NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aktivita naturistů, aneb jak moc pomáháme textilákům.

Vložil Roland Jitka, 13. Listopad 2012 - 20:54

V současné náročné ekonomické době, kdy se vše měří jen finančními prostředky a ziskem je třeba mobilizovat síly pro další úspěšný rozvoj naturismu v České republice a nebo přinejmenším zachovat naše aktivity pro další a další roky, případně i pro další generace.
Jak se nám to v současnosti daří, to si ukážeme na několika příkladech z nynější praxe. Situace není zatím tak špatná, ale je třeba brát na vědomí, že vždy může být hůře. Abychom za rok při podobné úvaze nezplakali nad výdělkem, je třeba pár věcí vědět.


V této době máme velmi kvalitní stránky Naturista.cz oproti jiným zemím našich zeměpisných šířek.
Máme největší počet naturistických akcí, velké množství zavedených a oblíbených pláží. Systém a zmapování saunových aktivit po celé republice a informace o ojedinělých naturistických akcích po celé zemi. Máme také plánovány naturistické dovolené a nebo prodloužené víkendy, které lze trávit po našem. Každoročně se organizují i akce, které navštěvují i naturisté z jiných zemí než jen z české kotliny. Naši naturisté naopak navštěvují zahraniční naturistické lokality, pláže a formou reportáží seznamují ostatní o naturistickém dění v zahraničí. V zimním období u nás prakticky není víkend, aby se někde něco naturistického neuskutečnilo.

Potud je vše zdánlivě v pořádku a nejsme považováni za rozvojovou nebo zaostalou naturistickou zemi. Vše má své ale, a nelze jen obecně chválit a využívat setrvačnosti tohoto stavu napořád. Není to ani v zájmu našem (myslím naturistů) ani v zájmu možné konkurence ostatních zemí, které se k našemu modelu naturismu chtějí alespoň přiblížit.

Jaké je tedy situace opravdu, bez ozdobných kudrlinek jen na základě faktů, čísel a praxe.

Návštěvnost aquaparků. V současné době probíhají tři až pět zimních akcí v každém naturistickém městě Hradec Králové, Brno, Olomouc, Valašské Meziříčí, Praha Čestlice.

Praha, Olomouc a Valmez, kde je návštěva vcelku ucházející a zkomírající návštěvnost v Hradci a Brně. Hádejte tedy, kde majitel aquaparku při dalším jednání o našich akcích může říci ne, už žádní naturisté, raději normální textilní večery přístupné všem. Na základě návštěvnosti naturistických akcí jste pomohli textilákům k další textilní sobotě.

Ještě se zmíním o Babylonu v Liberci, kde je každý měsíc naturistický večer, ale kdyby nebylo Poláků, tak by majitelé Babylonu jistě korigovali naše večery směrem k sníženému počtu a do našich termínů pustili textiláky.


Kde hledat chyby a řešení. V prvé řadě propagace aquaparku vlastních návštěvníků. Jak to vypadá teď. Sem tam nějaká stížnost k vedení aqua od textiláků, komentář o spokojenosti s návštěvou se pod článkem z aquaparku najde někdy jeden, jindy žádný. Reportáž o spokojeném večeru napíše mnohdy stovky km nejezdící Ivoš, Vyfotí to obvykle také Ivoš a okomentuje to mnohdy také jen Ivoš. Informace předem například do kalendáře Naturista.cz dá také Ivoš a stránku Vašeho aquaparku aktualizuje zase jen Ivoš. Malíře Romana Bureše (který vás svými malůvkami baví) přiveze také jen Ivoš. Takže kdyby se stalo, že Ivoš nepřijede z důvodu nemoci nebo komplikací na daleké cestě, nebude reportáž, nebudou fotky a kdyby byl déle nepřítomen, tak ani nikdo o akci nebude vědět, protože nebude ani v kalendáři. Ani že akce bude a ani, že se uskutečnila.

