NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Život našich naturistických lokalit.

Vložil Roland Jitka, 2. Červen 2012 - 12:15

Blíží se léto kalendářně, ale sluníčko se na nás již usmálo podstatně dříve.
[Vykřičník] Je nejvyšší čas zaktualizovat lokality na letošní rok. Mnozí z vás již na své pláž byli a užívali si života bez plavek ve venkovním prostředí. Jistě využíváte i svoje záliby ve formě focení a také si myslím že máte své obrázky doma v počítači z vaší oblíbené lokality. Podělte se o svou radost z pobytu i s ostatními. Budou jistě rádi, když si přečtou jak je to u vás hezké a pokud budou z okolí, tak jistě v rámci výletu s rodinou lokalitu navštíví.Udržujte si aktuální své lokality, děláte to hlavně pro sebe!

Vodní nádrž BarboraVodní nádrž BarboraJak můžete propagovat svou lokalitu a tím zvýšit její návštěvnost? Velice jednoduše. Najděte na mapě Naturista.cz svou lokalitu. Dejte pod komentáře lokalit svůj příspěvek. Stačí ve znění např. příjezdová cesta v pořádku, dá se parkovat tam a tam. Voda byla čistá a kiosek v provozu. K tomu přidat pár svých postřehů, co se třeba změnilo od minulého roku. Klesla hladina vody. Je posekaná tráva, nevybírá se vstupné, břeh byl opraven apod.

Propagace lokalit lze i inzeráty formou, která rodina, jednotlivec se mnou půjde na lokalitu XY, nechci jít sám, sama sami. Tento inzerát má cenu pouze pokud je lokalita trochu zmapovaná a informace na její stránce jsou aktuální, případně doplněny komentáři o změnách. Vžijte se do pozice člověka, co uvažuje lokalitu navštívit a nic se o ní nedočte, nebo jen informace 10 let staré a tudíž nejspíš neaktuální.

Borská přehrada České ÚdolíBorská přehrada České ÚdolíO lokalitách podle regionů jsou i diskuse, takže i zde lze dodávat aktuální informace o lokalitách a dění na nich, pokud se jedná o nějakou zajímavou akci, nebo je přírodně lokalita třeba vyjímečná, nějakou zvláštností a pod. na diskusích potkáte i lidi kteří na lokalitu chodí a tím získate informace, zážitky a zkušenosti lidí, kteří lokalitu pravidelně navštěvují. Své dotazy můžete směrovat na uvedené lidi i soukromými zprávami které najdete na profilech každého z nás. Nebojte se zeptat, praví naturisté jsou pohodový lidé a každého mezi sebou vítají.

Radnice PlzeňRadnice PlzeňČankov Otovice Karlovy VaryČankov Otovice Karlovy Vary


Jistá forma propagace lokality je článek na titulní straně Naturista.cz kde můžete vkládat i náhledy fotek, zdokumentovat nějakou akci, nebo pouze dát své fotografie k nahlédnutí ostatním i s příslušným komentářem, toho určitého dne, kdy jste lokalitu navštívili a jistě rádi sdělíte i jak jste se měli a co jste prožili. Váš článek si přečte spoustu lidí, kteří možná ani netuší, že v jejich okolí uvedená lokalita je, nebo neví, že se tam nachází pěkná naturistická pláž.


Dlouhý rybník CínovecDlouhý rybník Cínovec

Kamencové Jezero ChomutovKamencové Jezero ChomutovPoslední formou seznámení s lokalitou nebo akcí na lokalitě, je členská fotogalerie Klubu Naturistů. Nahrání fotek je zde trochu složitější a poproste někoho z administrátorů, aby vám pomohl fotky vystavit. Zde shromažďujeme jen opravdu velmi pěkné fotografie z akcí bazénových nebo venkovních, které procházejí užším výběrem. Sem nemá přístup každý, ale jen Členové Klubu k zachování bezpečnosti obsahu fotografií. Pokud budete registrovaným členem Klubu budou galerie fotografií přístupné i Vám. Jistě Vás také potěší, že mezi vybranými hezkými fotografiemi budou ty Vaše.


