NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nový aquapark Čestlice u Prahy otevřen - AQUA PALACE

Vložil Anonymní, 20. Září 2007 - 8:32

HLAVNÍ STRANA NATURISTICKÝCH AKTIVIT AQUAPALACE PRAHA – ČESTLICE klikni sem

Aktuálně: 17. 9. 2011 – Další termín Noci naturistů !!
MISS NATURA 2011

Březen 2009: Naturistické vítání jara INFORMACE

Kromě wellnessu se naturisté mohou těšit na příjemnou terasu – odpočívárnu u finské sauny, která se bude moci využívat mj. pro opalování.

Popis Aqua Palace Čestlice Přesný popis příjezdu, interaktivní mapy, odkazy dole na této stránce.
Původní plán otevření AP Čestlice – rok 2002


Historie a prvopočátky Aquapalace Praha – Čestlice:
11.5.2008 – První dojmy návštěvníků
Přímé linky na diskuze o AQUAPALACE ČESTLICE na IDNES, Ajka 82:
Ahoj, ja jsem byla v Aquapalace druhy den po otevreni, moc se mi tam libilo. Neni pravda, co tady nekdo psal, ze tam je jen jedna virivka, to zrejme nenasel ty ostatni. Pravda je, ze je to hodne drahy, ale zase jsem se fakt zabavila. Byla jsem i v saunach, jsou skvely i kdyz mi vadilo, ze 4 z 11 nefungovali a na to nas pani u vstupu neupozornila. Nekteri lide se tam pak rozculovali a tim deptali i nas ostatni, kterym se tam libilo. Ale jinak fakt hezky prostredi, planuji dalsi navstevu.


Milan:
Byl jsem tam 2× a to super ale ta cena je dost vysoká


Anonym:
je to pěkné,ale pro 5 členou rodinu s příjmem do dvaceti tisíc měsíčně to výjde dost draho málo kdo si to bude moc dovolit


Jičíňák:
Jel jsem kolem a tak jsme zastavili. Cena neuvěřitelně vysoká, uváděná cena je jen na část prostor a když se to sečte tak to je pro jinou příjmovou skupinu. Jinak vymyšleno perfektně akorát menší zmatky jako velice špatné směrové cedule a personál který sám nebyl schopen vysvětlit kudy kam, netekoucí voda, případně tekla jen teplá, špatně fungující jednotlivé terminály atd. Ale to se časem snad spraví. Věřím, že po určité době až majitelé pochopí, že za tu cenu tam nikdo moc chodit nebude tak vstupné klesne na polovinu, což by odpovídalo konkurenci nejen u nás ale i v okolních státech. Jo a taky ty intervaly u tobogánů by mohly být poloviční.


Petr:
Aquapark jsem navstivil jiz v nedeli (zkusebni provoz) a musim rici, ze za hodinu jsem nevedel kam jit. Tobogany velmi prumerne, az podprumerne, palac vln mi pripominal brouzdaliste s naprosto kycovitym interierem. Rad bych se reportera zeptal, kde videl onen pisek? Ja videl pouze nater, ktery mel pisek vzdalene pripominat. Pravdu mel v tom, ze jsou tam palmy – jsou ovsem umele, jako vsechny ostatni rostliny – kyc. Elektronicke zamky? Pokud jste nekdy byli v kladenskem aquaparku, pak mi date za pravdu, ze to neni zadna prevrtna zalezitost – tenhle system tam jiz davno maji. Vyrivky? – ja tam nasel pouze jednu, ktera na tak velky areal nestaci. Laguny a protiproud? – laguny mi pripominaly spise zlabky, ve kterych pomalu proudila voda. SHRNUTI: kdyz bych nebyl na zkusebnim provozu, pak bych se tam urcite podival. Myslim, ze bych byl ale zklaman. Cena tomu opravdu neodpovida!!!!!!!!!!!!!
Další komentáře dole pod tímto článkem.


