NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Babylon Liberec bez plavek s volbou regionální MISS Natura.

Vložil Roland Jitka, 26. Únor 2012 - 19:08

Všichni naturisté ze širokého okolí se těšili na tradiční poslední sobotu v měsíci, kdy probíhá velmi oblíbená naturistická párty v Liberci v Babylonu. Ač se zdá, že nejde již přijít s ničím novým na akci, která má zaběhlou tradici a zavedený oblíbený program, tak opak byl tentokrát pravdou. Dle názorů přítomných naturistů, které jsme oslovili po skončení akce, převažoval názor o nejlepší párty v Libereckém Babylonu, které se zúčastnili. Zhodnocení novinek a změn nechám na posouzení čtenářů. Co ale vím, že kdo se nezúčastnil, přišel o perfektní zážitky z výborné akce Naturisty cz. Třeba po přečtení článku a prohlídky členské galerie naturistů, změní názor a bude v Libereckém Babylonu mezi prvními naturisty, v sobotu 31. března 2012.

Roman Bureš: Aqua aerobic Babylon LiberecRoman Bureš: Aqua aerobic Babylon Liberec

Program byl tradiční. Od 18–20 hodin mixovaný provoz naturistů a lidí preferující plavkový režim. Výborný nápad, který velmi rozšiřuje základnu naturistů, protože FKK neznalý budoucí naturista si může vyzkoušet v mixovaném režimu, co mu vyhovuje více. Během smíšeného režimu několikrát moderátor pozval nenaturisty mezi nás, na akci bezplavkového režimu od 20 00. Přítomní návštěvníci v plavkách různě diskutovali o této možnosti například ve vířivce. Zde je první vítaná změna na naší akci, kdy dle informací paní u turniketů prakticky nikdo z přítomných neodešel a skoro všichni přítomní tedy zůstali s námi. Takže vítáme mezi sebou nové naturisty, naturistky a jste srdečně zváni na další naše naturistické akce. Co si přát více, než nové tváře mezi naturisty, což se mírou vrchovatou podařilo.

[Šipka] Ve 20 00 se aqua Babylon začal plnit skalními naturisty, kteří dojeli až po smíšeném režimu. Měřič návštěvnosti v tu dobu hlásil 350 naturistů. Dle informací plavčíka to bylo ale zavádějící číslo, protože systém neumí počítat s hotelovými hosty, kteří se našich párty také zúčastňují. Takže jeho odhad byl kolem číslovky 400 a více.

[Šipka] Ve 20 30 začala soutěž aquazorbů, která se stává čím dále oblíbenější a soutěžící jsou stále lepší ašikovnější. Nevím jestli se to již někomu povedlo, ale zorbista osmnáctiletý Honza dokázal na zorbu překonat bazén bez pádu tam i zpět. Své umění předvedl i náš programátor Jirka Rybka, který si počínal v zorbu stejně zkušeně, jako na stránkách Naturisty. Možná by překonal i Honzův výkon, ale během cesty se mu vypustil zorb, takže nakonec se Jirka i s zorbem začali potápět. Třeba to bude další možná disciplína pro naše naturistické akce, podvodní aquazorbing. (Jirka stále i na Naturistovi přichází s novými nápady.) Velký zájem soutěžících v této oblíbené disciplíně nám způsobil trochu časový skluz.

[Šipka] V původně 21 00 měl začít vodní aerobik, ale jeho začátek se trochu posunul. Nikomu to nevadilo a nálada byla stále perfektní. Taneční disciplínu vedla Miss Natura Jana a povedlo se jí roztancovat a rozpohybovat celý bazén naturistů. Výbornou zprávou bylo, že se tanečního vystoupení zúčastnilo mnoho lidiček z původně plavkových návštěvníků, kteří v prvních chvílích vůbec přemýšleli, jestli odejít nebo zůstat, když končil smíšený režim. V té chvíli už asi věděli, že se rozhodli správně. Překonali prvotní stud a krásně si ve vodě zatancovali. Velmi příjemným překvapením bylo pro organizátory Naturisty cz, že se objevilo mnoho neznámých tváří, to znamená nových naturistů, v převážné většině mladých lidí.

