NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

VELKÉ DÁŘKO - aktuálně na Velikonoce 2007

Vložil Anonymní, 23. Duben 2007 - 12:23

Velké Dářko pozvedlo v minulých letech pozornost nejednoho naturisty. V roce 2005 se totiž jeho majitel hrabě Dr. Radslav Kinski rozhodl naturistickou lokalitu na severní straně (od Karlova) oplotit. Naturisti se přestěhovali do zátoky na konec textilního kempu. Jak situace vypadá dnes jsme zjistili při naší letošní velikonoční návštěvě. 

Oplocené DářkoOplocené Dářko Zrušení této krásné lokality vyvolalo řadu aktivit, které se snažily verdikt hraběte Kinského zvrátit. Nová lokalita naturistům příliš nevyhovovala, zvláště z důvodu poměrně frekventované průchozí cesty od Karlova do textilního kempu a restaurace.

Oplocení na DářkuOplocení na Dářku Následující rok se začaly objevovat zprávy o částečném zpřístupnění starého místa. Naše návštěva letošního jara potvrdila, že na starém místě nedošlo k žádné devastaci lokality. Pláž je navštěvovaná a nejsou zde žádné známky ničení životního prostředí. Oplocení se vlivem času složilo k zemi, takže místo i voda jsou poměrně dobře přístupné. Je třeba říct a upozornít návštěvníky, že v místě není ŽÁDNÝ úklidový servis. Proto není možné nechávat po sobě plastové láhve apod. Bohužel jsme zde objevili i hromadu odpadků :-(. Tyto sem byly očividně návštěvníky doneseny jako „do koše“, ale zdůrazňuji, že toto může být opět jeden z důvodů opětovného uzavření lokality. Odnesení nashromážděných odpadků je pouze a jen na dobrovolnosti někoho, kdo se na tuto hromadu už nemůže dívat. Navíc k nejbližšímu kontejneru to je dobrý kilometr pěší chůze… 

Vlny na DářkuVlny na Dářku Děkujeme všem, kteří se zaslouží o udržení této skvostné lokality v pořádku.

Odkazy na zajímavosti Velkého Dářka a jeho okolí:
Aktuální naturistická strana Velkého Dářka
Původní stránky staré n-lokality
Zrušení staré n-lokality Přesný popis Pohodičkova příjezdu

MAPA

Žďárské vrchy
CHKO Žďárské vrchy
CHKO CHKO – jiný odkaz

Fotogalerie

Zámek Žďár
Klášter na Zelené hoře

SKLÁŘSKÁ HUŤ SVOBODA s.r.o.

Naturisti na DářkuNaturisti na Dářku
0
 
-

Pelhrimáci zdraví naturisty na Velkém Dárku!!!

Vložil JAVI, 8. Květen 2007 - 21:50

Zdravíme, dnes tj. 8.5.2007 jsme si poprvé udelali výlet do tolik opevované N lokality Velké Dárko a výsledek........ nádherné písecné pláze, krásné prostredí, nikde nikdo......13 stupnu, vítr na zimní bundu…, silne destivo…,(ale ten vylet stál za to, opravdu) jen pár serfaru a naturistický kemp zel prázdnotou… Skoda, snad nekdy jindy, máme to z Pelhrimova trochu z ruky, jezdíme pravidelne do J. Hradce, Suchdola a na Vlkov, ale Dárko je proste skvost..... Tesíme se, ze se s Vámi nekdy setkáme a budeme rádi i za kontakt (manzelé stredních let) Z Pelhrimova zdraví JAVI (omlouvám se, sáhl jsem do PC tak, ze mi to píse bez diakritiky, pokud nekdo víte co s tím tak dekuji za e-mail!)


Žurek: Vskutku „poněkud“ méně vhodný den pro návštěvu n-pláže ;-). Jazyk klávesnice by se měl dát změnit klepnitím vlevo dole na „CS“ – „EN“ a vybráním požadovaného jazyka. Přímo se pak dá měnit jazyk současným stisknutím kláves SHIFT+ALT. Vyzkoušejte.