Informace před otevřením AP začátkem května 2008:
AQUAPALACE PRAHA otevře své brány veřejnosti ve středu 7. května. Návštěvníci se mohou těšit na vodní radovánky a široké spektrum doplňkových služeb, které v jiných komplexech v České republice pod jednou střechou nenajdou, a to každý den od 10:00 do 22:00 hodin. Milovníci vodních radovánek ocení zejména atrakce Vodního světa. Ten je tvořen třemi paláci – Palácem relaxace, Palácem pokladů a Palácem dobrodružství. „Díky tomuto konceptu rozdělení aquaparku do třech paláců se u nás budou dobře cítit jak vyznavači relaxace u bazénu, rodiče s dětmi, tak i teenageři,“ říká generální ředitel a předseda představenstva SPGroup Pavel Sehnal a dodává: „věříme, že si u nás každý návštěvník najde své a bude se k nám s radostí vracet.“Zákazníci v AQUAPALACE PRAHA mimo jiné naleznou: 6 tobogánů, 3 skluzavky, adrenalinovou atrakci space-bowl, bazén s umělým vlnobitím, potápěčský tubus, divokou a klidnou řeku, brouzdaliště, venkovní část aquaparku aj. Vodní plochy v areálu zaujímají cca 2 500 m². Součástí AQUAPALACE PRAHA bude také rozsáhlé fitness centrum s kardiozónou, relaxační centrum a saunový svět, který nabídne 12 saun různých druhů. Zákazníci budou moci využít služeb 2 restaurací a 4 barů. Vstupné do Vodního světa je během pracovních dní od 120,– Kč za hodinu, o víkendech od 150,– Kč. Děti do výšky 100 cm mají vstup zdarma, pro rodiny s dětmi je v nabídce zvýhodněné vstupné. Více informací a kompletní ceník naleznete na AQUAPALACE.

Čtyřhvězdičkový hotel AQUAPALACE PRAHA, který se nachází v bezprostřední blízkosti aquaparku, bude dokončen na podzim tohoto roku. Nabídne hostům 231 pokojů různých kategorií a velikostí, kongresové centrum s 10 sály, bar, restauraci s terasou a podzemní parkoviště pro 118 vozů. Spojení hotelu s AQUAPALACE PRAHA bude zajištěno proskleným koridorem v úrovni prvního patra hotelu, což zajistí všem ubytovaným hostům možnost dostat se do areálu „suchou“ nohou bez ohledu na počasí. Provozovatelem hotelu bude společnost Redvale, a.s., která je joint venture společnosti SPGroup a rakouského provozovatele hotelů Vienna International Hotelmanagement AG.

A co naturisti?
Aktuálně duben 2008: Vedení AP Čestlice se zatím vyjádřilo zamítavě k FKK v tomto aquaparku. Zatím tedy můžeme využívat rozsáhlý wellness, který má i opalovací terasu venku.
Připomeňme si, že máme Babylon, který je nám maximálně nakloněn. Máme další bazény pro naturisty. Dejme tedy hlavy dohromady a navrhněme provozovateli provoz FKK, který prospěje naturistům i samotnému jménu aquaparku. Jistě by byla vhodná atraktivní akce typu Naturistické párty, jak je známe z Babylonu. Otevření bude na jaře, tzn. n-akce jménem Naturistické velikonoce byl byla určitě namístě. Jistě se bude dát najít vhodný termín, který se nebude krýt s N-párty v Babylonu. Navíc bude tento AP svou polohou na D1 vhodnější pro naturisty z jižní poloviny ČR. Přidejte prosím svoje názory a nápady! Děkuji.

Lokace GPS: 50.008346, 14.571723 dálnice D1, Exit D6, komerční zóna Průhonice – Čestlice u Prahy, naproti obchodního domu KIKA.
Umístění do mapy
Příjezd MHD Praha: autobusy číslo 324, 325, 328, 363, 385 z metra Opatov, zastávka Čestlice, Global


Zobrazit místo NATURISMUS CZ na větší mapě


Odkazy: Domovské stránky AQUAPARK PALACE PRAHA
SPGroup a.s. – společnost koupila stavbu aquaparku před 2 lety od ruského investora, kterému došly peníze. Celková investice do areálu vč. **** hotelu s 240 lůžky bude 2,4 mld. Kč. Z dalších aktivit SPGroup můžeme jmenovat dostavbu letňanského výstaviště, nebo majoritu v Obchodních tiskárnách Kolín, Pojišťovna Slavia a další
AQUAPARK ČESTLICE u PRAHY – domovské stránky aquaparku.
Odborným partnerem pro stavbu a provoz je společnost z Mnichova – Neuriedu GMF mbH & Co. KG


Použito snímků z WWW.MAPY.CZ
Diskuze a starší informace.
Článek o českých aquaparcích na IHNED

3
 
-

Můžeme se těšit na naturistické akce?

Vložil petrre (bez ověření), 29. Září 2007 - 9:09

Po přečtení nadpisu tohoto článku mé srdce zpočátku zaplesalo radostí, protože jsem si myslel, že je k dispozici pro naturisty další aquapark s podobnou nabídkou jako Babylon v Liberci. Mé nadšení bylo zchlazeno po přečtení prvních řádků, kde jsem se dočetl, že aqua má být teprv otevřen a pro naturisty zatím asi nic není v plánu.