[Šipka] 21 30: Skluz časového harmonogramu se nám povedlo dohnat až při organizovaní dětských soutěží, kdy nastala nevídaná situace, kdy nebylo možné dát dohromady tolik dětí, aby vůbec soutěž mohla být započata. Kolegyně Asmara si připravila program a Ivoš trampolínu, ale díky začátku prázdnin v Liberci bylo dětí jako šafránu. Přítomné dětičky pojali soutěže spíše jako hru a zábavu, jelikož prakticky nebylo s kým soutěžit. Takže jsme zvolili za vítěze úplně všechny, podle hesla není důležité se zúčastnit, ale zúčastnit se a vyhrát.

[Šipka] 21 45: Při soutěži dospělých jsme řešili přesně obrácený problém, kdy jsme narychlo dodávali židličky na oblíbenou židličkovanou. Soutěžících bylo hodně, tak v soutěži docházelo i ke komickým situacím , kdy při prvním kole, bylo židliček stejně jako soutěžících, a asi ve třetím kole zase od dvě židličky méně. Pohodoví a soutěživí naturisté a naturistky se ale nenechali vyvést z míry a situace komentovali hlavně úsměvy, stejně jako početný dav přihlížejících diváků. Komických situací přibývalo, kdy moderátor nechal někdy na dvě vteřiny přerušit hudbu a soutěžící se domnívali, že už musí hledat volnou židličku a hudba zase pokračovala dál a tím i celé soutěžní kolo. Do finále se dostal Martin a Iva. (Jen informace mimochodem, Slovenka Iva je nádherné plátno, kterou popisuje v předešlé reportáži z aquaparku Valašské Meziříčí kolega Quido jako představitelku Vlčice, kterou maloval známý kreslíř naturistických komiksů Roman Bureš.) Přihlížející drželi palce oběma a nastala další ještě nepopsaná situace, kdy finále židličkované vyhráli oba aktéři. Remízu jsme ještě na soutěži neměli. Oba seděli na opěradlech židle stejně a i otisk židle na jejich zadní části byl stejný. Takže jsme měli vítěze i vítězku. Asi to bylo spravedlivé, jelikož si v mezikolech soutěže počínali velmi zdatně oba dva.

[Šipka] 22 00: Začalo tradiční malovaní na tělo na babylonské terase. Opět se sešlo nevídaně soutěžících. Někteří příchozí dokonce hledali, kdo by je namaloval, takže zase absence malířů způsobila, že se na některá lidská plátna nestihlo nic namalovat. Přesto terasa a pak oblíbené vyhlašovací schody malovaní na tělo, byly plné nádherných malůvek. Malovaní na tělo a to je již dlouhodobý trend, přešel od patlání barev na pokožku k opravdu nápaditým malůvkách, kde by leckterý umělec záviděl a přišel si pro inspiraci.

[Šipka] 22 50: Netradičně s programem, ale jako konkurence umělcům, jsme vytvořili společné foto inspirováni se u fotografa Jana Saudka, společného focení aktů. Takže, jak se náš naturistický akt povedl posuďte sami. Příště na něm můžete být i vy, pokud se zúčastníte akce naturistů. Aby se společné fotky opravdu povedly, pozvali jsme raději dva fotografy, kdy jeden fotil v naší úrovni a další fotograf z patra terasy. Oba fotografové Petr a Jirka se snažili, tak uvidíme, která Petrova nebo Jirkova fotka bude lepší. Dva oficiální fotografové je další změna a určitě k lepšímu, kdy každý fotí z jiné pozice. Díky dvěma fotografům máme velké množství obrázků a tím i velmi kvalitní členskou fotogalerii. Stojí za to vidět, pokud jste členové klubu Naturistů.
5
 
-

Dobrý nápad

Vložil Jarda2, 27. Únor 2012 - 11:33

Myslím že je perfektní nápad to opakované zvaní textiláků na naturistickou akci, nejsou pak ve 20 hodin zaskočení a spousta z nich zůstane. Např. v Čestlicích jen rozhlas ve 20 hodin suše oznámí že „od teď je tu naturistická párty“ a tím to končí. Většina textiláků se domnívá že že se jedná o uzavřenou akci nějaké soukromé organizace a rychle se vydají do šaten. Nešlo by ten liberecký nápad zkusit zopakovat i na příštích Čestlicích ?

