NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Rekordních 140 naháčů ve Valašském Meziříčí

Vložil Anonymní, 14. Duben 2013 - 12:15

Přes 140 naháčů si nenechalo ujít poslední Valašskou noc naturistů před letními prázdninami. Za vyjímečně skvělé naturistické atmosféry jsme zažili večer plný dětinského skotačení v koulích, maxiválci, houpačce, trampolině, ale i pohodové klábosení ve vířivkách, posezení u skleničky přímo u vody, nebo meditativní (polo)spánek v magicky pouze svíčkami osvětleném mimořádně vydařeném wellnessu. Téměř jako obvykle se ve „ValMezu“ sešla skvělá společnost v téměř dokonalém poměru ženy-muži a kořením n-večera byly nonstop dovádějící děti, které by všechny místní i naturistovy atrakce „túrovaly“ snad dodnes.


Zatímco v podobných aquaparcích, třeba i v nesrovnatelně větších městech se před termíny vždy spíše obáváme, jestli areál naplníme, v tomto AP jsme se od začátku roku sešli už potřetí a do této třetice všeho nejlepšího jsme vytvořili rekord přes 140 naháčů (s pomocníky 150).
Svoje jistě sehrává bezkonkurenční útulnost tohoto aquaparku s originálním celodřevěným stropem, občerstvením přímo u vody, ihned v sousedství plavecký bazén 25m, kouzelný wellness originálně osvětlený pouze svíčkami. Fotogalerie aquapark, wellness. A samozřejmě skvělá naturistická společnost moravsko-slovenských naháčů, kteří si namnoze právě na těchto n-večerech dávají dostaveníčka.


V tomto maximu v návštěvnosti nám také pomohlo zveřejnění v Tipech na víkend na NOVINKY.CZ, které se nám nepoštěstí pokaždé, nicméně pokud se na Novinky dostaneme, tak je publicita na naše poměry mimořádná. Pokud bychom spoléhali pouze na n-štamgasty, tak bychom byli pouze na sotva polovině návštěvnosti.
Velmi přínosná je také angažovanost samotného Aquaparku Valašské Meziříčí, který několik dnů dopředu vystaví naše plakátky do vchodu AP. Viz úvodní naše fotka s uvedeným „áčkem“.

PonorkaPonorka Na fotce vidíte, že naše cesta vedla opět přes Zlín, kde jsme přibrali Romana Bureše s Janykulou. Roman si pro tentokrát připravil téma jemu vlastní – verneovská ponorka se všemi historicky originálními nýty, „budíky“, pákami a dalšími hejblátky.
Romanova díla jsou vždycky inspirací pro další naháče. Takže nakonec se přidala i řada z nich a tentokrát nechyběl ani ambiciózní 2a půlletý malíř, který svoji maminku opravdu řádně zmaloval… S opět originálním výtvarným nápadem přišel známý Pepper-Pepax, který s akademicko-asketickou kamennou tváří předvedl svoji plynovou maskou s titulem „Žeru tvargle“. Nechyběly ale ani už opravdu netrpělivě očekávané jarní květiny, sluníčka sedmitečná a další radosti jara.
Na všechny soutěžící se dostaly odměny v podobě kalendářů, triček, nebo perníků, kterými nás hojně zásobil na nedávné Perníkové noci naturistů pardubický perníkář PAVEL JANOŠ.


Oblíbené saunové ceremoniály byly jako obvykle plně obsazeny a kromě tradičních vůní a různých doplňků jsme tentokrát nechali mezi sauňáky kolovat příjemně chladící Alpu, eukalyptové bonbony a samozřejmě největší ohlas měla závěrečná hruškovice od našeho místního skalního příznivce a kamaráda Radka. Mockrát děkujeme. Poprvé jsme se také na saunovém ceremoniálu setkali se sauňákem, který prohlásil „nemám rád saunové ceremoniály“ [Smích] . Což osobně velmi chápu, protože toto zpestření saunového procesu příliš nezapadá do představ lidí, kteří prosazují meditativní klid v prohřívárně. Přesto našemu kamarádovi Radkovi mockrát děkujeme za názor i návštěvu a přejeme mu mnoho zdaru jeho SAUNĚ FÉNIX v Uherském Hradišti.

