NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Seznámení se stránkami Naturista.cz

Vložil Roland Jitka, 23. Říjen 2012 - 13:29

Chtěl bych vás seznámit s Naturista.cz ohledně všech jeho oddílů, protože jeho informační možnosti nejsou zdaleka využívány. Je to škoda, protože za ty roky nashromáždil Naturista.cz spousty informací. Z naturistických akcí, dovolených v ČR, lokalit, reportáží ze zahraničí, saun, ale také z ojedinělých akcí, které by neměly být zapomenuty. Naturista.cz má také informace od vás, které vznikly z diskusí, komentářiů a reakcí na to či ono. Stačí se podívat zpět a jistě najdete informaci, kterou hledáte.


SPOLEČNĚ DOKÁŽEME VELMI MNOHO. [Spiklenec]

Protože výše uvedené je vcelku logické a pro tento účel Naturista.cz vznikl, přesto je situace docela jiná. Některé informace přehlížíme, jiné nevíme kde hledat. Další informace jsou zase ne všem přístupné a jejich hledání je vcelku zbytečnou záležitostí. Mnohdy právě proto noví návštěvníci přijdou jen jednou, požadovanou informaci nenacházejí a opustí Naturista.cz navždy. Přitom stačí tak málo. Přijímat veškeré informace, pokud je mám, tak informace dávat a umět hledat na Naturista.cz.


Jednotlivé bloky z levé strany (pohledu na monitor nahoře). Kde a jaké informace lze najít.

Krátké zprávy: Obvykle jedna krátká věta typu: Přidána fotogalerie, aktualizován text reportáže, nebo odkaz na zajímavý článek v jiné části internetu.

Dalším blokem je Naturistův Občasník. Jedná se o nepravidelně vydávaný bulletin (malý časopis) o naturistickém dění a připravovaných akcích. Naturisté pravidelně navštěvující Naturista.cz se asi z občasníku nedozví nic nového. Tento bulletin slouží lidem, kteří s myšlenkou naturismu koketují a nebo právě vy chcete, aby se o naturismus začali zajímat. Je to jeden z nástrojů, jak přimět partnera, partnerku k návštěvě naturistické akce, nebo pláže. Pochopitelně jeho distribuce je vítaná, i u vašich přátel, kteří ač možná naturisté, nemají o existenci webu Naturista.cz ani ponětí. (Těch je opravdu hodně a budete velice překvapeni, kteří známí jsou naturisté, jen to o sobě vzájemně nevíte.)

Blok Nepřehlédněte: Je přehlížen úplně normálně, i když jsou zde informace o Klubu Naturista.cz, jeho výhodách pro jednotlivé členy, ale i celé jejich rodiny. ( [Vykřičník] Myslím, že jste výhody ani nečetli, protože jinak už dávno v Klubu Naturistů jste, jelikož být mimo klub, je už dnes dražší varianta naturismu.)
Je zde také naturistické FAQ, které odpoví hlavně začínajícím naturistům na spoustu otázek. 

VýletVýlet

Tady si můžete prohlédnou veledílo Romana Bureše v podání vtipů, obrázků a komiksu, který vydává už více než rok. Tak dlouhý komiks ještě nikdo nenapsal a Romanovi za něj patří veliké uznání.

Na hledání pro bezradné (jak to nazval JirkaRybka), slouží obrázkový rozcestník, který by vám měl ušetřit čas.

Spolujízdy do aquaparků a na společné srazy. Jezdíte trasu z místa A do vašeho aquaparku, nabídněte svezení a nebo si zadejte požadavek na společnou jízdu, když zrovna auto nemáte k dispozici. Mapu spolujízd je ZDE.