Navrhuji tedy řešení: U každého aquaparku by měla být parta lidí, kteří zajistí chod akce. Fotograf, který zajistí kvalitní snímky dokumentace akce. Pomocníci na zastínění, přinesení stolů a podobné práce provázející každou akci v rámci její úspěšné realizace. Pisatele reportáže, který opravdu popíše stav večera do nejmenších detailů, který si bude dělat i v průběhu večera poznámky a ostaní ho budou také informovat. Několik lidí, kteří kvalitními komentáři zpropagují již proběhlou akci a napíší také třeba dva, tři dopisy majiteli aquaparku o své spokojenosti. Navrhuji Ivošovi v tomto případě zajistit volný vstup těmto pomocníkům (partám), kteří ale budou vytvářet kvalitní a zodpovědnou práci a budou ji dělat trvale. Jedná se zpravidla o pět lidí maximálně.

Pak by se totiž nemohlo stát, že reportáž z Olomouce napíše (náhodně navštívenou akci) Brňák a vyfotí ji Ivoš ze Ždáru nad Sázavou. Také by se nestalo, že večer v Babylonu Liberec prostě nenapíše a nenafotí nikdo a vypadá to, jako by akce ani nebyla. V Babylonu se to stalo již dvakrát a také je to bazénová akce, kde bojujeme o přežití v ní.

Současná praxe je taková, že kdo náhodou náhodně přijde a je náhodou ochoten pomoci, tak možná něco udělá, když se mu trovna chce. Je to moc náhod najednou, na kterých stavíme propagaci svých aquaparků. 90 procent naturistů ani nemají tušení, že zrovna ve Vašem aquaparku nějaká naturistická akce vůbec někdy probíhá a pokud se jim dostane této informace, nevěřícně kroutí hlavou.

Pokud to budeme dělat jinak hrozí nám textilácké Tsunami a opět jsme pomohli textilákům k plavkovému večeru navíc na úkor naturistů.


Návštěvnost lokalit, kempů a pláží: V mnoha případech se stává, že na našich lokalitách nacházíme textiláky jak nám postupně zabírají naše lokality. Hledáme v inzerci naturisty na společné návštěvy našich pláží a máme depresi z toho, že jsme na lokalitě sami a okolo je spoustu negativních věcí a textilních lidí.

Z většiny případů tento frustrující stav nastává z toho, že o lokalitě nikdo neví. Ve svém okolí znám dost naturistů, kteří neví, že existuje třeba Cínovec Dlouhý rybník a přesto jsme vzdáleni od místa jen asi dvacet km. Ve vašem případě je to podobné a zjistíte to při propagaci lokality v okruhu svých známých.

Kde jinde se ale mají dovědět, že mají lokalitu u nosu, než z aktuálních informací na Naturista.cz. V tomto případě bych navrhoval mít správce lokalit třeba za celý region, který by zjišťoval aktuální stav a průběžně doplňoval nastalé změny, případně propagoval větší lokality článkem. Opět bych zde volil formu odměny, volné vstupenky do aqua na jakoukoliv akci.

Uvedená činnost musí mít formu nějaké organizovanosti a opět se nemůže stát, že Libereckou lokalitu doplňuje náhodně projíždějící Pražák a nebo severočech náhodou objeví při cestě na dovolenou jihočeský rybník.


Sauny a sanování: Sauny, ač jich máme v databázi asi 1000 jsou úplně opomíjenou naturistickou aktivitou. Kdy někdo napsal, že mu bylo v té uvedené sauně dobře s přáteli. Prakticky nikdo. Proto je také stav informací na saunách takový jaký je. Odkazy nikam nevedou, spousta saun je zrušených a o informacích, jak to v některých vypadá ani zmínka. Vezměte si pocity naturisty saunaře, který chce navštívit Vaši saunu a vlastně neví kde ji hledat, jak se tam dostane, nebo zjistí, že místo sauny je vietnamská večerka. Propagace naturismu jako fík. Zde je třeba vysvětlit majitelům saun, že je možnost zde propagovat jejich podnikání (saunu, wellness) a pokud poskytne naturistům nějaké výhody (slevy), profitujete z toho vy jako návštěvníci a i vedení sauny ve formě více zákazníků.

