NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Wellness Kuřim

Vložil Anonymní, 19. Červenec 2010 - 19:06

Wellness KuřimWellness Kuřim Wellness KuřimWellness Kuřim Aktuálně: 9. 10. 2010 Den otevřených dveří INFORMACE
Otevření areálu Wellness Kuřim je 10. října 2010.
Projevte zájem o naturistický provoz v tomto novém areálu přímo řediteli: sojka@wellnesskurim.cz


Slavnostní otevření 9. 10. 2010:


MF DNESMF DNES ORIGINÁLNÍ ČLÁNEK z MF DNES – IDNES:
Vydovádět se či si jen odpočinout u vody budou moci už na podzim obyvatelé Kuřimi, kde finišuje stavba relaxačního a sportovního areálu. Kuřimské wellness centrum bude jedním z nejmodernějších akvaparků na jižní Moravě, k odpočinku bude nabízet například pivní koupel.

KUŘIM Obyvatelé Kuřimi i lidé z okolí budou mít zanedlouho možnost zaplavat si v novém bazénu, protáhnout si svaly v moderní posilovně nebo „nachytat bronz“ v příjemném soláriu.

Už koncem září by měl být v provozu jeden z nejmodernějších akvaparků na jižní Moravě. „Všechny práce probíhají podle plánu. Věřím, že na přelomu září a října budeme otvírat,“ uvedl mluvčí Kuřimi Drago Sukalovský.

Nové wellness centrum však nebude návštěvníky lákat jen na klasické vodní radovánky. Vodomilové budou moci vyzkoušet i netypické procedury. Jednou z nich budou například pivní koupele, při nichž se návštěvník ponoří do lázně plné sentického medového Kvasaru.

„Jde o unikátní terapii v teplé lázni z vody a piva. Lázeň obsahuje minerální látky a vitaminy a je doplněna o aromaterapii z chmelových silic. Koupel tak má blahodárné a ozdravné účinky pro celé tělo,“ uvedl manažer kuřimského wellness centra Jan Sojka.

Wellness přinese relaxaci i sportovní vyžití

Kuřimské sportoviště bude nabízet jen ty nejmodernější stroje a zařízení. „Wellness vybavíme finskou saunou a třemi masážními stroji, na nichž budeme nabízet oblíbené relaxační procedury,“ přibližuje vedoucí doplňkového fitness-centra Jaroslav Kučera. Koho omrzí hýčkání od maséra či lenošení v parní lázni,může si jít zaplavat.

K výběru budou čtyři bazény. Jedním z nich se bude dát proplavat ven, a bude tak zčásti otevřený. To však stále není vše. Ve fitness-centru budou k dispozici lektorky jógy, aerobiku nebo spinningu.

Staré koupaliště bylo nutné přebudovat

Kuřimští se do práce na novém wellness centru pustili před rokem. Stavba vzniká přestavbou starého koupaliště, z něhož zbyly dva bazény.

Staré kuřimské koupaliště bylo postaveno před třiceti lety a ve své době patřilo v republice k technickým raritám. Tvořily jej totiž venkovní a krytý bazén, který měl odsouvací střechu. Ta už v novém centru nebude, její oprava by stála další miliony korun.

Staré koupaliště už podle radnice potřebovalo nutně rekonstrukci. I když se do něj i přes jeho špatný stav stále jezdili koupat lidé z Brna, Tišnovska nebo Blanska, v posledních letech jich bylo čím dál méně.

Přestavba starého koupaliště na nové vyjde na 170 milionů korun. Na moderní centrum získali Kuřimští 67 a půl milionu korun z evropských fondů, zbylé peníze město zaplatilo ze svého. Kuřimští doufají, že akvapark přitáhne lidi z okolí a hlavně z Brna, odkud bude dostupný městskou hromadnou dopravou.

FAKTA Kuřimský vodní ráj

V září loňského roku začali v Kuřimi s přestavbou starého akvaparku na nový. Ten by měl být otevřen už letos na přelomu září a října. Nové sportoviště bude jedním z nejmodernějších v kraji, otevřeno bude přes celou zimní sezonu.

Kuřimský vodní park nebude sloužit jen k plavání a klouzání.

Koho voda omrzí, může se v suché části centra najíst, nechat si namasírovat záda nebo se ponořit do parní lázně. Bude se zde také předcvičovat jóga, spinning či aerobik.

Přestavba vyšla na 170 milionů korun a přispěla na ni i Evropská unie.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – Brno

Příjezd: Wellness Kuřim s.r.o., Blanenská 1082, Kuřim 664 34 Domovské stránky, MAPA GPS: 49.3099787, 16.533957

Interaktivní mapa:

Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě
0
 
-

Kuřim Zajímavé

Vložil Pepper, 25. Červenec 2010 - 11:03

Vypadá to celkem slibně (v rámci možností malého města). Kdyby se tam podařilo domluvit naturistickou akci, bylo by to skvělé!

 
-

Skvělé, a ještě skvělejší

Vložil abel (bez ověření), 25. Červenec 2010 - 12:27

Kdyby se podařilo domluvit tam pravidelný naturistický provoz, jako je v Modřicích. Akce jsou fajn, určitě, ale pro mě jsou to takové třešničky na dortu. Který ovšem ještě není upečený [Smutný]

 
-

Podpořte Kuřim

Vložil zurek (bez ověření), 25. Červenec 2010 - 19:10

Já jsem hned po zjištění tohoto areálu vyrozuměl ředitele a ten mi odpověděl, že se tím budou zaobírat. Takže n-provoz podpořte prosím vašimi požadavky přímo na něj: sojka@wellnesskurim.cz . Pokud budou vidět zájem, tak nás tam pustí.