V České republice je spoustu krásných míst, pomůžete nám je objevit?

Dlouhý Rybník CínovecDlouhý Rybník CínovecZ výše uvedeného vyplývá, že možností jak seznámit ostatní s Vaší nej lokalitou je mnoho a pokud informace, které máte přidáte k přečtení ostatním, nebude se Vám nejspíše stávat, že na lokalitu půjdete sami a nebo že na místě sami budete. Vše záleží jen na Vás. můžete udělat i více, spojíte přitom přijemné s užitečným. Je zde rozvinuta diskuse o nějaké pracovní činnosti na lokalitách. To je přímo geniální myšlenka, nejen propagace vaší lokality ale i její zvelebení třeba jen při hodinové práci několika naturistů. Tím se i seznámíte zkrášlíte si svoje ležení a automaticky se seznámíte s naturisty ve svém okolí. Na pěknou lokalitu Vám dá Ivoš plachtu s nápisem Bezplavek.cz a tím i později příchozí zjistí, že zde je opravdu naturisticko a případní textiláci zase ví, že zde jim pšenka asi nepokvete a podívají se někde jinde nebo budou s přítomností naturistů počítat.
 

Přehrada NechranicePřehrada NechraniceV současné době na Naturista.cz evidujeme přes sto naturistických lokalit po celé České republice a dále i lokality v příhraničí našich sousedících států a není v lidských silách navštívit všechny lokality během jednoho roku, takže uvítáme každou pomoc od Vás. Konáte dobro hlavně pro sebe a lidi v blízkém okolí vaší pláže. Svou neaktivitou spíše své pláži škodíte, protože buď na našem seznamu pláží vůbec není, nebo na její stránce nejsou žádné potřebné aktuální informace. Naturista.cz je zde proto, aby pomáhal schromaždovat informace o naturistickém dění v České republice, ale relevantní informace potřebujeme i od Vás.


Originál mapy „Nejkrásnější nuda pláže České reubliky“ ZDE KE STAŽENÍ. Cedule ZAČÁTEK NUDA PLÁŽE ke stažení
View NATURISMUS Czech Republic in a larger mapNaturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Lokality

Vložil Roland Jitka, 4. Červen 2012 - 22:37

Lokality mají tu nevýhodu nebo výhodu tady na Naturista.cz, že budou jen takové jaké je chcete mít a podle toho je lidé budou nebo nebudou v přírodě navštěvovat. Zatím to u většiny lokalit podle vaši aktivity aktualizace vypadá, že jste raději, když vám tam nikdo nechodí a nejlepší by bylo aby Vaše lokalita zanikla a obsadili ji textiláci. Je to skutečně tak? Nebo se mýlím? [Zmatený]

 
-

Aktualizace n-lokalit

Vložil pat66 (bez ověření), 5. Červen 2012 - 19:56

Já se rozhodně přimlouvám za aktualizaci lokalit. Sám se snažím dát info (do komentáře pod popis lokality), na všechny lokality, které navštívím za sezónu. Rozhodně je mapa lokalit velkým přínosem pro začínající „naháče“, aby vůbec věděli, kde můžou začít. Na druhou stranu chápu ty co chodí stále jen na jedno místo, že nestojí o to aby jim tam nějaká nová náplava zabrala jejich oblíbený plácek [Úsměv] . Otázka je co brát za n-lokalitu (možná by byla dobrá nějaká definice), aby se za lokalitu nebral plácek, kde se 5× za rok ukáže jeden, dva nahé páry. Další otázkou je jestli už neaktivní n-lokality úplně smáznout nebo udělat nějaký archiv pro neaktivní n-lokality pro případné znovu zkříšení (i to se může stát [Spiklenec] ) Například lokalita „Víchovský rybník“ už nefunguje, byly zde problémy s vodou (navezený hnůj do rybníka, poté vypuštěn) a také kemp (který n-pláž provozoval) byl zrušen, ale už je vyčištěný a z části napuštěn. Sám moc v obnovení n-lokality, ale nevěřím [Zmatený] Podobně asi i lokalita na Hracholuské přehradě moc funkční nebude, nepovažoval bych to za lokalitu, když se tam párkrát svlečou kempující Holanďané.