 
-

Mixy všude chvilku.

Vložil Roland Jitka, 27. Únor 2012 - 12:20

Také bych byl pro kdyby se třeba jen hodina mohla věnovat mixu všude v aqua, otázkou je, jak je to průchodné ohledně majitelů vodních parků. Každopádně babylonským způsobem získávame hodně budoucích naturistů, kteří dokonce, jak zjištuji chodí opakovaně, takže to není jen náhodná reakce při prvním kontaktu s nahotou a naturisty. Nevěřím že by to bylo třeba v Praze nebo Brně jiné.
I ohledně mixu, dříve se textiláci divili proč jsme v Babylonu nazí, dnes se chovají úplně normálně a vnímají naši nahotu úplně přirozeně. Každá takováhle akce opravdu musí dozrát do stadia, kdy si zvyknou obě strany a dobrou zprávou je že se textiláci přizpůsobují naturistům a po 20 00 zůstavají i na FKK večerní párty. Během mixu diskutují ve vířivce třeba o tom jestli zůstat nebo odejít, pak sundají plavky, někdy i dříve než v 20 00 a zůstavají a dokonce se i zúčastnují soutěží. Takže žádné, být schovan v koutě za sloupem, nebo zabalen v osušce a čekat na konec nudapárty. [Spiklenec]

 
-

Babylon jak ho asi neznáte.

Vložil Roland Jitka, 27. Únor 2012 - 21:15
V bludišti hotelu a areálu Babylonu najdete i takovéto zákoutí. Jelikož ne každému se povedlo vnitřní prostory navštívit, tak jsme je pro Vás nafotili. Pokud budete ubytováni v hotelu Babylon a nebo dojdete i jinam, než do aquaparku, tak zákoutí můžete potkat a vidět sami na vlastní oči.
 
-

Babylon byl nádherný.

Vložil Linka, 27. Únor 2012 - 22:10
Obrázek uživatele Linka

Také měl Babylon trochu klidnější atmosféru, než třeba tu divočejší před silvestrem. Tohle pojetí mi vyhovovalo více. Těším se moc na další. tentokrát jsem si to prodloužila už od šesti hodin a nebyla jsem zdaleka jediná. V Babylonu bylo hodně mladých lidí. Jestli byli poprvé nebo už vícekrát nedokáži posoudit, jsem vlastně taky taková Babylonská začátečnice. [Úsměv]

 
-

Smíšené začátky i jinde než v Babylonu

Vložil zurek (bez ověření), 27. Únor 2012 - 23:26

Dosud se smíšené začátky praktikovaly kromě Babylonu jen v jednom AP, v ostatních se do n-večera přechází plynule, v HK to AP už roky dělá tak, že mezi T a N je půlhodinová přestávka. Což je škoda, ale oni to tak zavedli a nedají si tento styl vymluvit. Jinak ale podle mých zkušeností hodně záleží na úvodní informaci. Já jsem dřív třeba v HK udržoval stabilní nástěnku na pokladně v HK. Je pravda, že tehdy měl náš Hradec rekordní návštěvy a je taky pravda, že ještě nebyly Čestlice a nebo Brno, takže sem jezdili houfně Pražáci a Brňáci. Dneska tam ta nástěnka už není, ale co by mohlo být, jsou rolery 2×1 m, které by se postavily před akcí k pokladnám. Tam by se dalo všechno pěkně graficky zpracovat a i textilní veřejnost na n-večer připravit. Je to otázka mít alespoň stabilní plakát, který někdo před akcí na pokladnu umístí. Současné plakáty jsou více méně nedostačující, nejkurioznější byl ještě donedávna vyvěšený plakát v AP ValMez, kde bylo vysloveně napsáno: „…dnes večer naturisti – uzavřená společnost“. Po zjištění jsem se s nimi domluvil na jiné formulaci, ale svědčí to o mylném povědomí o našich akcích už u samotného poskytovatele areálu. Na těch plakátech ještě zapracujeme, budeme rádi i za vaše náměty.