Návštěvnost Naturista.cz: Návštěvnost bude jen taková, jaké budou stránky a informace na nich uvedené. Není v lidských silách a možnostech někoho, kdo bydlí ve Ždáru nad Sázavou nebo v Litvínově, aby obsáhl celorepublikovou činnost naturistických aktivit v našem rozsahu a proto potřebujeme informace hlavně od Vás. Informace se pak dají dále zpracovávat formou článků a nebo jiné textové a dokumentační formy pro všechny. Musíme ale nejprve informaci vědět od Vás, teprve pak se dá vydat na Naturista.cz. I naše stránky potřebují propagaci a čím více nás bude na stránky chodit, tím větší bude motivace pro majitele aquaparků, wellness, bazenů a prostor poskytující naturistické dění, poskytnout je právě nám pro naše akce.


Co z výše uvedeného plyne:

Návštěvnosti krytých akcí pomůžete pouze vlastní zodpovědnou prací a na té práci také záleží vlastní existence aquaparku pro naturisty. Takže pokud opravdu chcete mít aquapark ve vašem městě, nepůjde to do budoucna bez Vaší aktivity, jinak se budete dívat jen na textilní večery.

Návštěvnost pláží bez vaší aktivity také nepůjde, protože jinak je předáváme postupně textilákům, kteří již nedovolí jejich opětovné převedení na naturistickou pláž.

Členství v Klubu přináší další prostředky na rozvoj a propagaci naturismu právě ve Vašem městě, protože když nebudou finanční prostředky nelze cokoliv zorganizovat a pokud bude Ivošovými slovy „kručet Naturistovi v břiše“ motivace cokoliv zachraňovat a vyjednávat další aktivity se rovná nule. Pokud je členů v regionu minimum, Naturista.cz sem také nesměřuje žádné své aktivity, protože to vypadá, že v regionu také není zájem o nic naturistického. Je třeba toto mít na paměti, když apriori někteří odmítáte členství v Klubu. Kazíte to totiž celému regionu a opět dáváte trumfy do rukou plavkařů.

Udržba stránek své naturistické pláže a sauny, návštěva aquaparku v naturistických hodinách v mém okolí, členství v Klubu Naturistů a jedenkrát denně návštěva stránek Naturista cz, je opravdu tím nejmenším a samozřejmým počinem, který může naturista pro naturismus v ČR udělat. Přesto by nás to posunulo o mnoho dál, pokud by výše uvedené bylo automatické.


Vezmu příklady z informací, které asi znáte jen si je nedávate tolik do souvislostí.
Jihočeský kraj (region). Není zde žádná naturistická velká akce. Členů klubu je tolik že stačí jedna ruka na spočítání. Lokality když jsem začal opravovat minulý rok, tak nulové informace. Dovolená Miličín ač prakticky v jižních Čechách, účast Jihočechů nulová. Podobné se dá napsat i o Lipnici, kde si myslím, že také žádný Jihočech nebyl. Přesto jsou zde hlasy proč nejsou v Jižních Čechách také naturistické večery.

Plzeňský region: Zde také není žádný naturistický večer v aquaparku, členů Klubu je stejně jak Jihočeském kraji a největší lokality Plzeňska aktualizuje a popisuje Ivoš ze Ždáru nad Sázavou, Roland z Ústeckého kraje a Jirka Rybka z Prahy. Na naturistické dovolené také nebyl žádný Plzeňák, pouze jedna paní na pozvání jiného naturisty z Brna, která ale nebyla naturistkou a stala se jí až v právě v Miličíně. O účasti na Lipnici ani nemluvím. Ale z Plzeňska se zde objevují dotazy na naturistické večery.

Na obhajobu těchto regionů mohu pouze říci, že jiné oblasti v některých kriteriích jsou na tom velmi podobně a když si místo názvů uvedených regionů napíšete ten svůj, nebudete daleko od kruté pravdy. Z výše uvedených informací je vám jasné, že cokoliv organizovat v uvedených regionech je cesta zbytečná a zatím nikdo do uvedeného nechce svůj čas a prostředky investovat.


Cesta a trend Naturista.cz bude udržet vše co máme bazénově stávající (pokud se to vůbec podaří), udržet stránky Naturista.cz na informační úrovni a ne se opírat o nulové a nebo deset a více let staré informace v oblasti pláží a saun.

