NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Historická videa z kolébky FKK

Vložil Anonymní, 7. Září 2009 - 9:23

FKK historyFKK history
Jak vypadalo hnutí svobodné kultury těla (FKK – Frei Körper Kultur) od jeho vzniku na počátku 20. století. Přes jeho rozmach v období tzv. Výmarské republiky i „nasměrování potřebným směrem“ v období nacismu.
S obrovskou úlevou po 2. svět. válce nastala nová radost i na poli FKK. V tomto článku můžete shlédnout autentická videa ze všech historických období FKK. 
2. světová válka je u konce, vojáci se vracejí ke svým rodinám, začíná dlouhé roky očekávaný mír. Rodiny vyrážejí do přírody, na čerstvý vzduch. Válečnými léty potlačované hnutí svobodné kultury těla (FKK) se vrací do utěšených kolejí dob Výmarské republiky.
Ta přinesla, podobně jako meziválečná léta v ČSR, příznivý rozvoj nejrůznějších lidských aktivit. U jezera Motzener See se počátkem 20. let 20. stol. začali scházet příznivci FKK. Kromě společně stráveného času tady sportovali, připravovali si společně podmínky pro táboření. Hlavní postavou tohoto rozvoje byl Adolf Koch, absolvent „Königlichen Friedrich-Wilhelms-Universität“ (dnešní Humboltova univerzita v Berlíně). Ten se od počátku věnoval skupině tělesně strádajících dětí z dělnických rodin, které učil tělesné výchově, hygieně a přijímání svého těla jako takového. Jeho FKK-sportování se účastnily celé rodiny a po čase A. Koch založil vlastní institut věnující se FKK. Ještě před 2. světovou válkou vznikly desítky podobných institutů po celém Německu.
Nástupem nacismu se FKK hnutí dostalo z mezí svobodného konání jednotlivců do předem vytyčené oblasti „pěstování těla“ (Leibeszucht), jako vzor nadřazené arijské rasy. Všechna FKK centra byla nacisty zakázána. I za této doby se o svobodný projev FKK snažili mnozí přívrženci A. Kocha. Např. Hans Surén, který byl nakonec ale nacisty vězněn. 


Další informace o historii FKK s mnoha historickými zdroji:

FKK MuseumFKK Museum FKK MUSEUM

Dřívější text o historii naturismu na Naturista.cz. 

Pro Naturista.cz volně ze zdroje You Tube (ARD) přeložil Ivo Žurek.
4.5