NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Co přináší řeka (Berounka 2013)

Vložil Anonymní, 1. Červenec 2013 - 15:15

Milí naturisté, přátelé, kamarádi, vodáci.

Po četných velmi pozitivních ohlasech naturistického vodoplavení z let minulých, bych vás i tento rok rád pozval na víkendovou naturistickou plavbu na kánoích po řece. Tentokráte do kouzelné přírody kraje Oty Pavla, na samý západ naší vlasti…


V samém srdci Šumavy pramení říčka Úslava.

Jako malý potůček se prodírá divokou, neobydlenou krajinou Českého lesa, měníc se v horskou bystřinu stékající do údolí, vstříc lidem a jejich sídlům.

Zde se potkává se svými sestrami – Úhlavou a Radbuzou, sílí a mohutní….

Nedaleko centra Královského města Plzně se již jako dospělá řeka spojuje s posledním ze svých četných přítoků – Mží a dává vzniknout naší nejromantičtější a nejkrásnější řece.

Řece, jenž se již tři sta let zove Berounkou…Co přináší řeka…

aneb

Krajem Zlatých úhořů

Berounka je pomalu tekoucí řeka vhodná i pro úplné začátečníky a děti.
Díky četným jezům je splavná celoročně, pouze pod několika vysokými jezy mohou být v horkých a suchých létech mělčiny.
Kvůli zavřeným propustím je většina jezů bohužel nesjízdná, a lodě se musí přetahovat přes korunu, nebo přenášet.
Maximální obtížnost v dolním toku je ZWC+./
…Při své pouti romantickým krajem Křivoklátska meandruje divokou, poměrně řídce osídlenou krajinou, kde řeka líně protéká lužními lesy, mezi hlubokými pískovcovými kaňony, kolem hradních zřicenin a mohutných kamenných zdí středověkých hradů.

Na jejích březích najdeme množství pozoruhodných míst…

Trosky hradu Týřova…
Pověstmi obestřenou Čertovu skálu…
Vesnici Skryje s venkovskou památkovou zónou a Památníkem Joachima Barrande.
Malebné údolí Zbirožského potoka s romantickými Jezírky a hradem Křivoklátem.


Udělejte si první srpnový víkend čas a přijďte opět prožít

krásné zážitky na řece s partou naturistů vodáků.…


Teče Údolím zlatých úhořů známým z povídek Oty Pavla a kolem Kouřimecké rybárny, kde Ota Pavel žil na sklonku svého života.
Na konci své pouti českou krajinou protéká kolem majestátního královského hradu Karlštejna, klenotnice českých králů, aby se o několik kilometrů dál její vody tiše rozplynuly v mohutném toku Vltavy.
Je to místo, kam se jezdí za klidem a odpočinkem…Naše plavba po Berounce započne nedaleko obce Chrást u Plzně v pátek 2. srpna v 10:00 v tábořišti u Dolanského mostu.(GPS: „49°47'53.020“N 13°28'25.759"E.)

V neděli odpoledne doplujeme do vesnice Skryje do vodáckého kempu „ Ahoj“.
Pojedeme na klasických otevřených turistických kánoích typu „ Vydra“ nebo "Samba“. Horní tok řeky Berounky je špatně dostupný hromadnou dopravou, nelze se večer vracet pro auta, ta zůstanou zaparkovaná ve Chrástu, nebo ve Skryjích. Je proto třeba si vše vézt s sebou v lodích.

Počasí


Předběžný program plavby:

Pátek 2.8. :
Chrast –převzetí lodí a výstroje, cca v 10:00 odplutí. Noclech v Libíně, kemp U Kobylky – ve vlastních stanech, nebo 4 lůžkových chatkách.

Sobota 3.8.
Libín – Rakolusky,kemp na Rybárně (eventuelně Hlince, kemp u Potůčků)

Neděle 4.8.
Rakolusky (Hlince) – Skryje.
Kolem 15. hodiny odevzdáme lodě, pro zájemce výlet na blízkou zříceninu hradu Týřova nebo k památníku Joachima Barranda.

Podle časových možností navštívíme během víkendu zajímavosti kolem řeky.
Celkem za víkend cca 50 km poklidné plavby.
Přihlášky a cena

Cena za osobu 750 kč zahrnuje zapůjčení a dopravu lodí a veškerého materiálu, noclech ve vlastních stanech v uvedených kempech.
Porcelán zdarma.
Členové Klubu Naturista.cz 10% sleva.Závazné přihlášky do 15.7. 2013!!