Jsou dva druhy cest jak dosáhnout vyšší naturistické návštěvnosti v aquaparcích. Jednou cestou je snížit počet aquaparků, to se dá udělat centrálně přes Naturista.cz a je to cesta bez aktivity a velmi pohodlná. Druhá cesta je obtížnější a znamená velkou aktivitu nejen lidí co se pohybují kolem Naturista.cz ale hlavně vás všech, kdy bude opravdu poctivě na každou akci Naturista.cz chodit a budete ji mít zapsánu stejně jako narozeniny dětí a plánovanou dovolenou ve svém domácím kalendáři. Mimoto budete seznamovat své kamarády a známé o uvedených akcích v místě svého bydliště a okolí.

Kterou cestou se vydáme nezáleží na Naturista.cz, ale hlavně na každém jednotlivci z řad čtenářů. Za Naturista.cz bohužel musím říci, že nám nezbývá nic jiného, než se Vašemu přání zvolené cesty přizpůsobit.

V tomto objemu služeb pro naturisty, v počtu lidí, kteří doposud naturistickou zábavu poskytují, (bez informací a pomoci od vás) a s minimálními prostředky ohledně Členství v Klubu Naturistů nejde prostě toto vše zvládnout, ani s extrémní aktivitou těch co Naturistovi pomáhají, seč mohou.


Takže každý jeden z Vás má na výběr, Buď se zapojíme do práce všichni, budeme si vážit našich lokalit a aquaparků, nebo je bez jakékoliv námahy předáme textilákům a dosavadní práce byla absolutně zbytečná. Pokud nepomůžete, nebude už nic, protože nepředpokládám, že by se našel zase někdo, kdo by znovu myšlenku naturismu chtěl uvést v život na celostátní úrovni.

Pokud si někdo myslí, že uvedené články píši rád, tak opravdu nikoliv. Raději bych napsal další cestopis z naturistické oblasti a vím také, že by jste ho četli raději. Pokud ale situace kolem návštěvnosti, pohodlnosti a nevšímavosti bude na této úrovni, bude asi lepší, v rámci záchrany naturistických výdobytků, si na články podobného typu zvyknout.Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Souhlasim s Rolandem

Vložil mira1 (bez ověření), 14. Listopad 2012 - 8:43

Souhlasim s Rolandem a je jen na nas jak si to udrzime a jak budem rozvijet naturisticke deni v teto zemi"stop textilakum"

 
-

Je třeba zabezpečit blaho naturistického lidu

Vložil zurek (bez ověření), 14. Listopad 2012 - 9:02

Tak nějak na mě tento dlooooouhatánský (prvomájový proslov z tribuny) článek zapůsobil [Smích] . Propagace pomocí samotných naturistů je určitě potřebná a nutná a prospěšná a zdravá…, ale. Podle mých zkušeností je naše komunita tak malá, že na osobní doporučení další rozvoj n-aktivit nestačí. Sám se bavím každý týden s naturisty na akcích a to osobní doporučení je opravdu hmatatelné. Nicméně dejme tomu 100 lidí pozve na následující n-akci dalších 100 lidí. Ti zvající mají další termín jinou akci, nechce se jim, onemocní. Ti zvaní začnou váhat, něco jim do toho vleze… Prostě účinnost této formy je v řádu několika málo procent, možná promile. Navíc typický návštěvník n-pláže nad aquaparkem ofrňuje…

Co mi ve článku zásadně chybí a co Naturistovi opravdu PODSTATNĚ zvedlo obeznámenost jsou TISKOVINY, PLACHTY, MÉDIA. V letních slunných dnech má Naturista (na naše poměry) extrémní a nebývalé návštěvnosti – právě kvůli těmto věcem. Proto mi tady chybí odkaz na Naturistů Občasník, který nám může opravdu zásadně pomoci. Pomocníci s jeho distribucí jsou evidentní a věřím, že soustavnou trpělivou prací jich budeme mít čím dál víc.

Party pomocníků na n-akcích jsou a fungují. Je nejasné, v jakém počtu a obsazení se na té které akci sejdou, ale aspoň tady na Moravě se pokaždé sesypou jako kobylky a vše jde ráz na ráz. Bez toho by to ani nešlo, protože s metrákovým rollerem atd. by jedinec nepohnul.

