NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aquapark Olomouc: Naturistická Olomouc podruhé

Vložil Anonymní, 15. Únor 2010 - 14:23

V předvečer letošního Valentýna jsme se sešli na druhé Naturistické Olomouci. Po listopadové úspěšné premiéře jsme neměli příliš obav o zdárný průběh této n-reprízy. Bázliví jazykové se sice obávali, že první den Olympiády bude silnou konkurencí akce, nicméně stav na ukazateli návštěvníků 120 osob svědčil o neutuchajícím zájmu naturistů o olomoucký aquapark. Naháčů se sjelo spousta nejen ze střední Moravy, ale i z Ostravy, Uherského Hradiště, Brna a dokonce i z Havlíčkova Brodu.


Půl hodiny před začátkem druhé Naturistické Olomouci jsme začali s nezbytným zakrýváním poměrně rozlehlých prosklených ploch mezi vestibulem a aquaparkem. V tu dobu byl uvnitř ještě textilní provoz a my jsme zatím jen doufali, že za půlhodinku nás bude víc než stávajících 93 textiláků. Úderem 20. hodiny se opravdu jakoby mávnutím kouzelného proutku osazenstvo vyměnilo a bez jakýchkoli problémů začal naturistický večer. Většina zahájila tradičně v saunové části AP, která tentokrát skýtala mj. i mrazivý venkovní prostor s příjemně vyhřátou vířivkou. Dostatek sněhu využili hlavně sauňáci, kterým byl vnitřní ochlazovací bazén příliš teplý. Po vysaunování návštěvníky už čekaly hlavní atrakce aquaparku. Zpočátku hlavně rozlehlé vířivky, které byly nepřetržitě obsazeny spíše starší generací.


Mladí se hned od začátku vrhli na tobogán nebo trychtýř, který je v tomto areálu asi největším adrenalinem. Tentokrát jsme měli také možnost vyzkoušet si nový druh vodního sportu – Aquabiking. Od 21. hodiny jsme hlavně dětem připravili různé soutěže od hodu na cíl až po závody napříč aquaparkem. Celý večer pak vyvrcholil oblíbeným malováním na tělo, který se nesl ve valentýnském duchu.
Soutěže začaly spíše tréninkově házením létajících talířů na cíl. Zanedlouho se ale před plavčíkárnou shromáždila pořádná parta děti, takže sportovní klání pokračovalo floorballem, švihadly a nakonec si to všichni rozdali v plaveckém závodu přes celý aquapark. V tom zvítězila jedenáctiletá Pavlína z Kunína. Našeho tradičního hesla „Osušky povoleny – plavky zakázány“ se sice někteří zpočátku drželi, ale ve druhé polovině večera jsme osušky viděli spíše odložené na židlích a zábradlích. Naturistickou Olomouc prostě ovládli prostě stoprocentní naháči, kterých je jak vidět na Olomoucku spousta. 

Značně náročnou disciplinou bylo nafukování míčů, které měli soutěžící za úkol nafouknutím bouchnout. Začalo se tedy foukat a dmýchat a oči lezly z důlků… Někteří měli balóny jak tři hlavy a už to vypadalo, že se kanonády nedočkáme. Nakonec to ale dopadlo jako na dělostřelnici a malí bouchači si to už šinuli pro zasloužené odměny.
Tak se večer pomalu nachyloval do své poloviny a nadešlo vyhlášení soutěže v bodypaintingu. Na ten se mnozí připravují už týdny dopředu, vymýšlejí ta nejoriginálnější témata, která jim dopomohou k pěknému umístění v soutěži a vzbudí obdiv u diváků. Dnešního večera nebylo ani třeba příliš připomínat svátek zamilovaných, aby bylo o téma postaráno. Nakonec si prvenství vymalovalo duo Petra a Pavlína, ale i kluci nezůstali pozadu a nakonec se odměny v podobě sladkostí a pamětních mincí Olympiády antického Řecka.Celý večer se odehrával za velmi příjemné moravské atmosféry. Už se pomalu stává tradicí, že si tady dávají sraz nejrůznější známí ze široka daleka. A to je jistě hlavním důvodem, proč tyto akce organizujeme. Až se mi chtělo nakonec říct, že i čumila by na sobotní Naturistické Olomouci nenašel. Z omylu mě vyvedli až známí, kteří poukázali na jedince, kteří „stále něco hledali“, neustále brouzdali celým areálem, včetně šaten a zřejmě jim neuniklo ani jedno ňadérko. Pokud tedy nechcete vejít v podezření z čumilství, tak se uklidněte, nic nehledejte, v klidu si podřimujte ve vířivce a čumilství si nechte na doma.
Jinak si ale osobně myslím, že rušivých vlivů bylo v Olomouci minimum a my se můžeme těšit na další olomoucké n-setkání dne 10. 4. 2010.


Aquapark OlomoucAquapark Olomouc Mnohokrát děkuji za významnou pomoc při přípravě Naturistické Olomoouci:
panu ředitel Přikrylovi AQUAPARK OLOMOUC a
slečně Jurečkové AQUAPARK OLOMOUC za vstřícný přístup v přípravě a poskytnutí areálu AP Olomouc.
Jirkovi Dlouhánovi za propagaci akce okruhu naturistů v Olomouci, tisk letáků a poskytnutí kontaktů na sdělovací prostředky.
Olomouckému Deníku a Rádiu Haná za zveřejnění Naturistické Olomouce ve svých zdrojích.
Radce a Radimovi z Přerova a panu strojníkovi AP Ol za pomoc se zastřením prosklení a přípravu programu NO.
Tondovi z Vyškova za potištěné bundy s nápisem NATURISTA.CZ
Monice Foltýnové, Pepovi Kopřivovi a dalším za dokumentování celého večera a pomoc s programem večera.
Všem naháčům, kteří v sobotu 13. 2. 2010 vytvořili skvělou atmosféru při druhé Naturistické Olomouci.

Prvotní informace o Naturistické Olomouci (mapa, GPS, adresa atd.).
4.666665