NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Co by podle vás pomohlo vyřešit situaci na Lhotě? (Jedná se o postupné zmenšování zdejší nuda pláže )

Vložil volynak, 14. Červen 2023 - 17:02
Jednání s provozovatelem
88% (29 hlasů)
Petice, protesty, transparenty
6% (2 hlasy)
Nerespektování nově vymezeného prostoru
6% (2 hlasy)
Celkem hlasů: 33
0
 
-

Vyšší návštěvnost bezplavkové části

Vložil Jester, 16. Červen 2023 - 16:34

Pokud je plavková část nacpaná a bezplavková poloprázdná, může se nám zmenšování jedné na úkor druhé nelíbit, můžeme třeba i protestovat, ale to je tak asi všechno, co proti tomu můžeme dělat.

 
-

Nuda pláž.

Vložil Noe Wosen, 16. Červen 2023 - 23:33

Několik známých už sem přestalo jezdit. Moje poslední zkušenost je taky negativní. Přijedu z Prahy na kole. Je mi 60, sednu si na lavičku u stánku Na vyhlídce a potřebuji se vydýchat. Přichází ke mě potetovaná zrůda a říká mi, že jsem na nuda pláži. Já odpovídám, že to vím, že sem chodím od roku 1982. Kolem procházejí desítky oblečených lidí… Po chvilce se svléknu a jdu si koupit pivo. Při odchodu od stánku Na vyhlídce mě fotí opilá paní v plavkách. Bylo to u sprchy vedle stánku Na vyhlídce. Vedle ní stojí oblečený mladík v tričku s nápisem HASIČI LHOTA a jenom se tomu směje, když ji jiný nahatý pán, kterého taky fotila něco říkal. Prostě už jezdím jinam…

 
-

Ad Lhota

Vložil Horác, 17. Červen 2023 - 20:19

Tak nějak. Já už tam proto nejedím vůbec: Placené parkoviště, placený vstup, horda lidí, spousta čumilů, žádné soukromí… A nakonec ani ta voda už není, co to bývalo.., V českých luzích a hájích jsou čistější, klidnější a krásnější místa pro našince, navíc zdarma.

 
-

Aktuálně ze Lhoty + návrhy

Vložil volynak, 26. Červen 2023 - 19:36

Tak jsem včera (25.6.) letos poprvé navštívil naší milou Lhotu a přináším pár postřehů. Hned při příjezdu jistě každý na příjezdové cestě zaregistruje zasypání vystupujících panelů drtí. Zmenšení nuda pláže je znatelné, ale nijak dramatické – o travnatý výběžek uprostřed jsme nepřišli. Obsazenost nuda i textil zhruba stejná, v odpolední špičce tipuji tak po 400 lidí. Fronty u stánků minimální, voda teplá a čistá. Žádný incident nebo spory, jak se kdesi uvádělo, jsem nezaznamenal.

A nyní k těm návrhům: Určitě by nebylo dobré tam přestat jezdit, to by mohlo působit kontraproduktivně – nájemci by měli argument pro zmenšení bezplavkové části. Mísení návštěvníků obou částí by podle mě pomohlo odstranit buď vydávání dvojích vstupenek, aby bylo možno zakoupil vstupenku buď na nuda nebo na textil, tím by měl i provozovatel přehled o návštěvnosti té které části. Ideální by bylo úplné rozdělení včetně samostatných pokladen, ale to asi není realizovatelné. A nebo označování barevnými páskami – podobně jako třeba na koncertech, to by bylo transparentní, každý by hned viděl kdo kam patří.

Shrnuto – nic podstatného se nezměnilo, budu tam jezdit dál a ostatní zvu.

 
-

Byl jsem na Lhotě včera v neděli také

Vložil Jarda2, 26. Červen 2023 - 21:38

V podstatě souhlas s tím co píše Volyňák akorát mám bohužel pocit, že textilní část byla více zaplněná. Na ploše bývalé FKK byla zaplněnost opravdu zhruba jako na současné FKK ale v textilní části dále od FKK byla opticky zaplněnost znatelně větší.

A vůbec už nemluvím o věkovém rozdělení návštěvníků, kdy překročením cedule „Zde končí nudapláž“ rázem na pláži klesne věkový průměr návštěvníků o cca 20 let. Ale upřímně řečeno ani v těch naturisticky úžasných 80. a 90. letech na Lhotě mladých moc nebylo.

Asi úplně nejpozitivnější zpráva ohledně Lhoty je, že už byl kompletně dokončen a zprovozněn obchvat Staré Boleslavi, takže po sjetí z dálnice přejedete most, na kruhovém objezdu doprava směr „Mělník“ a po kvalitativně skutečně perfektní silnici dojedete za pár minut až k odbočce na Lhotu.

 
-

Chybí možnost D)

Vložil V3nd4, 28. Červen 2023 - 20:19

Podle mne by pomohla možnost D, tedy že nudisti se budou víc nudit ve Lhotě než jinde a vezmou sebou na pláž svoje babičky, tetičky, sousedy, uprchlíky z Ukrajiny a všechny kolegy z práce. V kapitalismu jedině vyšší poptávka může způsobit vyšší nabídku (tedy větší nudapláž a víc služeb).

