Přirozená radost ze života

-

Skoro silvestrovský Liberec

Vložil Roland Jitka, 28. Prosinec 2011 - 23:13

Netradičně v úterý 27.12. 20011 se konala naturistická Párty v Libereckém Babylonu, protože sobota nebyla možná kvůli Vánocům a Silvestru. (oba dny vycházejí na soboty) Většina lidiček musela ve středu do práce. Na náladě Naturistické párty to nebylo znát a Naturistický večer navštívili i lidé ze vzdálenějších míst naší republiky. Atmosféra byla úžasná, a kdo nebyl přítomen opravdu prohloupil. Vše časově klapalo (jak jinak) a nenastal sebemenší problém.

Sázka na první dvouhodinový mix FKK a textil se opět vyplatila, protože ve 20.00 i s nově příchozími, byl počet návštěvníků větší než v době FKK+textil. Mnoho textilních návštěvníků zůstala na pozvání naturistů i v naturistické době a z aqua odešel jen málokdo. Potěšilo nás, že mnoho předtím textilních kolegů a kolegyň zůstalo nejen do konce, ale i se zúčastňovali soutěží. Rádi bychom pokračovali v téhle tradici. Mnozí prvňáčci a prvničky si velmi pochvalovali atmosféru a prohlašovali, že by je vůbec nenapadlo, jak může být fajn naturistická párty. (že si ji vždy představovali úplně jinak)

[Úsměv] Jedinou úsměvnou vylomeninu nám způsobil plastový stůl na čepice a kalendáře, hledal po Babylonu čtvrtou nohu od stolu, ale podle pravidla kdo hledá najde, se stůl dal rychle do pořádku.

[Šipka] Od 20.00 bylo už jen vše naturistickém rouše. Hodiny k nám byly milosrdné a chtěly nám prodloužit pobyt tím, že se zastavily přesně na hodnotě 20.05 a vydrželo jim to celou hodinu. Pak hodiny opravil plavčík, že šly o mnoho rychleji. Tak se raději sundaly ze zdi. Čas tím pádem plynul, jak měl bohužel i tak to bylo rychle.
[Šipka] 20.30 Probíhala i soutěž v aquazorbingu. Zúčastnilo se několik naturistů a ač někteří byly v zorbu prvně, počínali si jako staří mazáci. Soutěže se zúčastnila i dětská Miss naturistka Baruška a všem ukázala, že se v zorbu asi narodila a také kdo je pánem (princeznou) v soutěži aquazorbů.

[Šipka] 20.30 Babylonské bludiště (kroužkování). Velmi zajímavá soutěž, kterou vymyslel a následně i zrealizoval naturista Zbyněk. (nick strejjček) Také nás zprvu zarazilo, proč natahuje po Babylonu mnoho metrů provázku.
V čem soutěž spočívá? Přihlášený naturista s dostane kroužek a jde, (mnohdy i leze) s uvedeným kroužkem navlečeným v provázku a nelze kroužek nikde z provázku vyndat.

Cesta byla mnohdy krkolomná, propletena zábradlím a vedla i tobogánem. Soutěžící jsou vysláni na start po minutě, aby si při soutěži nepřekáželi. Účastnilo se jí ve dvou kolech 12 naturistů a naturistek. Všem jsme drželi palce, ale vyhrát může jen jeden. Náročnost soutěže vyjádřil jeden naturista slovy, už v polovině jsem toho měl dost, ale chtěl jsem vyhrát. Což se mu také posléze povedlo. Odměnou pro vítěze při vyhlašování výsledků byl pobyt v hotelu pro dvě osoby a láhev šampusu. [Úsměv] Láhev sektu se sama rozhodla slavit poněkud dříve a na vítěze nebyla ochotná čekat. V podobě sprchy odměnila všechny zúčastněné najednou.
[Šipka] 21.00 Co by to bylo za sváteční večer bez dárků? Dárek se objevil v bazénu těšně před aqua aerobikem. Po rozbalení dárečku vykoukly na naturisty Miss a vicemiss Natura Aneta a Mia a začalo tancování ve vodě na vánoční melodie. Missky se snažily roztančit celý bazén, což se jim velmi rychle podařilo. Na závěr je na bazénovém podiu, možná i neplánovaně vykropil vodotrysk.

[Šipka] 21.15 Začala soutěž dětí které jako již tradičně organizovala paní Jana. Dětí soutěžilo šest. Všichni malí soutěžící Kuba, Simonka, Míša, Lenka a Baruška, vzali soutěž opravdu zodpovědně. Děti soutěžili ve skákání přes švihadlo, skákaly do obruče s nasazením, které by jim kdekterý dospělý mohl závidět. Později si děti ještě zasoutěžili s míčkem na lžičce.

[Šipka] 21.30 V této době zároveň dobíhalo i druhé kolo Babylonského kroužkování. (bludiště) Pak nastalo velké počítání ze stopek, kdo bude vlastně vítězem. [Otazník]

[Šipka] 22.00 Po bazénovém tančení a dětských soutěžích se přihlášení soutěžící běželi osušit. Příprava tradičně probíhala na ochoze nad bazénem a soutěžících i malujících bylo opravdu hodně. Člověk by nevěřil, co během chvilky vytvoří šikovné ruce, nadšení a pár barviček.

