NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Výhody Mezinárodní naturistické federace INF-FNI

Vložil Anonymní, 30. Červen 2014 - 9:30
Využívám dlouhodobě a šetřím peníze
4% (2 hlasy)
Občasně využívám
16% (8 hlasů)
Dříve jsem využíval, ale nic mi to nepřineslo
4% (2 hlasy)
Nikdy jsem neměl o výhody INF-FNI zájem
50% (25 hlasů)
Co to je INF-FNI?
26% (13 hlasů)
Celkem hlasů: 50
0
 
-

zatím...

Vložil JanL, 30. Červen 2014 - 17:18

„Nikdy jsem neměl o výhody INF-FNI zájem“ je nejblíž ale pro mne by mělo spíš znít „Zatím jsem neměl o výhody INF-FNI zájem“.

 
-

Ta varianta "zatím" tam fakt chybí

Vložil Jarda2, 30. Červen 2014 - 20:51

Já jsem to zatím nikdy nepotřeboval ale kdybych jel do naturistického střediska kde je průkazka INF-FNI nutná nebo výhodná tak bych ji pak velmi rád využil.

 
-

INF-FNI

Vložil PetrK, 13. Červenec 2014 - 14:01

Výhody INF-FNI jsem ještě neměl nikdy šanci využít (pokud mne paměť neklame), i přesto že jsem pravidelným návštěvníkem naturistických akcí v ČR a mám procestovaný velký kus světa a nuda pláží. Těžko se mi hledala odpověď.

Petr

 
-

Ano.

Vložil Jarka bob, 15. Červenec 2014 - 16:39
Obrázek uživatele Jarka bob

Ano. Taktéž :-/

 
-

Proč anketa o INF-FNI

Vložil zurek (bez ověření), 15. Červenec 2014 - 18:23

Tuhle anketu jsem vytvořil, protože mi pořád nejde do hlavy ten nepoměr 65 000 Holanďanů : necelým 200 Čechům. Vychází mi z toho jediné – Češi jsou tak free, že se nějakými slevami nezabývají. Holanďani jsou ale hodně spořivý národ.

 
-

INF-FNI

Vložil guestji, 15. Červenec 2014 - 20:20

Asi jsem se špatně díval, ale nikde jsem nenašel nějakou výhodu, co by mi registrace a členství v této organizaci mělo přinést. Taktéž naopak, kromě finančního efektu, jak by mé členství pomohlo například více rozvinout nuda/natur aktivity.. Zatím jsem nenalezl nuda místo, kde by bylo vyžadováno toto členství, či by členství opravňovalo k nějaké výhodě.. např.sleva z ubytování, welcome drink. :-) Prosím, opravte mě, pokud se jen špatně dívám a tyto slevy běžně těch 65.000 holanďanů a 200 čechů využívá..

 
-

Opravdu jste se špatně díval...

Vložil zurek (bez ověření), 15. Červenec 2014 - 22:51

Od 12. 5. 2014 je na titulce článek Šetřím s naturisty – podporuju naturisty, kde jsou veškeré výhody dopodrobna popsané. Na klubové straně, která je na horním hlavním vodorovném menu je na jednom z předních řádků:
Proč se stát členem: Abyste mohli VYUŽÍVAT PODSTATNÝCH SLEV na FKK dovolené INF-FNI KOMPLETNÍ SEZNAM 

Od 24. 6. 2014 je nahoře v Krátkých zprávách Souhrn FKK míst na Jadranu a každé FKK centrum poskytující slevy INF-FNI je tam viditelně označené.

Víc k tomu nemám co říct a za sebe jsem spíš nad touhle věcí už zlomil hůl…

 
-

V tomto souhlasím s PetremK.

Vložil Roland Jitka, 15. Červenec 2014 - 23:02

Byli jsme již v mnoha zemích Evropy a vždy jen všude naturisticky jak na plážích tak v kempech, navštěvujeme aquaparky s naturistickým provozem jak u nás, tak v zahraničí, hlavně tedy Německo a nějakou známku pro naturisty jsme nikdy nikde nepotřebovali. Nejen, že jsme ji nepotřebovali, ale ani jsme nikde neviděli zkratku INF. Dokonce potkáváme i spousty Holaňdanů na nudistických plážích a kempech a nikdo se nikdy o žádné známce ani nezmínil.

