NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Únorový zamrzlý Hradec Králové

Vložil Anonymní, 23. Únor 2013 - 11:24

Tedy ne že by 16. 2. 2013 v Hradci Králové mrzlo až praštělo, spíše naopak. Zamrzlý byl Naturistický Masopust, který jen potvrdil nepříjemně klesající křivku zájmu o n-akce v tomto aquaparku. Nezasvěcenému je až k nevíře, že v r. 2004 se právě tady konaly bezkonkurenčně nejlepší akce, kam se sjížděli naháči z celé ČR. Doba se tak silně změnila, že na www z těch dob už ani není možno odkazovat… Nicméně faktem je, že na sobotním HK se sešla hrstka naháčů, kteří jevili zájem maximálně o vířivku a saunu. Pro mě osobně byl Hradec vždycky tou nejsrdečnější záležitostí, ale za takového nezájmu královéhradeckých naturistů se opravdu nedá pokračovat dál.


Sobotnímu Hradci jsem věnoval standardní propagaci, jako každé jiné akci – KUDY Z NUDY, obeslaná všechna VČ rádia, noviny, Atlas Česka, živá pozvánka pro HitRadio Magic. Časově se sklouzlo dodání letáků na akci, nicméně tento termín je uveden od začátku ledna v Naturistově Občasníku, který rozdávají i někteří východočeští dobrovolníci.

Vůbec ve světě je zvykem, že regionální akce prakticky kompletně organizují místní kluby, které jsou z centra podporovány, ale přípravy jsou vyloženě na nich. U nás je to tak, že místní „možná přijdou“ a ostatní je na Naturistovi. Nechci křivdit Lucce a několika pomocníkům, kteří opravdu efektivně pomohli s rozsáhlým foliováním i dalšími pracemi.

Další prekérie v tomto jinak skvělém AP je s našimi čím dál oblíbenějšími atrakcemi. Vzhledem k tomu, že bazén 50m máme pro nás pouze 1. hodinu, tak např. roller prakticky nestojí zato nafukovat. Tentokrát jsem se pokoušel ho dostat do bazénu vlnobití, ale jen se štěstím se mi podařilo ho nerozpárat o strop :-(. Kvůli němu taky nešlo vlnobití, prostě samá chyba…

Saunové ceremoniály – po minulém zákazu od vedení se tedy ani tentokrát nekonaly, takže další mínus. Na druhou stranu jsme si ale opravdu skvěle užili sauny včetně venkovního atria, kde zrovna přímo vánočně sněžilo.

Ohledně aktivních naturistů je tady očividně zřejmý přesun do Čestlic – tam když se vyhlásí soutěže, tak je „na place“ rázem houf zájemců. Toto ale samozřejmě pamatujeme i z HK, bohužel jen z let do cca. 2009. Pak se otevřely Čestlice a odliv naturistů, zvláště z HK, byl očividný. Dnes v HK vyhlásit soutěže znamená zájem 2–3 naháčů…
Takováto n-bída je ale znatelná prakticky jen v HK. Na minulé akci ve Valašském Meziříčí bylo přes 120 naháčů a to se konala pouhý měsíc po předchozí! Hradec Králové je prostě zamrzlý…

Z celého slavného Opaťáku přišli pouze 2 nadšenci… To je na pláž, kam v létě chodí velké tisíce naháčů opravdu žalostně málo.

Nechci mluvit přímo o královéhradecké derniéře, ale pokud se hradečtí naturisté opravdu nevzchopí k pořádné organizaci, tak jsme byli tentokrát v HK naposledy.