 
-

Garant za lokalitu

Vložil Radka (bez ověření), 5. Červen 2012 - 22:44

Domnívám se, že by měl být garant za lokalitu, něco jako zodpovědný redaktor. Který zná vlastníka sousední parcely nebo komunitu, která nakládá s vodou a sluncem. (Zákon o nakládání se sluncem naštěstí není, ale mohl by byt, kdyby radní nechali nad každou obcí postavit deštník a nechali si platit za stín a slunce.) Ještě štěstí, že je to blbost. A tento zpravodaj pak podával pravidelně články o občanské společnosti u vody.

V Praze jsou to lokality: Šeberov, Hostivař, Počernice, Braník a Vltavské břehy až do Vraného, Koupaliště Motol a Džbán a pak rybníky kolem Prahy.

V Šeberově je to uzavřená komunita, která si svoje akce nechává pro sebe. V Hostivaři jsou pohodáři, Motol funguje jen za vedra, Džbán nevím. Braník pak ukazuje, že hřiště pro děti neničí mravy, když se postaví blízko vody, kde se obecně nakládá s vodou bez omezení módy a bez plotu. V Americe by postavili mezi hřištěm a loukou neprůhlednou zeď. Pak by ji kněz pokropil vodou, věřící by se rozjeli a zazpívali pěkný song.

No a potom by tu zeď jen označovali psy. Zeď kterou nikdo nechtěl počmárali sprejeři, ochránci práv zeď odnesli do politiky a nakonec by se zeď rozebrala za ústupek, který by omezil práva všech občanů směrem k regulaci módy mezi ploty a vzniku rezervací podle mody. Z toho pak jasně vyplývá, že pokud regulovat modu u vody, tak dělat regulaci pro ty co si stěžují.

Takže každý pokus rozdělit společnost podle módy je třeba udusit v samém počátku. Například tím, že děti postaví středověkou obranou zeď z bahna a písku ve veřejné soutěži. V dětském zařízení vypálí a posadí do prostoru, kde radní toužili diskriminovat občany tím, že slíbili a pak odvolali a zase slíbili. A lidem se dá možnost diskutovat o tom co dělat pro děti a ne pracovat proti menšinám.

Radka.

 
-

Lokality a naturista.cz

Vložil Gwynbleidd, 6. Červen 2012 - 15:27
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Osobně si myslím, že hodně lokalit prostě jen nechce aby se tam zavlekla mentalita naturisty.cz – zákazy příkazy, komerce a aby tam začali chodit davy hyperaktivních podivínu jako se objevují právě na akcích naturisty.cz. Většina lidí chce mít u vody zejména klid.

 
-

Děkujeme za názor znalce.

Vložil Roland Jitka, 6. Červen 2012 - 16:33

Musíš být opravdu znalec našich akcí, že si je takto zhodnotil a lidi, kteří je rádi navštěvují. Raději urazit někoho než udělat pro naturisty něco dobrého a třeba opravit lokalitu. Myslím, že se tomu říká snaha o zviditelnění a zároveň lenost. [Spiklenec]

 
-

Hyperaktivní podivíni

Vložil Jarda2, 6. Červen 2012 - 18:20

Problém je, že bez těch hyperaktivních podivínů by člověk který se chce koupat bez plavek u vody moc klidu neměl. Leda že by se někde dobře schoval do hustého houští nebo se natáhl doma do vany [Tmavé brýle]

 
-

Maximálně ti bohatší ...

Vložil Jarda2, 6. Červen 2012 - 18:23

… by měli klid u svého zahradního bazénu [Tmavé brýle]

 
-

Naturista zavedl možnosti.