Zaplatit nutno nejpozději do 19.7. na účet 197465572/0600, VS:2082013,

zpráva pro příjemce:Naturvoda+nick na Naturistovi+počet osob za něž platíte

5
 
-

A co děti...

Vložil Yarin, 1. Červenec 2013 - 17:43

Ahoj všem vodákům – naturistům. Chtěl bych se zeptat jak je to s dětmi. Berounka je řeka pro děti vhodná, ale nevím jestli se mohou zúčastnit a kolik se za ně platí. Druhý dotaz je, když si povezeme vlastní bágly, zda budou k dispozici vodotěsné vaky nebo sudy, nebo si máme vzít vlastní?

 
-

Ahoj. Cena je kalkulována

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 1. Červenec 2013 - 19:49

Ahoj. Cena je kalkulována jako půlka půjčovného lodě a materiálu + cena za kempy.

V kempech většinou chtějí kolem 50 kč za stan a 50 osoba, nebo jenom stan. Počet osob se moc neřeší, platí se za stan, sprchy se ve většině platí zvlášť kupony á 25kč.

Půjčovné za materiál je dle půjčovny cca 800–1100 kč za loď . Pokud se dítě veze jako porcelán( pasažér bez pádla), platí se pro něj pouze vesta ( do stovky za víkend). Menší děti na porcelán se do lodi vejdou i dvě,ale je třeba počítat,že věci pro ně se musí vejít do dvou vašich sudů.Dítě sedí v lodi na těch sudech,takže víc nákladu nepoberete.Jako porcelán doporučuju děti max 10 let. Větší děti na sedačkách se počítají jako standardní posádka, tedy platí půlku půjčovného, kempovné dle situace.

Možno objednat třímístnou loď, ceny bývají stejné jako u Vyder.Tedy se účtuje 1/3 ceny lodi+ příslušenství 3krát ( vesty,pádla,molitany vychází na pár desetikorun za kus).I do těchto 3místných lodí je lepší použít pouze dva barely,jet se třemi je hodně nepohodlné. Mimochodem, třímístná loď je těžší, delší a hůře se s ní manipuluje při přehazování jezů,takže je lepší se jí vyhnout,pokud to jde jinak.


K lodím půjčovny standardně dávají vodotěsné barely (2 ks na loď) o objemu cca 30 litrů. Do zádi lodi lze nacpat vodácký pytel střední velikosti, ten byste si museli přivézt.Dává se místo vzduchového vaku,takže při zvrhnutí lodi má ta tendenci jít rychleji ke dnu :-). Máte-li možnost přivézt si své vaky, ušetříte přebalování do barelů.Svoje barely nevožte, půjčovny je mají na míru aby zapadli do profilu jejich lodí dva vedle sebe.

 
-

Pozvánka na Berounku aktualizována

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 3. Červenec 2013 - 19:48

Cena a nejzažší termín přihlášení v textu

 
-

Ahoj, kam se přihlásit?

Vložil Vasek Petra, 8. Červenec 2013 - 10:42
Obrázek uživatele Vasek Petra

Ahoj,
kam se přihlásit? Kolik nás již je? Jak to bude s autama?

Loni se nám voda se Skrblíkem moc líbila a letos si ji určitě nenecháme ujít. Na místo vyrazíme již ve čtvrtek večer. Už se moc těšíme.

[Spiklenec] Všechny zdraví Vašek a Petra [Spiklenec]

 
-

Kam se přihlásit

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 8. Červenec 2013 - 13:20

Ahoj všem zájemcům o letošní naturvodu. Chybička se vloudila, přihlášky na vodu pište mně soukromou zprávou. Pokud přijedete už ve čtvrtek večer, první noc ve Chrastu je taktéž v ceně ( s doplatkem za porcelán, který jinak jede zdarma)

 
-

Auta na vodě.

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 8. Červenec 2013 - 13:29

Co se týká aut, jak píšu v pozvánce kvůli absenci veřejné dopravy podél řeky nelze převážet auta každý večer do cíle další etapy( přímá linka podél vody neexistuje, doprava k autům by zabrala velmi mnoho času.)