Básnické shrnutí našeho dvorního básníka Peppera:
Sbohem a osušku
Nechci býti pesimistou
jednu věc však mám za jistou.
Když nebudou chodit lidi,
tak je Hradec veni, vidi…
Aquapark HKAquapark HK Děkuji vedení aquaparku Městských lázní HK za poskytnutí areálu aquaparku a bazénu 50m naturistickému večeru. Děkuji také všem pomocníkům, kteří pomohli zafoliovat rozsáhlá prosklení a zorganizovat celý program večera.3.666665
 
-

Ahoj,mrzí nás, že je malá návštěvnost akce

Vložil Vasek Petra, 23. Únor 2013 - 12:41
Obrázek uživatele Vasek Petra

Ahoj,
mrzí nás, že některé akce upadají pro malou návštěvnost naháčů. Do Hradce to máme 200km a na ostatní akce více jak 200km nejblíže jsou pro nás Čestlice 100km, které nyní navštěvujeme pravidelně. Rádi bychom podpořili třeba i pouhou účastí i jiné akce, ale málo kdo, včetně nás, pojede 400km na hodinu koupání. Proto Ivoš má náš obdiv, že je prakticky všude za každého počasí. Dnes mu cestu z Brna do Babylonu nezávidím.
Vašek

 
-

Když si blízkosti FKK bazénu lidé neváží.

Vložil Roland Jitka, 23. Únor 2013 - 14:15

Hradečáky moc nechápu, já mít ve svém městě naturistické koupání, tak tam budu hodinu předem, abych ho náhodou nezmeškal. Asi platí jiný kraj jiný mrav. [Smutný] Při současné neaktivitě naturistů je jen otázka, který aquapark nebo naturistická lokalita bude další na řadě na zrušení a předáme „prostory“ na zlatém podnose textilákům.

 
-

Není všechno jen černé

Vložil M.Dr., 23. Únor 2013 - 15:41

Například velmi hezký Bazén Valašské Meziříčí má solidní návštěvnost, co mně osobně velmi těší, protože je to pro nás nejbližší AP s n-akcemi. Taky jsme tam vždy hodinu předem [Spiklenec] Pak chodíme do Kohoutovic (za týden jdeme taky) a jestli se podaří zahájit n-provoz ve velmi pěkném AP Uherské Hradiště, jistě nebudeme chybět. V rámci svých možností se snažím nalákat i slovenské n-kolegy

 
-

Vážení a milý

Vložil viksa, 24. Únor 2013 - 15:12

Vážení a milý Naturisté.

Původně jsem chtěl napsat rozsáhlý elaborát o tom proč je tak
malá návštěvnost na Hradeckých akcích.Ale bylo by to jen
vymýšlení omluv pro nás z Hradeckého kraje.Prostě zimní lenost
a nechuť byť jen jednou za čas zvednout zadek od televize.
Stále je mi záhadou obrovský nepoměr mezi letními návštěvami
opaťáku a akcemi v Městských lázních.Možná tady hledat.Co je tak
jiné?Voda? V lázních je čistší.Teplota vody?V lázních je teplejší.
Čumilové? Na akcích jich je daleko méně a dělají se opatření proti
nim.Na Opaťáku jich moc není ale určitě je jich víc.Co na to místní
naturisté?Smích.
Možná je to stud a strach.„Co kdyby mě tam viděl někdo z práce“
" Já a Naturista.Přímo na té jejich slezině,no to přeci nejde.„
V létě na rybníku se to dá okecat nemocí a mokrými plavkami.
Ale na akci Naturisty je to vlastně přiznání se k naturistovi jako
člen nebo obdivovatel.A pro ty prudérnější je to nemyslitelné.
Jak se říká“prostě mi to hlava nebere"
Co na závěr.Moc bych si přál aby takovéto nezdary Naturistu
potkávali co nejméně nebo radši vůbec.A snad na další akci v
Městských lázních ( pokud bude ) se sejdeme v daleko větším
množství. S pozdravem viksa [Smutný]

 
-

Svatá pravda Vašku.

Vložil Roland Jitka, 25. Únor 2013 - 21:50

Zdravíme viksáky do Jaroměře. Myslím že Vašek (viksa) přesně charakterizoval co jsem naznačoval již dříve. Spousta z nás svůj naturismus tají a ač přitom všichni zažíváme přijemné pocity, tak sdělit někomu, že jsem naturista, to spousta z nás nedokáže. Proto také nikoho na naše akce nemůže pozvat, protože ten dotyčný kamarád (kamarádka) by zjistil(a), že dotyčný je naturistou. Tenhle „tajný naturismus“ bude asi příčinou konce mnoha zajímavých a zaběhlých akcí. 