Nicméně autor článku chtěl znát naše názory, tak s dovolením napíši názor za sebe i za manželku, jakožto vášnivé naturisty. Snažíme se navštěvovat pokud je to jen trochu možné pravidelně N-párty v Liberci. Po pravdě je to pro nás dost náročné jak po časové, tak i finanční stránce, protože jsme z Moravy (Přerovsko), tak pravidelné návštěvy těchto akcí představuje dost velký zásah do rodinných financí. Ale přesto všechno obětujeme čas i peníze, a velice rádi jezdíme na N-párty, už i z toho důvodu, že u nás na Olomoucku prakticky žádná taková možnost pro naturistické vyžití není, tedy kromě zdevastované natur terasy na Olomouckém bazéně, ale ted v zimě to je stejně pasé.

Už jsme si dost často s manželkou říkali, že těch N-párty v Babyloně je zoufale málo. Akce jsou jen každý druhý měsíc a je to dosti málo ohleduplné zejména k ženám. Promiňte mi mou otevřenost, toto by měla psát asi žena, ale myslím že vyjádřím názor i za ženy. Každý určitě ví, že každá žena má své dny (do detailů snad nemusím zacházet, snad mi každý rozumí [Spiklenec] …). Prostě v určitém období, které většinou jak napotvoru přichází pravidelně, žena se prostě nemůže mimo jiné i koupat, nebo přesněji účastnit např. n-párty, snad si rozumíme [Spiklenec] . Vím to z vlastní zkušenosti, např. teď říjnová párty v Babylonu bude pro nás právě z tohoto důvodu pasé [Šokovaný] A samotnému bez ženy se mi tam nechce. A přitom bychom se tak rádi účastnili. Možná že by se dal termín posunout použitím nějakých prášků apod., ale to zas jsme proti tomu. Takže nezbývá nám než čekat, jestli nám vyjde vhodný termín.

Právě i proto by se velice hodilo, pokud by bylo v ČR dostupné nějaké podobné zařízení jako v Babyloně, a nejlépe pokud by nabízelo podobné podmínky jako právě Babylon. myslím že snad každý mi dá za pravdu, že nabídka n-párty včetně služeb v Babylonu je snad nepřekonatelná. Nebo snad víte o jiném zařízení, které nabízí tolik za celkem přijatelné peníze? Já o ničem takovém nevím. Určitě bychom tedy uvítali, pokud zmiňovaný aquapark u Prahy byl příznivě nakloněn pro naturistické akce typu n-párty v Liberci. Ideální by bylo, pokud by ty akce probíhaly např. v lichém měsíci, tudíž prakticky každý měsíc bychom měli možnost výběru bud Babylon v Liberci nebo aquapark v Praze, co říkáte? Tady by byla již větší pravděpodobnost zejména pro ženy, že by se mohly účastnit vícero n-akcí. Navíc poloha zařízení v Praze se zdá být více než dobrá, i pro nás Moraváky, leží přímo u zdevastované a věčně ucpané dálnice D1 [Úsměv] .(snad by zrovna v termín konání nějaké n-akce nebyla zrovna ucpaná…). Alespoň takový je náš pohled na věc.

Teď je ale otázka, co s tím. Vůbec nemám tušení, jak bychom mohli napomoci k tomu, aby majitelé nebo vedení aquaparku byli nám menšinové skupině nakloněni a pořádali pro nás takové akce. Nedovedu si dost dobře představit vůbec jakou formou by se to mělo udělat, jestli třeba osobně jet do Prahy vyjednávat (což alespoň pro nás z takové dálky by byl fakt luxus, na který nemáme), nebo prostě jak? Zkuste někdo dát návrhy, nebo jestli nemáte někdo kontakt nebo někoho známého od majitelů, třeba by to šlo touto cestou.

 
-

Nadšení z nového Aquaparku Čestlice

Vložil zurek (bez ověření), 29. Září 2007 - 12:03

Nadšení by nemělo být schlazeno, nýbrž by mělo směrem k termínu otevření pořád stoupat [Úsměv] . Teď právě začíná ta nejvhodnější doba, kdy se dá „nasadit brouk do hlavy“. Až se ta mašinérie v dubnu rozjede, tak bude všechno naplánováno a moc se toho už nedomluví. Stav je momentálně ve stádiu vytváření managementu AP, tzn. do konce října bude znám ředitel apod. Dosud všechny věci řeší investor-majitel společnost SPGroup. V tomto momentě jsem jim poslal informaci o stavu FKK u nás a pozval jsme je na říjnovou N-párty do Babylonu. Tam se může spousta věcí domluvit. Oni můžou vidět, jak funguje konkurence, žádnou lepší zkušenost před otevřením svého AP udělat nemůžou. Doufám, že tuto možnost využijí. Pokud ne, tak je bude potřeba navštívit u nich a přednést vše ústně.
Pan ing. Vajner v Babylonu mi říkal, že chtěl dělat N-párty 1× za měsíc. Důvod nekonání byl ale nějaký spíš malicherný. Už jsem se tím nazabýval. Po otevření nového AP se to opravdu dá prostřídat liché-sudé měsíce.
Pokud jde o Moraváky, tak aquaparků je u vás docela dost, Vyškov je u dálnice, uprostřed Moravy. Organizace a propagace je ale dosti náročná věc. Nepostoupí ji asi člověk, který to bude dělat z lásky k naturismu. Na to by byla dobrá organizace, která by tyto aktivity zaštiťovala – aspoň peníze na benzin jednajícím s aquaparky. Český naturismus se nyní nachází ve stavu, že „na to abich se koupal nahej nepotřebuju průkasku“. Takže další vývoj se bude ubírat spíš živelným proudem bez konkrétního nasměrování.

