NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Třetí ročník naturistického pochodu Posázavím

Vložil JirkaRybka, 12. Červen 2011 - 19:57

Letošní naturistický pochod Čerčany – Chocerady sice ve stádiu příprav provázela řada různých otazníků a pochybností, nakonec jsme však tuto bezmála již tradiční trasu absolvovali s nejlepším počasím a největší účastí, jakou tyto akce zatím zažily, a všichni jsme si procházku překrásným Posázavím bez šatů i bez plotů jaksepatří užili.

Abych nejdřív odhalil něco málo ze zákulisí – konání letošního n-pochodu bylo dlouho tak nějak nejisté. Na jedné straně zde existuje mírný, ale přece jen zájem o tento druh naturistického zážitku, na straně druhé se nikdo moc nehrnul do organizační přípravy. Shpalek, který s touto pěknou tradicí v minulých letech začal, nemohl letos akci dělat z osobních důvodů, a ostatní tak nějak váhali – vždyť ani já sám jsem se při svém momentálním zaneprázdnění do organizace dvakrát nehrnul. Přijít o takto příjemnou vycházku by ale bylo škoda, a tak se věci přece jen pomalu daly do pohybu. Když se do toho všeho přimíchal ještě televizní štáb, začal jsem mít znovu pochybnosti, jak to celé nakonec dopadne – vznikající pořad je sice podle všeho tomuto druhu naturismu nakloněn, ale přece jen, víme svoje o reakcích plachých naturistů na objektivy všeho druhu… Další velkou neznámou bylo samozřejmě i počasí, jako ostatně při každé naturistické akci pod širým nebem.

U Čerčanského nádraží, kam jsem dorazil se zdravou špetkou pesimismu v koutku mysli, mne nakonec ale čekalo příjemné překvapení v podobě slunce pálícího ze skoro jasné oblohy, a podstatně většího počtu účastníků, než ta předem domluvená hrstka. Dokonce nikdo z nich ani nepožádal o vynechání z ilustračních fotek pro Naturista.cz, ani z pozornosti televize (což samozřejmě bylo všem nabídnuto), takže jsme se mohli bez obav na cestu vydat jako přátelská parta, bez pochybností o pohodovém průběhu celého pochodu. Bylo nás letos 10 (8 mužů, 1 žena a 1 dítě), podle země původu byla zastoupena Česká republika, Chorvatsko a USA (i když všichni momentálně žijí tady u nás) – tolik malý statistický průřez startovním polem.

Začali jsme jako obvykle „oblečeným“ přesunem málo zajímavou Čerčanskou zástavbou směrem k lesu, kde měl ten pravý n-pochod vlastně teprve začít. Rychle se rozproudil hovor na nejrůznější témata o naturismu i o životě vůbec, dozvěděli jsme se pár zajímavých postřehů ze zahraničí, a brzy jsme vykročili z ulic do polí, kde na nás už čekali pánové od televize, a s nimi malá zastávka a další kus přátelského hovoru. První část trasy jsme šli spolu s nimi, což ale nikomu nezabránilo hned za poslední zahrádkou shodit oblečení, a kráčet lesem, houštinami, polem i loukou v naturistickém stylu. Slunce pálilo, a my si vychutnávali volnost, vzduch i krásné výhledy do krajiny, i když to horko bylo při stoupání skoro až moc velké.

Těsně před vesnicí jsme se hezky zas oblékli, abychom nevyděsili místní vesničany a nevzbudili rozruch u místního sportovního hřiště, ale hned za vsí (tentokrát ještě na silnici) z nás hadry spadly skoro samy. Nikdo se nechtěl za tak příjemného dne smažit v textilu. V té chvíli jsme už měli za sebou rozloučení se „zástupci médií“, a řešili jsme spíš zvolna narůstající únavu nejmladšího účastníka, a podobně narůstající mračna nad západním obzorem. Cesta nás brzy zavedla do lesa, a za střídavého poponášení nejmladšího na ramenou jsme dorazili na zříceninu loveckého zámečku. Nebe se zatáhlo, dokonce spadlo i několik dešťových kapek, ale pořád bylo příjemné teplo.

Zřícenina na téhle trase, to je taková větší hromada kamení, kde stojí za vidění možná tak klenutý sklep, zároveň se však stala obvyklým místem občerstvovací přestávky na cestě. Naháči rychle obsadili všechny lavičky, vytáhli z batůžků všelijaké dobroty, a začali s doplňováním sil.

Další cesta vede většinou lesem. Nejdřív kolem lesního rybníčku, v němž si tři z nás krátce zaplavali, a v blízkém lomu jsme si udělali společnou fotku na památku, o pár kilometrů dál se naše řady ztenčily o dva účastníky, protože pro nejmladšího už těch kilometrů bylo dost, pak jsme minuli dálnici, zamávali na pasoucí se krávy, poseděli v lesním vyhlídkovém altánu u cesty, a nějak po 17. hodině nás cesta dovedla do cíle naší cesty v Choceradech.