Já se o nějakých známkách dověděl až tady na Naturista cz, ale prakticky nikdo se nikdy nezmínil, že by známku opravdu na něco potřeboval. Takže my s Jitkou jsme členové spíše z principu a náš příspěvek nechť využije Naturista.cz na co uzná za vhodné.

Domnívám se, že se od každého jedná jen o dobrovolný příspěvek ve prospěch naturismu, ale že by to někomu přinášelo nějaký praktický užitek z INF, to si tedy ani náhodou nemyslím.

Můj názor je, že by nám nějaká INF (a její známka) mohla být úplně volná a nechme raději naturismus plynout zcela volně dle potřeb a chuti nás Čechů. Metoda srovnání něčeho mezi státy ještě nikomu nic dobrého nepřinesla. Holaňdanům je asi úplně jedno jestli nás je dvěstě nebo padesát tisíc a obráceně to taky nejspíše platí úplně stejně.

Je třeba si znovu uvědomit, že je naturismus volnočasovou aktivitou a nikoliv něco, co bychom měli srovnávat s jinými zeměmi, přehnaně organizovat, nebo dokonce „řídit odněkud zhora“ či by měla rozhodovat o nás nějaká instituce (INF), notabene z jiné země. Další fází pak je už jen, že se budeme zpovídat nějakému uředníkovi úřadujícímu 1500km daleko, proč nějaké procento lidí v ČR má na sobě plavky, což bylo zjištěno kontrolní institucí. Pochopitelně nás přitom důrazně pokárá za malé množství členů naturistů. Dalším krokem bude, že nám naplánuje na další pětiletku „plnění plánu nových naturistů“ o stovky procent.

Bylo by asi lepší se zase vrátit od schůzí a direktivy psacích stolů, na pláže, do saun, kempů a bazénů. Možná by pak nějací „členové jako jsme my s manželkou“ rozšířili členské řady (ani nevím jak se to dnes nazývá, spolkem, sešlostí, klubem nebo sdružením či co jiného) Naturista cz.

 
-

Rolandův názor názorně

Vložil natur, 16. Červenec 2014 - 22:27
Obrázek uživatele natur

Rolandův názor tak nějak dokazuje stav českého naturismu. Mám „svoje rákosí“ a to mně stačí. „Někdo“ třeba něco někde zorganizuje, tak se tam možná pojedu podívat. Proč zakládat nějaký klub, s určitou zanedbatelnou administrativou, proč věnovat svůj drahocenný čas pro nějakou společnou věc (i když zde Roland intenzivně pracuje na článcích, zejména z Balkánu).

Ke známkám INF – je v Evropě řada resortů, kam vás bez ní nepustí (zejména ve Francii a Španělsku). Do některých chorvatských resortů bez ní nepustí osamocené muže. Ale kromě komerčních zařízení existují i klubová zařízení po celé Evropě – a zde je členství v INF prakticky vždy předpokladem ke vstupu. Slevy – na těchto stránkách je o nich zmínka, i když ne vždy zcela přesná. Slevy řada naturistických resortů poskytuje z dílčích plateb, např. z pobytové taxy, ubytování v kempu, apod. Osobně jsem slev nevyužil, poskytují se zejména při ubytování v kempu a na bydlení ve stanu jsem přece jen už trochu starý, ale při jednom našem autobusovém zájezdu po FKK ve Francii jsme bydleli, mimo jiné, v jednom klubovém zařízení u Lyonu a v FKK-resortu v Arnaoutchot u Atlantiku a v obou případech požadovali členství v INF. Část účastníků ho neměla a za ty jsem se musel osobně a písemně zaručit, že se budou chovat dle naturistických zvyklostí. A že ten seznam „jak se chovat“ byl pěkně obsáhlý.