[Šipka] 23.00 Vyhlašování výsledků soutěží. Jako první se hodnotily obrázky malovaní na tělo na již tradičních schodech.
Porota ve složení:
Jirka Rybka (hlavní programátor webu Naturista cz a mozek Drupalu)
Zbyněk – nick strejjček – organizátor Babylonského bludiště (kroužkovaná)
Lucka – krásná růže mezi trním (účastnice miss natura a pracovnice Opaťáku)
Roland – moje maličkost – nick cordobka – (redaktor Naturisty cz)

Porota se v prvopočátku shodla pouze na tom, že veškeré obrázky jsou skvělé a vítězové by měli být všichni. Tím ale shoda poroty také končila. Zajímavostí porady poroty bylo, že Jirka Rybka nechtěl o jednom soutěžícím hlasovat. Až později vyšlo najevo proč, protože obrázek namaloval sám. (pochválili jsme jeho velmi férové jednání)
[Úsměv] A zde jsou vítězné obrázky na těle. Sami vidíte, že porota měla těžkou práci vybrat nejlepší. [Úsměv]

[Hvězda] Malování na tělo doznalo určitých kvalitativních změn a dnes už skoro všechny obrázky lze považovat za umělecká díla. Také ceny odpovídaly kvalitě malířů a soutěžících. (pobyty v krásných hotelech v různých koutech České republiky) Nakonec bylo vybráno šest obrázků na tělech soutěžících.
Vítězem dle názoru poroty, naturistů a dokonce i soutěžících (vzácná shoda) byla žirafa namalovaná na tělech Marušky a Matěje. (stejného Matěje, který vyhrál i kroužkování) Druhé místo obsadil obrázek žabáka, čtvrtá byla Jana s děčínským ornamentem (bývalá Miss natura). Páté místo obsadil Franta (když se mu nepovedla dětská soutěž, tak ale jeho jahoda a banán oslovila porotu). Šesté místo osadila Pavlína s namalovaným sektem pro naturisty a s popisky všech letošních naturistických akcí. Všichni výherci si budou užívat v hotelech v České republice.

[Hvězda] Dalším bodem vyhlašování výsledků byla kroužkovaná. (Babylonské bludiště) Vítězem byl Matěj, podporovaný jeho krásnou přítelkyní Maruškou. S časem 16 minut, osm vteřin. Druhé místo patřilo Marcelovi s časem 16 minut, čtyřicet šest vteřin. Třetí místo obsadila Soňa s časem 17 minut, čtyřicet dva vteřin. Cena pro vítěze je pobyt v hotelu v Hradci Králové. Nepamatuji si situaci, kdy v obou dospělých kategoriích zvítězil jeden člověk. Gratulujeme za Naturistu cz.

[Hvězda] Nemůžeme zapomenout ani na vyhlášení dětských soutěží, které bylo vzhledem k věku dětí o něco dříve. Na prvním místě se umístila Baruška, na druhém místě Lenička, třetí místo Míša, čtvrté a páté dělené místo Simonka a Kuba.

[Klobouk] Gratulace poroty, pořadatelů a všech naturistů patří nejen vítězům, ale i těm, kdo se neumístili. Dle mého názoru si zasloužili za své výkony vyhrát všichni. Myslím si, že vyhráli všichni nejen soutěžící, ale i všichni co přišli, jelikož se jednalo o velmi povedený Babylon.

Babylon opět nezklamal, hezky jsme si zaplavali, zajezdili na tobogánech, využili sauny, vířívky, zasoutěžili a příjemně relaxovali. (ostatně jako vždy v Liberci) Přijeďte také a uvidíte, jak se umí naturisté bavit.
Jste všichni srdečně zváni a dobrou náladu sebou.

V Babylonu se najednou sešly čtyři krásné účastnice Miss Natura z letošního roku a za jejich výkony v porotě, malovaní na tělo a vodní tanec jim patří dík a uznání. (Monika, Mia, Lucka a Aneta) Přítomna byla i Miss natura 2010 Jana.
Všechny krásné naturistky jsou na fotkách a moc jim to sluší. (platí pro všechny ženy)

Poděkování si zaslouží Petr za krásné fotky, Jana za organizaci dětských soutěží, Zbyněk za Naturistickou bloudící kroužkovanou a Jitka (hezčí polovina dua cordobka), která se strojovou přesností a rychlostí psaní, zapisovala vše, aby mohla tahle reportáž vůbec vzniknout. (takový hezký živý diktafon) Poděkování si zaslouží samozřejmě všichni, kteří se ve všední den zúčastnili a pomohli zachovat tradici Babylonských párty pro další měsíce a roky. Babylonu, pořadatelům, plavčíkům, soutěžícím a všem přítomným třikrát Hurá, Hurá, Hurá. [Úsměv]

[Pláč] Babylon měl zase jednu obvyklou nevýhodu. Brzy byla půlnoc a tím i závěr krásného naturistického večera. [Pláč]

Všem naturistům i krásným naturistkám, krásného Silvestra a mnoho spokojenosti v novém roce 2012.