Co opravdu potřebujeme? Expandovat [Smích] . Naturisti pořád ještě tíhnou k izolaci svých většinou dobře ukrytých n-pláží a jen po očku sledují okolní svět. Potřebujeme opravdu najít všechny dostupné skulinky, jak o naturismu dát vědět. Vzorem jsou takoví, jako třeba Jirka Dlouhán z Olomouce, který dostane štos Občasníků, sedne na kolo a rozváží je po městě. Pár takových osvícených kolegů je, ale my bysme jich potřebovali ne jednotlivce, ale aspoň tisíce. Paradoxní je, že pomáhají lidi, kteří jsou spíše extrémně vytížení, svůj čas mají na minuty spočítaný a přesto svůj čas věnují práci pro naturisty. A další propagaci – kontakty na média, redaktory, lidi, kteří mají možnosti…

A taky by to chtělo víc zkušeností z praxe a terénu. Tady se pořád ukazují dotazy na Karlovarsko. je to jen o tom, že si tady naturisti z tohoto kraje jen občas něco napíšou a konec? snaží se aspoň jeden člověk tam něco konkrétního podniknout? Nebo jeho počáteční nadšení bude utlučeno laxností naturistů a t-čepicemi (plavkami)?

Za těch 10 let mám opravdu zkušenost, že nejprůraznější budou aktivity „Naturisti sobě“, protože pokud jdu s dotazem, prosbou, návrhem za textilákem, tak je to nepoměrně složitější než jednání s naturistou.

Už mám pocit, že držím proslov na prvomájové tribuně, tak končím. Naturistů Občasník JE ALE OPRAVDU DŮLEŽITÝ!!!


Ta grafika „Nudisti na zamrzlém mrakodrapu“ se mi vůbec nelíbí, ale to je jen důkaz, že Naturista jde svoji nějakou samostatnou cestou… bez nějakého jednoznačného směru.

 
-

Teď nějak nevím, co si myslet

Vložil Roland Jitka, 14. Listopad 2012 - 11:10

Popsal jsem celý stav naturistického dění v ČR, jak to vidím já a pochopitelně čerpám z komentářů, které sem dáváte vy všichni. Také z těch reakcí, které by tu být měly a nejsou. Občasník jsem nezmínil, protože jsem mluvil globálně po dobu celého roku a občasník, který se vydává jak je již z názvu patrné vychází jen občas.

Plachty, Média, Tiskoviny. Když se někdo nechce ani se podívat ani na svou lokalitu (pláž), aby dopsal změny za několik let, tak těžko bude chtít roznášet tiskoviny, jednat s médii a natahovat na plážích plachty, případně další složitější činnosti.

Že jde Naturista nějakou cestou? Buďme rádi, že jde alespoň nějakou, protože jak je z článku patrné, bez aktivity několika jedinců nepůjde cestou žádnou.

Namrzlý mrakodrap a naturisté na něm, má znamenat vodu v bazénu a tak jsem to viděl i já, ale představivost má každý jinou a není člověk ten, aby se hlavně v představivosti zavděčil lidem všem.

Jestli si myslíš, že není potřeba celých part, které by měli na starosti chod aqua a akce v něm od A až do Z a vše klape jak na drátkách, tak si myslím, že chodíme každý na jiné stránky Naturista.cz. Nic ve zlém.

Můj problém celkový je hodnotit věci a události směrem do delší budoucnosti a proto když zde píši nějakou úvahu, tak s upozorněním, že uvedená situace podle dnešního vývoje, může v brzké době nastat a snažím se nějakým aktivnějším způsobem popsanou situaci odvrátit dokud je na to dost času.

Pokud přemýšlíme v pozici teď, může se zdát, že je vše v pořádku a náhody nám zatím jakž takž vycházejí. Cílem mělo být, netvořit organizaci a propagaci jednotlivých aquaparků na náhodách.

 
-

Blaho naturistického lidu

Vložil Linka, 15. Listopad 2012 - 19:01
Obrázek uživatele Linka

„Je třeba zabezpečit blaho naturistického lidu“ Nevím jestli se nakonec nejedná o správnou myšlenku, když v původním kontextu měla vyznít spíše jako zesměšnění. [Zmatený]