 
-

Tak se to asi protáhne

Vložil abel (bez ověření), 4. Říjen 2007 - 14:56

Což je míněno bez jakékoliv škodolibosti, spíš se smutkem http://www.novinky.cz/…2_ksig7.html [Šokovaný]

 
-

Havárie jeřábu v Čestlicích

Vložil zurek (bez ověření), 7. Říjen 2007 - 9:34

Jeřáb se sice v Čestlicích zřítil, ale na průběh stavby aquaparku to nebude mít žádný vliv. Budova AP je už hotova a teď se buduje už jen v interieru. Jeřáb se stavěl za účelem stavby přilehlého hotelu. Ta se možná opozdí, ale to pro provoz AP nebude mít vliv. Myslím ale, že stavební firma je schopna skluz s jeřábem dohnat. V HK se během stavby hypermarketu zřítila velká část stavby. Šlo ale o to, aby se stihnul předvánoční mumraj, takže všechno dohnali a před Vánoci se do HM tlačily davy.

 
-

Ne FKK v Čestlicích

Vložil Velb (bez ověření), 30. Duben 2008 - 14:17

Docela by mě zajímalo, proč se vedení Aquaparku Čestlice staví zamítavě k FKK. V pracovní dny stojí vstup do AP na 2 hodiny 240,– Kč pro dospělého/620,– Kč pro rodinu 2+2 (o víkendu na 3 hodiny 450,–/1200,–), tak si myslím, že by se jim 1 FKK plavání týdně bohatě vyplatilo. Asi se bude muset jednat s vedením AP nějak jinak.


Žurek: Zatím jsme rádi, že nám po roce mlčení vůbec odpověděli. Jistě mají teď úplně jiné starosti. AP měl být otevřený už někdy před 2 roky, v současnosti to posunuli na 1. dubna, což byl dobrý Apríl, tak tedy snad se vší slávou 7. května (možná). Takže si dovedete představit ten zmatek… Ohledně FKK se můžeme tvářit z naší strany optimisticky [Spiklenec] . Já tam zajedu cca. po 7–14 dnech provozu, podám referát a zkusím si s nimi domluvit schůzku.

 
-

A co večerní FKK?

Vložil misak, 3. Květen 2008 - 23:45

Jsem od přiro- přírody pesimista, považoval bych za maximální úspěch, kdyby přistoupili na smíšený provoz ve večerních hodinách (třeba s ohledem na děti). Pokud by byl vůbec zájem – viz pondělní Babylon. Ale nebyla by to cesta?
 M.

 
-

re: FKK Čestlice

Vložil PetrK, 4. Květen 2008 - 0:49

Tak vám nevím. Ale kdybych já postavil na okraji Prahy aquapark za miliardy, přístupný prakticky jen autem po věčně ucpané D1… tak bych do něj rozhodně nijak neomezoval vstup (když už se tam někdo dokrcá). A to rozhodně neplatí pro případné n-party. Přeci jen naturistů je zlomek oproti textilákům. A riskovat, že mi přes všechny tradiční Pražské dopravní zácpy dorazí nejedna textilácká rodinka a nebude moci utratit své úspory za vstupné…to by byla moje noční můra. A rodinka naštvaně odjejde a třeba už se nikdy nevrátí…to je myslím riziko pro provozovatel příliš velké. Čili mám nejasnou obavu, že v Čestlicích s námi nikdo nepočítá. Rád bych se mýlil, ale vzhledem k ekonomické síle textiláků vs. naturistů jsou oni v jasné převaze…

ale třeba to dopadne dobře, i když pražáci nejsou schopni naplnit ani 25metrový bazén …tak co teprve největší aquapark v ČR… [Zmatený]

Petr


Žurek: Odložme prosím tyhle naše diskuze až na dobu, kdy opravdu dospějeme do konkrétního termínu schůzky s nimi. Oni teď neví, kde jim hlava stojí. Už poněkolikáté odložili termín otevření. Takže vyčkejme pár týdnů a snad budou ochotni se s námi sejít.