Ke spolčování – proč mají na západ od nás a ve vyspělých (naturisticky) zemích mimo Evropu ta svá pěkná naturistická zařízení, která jim někdy tiše závidíme. Protože místní naturisté spojili své síly, založili naturistický klub a ten pak začal postupně budovat své zázemí. A posléze zjistil, že by mohl fungovat ještě lépe, kdyby se zapojil do národní naturistické organizace a ta do celosvětové organizace INF. INF pořádá a hradí mezinárodní naturistické akce, jako je např. Alpe Adria, sportovní soutěže mládeže i dospěláků, apod. Kluby pak pořádají pravidelné akce jak pro své členy, tak zejména pro jejich děti, a tak si vychovávají další naturistickou generaci. Ono se i jinak vyjednává s úřady pokud jste jako „kůl v plotě“ (právě dnes slavíme 25.výročí tohoto výroku) a jinak pokud za vámi stojí silná organizace (tím nemyslím tu naši skomírající). Dnes funguje řada naturistických bazénů a aquaparků. Je nutno se optat – proč. Jednak se najde tu a tam nějaký nadšenec, který akce dojedná a zrealizuje. Ale hlavně – těchto zařízení je čím dál více, klientů stejně či méně, a tak se bojuje o každého návštěvníka, byť to byl naturista. Ale co až nebudou nebo nás nebudou potřebovat. A nebude nikdo, kdo by s nimi vyjednával.

A tak čeští naturisté budou dále sledovat, jak jim rybáři, junáci, cyklisté, developerské firmy, pluhy, atd. postupně zabírají „jejich“ vyležené pláže, ke kterým samozřejmě nemají jediný platný právní vztah (tedy kromě několika výjimek v Ostravě, na Křetince a Opaťáku). Tedy kromě – „tady jsem občas ležel už před 20ti lety“. Za poslední rok je těch zrušených pláží docela dost – v Ostrožské Nové Vsi, v Praze na Džbánu a Šeberáku. A pravděpodobně jich bude ještě přibývat.

Ale na druhé straně – v polovině května proběhlo v Čestlicích ustavení nového klubu českých naturistů, proběhly volby vedení. A na těchto stránkách – ni slovíčka o programu, činnosti, stanovách, představení členů vedení, závěrech jednání, o průběhu soudní registrace klubu.

 
-

Před časem jsem sice

Vložil Tisicak (bez ověření), 16. Červenec 2014 - 12:07

Před časem jsem sice krátce,ale jasně předpověděl totéž a to jsem obdržel mnoho jadrných českých názvů.

 
-

Využívání INF

Vložil qwerty, 17. Červenec 2014 - 9:18

Já použil známku jednou při uplatnění slevy pro vstup do akvaparku v Kohoutovicích. Pak se pravidla slev změnila, tak už ani tam známku neuplatním. Podle toho co jsem si zjistil tuto známku využijí lidé, kteří hodně cestují do naturistických středisek v zahraničí. Avšak přemýšlím kolik je takových lidí mezi námi. Typuji, že drtivá většina jede na dovolené na nějakou nuda pláž, kde známku nevyužijí, popř. zůstávají v ČR. A doma ji také moc nepoužijí. Pak to vysvětluje malý zájem o tuto známku.

Já jsem členem, také jen abych alespoň finančně pomohl českému naturismu a vztah k INF nemám. Raděj bych, aby byli peníze z příspěvku použity na rozvoj českého naturistického vyžití. Jak ale přimět ostatní aby přispěli také alespoň z tohoto důvodu to opravdu nevím.

 
-

Využívání INF

Vložil guestji, 17. Červenec 2014 - 12:15

„Čerpání výhod“ by mohlo fungovat jako v obchodě.. klientská kartička.. při vstupu na pláž sleva ze vstupného… přijdeš do fkk kempu, resortu… sleva z ubytování.. Například jako funguje sphere card či jiné. Jednoduché, jasné..

 
-

Ano – teoreticky snadné, leč

Vložil natur, 17. Červenec 2014 - 13:48
Obrázek uživatele natur

Ano – teoreticky snadné, leč masově technicky neproveditelné. Ony ty slevy totiž svým způsobem fungují jako propagace daného objektu v rámci INF a na jejich webových stránkách, resp. následně na stránkách národních naturistických organizací, v jejich časopisech, apod. je tato sleva prezentována. Což znamená, že někdo musí s těmito subjekty jednat, dohodnout slevy a dále je pak někde zveřejnit. To funguje v případě některých větších naturistických kempů, příp. resortů. Těžko to bude fungovat v případě pláží. Nehledě na to, že už je tak trochu překartičkováno a přeslevováno.

 
-

Jako v obchodě to přece funguje(!)