Říká se, že v nejlepším je třeba skončit a podle mých zážitků a zkušeností nejen z ValMezu jsme tuto sobotu byli opravdu v tom nejlepším. Mimořádně příjemná atmosféra v hojně, ale ne přespříliš naplněném aquaparku dává dobrý předpoklad, že se po letní přestávce v tomto mimořádně útulné aquaparku sejdeme v hojném počtu i na podzim. Termíny sledujte prosím na naší straně VALAŠSKÝCH NOCÍ NATURISTŮ.

Velmi děkuji vedení Aquaparku Valašské Meziříčí, zejména paní Wrzecké za poskytnutí areálu aquaparku pro Valašské noci naturistů a pomoc s jejich propagací.
Romanovi Burešovi za opět originální a dokonale propracovaný obraz vereneovské ponorky.
Pomocníkům Evě, Petrovi Mikulkovi a Lindě, Janykule, Knihovníkovi, Radkovi z ValMezu, Drkošům, vzácnému hostu – „šéfovi“ nejoblíbenější slovenské nuda pláže Šútovo Jankovi Kleskeňovi a všem skvělým naháčům, kteří na tomto ValMezu vytvořili opravdu mimořádně příjemnou naturistickou atmosféru.


POZOR!!! Nespěme na vavřínech! Už příští sobotu nás čeká veledůležitá n-premiéra v NADPRŮMĚRNĚ navštěvovaném AQUAPARKU UHERSKÉ HRADIŠTĚ. Zde by byl náš počet 140 naháčů nedostatečný. Musíme opravdu sezvat celou naturistickou Moravu i se Slovenskem, abychom pokračování Slováckých večerů naturistů vedení AP opodstatnili.
PROTO PŘIJĎTE, PŘIJEĎTE, ZVĚTE SVÉ ZNÁMÉ.
Aquapark Uherské Hradiště je opět jeden z nejlepších areálů tohoto druhu – NOSITEL OCENĚNÍ BAZÉN ROKU 2011. Slovácký večer naturistůSlovácký večer naturistů
5
 
-

Návštěvnost ValMezu

Vložil M.Dr., 14. Duben 2013 - 15:38

Myslím, že na vysoké návštěvnosti ValMezu se podepisuje i blízkost Slovenska a stále lepší informovanost mezi slovenskými naturisty. Slovenština je ve ValMezu slyšet stále víc.

Ale jak píše Ivoš, teď nás čeká tvrdší oříšek – dokázat opodstatněnost pořádání Slováckého večera naturistů. Takže hor sa bratia na Uherské Hradiště! To máme zo Slovenska ešte bližšie a okrem toho, Slovácko je už skoro ako Slovensko, tiež tam žijú Slováci [Spiklenec]

 
-

Posila zo Slovenska

Vložil Miloš TN, 14. Duben 2013 - 20:31
Obrázek uživatele Miloš TN

Vcera vecer sme sa tiez zucastnili na natur stretnuti vo VM. Boli sme velmi prevapeni hojnym poctom bezplavkovych ucastnikov. No mrzela nas jedna vec a to ta, ze sme jednotna celosvetova organizacia INF-FNI, no slovenske preukazy, ktore uznavaju aj inde v zahranici tu neplatili! Pritom mame tie iste clenske znamky, len farba preukazov nas odlisuje. Zeby nova forma rasizmu? [Úsměv] Zlte preukazy (Ceske) platia a biele (Slovenske) nie! Ale inak sme boli velmi spokojni a tesime sa na stretnutie v UH. Milos TN

 
-

Ponorka?