Stále jsem přemýšlel, proč lidé se těší k moři, že si sundají tu část, jindy celé plavky a stráví dovolenou jak je bůh stvořil a ještě s dobrým pocitem. Doma v ČR to samé neudělají, protože co kdyby někdo, kdo bydlí (a mnohdy je ani nezná) na druhém konci jejich města zjistil, že se opalují nebo koupají bez plavek. Z tohoto důvodu byla zde zbytečná diskuse kvůli fotkám se zakrytými obličeji, komentáře a aktualizace lokalit je pasé, protože by někdo mohl zjistit, někdo z okolí, že tam nékdo konkrétní chodí, kdyby náhodou ten někdo lokalitu aktualizoval. Chceme naturismus pro všechny, nebo si raději přejeme
dostat naturismus za vysoké ploty a do rákosí??Ivoš to jednou nazval naturistické rákosničení a to skvěle funguje a asi i fungovat bude. Když se ale mluví o tom, dohnat německý nebo holandský naturismus, tak všichni pláčou, že to tak není i u nás. No prostě jednou HOT a podruhé ČEHÝ. Vypadá to, že naturismus v tomto podání je jen cesta, která začíná na začátku a strastiplnou trasou se dostane opět na začátek po mnoha letech.

Člověk, který neví kam chce dojít, tak je úplně jedno, kterou cestou se vydá.

 
-

Byl jsem v Hradci i minulý rok

Vložil dunde (bez ověření), 25. Únor 2013 - 22:02

Zdravím. Byl jsem v Městských lázních minulý rok v únoru a myslím, že tam bylo jen asi o deset naturistů více než tento rok, tudíž taky nic moc,ale v dubnu byla návštěvnost docela dobrá, tak si myslím ,že by bylo dobré duben ještě zkusit a vidělo by se. [Spiklenec]

 
-

Nechte už těch elaborátů :-(

Vložil zurek (bez ověření), 25. Únor 2013 - 22:29

Radši se pusťte do práce! Že se tady plká a teoretizuje, to je ta nejhorší varianta ze všech… Mně už je fakt trapné pořád donekonečna opakovat, co je potřeba dělat. Ani jeden tady z těch teoretizujících nikdy nepozval na Facebooku své přátele na n-akci. A právě tam je teď nejvíc živo.

Ohledně Hradce Králové to byla z mé strany poslední kapka. Pokud se opravdu Hradečáci POŘÁDNĚ neproberou, tak N-Čarodějnice prostě nebudou. Nebo je udělám jinde. 50 lidí není pro AP dostačující návštěvnost a stejně nám to za toho stavu zruší. je potřeba minimálně 100 lidí. Ve 100tisícovém městě…

A už tady prosím vás nesmolte žádné elaboráty a začněte něco pořádnýho dělat. Návodů je na Naturistovi stovky. Když nic, tak můžete aspoň rozdávat Občasník, 16. 3. bude v Čestlicích nové číslo – Naturistův jarní občasník. Jestli se ho lidí na ulici bojí vzít do ruky, tak ho vyvěšujte na veřejné nástěnky, těch je všude dost.

 
-

Návštěvnost n-akcí

Vložil M.Dr., 25. Únor 2013 - 22:43

Jednou jsem mluvil s kamarádem, který se pokoušel zorganizovat n-koupání v Bratislavě. Když jsme se bavili o tom, proč v tak velkém městě nepřijde ani deset lidí, když nudapláže v okolí jsou v létě plné (a není to žádné ukrývání se v rákosí), tak mi řekl, že argumentem těchto lidí je to, že v létě se chtějí opálit na celém těle a mokré plavky jim nedělají dobře, ale na plovárně tyto důvody odpadají, takže tam jim plavky nevadí.


Teď koukám, že jsem vlastně potvrdil viksova slova. A zase jen teoretizuju. No nic, uvidíme se v sobotu v Kohoutovicích.

