NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aqua Marienberg, Sasko, SRN

Vložil Roland Jitka, 13. Září 2011 - 14:48


Po návštěvách plaveckých bazénů Most, Teplice a Děčín jsme se rozhodli navštívit naše sousedy v Sasku a zvolili jsme plavecký areál Marienberg. Cestu jsme zvolili z Litvínova Krušnými horami směrem hraniční přechod Mníšek vesničkou Seiffen, Olbernhau, Zöblitz, Marienberg (od nás nejblíže z Hory Svatého Šebestiána [Chomutov] – 15km). Musím přiznat, že německá strana Krušných hor je o mnoho krásnější než ta naše severočeská.


Po necelé hodince a 45 km jsme dojeli do městečka Marienberg. Na prvních semaforech se dáte do prava a cca. po km vidíte parkoviště a aquapark. Parkoviště je veliké, parkují tam i autobusy. V příchozí hale, kde jsou i pokladny jsou informace v češtině (zvolili jsme celodenní rodinné vstupné plus vstupy do sauny). Ceník v češtině ZDE. Šatny jsou ve stylu Libereckého Babylonu, tudíž společné na takzvané hodinky.
Aquapark:

Poctivost Němců je dovedena k dokonalosti, jelikož boty a různé tašky nechávají lidé na parapetech oken na lavičkách atd. bez rizika zcizení. Jsou tam převlíkací kabinky, ale málokdo je využívá, jelikož jsou velikostí tak pro děti. Šatny jsou v patře a plavecká část Aqua se nachází v přízemí.

Po shlédnutí plavecké části jsme prvně viděli jak má vypadat aquapark. Několik plaveckých bazénů, vodopád, potok, vířivky, veliký bazén s vlnobitím, teplé bazénky, slaný bazén vyhřívaný venkovní, sladký bazén vyhřívaný venkovní. Opalovací plocha venkovní dostatečné množství lehátek, restaurace, množství odpočinkových ploch jak v areálu u bazénu, tak v horních prostorách, kde je uděláno něco jako kobercová pláž s infralampami, které možná částečně opalují. V bazénové části bylo v té době odpoledne asi tak pět set až šest set lidí. Bazénová část je dobře odhlučněna, takže nebolí z hukotu hlava. Dále se zde nachází tobogány, které hlavně děti hojně využívají. Plavčíci v bazénové části hlídají, aby každý měl plavky, takže nudismus je zcela nemožný, jen ve venkovní části, kde se nachází vyhřívané bazény (vstupy do venkovních bazénů jsou, ale z vnitřní bazénové části) a travnatá část, se lidé opalovali vesměs jen nahoře bez.

Jiná situace nastává v prvním patře, kde jsou šatny a vstup do saunového světa (který je celý striktně FKK).
Sauna BarSauna Bar Krbová saunaKrbová sauna Bazén v sauněBazén v sauně  

Vstup do sauny funguje na přiložené hodinky. U sauny je maličká převlékárna, pokud je to vůbec třeba, jelikož spousta lidí ji ani nevyužívá, protože si věci nechávají už v normální šatně. Jestli jsem dobře počítal, tak se v saunovém světě nachází osmnáct různých saun. Jak finské palubkové, tak kachlíkové páry, vyhřívané místnosti bez páry, soukromější malé vyhřívané místnůstky, štolové sauny jakoby vytesané do skály. Sauny s poleváním kamenů s esencemi, venkovní sauny se studeným bazénem.
V saunovém světě je bazén s teplejší vodou, který je součástí restaurace, kde si můžete dát pití a zároveň ležet nebo sedět v bazénku. Velmi příjemné. V restauraci nebo spíše v baru jsou samozřejmě židličky a vedle plastová lehátka. V saunovém světě je několik odpočíváren s lehátky a součástí je i balkon nebo spíše větší terasa na opalování (pokud to počasí dovolí). V prostoru se nachází několik sedaček s teplou a studenou vodou myslím, že slouží na velmi příjemnou masáž nohou a chodidel. Kapacita saun a celého prostoru je opravdu veliká, nedokáži spočítat kolik tam bylo lidí (50 a více), když jsme tam byli my, ale připadalo nám, že jsme všude skoro sami. Velikost bych přirovnal asi k Babylonu možná i o trochu větší.
Taktéž velikost plavecké části by nesla srovnání jen s Babylonem, ale o trochu více vybaveným a větším.
Wellness:


Na to, že Marienberg je vlastně jen maličké městečko, tak aquapark mají na evropské úrovni. Návštěvu v uvedeném aquaparku mohu jen doporučit.

NATURISTOVA STRANA AQUA MARIENBERG

GPS: 50.659254, 13.159977

Zobrazit místo Sauny Ústecký kraj na větší mapě

Cesta zpět byla na Chomutov, kde je postavena nová silnice.

Výborné dopravní spojení a cenová politika spolu poctivostí a precizností Němců, dělá dobré podmínky pro rodinný výlet a krásné zážitky na celý den spojený s výletem po krásách Krušnohoří.

Pro Naturista.cz upravil, přeformátoval, doplnil linky, obrázky, videa a mapu: Ivo Žurek


Přispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Nejoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
Inzerenti: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, služby? Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných akcích NATURISTA.CZ.
5
 
-

Aquapark Marienberg - Informace pro maminky

Vložil Roland Jitka, 25. Září 2011 - 10:49

Předevčírem jsme opět byli v aqua marienberg a všiml jsem si , že každá převlékací kabinka má přebalovací stůl pro malé děti (možná jen některá neprohlížel jsem samozřejmě všechny ). Tahle malá vychytávka jistě pomáhá návštěvnosti , protože aquapark se nachází v městečku o cca sedmi tisíci obyvateli a přesto netrpí nedostatkem klientů jako některé naše aqua v krajských městech velikosti nad stotísíc obyvatel . Pobyt v aqua byl samozřejmě super [Úsměv]

 
-

Aqua Marienberg opět perfektní.

Vložil Roland Jitka, 26. Březen 2013 - 16:38

Marienberg opět perfektní, od minule se nezměnilo nic, jen v týdnu bývá méně lidí. Slaný bazen jsme využívali bez plavek, bylo tam tak prázdno večer, že si toho nikdo nevšiml. Nevím jestli ve venkovní části není pobyt bez plavek při opalování povolen, protože třeba celá saunová terasa vedle, je tak využívána úplně normálně. Ve vnitřní bazénové části jsou ceduli upozorňující na nutnost plavek, ale venku žádná taková cedule není. Vstupné je stále stejné, takže Němci nezdražují. Více jak polovina návštěvníků jsou Češi a tabulky s upozorněním jsou ve sto procentech dvojjazyčné. I paní sedící na pokladně mluví německy i česky.

 
-

Therme Erding

Vložil Jarda2, 26. Březen 2013 - 17:44

Zajeďte se někdy s Jitkou podívat do Therme Erding u Mnichova. Tam člověk v té obrovské saunové – a samozřejmě striktně bezplavkové – části jenom hodiny a hodiny chodí a znovu a znovu lapá po dechu. Po návštěvě Therme Erding si člověk v hlavě úplně změní pojmy a to co se mu dosud zdálo „perfektní“ už bude napříště jen „malý poklidný aquapark“ … [Tmavé brýle]

Hlavní hala saunové části Therme ErdingHlavní hala saunové části Therme Erding