NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aprílově předmájový Babylon Liberec

Vložil Anonymní, 28. Duben 2013 - 12:37

Popravdě , jsme na dubnový Naturistický Babylon odjížděli z Brna s dosti smíšenými pocity. Na minulém Babylonu naturisty čekalo definitivní uzavření velmi oblíbené Sauny Afrikany a o dalších omezeních se šuškalo (zatím jen) v kuolárech. Opravdu přepestrá historie Naturistických party Babylon ale velí stát při Babylonu v dobrém i zlém a tak jsme vyrazili, abychom alespoň trochu pomohli upadající n-aktivitě, která před léty přilákala i 500 naháčů na jeden večer… Tento N-Babylon sice nehučel stovkami nadšených naháčů, ale v dnešní době neustále přibývajících aquaparků ukázal svoji nezaměnitelnou originalitu i to, že v každé situaci se najdou velmi zajímaví lidi, se kterými stojí zato jít dál.



Minulý (březnový) N-Babylon byl ve znamení pro mnoho naháčů značně nepříjemným zjištěním, že pro Naturistické party bude uzavřena Sauna Afrikana. K tomuto nelibému faktu se přidal tentokrát ještě telefonát vedoucího provozu, že na dubnový N-Babylon nebude nejen Sauna Afrikana, ale i celé saunové oddělení v 1. patře. Apríl už byl bohužel dost dlouho za námi, tak jsme nemístný žert vyloučili a předmájovému N-Babylonu se postavili čelem.

Hned ve 20 hod. jsme tedy prozkoumali možnosti nově upraveného saunového oddělení, které najdete hned vedle aquaparku, po levé straně hned za příchozím brouzdalištěm. Poznáte ho podle roztodivných zástěn na bambusových tyčích, které oddělují aquapark od tohoto „Saunového světa“. Je to vlastně klidová zóna se 2 infrasaunami, poměrně prostornou finskou saunou a párou. Vše je ve stylu babylonských jeskyní, takže plno všelijakých zákoutí, prostorů a prostůrků. U finské sauny je také „jeskynní“ ochlazovací bazén, který sice nedosahuje ledárny afrikánského horního bazénku, nicméně pro ochlazení z finské sauny celkem stačí.
I když celkově tato N-Party více méně zela prázdnotou (něco málo přes 100 naháčů), tak všechny 4 naše saunové ceremoniály byly plně obsazen, některé až k prasknutí…


Jinak se n-večer odehrával za značně prořídlé atmosféry, kdy se i do aquazorbu naháči moc nehrnuli, přítomno bylo všeho všudy 1 dítě, takže i dětské soutěže byly pasé.
Svoji neodolatelnou popularitu si naproti tomu držela naše vodní houpačka, která se po celý večer nezastavila a kromě dětí přilákala i spoustu dospělých, kteří se legračním houpáním vrátili do dětských let.


Saunové ceremoniály jsme vystupňovali od voňavoučkých závanů citronové trávy, přes „vánočně“ kořeněnou vůni SAUNA MIXu, meruňkovici až po novinku na našich akcích, kterou byla mandloňovice od Radka z ValMezu. Tato mimořádně vonná esence pochází z jediného mandloňového sadu v ČR – z Hustopečí u Brna. Radkovi mockrát děkujeme za litránek opravdu ojedinělého moku, který se všem sauňákům sobotního N-Babylonu moc líbil.

Pro závěrečnou soutěž v malování na tělo jsem poprvé opatřil originální barvy na tělo od KOH-I-NORu. Mělo to několik důvodů – značná zaneřáděnost od temper prostoru po skončení malování, velké plýtvání temperami samotnými malíři, takže jejich relativní lacinost se nakonec spíše prodražila. Barvy na tělo jsou sice dražší než tempery, ale lépe se s nimi maluje, protože to jsou vlastně tužky, kterými se dá podstatně precizněji vykreslit zamýšlený obraz. To bylo ostatně velmi zjevné i na výsledných malbách.

Na soutěži v malování se sešli tentokrát velmi zdatní malíři, kteří si ve všech případech dovedli opravdu skvělé modelky. Naturisté sice razí heslo, že v nahotě jsou si všichni rovni, ale co si budeme říkat – krásné naturistky mají vždycky navrch a tak tomu bylo i tentokrát! Opravdu nádherné slečny a paní naprosto kralovaly závěrečné babylonské soutěži a tak pozvedly snad až příliš poklidný poloprázdný večer. Doufám, že se se všemi setkáme i na letošní MISS NATURA v Aquapalace, nebo třeba už příště při předcvičování aquaaerobiku.
5
 
-

Ceremoniály opět žijou!

Vložil NaturmanLB (bez ověření), 29. Duben 2013 - 7:21

Saunové ceremoniály na této naturparty byli skvělé a hoooodně narvané. Teplota na saunovacích teploměrech se sice pohybovala kolem 80 st. Celsia, nicméně vonné esence plnily svůj účel a všeobecné předení sauňáků při nasávání ovoněné atomosféry v sauně dávalo jasně najevo, že vše je v nejlepším pořádku. Naturistický Babylon byl skvělý a i když bylo jen kolem devadesáti naháčů, nic mu to neubralo na kráse. Už teď se těšíme na ten nadcházející májový.