Je tady teď čím dál víc sílící názor, že by se naše akce neměly uvádět málo povědomým pojmem „naturistické“, ale „večery bez plavek“, aby to bylo hned každému jasné.

Jinak zvláště v moravských AP začínáme v době, kdy už v areálech není moc lidí, takže na nás už nemá moc kdo z textiláků zůstávat. V Olomouci začínáme až dokonce po jejich oficiální zavíračce.

Ty plakáty by se ale fakt měly pořádně promyslet, leckdy je to prvotní informace pro textiláky.

 
-

babylon opravdu na úrovni

Vložil sailor, 28. Únor 2012 - 0:29
Obrázek uživatele sailor

Ahojky lidi,

opět, znovu, tudíž opakovaně mne mrzí, že jsem Liberec ještě neměl možnost navštívit. Tentokrát dvojnásob, protože podle fotek a ohlasů to musel být opravdu nádherný večer. Čestlice, které navštěvuji pravidelně jsou super, ale tady je určitě komornější atmosféra. Našel se i malíř pro Cordobku, kterého sháněla, a pojali to to rovnou v mnou tak oblíbeném tématu ,, lokální globalizace s vlídnou tváří„. Stejně originální byla pěkná rudá záře nad Kladnem či Ostravou, nebo i pěkně ztvárněná vize politické odpovědnosti v obou naturistkami znovu spojených zemích na nádherném lidském plátně realisticky doplněného pěknou vězeňskou koulí. A tady mne napadá jedna myšlenka a určitě ne osamocená. Možná by stálo za to, posunout kriteria miss natura do oblasti průběžného bodování podobných aktivit, tak jak se chytlo průběžné vyhodnocování regionální miss. Je hezké mít na podzim novou miss natura, ale nemusí být hodnoceny pouze podle vzhledu, mládí a pohybových nadání. Dejme podobnou formou větší šanci na umístění a vůbec nominace do soutěže i takto aktivním našim milým naturistkám, které jsou jistě neméně krásné ve společném společenském oděvu. Vždyť co je to natura. Není to jen krása mládí, ale hlavně krása člověka, vitalita v 16ti či 60ti, spontánost a opravdová radost z volnosti. Dejme jim něco v podobě ,, divoké karty“na miss natura. Možná se naturistická myšlenka projeví i v tomto směru. Dejme do poroty stejný podíl žen a mužů. Pak se uvidí, kdo a jak chápe krásu těla či člověka. Bohužel vím, že ani na další dvě poslední soboty v měsíci mi to do Liberce nevyjde. Přesto se tam chci dostat co nejdříve. Nicméně moc se na Vás těším buď 3,3 na saunování a nebo 17,3 na párty naturistů, či párty bez plavek v Čestlicích. Mějte příjemný týden lidičky. [Spiklenec]

 
-

Cordobka nesehnal Malíře!

Vložil Roland Jitka, 28. Únor 2012 - 0:49

Roland přímo přemluvil jednoho Slováka, mímochodem velmi příjemnou dvojici slovenských lidiček a nastala výměna partnerek a dva lidé (muži), kteří neuměli malovat, vytvořili pokus o spojení slovenských a českých naturistů. Měl to být návod, jak opravdu spojit obě republiky i co se týče naturismu. Tak nám se to povedlo teď, třeba se to povede oběma naturistickým organizacím také. Tímto i zdravíme na Slovensko, nejen naše velmi milé lidičky, ale všechny slovenské naturisty. Co politici rozdělí, naturisté zase spojí. Vítejte v Československé naturistické obci.

 
-

To je od Ivoše dobrá připomínka

Vložil Jarda2, 28. Únor 2012 - 14:40

Je fakt že průměrný člověk přesně neví co pojem „naturista“ vlastně znamená, často je zmatený různými nesmyslnými články v tisku – viz. třeba zde před časem hojně probíraný článek J. X. Doležala v Reflexu – a neví jestli není nutné být registrován v nějaké naturistické organizaci atd atd. Inzerovat naturistické akce prostým „Večer bez plavek“ nebo „Koupání bez plavek“ by asi bylo rozumnější.