Bylo to sice proti plánu o dost později (však jsme se taky v začátku trasy pohybovali extrémně pomalu, jak kvůli kameře, tak i kvůli předškolnímu klučinovi v našich řadách), ale hlavní je, že jsme si pochod všichni užili. Zažili jsme, jaké to je kráčet bez oděvu volnou krajinou, vnímat své okolí celým povrchem těla, a přitom se se svým životním stylem neskrývat za žádnými ploty a v žádných rezervacích, celé hodiny jít kupředu a skoro zapomenout na to, že na sobě vlastně nic nemáme. Myslím, že takový zážitek jednou za čas rozhodně stojí za to. Ušli jsme nějakých 16km, z toho velkou většinu bez šatů, a v závěru se asi nikomu z nás zpět do textilu nechtělo.

Tečku za vydařeným dnem udělala společná cesta asi poloviny účastníků vlakem do Prahy. Já jsem pak večer vyrazil na kole do víru Pražské Muzejní Noci, a pořádně při tom zmoknul – tehdy jsem teprve ocenil, jaké štěstí jsme s tím počasím letos vlastně měli…


 

Přispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Nejoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
Inzerenti: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, služby? Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných akcích NATURISTA.CZ.
3.666665
 
-

Krásný výlet to musel být

Vložil Vogel, 13. Červen 2011 - 7:49

Musela to být krásná procházka, počasí vyšlo. [Úsměv]
Já už měl bohužel jiný program: Víkend otevřených zahrad :D

 
-

Podpora

Vložil Radka (bez ověření), 15. Červen 2011 - 0:37

Musím říci, že jste si to určitě užili a nenosíte zbytečně zařezané prádlo. Ve čtvrtek to můžete vzít do města a podpořit stávkující podle vlastního uvážení. Já stávkujícím určitě taga ukáži. Aby věděli koho nepodporuji.

Radka Holá

 
-

Česká televize a Reportéři ČT

Vložil Sueneé (bez ověření), 8. Červenec 2011 - 13:14

Zájemci mohou vidět výslednou reportáž: http://www.ceskatelevize.cz/…024/titulky/

Je jako třetí v pořadí. [Úsměv]

 
-

Dotaz na n-pochod

Vložil petrikp, 30. Červenec 2011 - 12:59

Rád bych věděl, zda ještě letos (pokud vůbec ještě vyjde počasí) bude nějaký další naturistický pochod – třeba i v jiné lokalitě. Rád bych se zúčastnil, pokud to bude v rozumné dojezdové vzdálenosti. Letos jsem to propásnul. [Úsměv]

 
-

pochody

Vložil matěj (bez ověření), 7. Srpen 2011 - 9:16

škoda, že je takovýchto akcí jak šafránu, je houšť, příště se rád zůčastním také (snad) [Úsměv]

 
-

a další sezona - natur výlet?

Vložil matěj (bez ověření), 2. Květen 2014 - 7:26

ptám se znovu, neplánuje se někde hromadný natur výlet? Rád se zúčastním…

 
-

RE:a další sezona - natur výlet?

Vložil natech (bez ověření), 2. Květen 2014 - 18:41

Taky bych se zůčasnil. Stačí dohodnout nějaký termím a může se vyrazit.

 
-

Výlet...

Vložil JirkaRybka, 2. Květen 2014 - 21:10
Obrázek uživatele JirkaRybka

Tady je především třeba aby se toho někdo ujal coby organizátor – ani to nechce moc úsilí, ale já teď na to nemám čas a síly… Maximálně na účast, to zas ano.

 
-

Výlet...

Vložil natech (bez ověření), 3. Květen 2014 - 20:02

JirkaRybka, když v minulosti organizoval tuto cestu, tak 14 dní předem trasu prošel, jestli je vše OK. Jestliže budeme počítat, že tato trasa, i když to je již 3 roky, se šla a prověrku vynecháme, tak zbývá jen,

na www.cd.cz – například. 21.6. odjezd vlaku z Prahy do Čerčan 9:37. Vlak by měl být v Čerčanech v 10:30 – takže start v Čerčanech před nádražím u turistického rozcestníku v 10:45 ?

Z Chocerad vlak odjíždí do Čerčan v 15:33; 16:33 a 17:34, vždy se solidním přestupem na Prahu.

A už zbývá jen úvodní proslov. Loni jsem plánoval několik tras jen podle mapy.cz od stolu. Stalo se mi, že jsem trochu bloudil, i to, že jsme táhly kola 8km špatným terénem. Jinak ale to bylo vše v pohodě. Tato trasa se už šla, takže bych projití dopředu neřešil. Když se něco vyvrbí, tak alespoň bude nějaké vzrůšo. Teď abych toho 21.6 mohl jet, neboť jsem se musel v poslední době oběvovat v práci i v sobotu.