Auta budou nechána ve Chrastu, eventuelně v Libíně a jedno ve Skryjích – tím v neděli dovezeme řidiče.

Bohužel zatím nevím, kolik aut bude k dispozici, v tuto chvíli vím o dvou ( JirkaRybka a Vašek). Majkl zřejmě také přijede autem to jsou tři.

 
-

NaturVoda Berounka

Vložil Majkl (bez ověření), 8. Červenec 2013 - 22:54

Ano, já také auto budu mít. Jak píše Skrblík, auto (auta) bychom transportovali do Skryjí a to nejlépe už ve čtvrtek večer, abychom si tím nezabrali celé páteční dopoledne. Předloni nás tyto transporty stály hodně času a o to víc jsme museli zabrat na řece. Když budou přesuny vozidel vyřešeny už ve čtvrtek, bude plavba pohodovější :-)

 
-

N-voda na 100%

Vložil Majkl (bez ověření), 5. Srpen 2013 - 0:18

Letošní naturistické sjíždění řeky Berounky se povedlo na 100%. Skvělá naturistická parta, báječné počasí, teplá voda, táboráky pod hvězdami, procházky na zříceniny středověkých hradů. To vše uprostřed lesů, luk a skalních stěn přírodního parku Horní Berounka. Kdo s námi nejel, nechal si ujít nezapomenutelný prodloužený víkend. Příští rok ale na vodu pojedeme určitě znovu…

Díky všem účastníkům za krásné zážitky [Úsměv]

 
-

natur Berounka

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 5. Srpen 2013 - 11:22

Ahoj.

letošní voda se opravdu vydařila, počasí na 120% ( mohla být i trochu větší zima [Úsměv]).

A hlavně až na konec ve Skryjích byla celá plavba 100% naturistická, včetně kempů, to jsem opravdu nečekal. Vypadá to, že jsme i pár jednotlivců textiláků k pravé víře obrátili [Spiklenec]

Zážitky byly opravdu kompletní, včetně pár utopených foťáků, praní špinavých peněz (a dokladů), odřených zadků a ztroskotání pod mrtvým tchořem [Smích].

Na oslavu úspěšného přistání beze ztrát na lidském materiálu se přihnala bouřková fronta, která kemp v pár minutách proměnila v močál ( že by odplata nebes za zničení naší cedulky a skutečně „vlídné“ přijetí od paní provozní?)

Majkl se svou kánoí na solární pohon empiricky dokázal, že i jezy v mapách značené jako nesjízdné se sjet dají a to nejen jednou [Ďáblík]

Kvůli kalamitě jsem se do Brna dostal až kousek před půlnocí [Utahaný] jak šnůrka od hajzlu.

Těšte se na příští léto, Strejda Skrblík pro vás má něco speciálního…

 
-

Berounka super

Vložil JirkaRybka, 5. Srpen 2013 - 12:32
Obrázek uživatele JirkaRybka

Potvrzuji dříve napsané, a jen dodám že nejen plavba a kempy byly naturistické – někteří z nás v naturistickém zdolali a prohlédli i dva hrady v okolí. Závěr trochu dramatický (od 50% podílu ztroskotaných lodí na předposledním jezu až po přesuny aut po silnicích posetých větvemi i spadanými stromy po té bouřce, nemluvě o mém shánění benzínové pumpy která by nebyla zasažena výpadkem proudu), ale i tak celkově velmi pozitivní zážitek. Díky všem za skvělou partu.

 
-

Berounka opravdu SUPER!!!

Vložil Vasek Petra, 6. Srpen 2013 - 0:57
Obrázek uživatele Vasek Petra

Celou trasu jsme projeli opravdu nahatí a hlavně díky Honzovi Koláčkovi (HonzaK) jsme měli pokaždé v kempu vyhrazený prostor, který byl také naturistický. Převážel nám věci dokupoval potraviny a hlavně byl vždy v následujícím kempu dříve než ostatní vodáci a tím mohl dohodnout a ukořistit vhodné místo pro nás. V posledním kempu, kde jsme spali si dokonce udělal asi hodinovou brigádu, aby nám místo připravil. Tímto mu za to děkuji, také Majklovi a Skrblíkovi za zorganizování akce a prostě Všem ostatním za prima prodloužený víkend.
Těšíme se na další plavbu s Vámi.

[Spiklenec] Všechny Vás zdraví Vašek a Petra [Spiklenec]