Vložil M.Dr., 14. Duben 2013 - 20:34

Mně to připomenulo robota Emila: http://www.youtube.com/watch?…

 
-

barva na tělo vs. tempera

Vložil Jiří Čech, 17. Duben 2013 - 13:59
Obrázek uživatele Jiří Čech

Předně moc dík za skvělý večer ve ValMezu! Byli jsme tam s přítelkyní poprvé a bylo moc fajn. Skoro jsem jí přemluvil na malování na tělo. Od toho jí ale nakonec odradilo to, že k malování jsou nachystané tempery a ne barvy na tělo. Měla celkem obavy z nějaké alergické reakce. Vím, že je to asi otázka financí. Máte někdo s temperama na těle nějaké špatné zkušenosti? Jinak ještě jednou dík za pěkný večer a těším se příště na viděnou (bohužel asi ne v Uherském Hradišti).

 
-

Barvy na tělo

Vložil zurek (bez ověření), 17. Duben 2013 - 16:25

S temperami z 99% nejsou dermatologické problémy. Vím o jedné holce z těch tisíců dosud se malujících, která se nechce malovat, že má potom nějaké problémy. Co je ale horší a mě jako dlouholetého uklízeče po n-akcích čím dál víc deptá, je to boží dopuštění, které po malování vždycky zůstane. Vrcholem byli Poláci v Aquapalace, kteří schválně dlaněmi matlali po sobě, po stěnách, po zemi… Další mínus pro tempery je to, že naháči ve vidině slastného n-komunismu si nakydají temper třeba půl tuby od jedné barvy a pak spotřebují jen sotva desetinu. Cena je potom opravdu dost diskutabilní.

Takže suma sumarum zaneřáděné prostředí, plýtvání barvami, další nutný úklid doma – štětce, umazané tuby, obaly atd. – nakonec asi opravdu přejdeme k trochu dražším, ale neporovnatelně praktičtějším barvám na obličej, se kterými nebudou takové trable a jsou opravdu jen o něco málo dražší.
Kdyby se mezi naturisty našel nějaký obchodník s těmito barvami, tak rádi navážeme spolupráci.

 
-

Barvy na obličej

Vložil M.Dr., 17. Duben 2013 - 21:02

Už jsme si s manželkou říkali, že příště, až se budeme chtít zmalovat, tak si radši koupíme ty barvy na obličej. Mimochodem, začal je používat i Roman Bureš, nevím, jestli pokaždé, ale například dort a zmrzlinu k 10. výročí Naturisty.cz maloval těmito „pastelkami“.

Tak mě napadlo, co kdyby si lidi, kteří se chtějí malovat, přinesli svoje barvy? Vždyť to nestojí majland. Samozřejmě kdyby někdo neměl, tak by se mu mohly půjčit. Ale byla by to možná forma pomoci naturismu.

 
-

Takisto sme sa s manželkou

Vložil nOOb (bez ověření), 5. Květen 2013 - 19:45

Takisto sme sa s manželkou zúčastnili a bol som trošku prekvapený tými preukazmi, ale bolo to malé bezvýznamné mínus. Inak to bolo celé max skvelé.

 
-

"Preukazy pre všetkých"

Vložil zurek (bez ověření), 6. Květen 2013 - 6:02

Já jsem velmi rád, že se na našich n-akcích můžeme setkat s našimi slovenskými kamarády :-) Věc se slevami je ale značně komplikovaná a různí se případ od případu. Např. v Uherském Hradišti mi pan ředitel hned do začátku řekl, že „ceny budou platit pro všechny bez vyjímky podle jejich ceníku“.

Ve Valašském Meziříčí jsme měli dosud slevy pro členy Klubu Naturista.cz. Návštěvnost po počátečních rekordech šla od r. 2009dolů a to nebyla moc dobrá výchozí pozice pro vyjednávání. Letošní 3 Valašské noci naturistů ale opět ukázaly, že námaha s propagací se vyplatí a návštěvnosti se podstatně zvedly. To nám dává do nastávající n-sezony od října 2013 dobrou šanci vyjednat tyto slevy i pro Slováky. Já se o to budu ze všech sil snažit a včas vám tady dám vědět.