Vložil zurek (bez ověření), 17. Červenec 2014 - 14:08

Já už nevím, jak bych to jednodušeji vysvětlil. Na k tomu určené straně INF-FNI je seznam areálů, které proti aktuální známce INF-FNI poskytnou návštěvníkovi slevu. Jako v obchodě.

Já jsem se ale už smířil s tím, že do Solarisu, Koversady, Uliky atd. jezdí každoročně asi jen 10 Čechů a tím bude celá záležitost vyřešena. Ostatní jezdí na Lhotu a máme vše vysvětleno.

Získat slevy je ale opravdu značně pracná záležitost. U každé firmy stojí zástupy obchodníků Slevomatů a jim podobným a smlouvají o slevy. Neznamená to tedy přijít do resortu, domluvit slevu za reklamu a do hodinky odejít se smlouvou. Některá jednání se táhnou i rok a s nejasným výsledkem…

Další podstatnou věcí je množství naturistických akcí u nás, které děláme prostě bez ohledu na možnost slevy a naši návštěvníci už jinam chodit ani nechtějí. Takže je to takové podřezávání větve pod sebou. Lidi na kacích mi vyloženě říkají, že jinam než na n-večery nechodí a že o žádné členské slevy nemají zájem.

Prostě a stručně řečeno v ČR nemá za současné situace spolek výraznější šanci na výraznější aktivity. Zato o nás ale píšou na největším německém FKK foru.

 
-

To je ta neomylná ruka

Vložil Tisicak (bez ověření), 17. Červenec 2014 - 21:48

To je ta neomylná ruka trhu.Kdo má dobrou návštěvnost a každý mu dá požadovanou cenu,nepotřebuje žádnou propagaci a lákání na slevy.Tak nevím proč to někdo nechápe a snaží se tu něco protlačit.

 
-

Kdo nepotřebuje propagaci...

Vložil zurek (bez ověření), 18. Červenec 2014 - 6:38

Aha, takže když to vezmeme od severu, tak FKK Kanegra, Istra Funtana, FKK Ulika, Naturist Solaris, Naturist Park Koversada, FKK Kažela, atd. jsou na tom tak bídně, že se musí potupně uchýlit k propagaci. A nakonec i vámi opěvovaný Natur Travel se začátkem prázdnin začal propagovat 10% slevu na Jachtu Silvu. Budu asi muset tyto všechny obeslat s doporučením, aby se zamysleli nad svým podnikáním.

 
-

Opět jste vedle,kdyby jste

Vložil Tisicak (bez ověření), 18. Červenec 2014 - 10:13

Opět jste vedle,kdyby jste měl poněkud lepší paměť,tak by jste věděl o mých článcích zde na Naturistovi proti Natur Travelu.Jenže jsme si to s Hájkem na férovku vyříkali.Když vás sponzoroval tak bylo dobře a když došel k jinému závěru,tak se takto projevujete.Vaše porovnávání Čechů se západními státy ve všech parametrech je poněkud úsměvné.Jako stát bývalého komunistického lágru se musíme porovnávat se Slováky,Poláky nebo Bulhary.Když jste zde vaším článkem otevřel otázku pedofilie,tak jsem reagoval poukázáním na tento problém i v naturismu,církvi a bývalých vedoucích mládeže.Nikdo se tady nepřipojil k diskusi,až jeden známý cestovatel mě napadl pro údajné znevažování práce soudruhů pionýrských vedoucích.Na to jako vždy odpověď neočekávám .

 
-

Každý dobrý nápad má na Naturistovi místo

Vložil zurek (bez ověření), 18. Červenec 2014 - 11:32

Jen bych připomněl, že Natur Travel tady má od 3. 3 2014 výhradní článek o stoletém výročí jachty Silvy. Tento článek vidělo 2000 lidí a odměna pro Naturistu je tisícovka. Podobně se takováto spolupráce odehrávala i dříve. Takže v těchto dimenzích se budeme pohybovat i do budoucna – jakési naturistické sounáležitosti bez oboustranně přehnaných očekávání.

Právě že se řadíme k východním národům, tak to je, jak to je. Myslím, že to nepřehnané očekávání budoucnosti nám docela sedí.