[Úsměv] PROFIL JE HLAVNÉ VAŠE VIZITKA!! [Spiklenec]


Pak následuje osobní blok s Vaším profilem, naturistickou poštou, obsah webu a pod. Zde bych se zastavil u profilů. Je dobré o sobě něco návštěvníkům sdělit. Kdo jste, žena či muž, bydlím v regionu, chodím na pláž (s odkazem na naši lokalitu) a jezdím například do Řecka. K tomu přidat nějakou fotku. Dvě tři slova o Vašich zájmech a třeba informaci, hledám naturistu na návštěvu sauny, lokality, společné dovolené. Na profil můžete nabídnout spolujízdu do aquaparku, kam rádi jezdíte, nebo info o plánované dovolené, na kterou nechcete jet sami. Uvedení na profilu má jistě větší váhu a platnost, než několik inzerátů, „Pojďte se mnou… Najdu nějakou .....“

Následuje blok Anketa: Zde jsou otázky k zamyšlení, na jejichž odpovědích mnohdy závisí nějaký naturistický projekt, článek, nebo realizace něčeho užitečného pro všechny. Anketa je totiž někdy jedinou informací, kterou máme o vašich názorech. Protože chceme co nejvíce přizpůsobit stránky a činnost vašim potřebám, je třeba od vás informace získávat. Ankety se nedělají z nudy.

Na NATURISTA.CZ budou jen takové informace,

jaké sem napíšete a poskytnete vy sami!!


Následují Kdo je online, kde vidíte, kdo z vašich přátel je přítomen a blok s Kontakty na Naturista.cz.

Blok Naturistův Facebook. Další z nástrojů návštěvnosti našeho webu a našich akcí. Hlavně mladá generace preferuje informace přes Facebook. Můžete známým napsat adresu Facebooku Naturista.cz a počkat na jejich reakci. Zde vidím velikou příležitost propagace našich aktivit, protože jsou zde mladí lidé a zároveň naturisté.

Naturistické Kluby. Jedná se o různá sdružení spolupracujících naturistů. Do budoucna bychom chtěli, aby klubů bylo více a organizovali si činnosti sami s podporou celostátního webu Naturista.cz.


Pravá strana nahoře.

Zde se nachází nejnavštěvovanější část Naturista.cz, Soutěžní Fotogalerie pro daný měsíc. Máte možnost vybrat foto, které se vám nejvíce líbí, z několika akcí v měsíci uskutečněných. Galerie je přístupná jen Členům klubu a vy ostatní se můžete do Klubu přihlásit.

Garantované Lokality léto. Zde najdete prověřené největší lokality, které navštěvují naturisté.

Akce bez plavek Aqua: Zde jsou termíny v aquaparcích, našich společných večerů. Stránky aquaparků, které můžete navštívit a kam jste také srdečně zváni. Jsou zde ceny vstupného, mapy, obecné informace a reakce návštěvníků. Odkazy Vás zavedou na články, z akcí minulých.


[Úsměv] ŘEKNĚTE SVÝM ZNÁMÝM O NAŠICH SKVĚLÝCH VEČERECH v AQUAPARKU.
Nejspíše o nich nemají ani tušení, jinak už je tam dávno potkáváte!!
[Spiklenec]


Následují dva bloky, které jsou celoročním kalendářem našich letních a zimních akcí, seřazených jak následují za sebou. Vypsáno vždy šest nejbližších akcí, které můžete navštívit.

Seznamka (Inzerce): Je nesmysl dávat sem inzeráty, které mají erotický nádech: Hledám mladou naturistku na vyzkoušení naturismu, ve věku 18–25 let....... Na tento druh seznámení slouží jiné seznamky a je jich na internetu dost. Proč raději nejdete tam, kde naturisté a naturistky jsou. Existují naturistické lokality nedaleko Vašeho bydliště a každý týden je bazénová akce v nějakém městě, od začátku podzimu, do pozdního jara.

Není lepší si dát inzerát: „Navštěvuji pravidelně perfektní lokalitu xx, viz má reakce na lokalitě, kde je zatím převaha mužů a rádi bychom přivítali nějaké příslušnice něžného pohlaví. Následuje popis a výhody lokality. Co lze na lokalitě zažít, případně jaké jsou tam atrakce, krásná příroda a okolí. Pozvánka konkrétní akce, třeba FKK neckyáda, malování na tělo, soutěž v aquazorbu a pod. U dovolených s odkazem na článek a mapu místo popisující. 

V tomto případě se zájemce (zájemkyně) podívá na Váš profil, kde najde profilovou fotku, Vaše zájmy a případnou nabídku společné dovolené v FKK kempu v Chorvatsku, kam už se dávno chtěl(a) podívat. Navíc zjistí, že bydlíte ve stejném regionu a snadněji můžete podnikat výlety, když máte v profilu napsáno pěší turistika, nebo jízda na motocyklu.

