NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

150 naháčů na první Perníkové noci naturistů v Pardubicích

Vložil Anonymní, 7. Duben 2013 - 13:14

První Perníková noc v novém AQUACENTRU Pardubice až nečekaně přilákala naháče z celé ČR. Vyjímkou nebyli naturisté z Ostravy, Klatov, severních Čech, Dačic, Šumperka… Celkem tedy 150 vyznavačů koupání a saunování bez plavek se sešlo v tomto ještě novotou vonícím aquaparku. Areál, který nabízí celou řadu unikátů, se i tentokrát blýsknul zcela originálním oválným tobogánem, barevně duchovým wellnessem, mrazivou „antisaunou“ s –15°C, prostornou klasickou saunou, maxi trojskluzavkou se 3 zhupy, vlnobitím s divokou řekou. Spolu s našimi nafukovacími atrakcemi, skvělou Perníkovou chaloupkou Pavla Janoše a dokonalou 150člennou partou naháčů jsme zažili jeden z nejpříjemnějších n-večerů za poslední dobu.


Ceny vítězům věnoval Pavel Janoš - PARDUBICKÝ PERNÍKCeny vítězům věnoval Pavel Janoš – PARDUBICKÝ PERNÍK První Perníkové noci naturistů předcházelo vzájemné „oťukávání“, které začalo už na Dni otevřených dveří tohoto nejmodernějšího vodního areálu Východních Čech v červnu 2012. Po 3/4 roce jsme naznali, že doba k n-premiéře už uzrála a proto jsme rozpoutali pečlivou osvětu a nic jsme nenechali náhodě. Od dokonalého plakátu od Romana Bureše, přes spoustu přátel na blízkém n-písníku OPAŤÁKU, mnohá média přispěla svým dílem, když si vyžádala zvukové pozvánky – Radio Černá Hora, Radio Kiss Delta a další. Samotného n-večera se zúčastnil redaktor Pardubického Deníku, který přinese článek o akci. Do akce jsme pustili samozřejmě už dens nepostradatelný náš FACEBOOK
Na podporu soutěží a vytvoření typické pardubické atmosféry jsme obeslali pardubické perníkáře, mezi kterými se najdou i naturisté :-). Nádhernou perníkovou chaloupku poskytl tedy KRÁL PERNÍKU PAVEL JANOŠ, který navrch přidal i dalších 20 ručně malovaných perníků, aby se dostalo na všechny soutěžící. Pavel Janoš je jedním ze 4 perníkářů, kteří mohou pro svoje výrobky používat označení „PARDUBICKÝ PERNÍK“.


V sobotu 6. 4. 2013 přišel tedy den D a s ním velké očekávání, kolik naháčů tento nejnovější český aquapark přiláká. 7 dobrovolníků se sešlo už 1,5 hodiny před začátkem, abysme podle požadavků vedení zafoliovali prosklení do veřejných ploch. To se zdařilo a před 20. hodinou se začala tvořit docela slibná fronta u pokladen.

Většina naháčů míří zezačátku hned do wellnessu, který je tím nejpřirozenějším prostředím pro aklimatizaci z textilního světa do rajské atmosféry naturismu. Wellnessu pardubického Aquacentra vévodí zajímavá duhová vířivka, kolem které jsou další části wellnessu. Z duhových bublinek vířivky si to hned po půlhodině zamíříme na první saunový ceremoniál s vůní perníku :-). Finská místní sauna je prostorná, se 2 kamny a sauňácká parta byla po celou dobu večera skvělá. Ochlazení je možné v přilehlém ochlazovacím bazénku, pro tvrdší povahy je možný pobyt v mrazivé komoře s –15°C, já osobně jsem našel i možný východ do venkovního areálu, kde jsem se nalokal čerstvého vzduchu. Jinak místní wellness má i mnoho odpočívacích prostor, zákoutí, občerstvení.
Z wellnessu se vrhneme pak už hned do víru aquaparku. Z nejatraktivnějších je místní tobogán, který má v průměru tvar elipsy, takže jízda v něm skýtá dosud nevídané zážitky. Také divoká řeka, v jejímž centru je vlnobití je originálním vyhledávaným místem. V relaxačním bazénu ale už vidíme známé aquazorbové koule, uvnitř kterých vesele pobíhají malí naháčci.

