NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Dětský den 2013 na Antoškách

Vložil Anonymní, 16. Červen 2013 - 9:36

Letošní vrtochy počasí posunuly naturistický Den dětí tentokrát až na 15. 6. Tento termín se ale velmi vyplatil, protože jsme se dočkali nádherného slunečného dne s velmi příjemnou teplotou vzduchu i vody. K všeobecné zábavě přispěly nejrůznější soutěže zorganizované místními naturisty. Také naše maxinafukovadla nezůstala po celé odpoledne v klidu. V relativně klidných chvilkách mezi bohatým programem jsme si popovídali s předsedou SNO Václavem Cyrem o jejich plánech na letošní letní sezonu, termínech, nájmech a vůbec všem, co návštěvníky této skvělé lokality letos čeká.
Už sobotní ráno slibovalo krásný den bez mráčku a větru. Slunečnou dobrou náladu nám nezkazily ani 3 otravné a zdlouhavé zácpy na D1, které jsme museli přetrpět, abychom se dostali do nejoblíbenější naturistické lokality Ostravska – Naturistická pláž POHODA Sdružení Naturistů Ostrava.
Příchozími oficialitami jsme se tentokrát moc nezabývali a zamířili přímo k vodě, kam současně s námi mířil naturista-dobrovolník s kolečkem, na kterém nám vezl téměř metrákovou elektrocentrálu. Poslední metry k vodě jsme naše vodní „legrácky“ už dokouleli vlastnoručně a hned začali s nafukováním. Houf dětí houstl a první naháček se už koulí po antošovické hladině.


Po půlhodince si to nahatí „křečci v kleci“ už šinou napříč písníkem. Jestli se na začátku na pláži objevila nějaká ta stydící se osuška, tak teď zůstaly všechny pohozené na trávníku a na vodě to klokotá nefalšovaným naháčským rejem. V rolleru je to jedna valná výskající hromada, premiérovou houpačku zkoušejí zpočátku opatrní zvědavci a v aquazorbu už první naháč zkouší, jestli se v něm dá opravdu běhat, nebo jen kotoulovat.


Antošovický písník je čistý, voňavý a plavba po něm je krásný zážitek. Na sem tam nějakou kládu na dně si rychle zvyknete a jen pár metrů od břehu máte před sebou velkou vodu s 540m na délku, kde můžete plavčit celé hodiny. Celá přes 300m dlouhá n-pláž není rybářským revírem, takže typické „dohady“ naháčů s rybáři zde nehrozí. Naturistický břeh je natolik členitý, že si na něm každý najde svoje oblíbené místečko. Pro naše vodní dovádění je nejvhodnější písečná pláž, kam zrovna předevčírem SNO navezlo nový písek, takže i tady je na přicházející letní sezonu vše připraveno.
Vodní dovádění ale vysílí i zdánlivě nevysílitelné naháčky a tak nastává čas oběda.


Oběd pojímá každý po svém, někdo dlabe ze svého kastrůlku, někdo spoléhá na vybavení svého karavanu, další navštíví velmi příjemnou rodinnou restauraci přímo v kempu, naturistka Beata slouží jako pochodující restaurace pro svou zatím nepochodující naturistku (zatím textilačku). Z paměti tady ještě nikomu ani po roce navymizela loňská soutěž ve vaření polské národní polévky žurek. Všichni doufáme, že se i letos tato velmi chutná soutěž bude pro velký úspěch opakovat.
Dnes a teď máme momentálně dokojeno, dožvýkáno a domlaskáno a vrháme se do dalších vln dnešního Dne dětí.


Koukám, co to za zvláštního pejska na vodítku napadá na přední nožky a on do králík :-D. Moc pěkné zátiší „Naturistka s králíkem“. kdo by náhodou nevěděl, tak dotyčná naturistka Monika má právě po maturitě a užívá si nejkrásnější prázdniny, samozřejmě pod sluncem. Gratulujeme k maturitě!
Na prostranství před restaurací se to mezitím sešikovalo k další soutěži – plechovkové střelnici. Odměnou pro vítěze jsou 2 obrovští plyšoví medvědi. Soutěžící naháčci a vedle v poklidu popíjející rodiče – jaká to dokonalá symbióza.


Sluníčko se nezadržitelně naklání a není jiného vyhnutí než se pustit do balení. Elektrocentrála už je taky sbalená, tak se do vyfukování maxirolleru pouštíme vlastními těly a snažíme se vyfouknout, co se dá.
Naháčci mezitím už zase nabrali sil i švihadel a provazů a už se s nimi točí na trávníku. Mírnějšího vedra také využívají neúnavní dobrovolníci, kteří se v podvečer pustili do srovnávání volejbalového hřiště a rozvozu zbylého písku na pláže.Končime zavirame. Tak nějak se to říká na Ostravsku. A možná ještě trochu jinak po antošovicku, protože antošovická mluva je zcela originální a je dokonalou směsicí češtiny a polštiny. Pokud sem tedy zavítáte, tak máte velkou šanci, že vedle dokonalé naturistické rekreace pochytíte i velké množství polských slovíček a zjistíte, že Slovani jsou opravdu bratři a zvláště na Antoškách moc dobře rozumějí. Už od roku 1990 tady spoluvytvářejí jednu z nejpřátelštějších naturistických komunit široko daleko.


SDRUŽENÍ NATURISTŮ OSTRAVA – Naturistická lokalita POHODA
GPS: 49.894047,18.314336
Plocha: 50 000 m2
Břeh pro koupání: 370m

První náznaky naturismu už v dobách komunismu,kdy byli místní naháči pravidelně pronásledováni příslušníky SNB (komunistická obdoba Policie). V roce 1990 zde vzniká zárodek budoucí naturistické organizace. Ta je registrována v r. 1992 pod jménem „Sdružení československých naturistů“. Po rozdělení ČSSR sdružení přejmenováno na současné „SDRUŽENÍ NATURISTŮ OSTRAVA“. V 90. letech mělo tisícovky členů a a organizovalo největší naturistické akce ve střední Evropě.
Po povodních 1997 nastal značný odliv členů i návštěvníků. V současnosti tvoří jednu z nejsoudržnějších naturistických komunit v ČR a její n-lokalita patří k nejlépe udržovaným. Přes značná omezení a nařízení Evropské unie (rezervace ptactva) tato lokalita velmi dobře funguje a každoročně ji navštěvují tisíce naturistů ze široka daleka.
Minulé informace: Článek o ptačí rezervaci v místě SNO, Naturistický den SNO 2013
Výhledy na letní sezonu 2013: na lokalitě je nově instalováno solární osvětlení areálu, celý areál je plně připravený pro všechny návštěvníky této lokality.
Termíny letních akcí budou vzhledem k nevypočitatelnosti počasí oznámeny vždy 14 dnů před každou akcí na stránkách SNO.
Ceny zůstávají i přes avizované trojnásobné zvýšení nájmu od obce Antošovice na stejné úrovni jako loni (300 Kč pro členy nad 18 let. Celý ceník.Zobrazit místo NATURISMUS Czech Republic na větší mapě
5
 
-

Gratulace Monice.

Vložil Roland Jitka, 17. Červen 2013 - 20:34

Monice gratuluji k úspěšnému složení zkoušky z dospělosti (maturita). Dnes je to asi o mnoho těžší, dříve to bylo jen pašování blbců za hranice inteligence u některých jedinců. Vím o čem mluvím, taky ji mám z té doby. [Spiklenec]