 
-

Přesně 1182 Kč, tj. 5% z ceny

Vložil natur, 18. Červenec 2014 - 21:04
Obrázek uživatele natur

Přesně 1182 Kč, tj. 5% z ceny pobytu dvou naturistů, kteří uplatnili „výroční“ slevu prostřednictvím naturista.cz. Jen na okraj – mnohem finančně efektivnější je naše propagace na serveru iDnes, cena za 1 zhlédnutí vychází podstatně laciněji. Faktem je, že naše podpora naturista.cz bývala v minulých letech vyšší (dotace Miss Natura, inzerce, …), v posledních letech jsme se více soustředili na podporu saunových soutěží a wellness-akcí. Ale saunování je přece i předmětem tohoto servru.

 
-

INF karta a Valalta

Vložil guestji, 19. Červenec 2014 - 13:37

např. na stránkách INF-FNI je u resortu FKK Valalta uvedeno, sleva s kartou INF. Není uvedeno z čeho, kolik apod…Valalta však žádné slevy pro držitele této karty nemá!! Takže to zase tak jednoduché nebude.. že? Nevím, odkud pramení údaj o 10 Češích v fkk centrech na Istrii či jinde.. Být to pravda, podnikání CK Naturtravelu už dávno neexistuje. Dle mě je mnoho lidí, co není třeba registrováno na naturistovi či nejezdí pravidelně na n-akce a přitom běžně cestuje pro fkk zařízeních. A to i bez CK. Samozřejmě, čeština zní méně často, než němčina či italština, ale to je dáno různými důvody. Ne však tím, že zbytek po ničem jiným než po Lhotě netouží. V dnešní době si každý může zvolit způsob trávení volného času dle osobních preferencí a také zjistit, jestli kartu INF vůbec na něco využije…

Jinak, po těch letech nesvobody a nuceného sdružování se je jasné, že to s tou spolkovou činností bude jiné, než na „západě“, kde to nezažili. Dle mě, minimálně tak dlouho bude trvat náprava tohoto stavu…jen můj názor..

 
-

Prostředí slev je značně

Vložil natur, 19. Červenec 2014 - 13:55
Obrázek uživatele natur

Prostředí slev je značně nestabilní, pořád se to mění, takže se občas nepodaří změnu promítnout do informací pro veřejnost. Stejné je to např. s povinností jednotlivce vlastnit známku INF při pobytu v resortech na Istrii – jeden rok to vyžaduje jeden resort, druhý rok jiný. Samozřejmě, že v FKK-centrech na Istrii se rekreují podle mého odhadu tisíce českých naturistů, ať již přes naši CK, nebo další české cestovky, řada naturistů je v přímém kontaktu s resorty nebo jedou jen tak, „na blint“. Do FKK-kempů jezdí mnohdy i Češi, kteří by se doma v Česku nikdy nesvlékli – jednak je to tam anonymnější, jednak v FKK-kempech přece jenom je větší pořádek a klid než v kempech „textiláckých“. Ale tak to bylo již před 30ti lety a doufejme, že to vydrží i dalších 30 let. Pokud jde o sdružování – myslím si, že vliv předchozí epochy je v tomto směru trochu přeceňován. Může se trochu projevovat, ale dle mého názoru to je prostě a jenom taková česká nátura. Jsme prostě jiní než Němci, Holanďani, Chorvati, ..... Ale že to jde i u nás, o tom svědčí stále fungující spolky rybářů, včelařů, motorkářů, … Asi nemají to svoje rákosí.

 
-

Ve Valaltě povinnost známek jen pro samotné muže

Vložil zurek (bez ověření), 20. Červenec 2014 - 10:54

Ty údaje o slevách INF-FNI jsem do našich stránek (např. Istrie) dával někdy předloni převzaté z tehdejších www INF-FNI a jejich tehdejší verze. Loni si ale INF-FNI nechala udělat nové www a údaje v nich jsou lehce „na vodě“. Dotazoval jsem se asi 2× emailem, ale bez odpovědi. Nesrovnalostí tam je asi víc. Třeba každoročně za mnou chodí pár lidí, kteří jezdí každé prázdniny do Uliky a chtějí známky, že na ně dostávají vždycky slevu. INF-FNI ale na str. Uliky slevu neuvádí.

S jistotou slevu ale dávají na Istrii v Kanegře, Solarisu + Istra (Valamar), Koversadě a Kažele.