Petra až ze severních Čech si pečlivě připravila dětské soutěže, které v plné parádě vypukají v 21 hodin. Práce 7 dobrovolníků nekončí zafoliováním prosklení, ale pokračuje celý večer. Od nafukování maxiatrakcí, přes organizaci soutěží, příprava soutěže v malování na tělo, zodpovídání nekonečných otázek naháčů až po závěrečný maxiúklid, který musí celý areál dovést do původního stavu.
Závěrečnou soutěž v malování na tělo – PERNÍKOVOU CHALOUPKU vyhráli přespolní naturisté z Dolního Újezda u Litomyšle, kteří pěkně ztvárnili pardubický městský znak a „Teslu Pardubice“. V dospělácké kategorii si prvenství – Tantra masáž pro dva od TANTRA MASÁŽE PARDUBICE zvítězila dvojice z Chrudimi. Všichni soutěžící dostali za odměnu ručně malované perníky Pavla JANOŠE.
První perníková noc naturistů je tedy za námi. Máme za sebou opět jednu uskutečněnou výzvu uspořádat naturistický večer ve velkém aquaparku, kde je nutné dát dohromady hodně přes 100 naháčů. To se nám podařilo a my jsme si opět vyzkoušeli, jaké to je, připravit pokud možno příjemný a zábavný večer pro dav naháčů. Napoprvé v takovém bludišti, jakým je AP Pardubice to byl docela oříšek, neskutečný nápor na hlasivky, zkouška improvizace, zkouška ohleduplného chování, prostě zkouška naší naturistické vyspělosti.
Nemyslím, že bychom byli úplnými začátečníky, prakticky celý program se podařilo splnit. Máme před sebou ale další řadu výzev, které je potřeba naplnit. Přesný harmonogram večera, absolutně profesionální a vstřícné chování ke všem naturistům, vytváření té nejpříjemnější atmosféry za jakýchkoli okolností.


Velký dík patří panu řediteli Aquacentra Pardubice Jiřímu Vysoudilovi za poskytnutí celého areálu pro Perníkovou noc naturistů, paní provozní Musilové, celému týmu personálu za trpělivost po celou dobu n-večera.
Sedmi dobrovolníkům: Pavle a Honzovi ze Svitav, Knihovníkovi, Honzovi Koláčkovi, Vaškovi a Petře, Lucce z Opaťáku, Evě za obětavou pomoc s přípravou i zdárným průběhem večera i za náročný závěrečný úklid.
Pavlu Janošovi za skvělou Perníkovou chaloupku i další perníky pro soutěžící. Petrovi a Janě z Pardubic za darování hlavní ceny – Tantra masáž pro dva.
A všem skvělým naháčům, kteří pro nás všechny vytvořili veselý a nezapomenutelný naturistický večer.

Hlavní cena pro dospěléHlavní cena pro dospělé

O První Perníkové noci naturistů informovali: 

Perníková noc naturistůPerníková noc naturistů


Líbila se vám tato Perníková noc naturistů? řekněte o ní VŠEM svým známým!Líbila se vám tato Perníková noc naturistů? řekněte o ní VŠEM svým známým!
5
 
-

Krásná perníková chaloupka.

Vložil Roland Jitka, 8. Duben 2013 - 23:05

Ta perníková chaloupka je opravdu nejen potravina, ale hlavně umělecké dílo. To je skoro hříchem snist. Pardubické cukrářky a cukráři prostě umí. Mají náš obdiv. [Promovaný] 

[Šipka] Zde je Martinův druhý článek z Pardubic, jen napsaný později, než ten Ivošovo.

 
-

Pardubice - dokonalost :)

Vložil PetrK, 9. Duben 2013 - 20:09

Díky všem za skvělou akci. Aquapark je moc zajímavý. Má spoustu neotřelých atrakcí: ledová komora, zážitkový tobogán (horší než horská dráha), skokanský bazén, nerezovou padesátku, velmi příjemný wellnes… Fakt jsem si to moc užil a těším se na příště.

Petr

p.s.: Jen by příště ta hudba nemusela hrát tak hlasitě, obzvláště v bufetu to bylo hodně nepříjemné…

 
-

Poděkování za Pardubice

Vložil Danxm (bez ověření), 11. Duben 2013 - 14:22

Takže i zúčastnilí se Hanáci (obligátně v plné sestavě),děkují všem,jenž se podíleli na zorganizování a zabezpečení této pohodové akce a příště nás tam máte zas. [Tmavé brýle]

Hanáci v Pardubicích :-)Hanáci v Pardubicích :-)
 
-

nová n-hitovka

Vložil SPORT, 16. Květen 2013 - 16:15

Já si prostě myslím, že ledová jeskyně by se mohla stát novou n-hitovkou. Ta v pardubickém akváči je prostě dokonalá. A v libereckém Babylonu je takovou ledovou jeskyní vlastně terasa u Afrikany. Tam se dokonce konala i sněhová n-koulovanice. [Úsměv]