Vložil Linka, 6. Červen 2012 - 19:12
Obrázek uživatele Linka

Naturista zavedl možnosti zábavy a vyžití na akcích, nebo na některých plážích. Zákazů a příkazů jsem si na bazénových akcích nějak nevšimla, Na stránkách lokalit také ne a ani u návštěvníků lokalit jsem neregistrovala, že by se pochlubili nějakým zákazem nebo příkazem, který by vytvořil Naturista.cz. [Zmatený] Jestli považuješ za komerci Ivošovo objíždění pláží, lepení plakátů, celoroční neskutečnou dřinu apod. Tomášovo celovečerní moderování akcí a organizaci bazénů a připravy např. Lipnice a spoustu dalších těch opravdu hyperaktivních lidí, kteří naturismu pomáhají, jak tady na stránkách tak při práci na akcích, tak věř, že ti lidé jsou z té komerce opravdu za vodou. (Dělají to totiž zdarma a ještě na úkor svých rodin a svého volnéího času.) Pokud nevěříš mým slovům, můžeš si to kdykoliv vyzkoušet a tyhle lidi v jejich nelehké činnosti na chvilku vystřídat. [Rozzlobený]

 
-

K zákazům a podivínům

Vložil Martin Drake (bez ověření), 7. Červen 2012 - 10:52

Zákaz na akcích skutečně existuje – zákaz soukromého fotografování – což já osobně za omezení nepovažuji. Vnímám to spíš jako trvalou dohodu nedělat si navzájem nepříjemnosti. Komerci na akcích naturisty nějak ne a ne objevit, že bych něco přehlédl? Podivíni? A kteří to jsou? Rodiny s dětmi? Organizátoři? Pokud to tak pisatel vidí, nemusí na akce chodit. Organizace pro lidi je dobrovolnou věcí. To pak jsou ,,podivíny,, všichni, kteří v tomhle státě dělají zájmovku jako něco navíc a naopak nepodlehli tupé komerci?

 
-

Všeobecná hyperaktivita.

Vložil Roland Jitka, 7. Červen 2012 - 20:58

Zákaz fotografování a jeho důslednou kontrolu na našich akcích beru hlavně jako nutnost organizace a nikoliv něco, co by někoho mělo omezovat. Jinými slovy řečeno omezovat ty, co by se o to chtěli tajně pokoušet. [Rozzlobený]

Ten člověk měl vlastně pravdu, akce jsou plné hyperkativních lidí na jedné straně jsou to organizátoři, kteří jistou hyperaktivitu musí mít tak nějak v krvi. [Úsměv]

Druhou skupinou hyperaktivnich lidí jaou návštěvníci, probíhá mnoho soutěží a další pohybové aktivity jsou patrné při plavání, jízdě na toboganech, nebo skákání do vody. Možná myslel i ty hyperaktivní tancující, při tancování s nějakou miss Natura (vedení tancování) v bazénu. Jistá hyperaktivita je i při malování na tělo, jelikož je jen krátký čas na vytvoření hezkých obrázků. Myslím ale, že tahle hyperaktivita vytváří radost a spokojenost všech a pokud autor slov o hyperaktivních lidech myslel ty spokojené lidi, tak měl pravdu, těch je tam opravdu hodně. [Spiklenec]

 
-

Trutnov - Libeč

Vložil Horác, 22. Červenec 2013 - 20:48

Ve starším seznamu lokalit byla i lokalita Trutnov – Libeč. Je nějaké povědomí, jak to tam vypadá dnes, případně upřesnění místa? Starší seznam a mapa bývával dlouhou dobu dostupný (vzdálenost od… atd.), ale nyní již asi není.

 
-

Libeč u Trutnova

Vložil Slowfellow (bez ověření), 27. Červenec 2013 - 9:22

Jde o zatopený lom vlevo od silnice z Libče směr Královec, asi 200 m za železničním mostem. Lokalitu lze označit za smíšenou. Nudisté se slunívají na terase vlevo za příjezdovou cestou, několik metrů nad břehem, do vody chodí někdo v plavkách, někdo bez. Přímo u vody je málo místa na ležení a obvykle tam bývá pár místních v textilu, příp. rybáři. Voda je velmi čistá, před několika lety začala zarůstat vodními rostlinami, letos jich však výrazně ubylo.