Dále lze inzeráty používat na spolujízdy do aquaparků, čímž ušetří prostředky obě strany, získáte přátele a nestane se, že budete v aqua sami. Tyhle inzeráty smysl mají, protože dvěma rodinám, nebo jednotlivcům zmenší provozní náklady a získáte nové přátele.
 
Nebojte se potkávat a společně se mít skvěle!!


Blok Komentářů: Zde se objeví vše, co kdo komentoval na stránkách Naturista.cz. Články, reportáže, ankety, lokality, sauny a pod.

Blok Diskuse. Tady je třeba trochu hledat, pokud vkládáte diskusní příspěvek, protože se můžete ptát na něco, co už je mnohokrát oddiskutováno. Členění diskuse je podle regionů a podle druhu diskuse. Je dobré se podívat do historie, kde najdete zajímavá témata a pokud k nim máte co říci, můžete reagovat a tím diskusi znovu otevřít. Je logické, že sem nebudete dávat inzeráty a pod.

Blok Blogu: Jedná se o takový Váš myšlenkový deníček. Nemá cenu zde popisovat lokality a vést dlouhou diskusi. Pokud zde sdělíte myšlenku, krátkou úvahu a podobný text, někdo se s Vaši myšlenkou ztotožní a můžete úvahu dále rozvíjet.


Modrá lišta nahoře na našich stránkách.

V horní modré liště najdete všechny Fotogalerie Naturista.cz. Jelikož jsme povinni fotografie chránit, jsou přístupné jen Členům Klubu a ne někomu, kdo zajde v nočních hodinách hledajíc co nejvíce nahých fotek. Proto jsou galerie chráněné členstvím. Vše o Fotogaleriích je ZDE.

Je zde stránka Klubu Naturista, kde se dozvíte jak se registrovat, proč se členem stát a jaké Vám to přinese výhody. Za cca korunu čtyřicet haléřů, denně!!

Články: Je zde stovky cestopisů, reportáží z aqua, úvahy pisatelů, zkušenosti naturistů. Prostě čtení zajímavého textu naturistické tématiky, na několik měsíců.

Dále uvidíte celý strom diskuse, rozdělené na mnoho zajímavých témat.

Lokality. Jestli se někde absolutně projevuje nechuť psát, tak jsou to bohužel lokality, ke kterým se chováte velmi macešsky. Stále se zde objevují nářky lidí, tam a tam nám chodí textiláci, zabírají nám lokalitu, není kam si lehnout. Případně povzdechnutí si, nejsou tam žádní naturisté, nikdo tam nechodí.

Podívejte se na stránku uvedené lokality a zjistíte, že jsou tam informace staré již šest let a lokalita je bez komentářů. Naturista, který by chtěl lokalitu s rodinou navštívit poprvé, jede raději jinam, protože má obavy, zda lokalita ještě existuje. Bez naturistů bydlících nedaleko, nebo lokalitu navštěvujících, nelze místo aktualizovat!!


[Úsměv] LOKALITY JSOU JENOM VAŠE a JE JEN NA VÁS, KOLIK LIDÍ BUDE O PLÁŽI VĚDET!! [Spiklenec]


Sauny: Se saunami je to jako s lokalitami, nikdo asi do žádné sauny nechodí. Jako naturisté by jste se chtěli v těch saunách potkávat. diskutovat a relaxovat. Je vám divné, že saunu navštěvuje málo lidí, že jejich majitelé zkracují dobu, vynechávají dny a vydávají omezení. Je to jen z toho důvodu, že o sauně opravdu nikdo z naturistů neví.Pokud zde najdete zajímavý text, musel ho někdo napsat.


Jak asi zjišťujete vypadá samozřejmě, že zde najdete nashromážděné informace. Ona to ale samozřejmost není, pokud vy nechcete dát informaci, tak stejně bude postupovat i ten, co přijde na Naturista cz o hodinu později. Takto to bude pokračovat řetězově. Stane se pak pouze to, že zde už žádné aktuální informace nenajdete. Pokud zde ale chcete dále nalézat info k dovoleným, lokalitám, plážím a saunám, musíte pro to něco udělat.


5