu z velkých dálav. Co jsme stačili postřehnout, tak přijel i známý naturista, „šéf“ známé nuda pláže u slovenského Šútova Janko Kleskeň. Slyšet bylo i polštinu.
Co mě letos ale opravdu udivilo, byly ryby, které se průzračné vodě Opaťáku pohybovaly přímo mezi koupajícími se :-O. (Fotky zde uvedu [jestli se povedou] po zaslání fotografem)
My jsme přikvačili z právě skončené Naturistické Lipnice 2013, takže jsme měli vše vypočítáno na minutu. Krátce po poledni jsme už u Hastrmana rozbalovali naše maxinafukovačky, které ráno ještě brázdily vodu lomu u Lipnice nad Sázavou.
Zvláště malí naháčci ale kvapem začali aquazorb, vodní houpačku i maxiroller okupovat a u některých jsme museli opravdu výrazně poukazovat na to, že ve vodní kouli je vzduchu jen asi na 25 minut :-D.
Po vodním vydovádění jsme se pustili do dětských soutěží, které tentokrát vedla servírka, šenkýřka, studentka, naturistka, pomocnice, … Lucka. Začalo se šipkami, pétanque, pokračovalo se vodním střílením na kelímky a spoustou podobných disciplin.

Dospěláci se mezitím bavili s neúnavnou kapelou Mirka Voleského, kteří po celý den i noc dělali na Opaťáku tu správnou východočeskou atmosféru. Zazpívali jsme se s nimi Okolo Hradce, v malé zahrádce a další veselé české písničky, s přibývajícím večerem a ubývajícím sluncem přišel vhod i Pramínek vlasů, jehož sny připravilo opravdu až svítání…
Nakouknul jsem i do kuchyně, kde to frčelo po celý den až do noci a opravdu mě až překvapila dokonalá souhra všech pod vedením Jirky Serbouska, který měl na „svědomí“ :-) přípravu všech půlsilvestrovských specialit. Po zásluze si v podvečer vychutnal ovace všech přítomných za jeho dokonalou gastronomickou hostinu.
Ovace nekončící pak patřily Josefovi Opaťákovi, který z tohoto dříve velmi neutěšeného místa udělal jednu z nejoblíbenějších nudi pláží v ČR, kam se sjíždějí patrioti z velkých dálek. Zatímco na mnohých plážích se naturisté dohadují s textiláky, rybáři a nakonec mezi sebou, kdo bude séct trávu a pod., tak na Opaťáku je vše, jak má být a nikdo nemusí mít sebemenší starosti, že by zde nezažil neopakovatelné naturistické chvíle. Možná málokdo si dnes uvědomuje, že na tuto opravdu výstavní nudi pláž se dodnes neplatí vstupné a všechny náklady Josef hradí z příjmů z občerstvení.
Pepa si určitě zaslouží velký dík a podporu do budoucna!

Na tomto místě budou vbrzku další fotografie pro účastníky. Mnozí fotografové se teprve teď probírají po veselé noci a snímky budou posílat až po dojezdu domů. Pokud máte i vy vydařené fotografie, tak je pošlete prosím na: naturista@naturista.cz. nejvydařenější fotky budou ve zmenšeném formátu uvedeny u tohoto článku. Obličeje neodsouhlasených účastníků budou rozmazány tak, aby dotyční nebyli k poznání a neměli kvůli své přítomnosti na této akci problémy se svým textilním okolím.

Přejeme všem naháčům krásné léto a na OPAŤÁKU zase někdy ahoj [Tmavé brýle]

Nudi OpaťákNudi Opaťák Nudi pláž s možností stanování a ubytování v karavenech OPAŤÁK u Hradce Králové (okres Pardubice)
GPS: 50.164756,15.790867
Provozovatel: Josef Opaťák se společníkem Mirkem Voleským, Tel: 604 545 401


Zobrazit místo NATURISMUS Czech Republic na větší mapěPočasí Hradec Králové - Slunečno.cz
5
 
-

Půlsilvestr Opaťák

Vložil lucka-hk, 7. Červenec 2013 - 21:49

kdo nebyl prohloupil, jedna z nej akci za posledni dobu :)

 
-

Opaťák na jedničku

Vložil Majkl (bez ověření), 7. Červenec 2013 - 22:18

Souhlasím s Luckou. Víkend na Opaťáku byl prostě báječný :-)

 
-

Půlsilvestr 2013

Vložil HonzaK, 9. Červenec 2013 - 20:53

Super akce. Myslím, že jsme příchod druhého pololetí l.p. 2013 společně řádně a vesele přivítali. Mnozí, po krátkém ranním odpočinku, ve vítání pokračovali až do nedělních odpoledních hodin… :o)

 
-

Super akce Půlsilvestr

Vložil qwerty, 10. Červenec 2013 - 20:16

Dekujem Lucce, za nas nalakala na dobre jidlo a vsem, ze vytvorili paradni atmosferu. Roman a Lenka

 
-

Absence na Půlsilvestru.

Vložil kebirk, 20. Červenec 2013 - 13:55
Obrázek uživatele kebirk
Zdravíme všechny a škoda,že jsme se nezůčastnili.Bohužel naše práce vyžaduje docházku někdy i o víkendech a svátcích,což byl tento případ.Ale protože nám tato lokalita nedala,vyjeli jsme tam tento týden.Maximální spokojenost.Křištálová voda a příjemný kemp se „svérázným“ Pepou.Na můj vkus sice hodně lidí,ale klid,pořádek a pohoda.Doufám,že příště nám to výjde??Přejeme všem krásné léto.Petr a Jana. [Spiklenec] Pohoda OpaťákPohoda OpaťákpohodapohodaOpaťákOpaťákOpaťák rybkyOpaťák rybky