 
-

Babylon - hodnocení.

Vložil romanius83, 28. Únor 2012 - 13:56
Obrázek uživatele romanius83
Keď sme boli v Babylone pred rokom, počas zmiešaného provozu silno prevládali textiláci a naturistov do 20:00 nebolo skoro vôbec ani vidieť. No teraz ma celkom milo prekvapilo, že už aj počas mixu bolo dosť veľa ľudí bez plaviek, čo samozrejme hneď aj nás motivovalo odložiť plavky. Atmosféra bola naozaj veľmi príjemná a užili sme si veľa zábavy :) Takže sa oplatilo precestovať takmer 1.500km :) Musím uznať, že Roland má naozaj talent… aj keď mal úplne neschopného maliara, vymyslel námet – idea spojenia naturistov, a nakoniec tým vzniklo celkom pekné dielo ;)

Nač ta skromnost, bylo to naše společné dílo, já bych nedokázal z hlavy udělat slovenskou vlajku, a tobě se povedla moc hezky. Navíc jsme měli moc hezká plátna. To se pak maluje samo. Měj hezký den Roland. [Spiklenec]
 
-

Bez plavek

Vložil zurek (bez ověření), 28. Únor 2012 - 16:37
Bez plavekBez plavek Tahle věc nás postupně napadla, protože pojmy jako Naturistická party apod. jsou pro většinu lidí nepochopitelná a nesčíslněkrát jsme ji museli vysvětlovat. Taky různé nudismy a naturismy jsou opředeny všelijakými mýty a toho bysme se chtěli zbavit. Zřejmě pak doznají změn i naše cedule na nuda plážích.
 
-

bezplavek.cz

Vložil Jarda2, 28. Únor 2012 - 20:08

Perfektní doména, snadno zapamatovatelná a je malý zázrak že byla ještě k dnešnímu dni volná. Ivoš jako obvykle zabodoval … [Spiklenec]

 
-

Nejen bez plavek

Vložil zurek (bez ověření), 28. Únor 2012 - 21:13

Nemyslím, že by to byl zázrak, ale mohlo by nám to pomoct líp proniknout do povědomí lidí. Jinak s docela živým ohlasem se setkaly romanovy komiksy, které ukazují nešvary saunujících se čuňat. Vypadá to, že poměrně dost provozovatelů saun by chtělo zlepšit chování svých návštěvníků a tak i naši SAUŇÁCI.CZ k tomu mají co přispět. Zahraniční návštěvníci by si měli zapamatovat NUDISTA.EU a až budu mít úplně volno, tak rozpohybuju zatím poslední doménu Otužilec.cz. To by snad už stačilo.

 
-

www

Vložil sailor, 29. Únor 2012 - 0:25
Obrázek uživatele sailor

Bez plavek, či naturista, naked. naháč nebo nudy, jedna věc je jistojistá, duchem nejsme tady chudý.

Kdo chce své místo si najde, dobrý obsah je to hlavní. Hledáš lidi na čuňárny? Sorry, tady nejsou žádní.

Je tu parta nahých lidí, nahých, slušných, v pohodě. Všichni tady se už vidí na slapech či v přírodě.

Název důležítý není. natur, naked, naháči někdy jsou to lidé ,,holí" slováci mi prepáčí.

Říkejme si jak sami chcem, po svém ať nám říká každý. na jednom se asi shodnem, buďme v poho nejlíp navždy.
[Spiklenec] [Zamilovaný] [Vykřičník]

 
-

Re: Bez plavek

Vložil meesha (bez ověření), 1. Březen 2012 - 19:58

Né že bych chtěl machrovat, ale přesně tohle jsem tu psal když „naturistické party“ začínaly, že by trošku lidštější název jako „koupání bez plavek“ byl možná vhodnější… [Spiklenec]

 
-

Krásný Babylon.

Vložil Linka, 1. Březen 2012 - 22:12
Obrázek uživatele Linka

Koukám, že krásně prožitý Babylon jistě pro všechny zastínily komentáře jestli bez plavek nebo WWW a podobně. Je to škoda, protože Babylon byl velmi povedený, škoda jen že skončil. Já bych vrátila čas. [Spiklenec]