 
-

Čistější, klidnější a krásnější místa pro našince, navíc zdarma

Vložil V3nd4, 28. Červen 2023 - 20:29

Vím, že Lhota není ideální, ale to by mne zajímalo, kde konkrétně se nachází ty čistější, klidnější a krásnější místa pro našince, navíc zdarma jak psal nade mnou Horác. A pokud možno v okolí Prahy – Brandýsa nad Labem. Děkuji za tipy.

 
-

Navrhovanou možnost D)

Vložil Jarda2, 29. Červen 2023 - 14:59

zlatem do kamene tesat. To je totiž jediná REÁLNÁ možnost jak vše změnit k naturisticky lepší situaci.

 
-

Lhota

Vložil Shade, 7. Červenec 2023 - 23:44
Nová informační tabuleNová informační tabule Tak nevím, jestli se tímto zániku nudapláže zase trochu víc nepřibližujeme. Oblečených lidí čím dál víc a z nudapláže se stává celkem slušný průchoďák. Nepomohla by propagace naturismu (Naturisty.CZ) na Instagramu? V současnosti jedna z nejvíce populárních sítí mezi mladými…
 
-

Naturista.cz a propagace naturismu

Vložil admin, 8. Červenec 2023 - 8:50

Naturista.cz přechází pod Českomoravskou federaci naturistů, takže veškeré podněty a nápady směřujte tam. Současný stav webu je přechodný a více méně čeká na rozhodnutí a aktivity ČFN.

 
-

Lhota 18. 7. 23.

Vložil Noe Wosen, 19. Červenec 2023 - 8:31

Včera jsem po delší době přijel na kole na Lhotu. Ta nová informační cedule při vstupu od Staré Boleslavi je začátek konce. U stánu Na vyhlídce u Markéty sedí oblečení pánové a civí na lidi okolo, tak jsem se šel občerstvit do stánku na rohu. Přišlo mi, že se rapidně zvedl počet mužů a klesl počet žen. Také stoupl počet lidí v plavkách. U stánku Na vyhlídce, když jsem si tam zamykal kolo, tak jsem si tam připadal dost divně. Sedělo tam 15 kluků a ani jedna žena. Když jsem se tam oblékal a odemykal kolo, tak přišli dvě v plavkách. Kde jsou ty časy, kdy jsme všichni stáli ve frontě na pivo nahatí.

 
-

Ano a o tom jsem naposledy

Vložil Shade, 25. Červenec 2023 - 9:29

Ano a o tom jsem naposledy mluvil, u stánku u Markéty je více chlapů, protože je to naproti barevné pláži, to mi divné nepřijde, ale že Markéta nebo kdo nabádá k občerstvování v hadrech, tak to mě přijde stejné jako napsat na dámské záchody, že zde můžou chodit i pánové. Zkrátka prachy jsou prachy a každý dělá co může, aby je vydělal…

 
-

Reportáž ze Lhoty

Vložil volynak, 28. Červenec 2023 - 7:06

Díky za zajímavý článek, kdy bude slíbené pokračování?

 
-

Pokračování

Vložil nahatej, 28. Červenec 2023 - 16:50

https://refresher.cz/…aze-Rozhovor

 
-

Se. Pokračování

Vložil volynak, 28. Červenec 2023 - 19:56

Díky, ale konec článku je jen pro předplatitele

 
-

re: volynak

Vložil w, 30. Červenec 2023 - 7:28

Pokračování článku jsem vložil pod první část.

 
-

Lhota úterý 22.08.23

Vložil Jarda2, 24. Srpen 2023 - 17:45

V úterý jsem měl služebku do Mladé Boleslavi a samozřejmě jsem nemohl cestou zpátky se nezastavit na Lhotě. Při sebevětší snaze odhalit nějaké problémy jsem je nenašel. Parkoviště celkem zaplněné ale ještě dost volných míst, na FKK jsem neviděl ani jediného plavkáče, co je ještě překvapivější že i u stánků byli všichni bez plavek, jedinou výjimkou byli lidé hrající karty na stole u stánku Na vyhlídce ale to byla paní provozovatelka stánku osobně. Naprosto poklidná prázdninová atmosféra, lidí tak akorát, voda ještě poměrně kvalitativně přijatelná – na to jaké je datum.

Nedávno se tady nějaká paní v diskusi ptala kde nejlépe začít s naturismem – lepší místo než je současná Lhota asi nenajde.

 
-

Dotaz na víkendovou Lhotu

Vložil Jarda2, 8. Duben 2024 - 14:41

Nebyl někdo o víkendu na Lhotě? Jaká byla účast? Co kvalita a teplota vody? Byl nějaký otevřený stánek?

 
-

Lhota

Vložil volynak, 8. Duben 2024 - 16:31

Podle komentářů na FB tam bylo lidí dost a jeden otevřený stánek. Oficiální sezóna začíná 1.kvetna. Vše včetně záběru z webkamer je na www.jezero-lhota.cz

 
-

Moc díky

Vložil Jarda2, 8. Duben 2024 - 17:00

No jo – pravda. Na ty kamery jsem úplně zapomněl. Podle nich jde účast docela dobře dohledat.