NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnská jóga na novém místě

Vložil Anonymní, 13. Září 2013 - 17:01

POZOR! CVIČÍME NA NOVÉM MÍSTĚ Info ve článku
Pohyb, dechové cvičení, relaxace, meditace – to jsou společné znaky jógy i naturismu. Není proto divu, když spatříte na mnoha n-lokalitách naháče v pro mnohé roztodivných mostech, svíčkách nebo pozdravech slunci. Naturistická jóga není u nás nic nového, už v roce 2003 jsme hrdě ohlašovali první n-jógu na pražských Vinohradech. Tehdy pod vedením známého Romana Víška. Také v Brně se naturisté schází už několik let každý týden ke společnému cvičení.


Nebylo tedy divu, že jsme se k józe sešli i na letošní Věstonické Venuši nebo na oblíbené Naturistické Lipnici.
Jóga na Naturistické Lipnici 2013:

Tělo jako chrám, tělo jako vehikl duše.
Základní myšlenkou jógy je žít šťastně. Štěstí je přirozenou součástí života každého. Kdo by nechtěl být šťastný? Mnoho lidí však hledá štěstí ne uvnitř sebe, ale ve vnějším světě, což nakonec vede ke zklamání.

Jóga na Věstonické Venuši 2013:Jóga znamená víc, než stát na hlavě a mít pěknou postavu.

Jóga zahrnuje i to, ale cílem jógy je spíše objevit vnitřní mír, vnitřní harmonii, uskutečnit své Já a nalézt odpověď na otázku „Kdo jsem?“ Trpíme, protože nevíme, kdo jsme. Zjistit, kdo jsme, objevit naši skutečnost, je pravým cílem jógy.

Lidé žijící na Západě mají jeden problém. Vidí knihu o józe plnou krásných fotografií jógových ásan. Zalíbí se jim, chtějí je také umět a přicházejí za instruktorem jógy s otázkami: „Jak dlouho bude trvat, než toto zvládnu? Kolik to bude stát? Je nějaký způsob, jak to zvládnout dříve?“
To všechno je špatně. Jóga není auto, vlak nebo letadlo, které by vás naráz dopravilo tam, kam chcete. Jóga rozvíjí člověka pomalu, vydrží vám na celý zbytek života.
Vše o józe na JÓGA.CZ

Daughter of the SunDaughter of the Sun

Jóga i naturismus nás léčí z „výdobytků“ civilizace.

Jóga nám pomůže zbavit se tělesných neduhů, které jinak „civilizovaný“ člověk léčí prášky na bolest apod. Jóga komplexně posiluje celé tělo, především páteř. Nepotřebujete k tomu nic než své tělo. To se pomocí jógy naučíte ovládat tak, že postupně zahodíte všechny berličky, bez kterých jste dříve nebyli schopni fungovat.


Jóga nás učí užívat si svého těla a rozumět mu.

Jedná se o několikastupňový vývoj, který u někoho trvá i celý život. Nestačí si tedy přečíst jednu příručku, několik měsíců „klikovat a dřepovat“ a rázem z nás budou jogíni. V józe se nedá nic uspěchat, na rozdíl od autoškoly, neexistuje žádný jogínský rychlokurz.


Jóga je ve své podstatě daleko pohodlnější než ležení u televize nebo jiného „civilizačního“ výdobytku. Jóga nás učí „zavřít“ svět kolem a soustředit se na sílu našeho JÁ.


Jogínské cvičení upravuje činnost těla a s ním i stravovací návyky. Vede nás k vyrovnanosti a štěstí. Nepotřebujeme k ní nástroje, pomůcky, cestovat zbytečně z místa na místo.

Všechno štěstí je v našem těle a duchu.Fotografie napravo byla použita ze stránek DAUGHTER OF THE SUN


NATURISTICKÁ JÓGA BRNO
Pro smíšené dvojice a ženy.
Každá středa 20–21 hodin
POZOR!!! Naturistická jóga v Brně je nyní na novém místě. Pokud jste nová smíšená dvojice, tak se prosím ozvěte na tento email a my vám sdělíme nové místo konání: nahajoga@seznam.cz
Cena: 6 měsíců 1330 Kč, jednotlivá 1 hodiny 100 Kč (při předplatném 70Kč/hod.)
Velmi příjemná rodinná atmosféra se cvičením při svíčkách, příjemné hudbě a za vedení velmi empatické jogínky Lenky.
Informace: naturista@naturista.cz


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 4700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

Jóga

Vložil Linka, 17. Září 2013 - 11:50
Obrázek uživatele Linka

Měla jsem tu možnost vyzkoušet si jógu na Lipnici a cvičení mi velmi zaujalo. Předcvičovatelka Lenka byla perfektní a měla s námi začátečníky velkou trpělivost. Je velká škoda, že na brněnskou jógu to mám asi 320km a ocenila bych, kdyby byla někde blíže k severním Čechám. Kdyby chtěl někdo zorganizovat třeba víkendy s jógou někde v centru republiky byla bych stoprocentně pro a přiložila bych ruku k dílu. Pochopitelně by musela být Lenka ochotná přijet předcvičovat. Nemuselo by nás být nikterak mnoho a stačil by nějaký penzionek na víkend. Dovedla bych si to představit také na Granitu v Jizerkách pokud bychom vystěhovali Jirkovu restauraci. Pouvažujte na tím někdo s možnostmi a zájmem.

 
-

Nahá joga ve světě

Vložil M.Dr., 23. Březen 2014 - 17:59

http://revue.idnes.cz/…mavosti.aspx?…

 
-

Jóga a jachta Silva

Vložil natur, 24. Březen 2014 - 10:11
Obrázek uživatele natur

Již několik let uvažujeme, jak propojit plavby na jachtě Silva s různými aktivitami. Některé z nich jsou problematické z hlediska prostorového, časového, apod. Jednou z možných, na lodi realizovatelných aktivit je právě jóga. Letos realizujeme jednu plavbu pro skupinu, která se bude na lodi a okolo ní praktikovat jógu a další různá cvičení. Pokud by se nalezl mezi naturisty někdo, kdo je cvičitelem jógy, má okolo sebe partu vyznavačů tohoto cvičení a ti by měli zájem propojit jógu s plavbu na jachtě Silva, pak rádi vypíšeme v letní sezóně 2015 turnus se zaměřením „nahá jóga“. ing. Hájek, Natur Travel

 
-

Cičení

Vložil Dyk, 24. Listopad 2014 - 12:51

Nejsem příznivcem jógy, ale velmi mne i manželku zaujal převzatý snímek cvičící maminky a její ratolesti, jak si užívá blahodárného osvěžení. Opravdová nádhera. Nad tím musí zaplesat srdce každého. [Úsměv]