 
-

Návštěvnost Hradce

Vložil PetrK, 26. Únor 2013 - 18:23

Několikrát jsem byl v Hradci jak na pravidelném každotýdenním pátečním plavání v bazénu tak na sobotní akci v aquaparku.

Na bazén chodí každý pátek cca 30–40 lidí, panuje tam příjemná atmosféra, většina lidí se zná a i poklábosí, nebo aspoň pozdraví… Proč nechodí do aquaparku na natur-party?
1/ možná o tom vůbec nevědí
2/ aquapark po rekonstrukci v devadesátých letech dostal dost na zadek… bazén s vlnobitím se nesmyslně zmenšil, ve velkých vířivkách je studená voda, jediná teplá vířivka je v koutě na chodbě a vždy narvaná k prasknutí, tobogán je tam jenom jeden a start ohlašuje ohlušující lodní siréna.
3/ V saunách nevládne příjemná atmosféra. Lázeňská je nepříjemná a místní návštěvníci naprosto nesnáší cizí lidi.
4/ A dost nepříjemný jsou i pokladní a šatnářky u vchodu, zjevně je prodloužená směna netěší…
4/ Jednou jsem zaslechl hovor v sauně (na natur party): „proč je tu dneska tolik lidí? To nechápu?“. Návštěníci sauny v aquaparku neměli vůbec tušení o konání nějaké natur-akce nahoře… 

Nejsem z Hradce, jen tam občas zajedu, když mám cestu. Ale toto jsou i mé důvody proč na natur-party do Hradce už nejezdím. Buď se toho ujme někdo místní nebo nevím…

Petr

 
-

Hradec Králové před 10 lety

Vložil zurek (bez ověření), 26. Únor 2013 - 22:26

Já když jsem tam bydlel, tak jsem si s ředitelem domluvil, že si na pokladně umístím nástěnku. Propagace HRADCE KRÁLOVÉ 2004 – 2007 vypadala TAKTO. Návštěvnost byla minimálně 120 lidí. Pak to ale všechno nabralo jiný směr a HK byl jen jedním ze 6 aquaparků s n-akcemi. Dneska jsem schopen poslat maximálně PLAKÁT a jestli ho vytisknou a dají do vitríny je už na nich. Např. Brno-Kohoutovice plakáty i naše letáky poctivě vyvěšuje. To můžu kontrolovat zase teď a se ředitelem jsem domluvil i umístění na jejich titulku.

V HK naše akce na svých tiskovinách umístěné mají (distribuováno po městě), ale jak jsme se už přesvědčili (hlavně v Babylonu), tak lidi nečtou nic. A pak se diví…

 
-

Ledová vířivka, zavírání bazénu HK?

Vložil Roland Jitka, 27. Únor 2013 - 0:33

Myslel jsem si, že je to jen můj dojem, ale PetrK to výše zmiňuje také. Studená voda ve vířivce nebo jestli se to dá nazvat bazénkem hned u baru. Tak studenou vodu jsme v žádném aquaparku nezažili, Jitka i Lucka do něj i odmítala vlézt. Přikládal jsem to velmi mrazivému počasí venku, kdy na Mikuláše tedy o tři dny později bylo venku večer asi mínus 15 stupňů. Viksáci mohou naši ledovou pouť z Jaroměře potrvdit. Zamrzlo i elekrické stahování okýnek v autě a voda v ostřikovačích. Asi problém teploty vody je i za přiznivějšího počasí a to může být také důvodem pro neučast. Teplá maličká vířivka na tu se stojí fronta a hodinu před koncem naturistické akce nás s DaliboremB vyháněla plavčice z velkého bazénu, že se zavírá. Nevím jestli je to náhoda, nebo pravidlo, že se hlavní bazén závirá o hodinu dříve než celý aqua. Neměl jsem z Hradce úplně dobrý pocit, ale může to být individuální. [Zmatený]
Přesto všechno bych se pokusil být loajální, pokud bych byl Hradečákem a naturistické večery bych se snažil svou účastí podpořit, aby byly Městké Lázně HK zachovány i pro další generace naturistů. [Spiklenec]