[ikona]

Demokracie dostala na nahatou prdelku

   30. Září 2009 - 1:46
Anonymní

Z poslední návštěvy Babylonu jsem smutný. [Pláč] Demokracie opět dostala na prdelku, tentokrát na nahatou (na jakou jinou u naturistů). Jak můžeme chtít od našich politiků správná rozhodnutí a zákony, když je nejsou schopni stvořit ani pořadatelé naturistické párty??? Vidím to takhle: Na naturparty jsme byli už možná víckrát než desetkrát. Zhruba před půl rokem jsem byl znechucený dvěma pány na balkóně, kteří natáčeli všechny dole kamerami s 18tinásobným optickým zoomem. Na moji stížnost adresovanou přímo jim jsem se dozvěděl, jestli jako já se nerad podívám na pěkný holky a ať držím hubu, když i já mám v ruce foťák… [Ďáblík] Upozornil jsem plavčíky v zasklené místnosti, ale ti s tím prý dělat nemohou nic. Ani se nešli podívat. Tahle zkušenost byla ale výjimečná a kbelík studené vody připravený na další párty nebyl potřeba. Nikdy jindy jsme s fotografováním problém neměli. Fotili jsme se navzájem, natáčeli jízdu na tobogánu a užívali si. To samé dělali mnozí další a bylo jednoznačně vidět, že fotí jen své blízké, kteří o tom vědí. Teď bylo fotografování zakázáno! Proč jsou kvůli 5% debilů potrestáni všichni??? [Radši mlčet] Já ani nikdo z nás nechceme být foceni „oficiálním“ fotografem se zlatou parukou!!! Nebude nás fotit nikdo cizí!!! [Rozzlobený] Já jsem profesionální fotograf, koupil jsem si fotoaparát pro podvodní snímání právě kvůli Babylonu a teď jsem omezován! Nikdy jsem nefotografoval nikoho bez jeho souhlasu a to dokonce ani oblečené osoby ne, a to dokonce ani ne v případě zpravodajství, kdy souhlas zákon nenařizuje. Ale pořadatelé si asi řekli proč vymáhat dodržování už platných zákonů, když jednodušší je to šmahem zakázat komplet! A ve chvíli, kdy se rádoby moralista (asi moderátor) sesypal dost nevybíravě na chudáka taťku, který si fotil potomka v nafouknuté kouli, v jeskyni veřejně … trojka a dalších pět pánů jim k tomu se-… s rukou na postavených … Svoboda každého končí tam, kde začíná svoboda druhého. Moje svoboda nebyla … narušena, jsem tolerantní. Chápu, že svoboda rodiny s dětmi narušena byla a tedy chování swingersáků nebylo jemně řečeno vhodné. Moje svoboda fotografovat však nikdy nenarušila svobodu nikoho, dospělých, dětí, NIKOHO! Zákaz tedy považuji za protiprávní, nezákonně omezující, a za výraz slabosti pořadatelů neschopných udržet pořádek!!!


Pozn. JirkaRybka: Přesunul jsem dodatečně tuto diskusi do diskusního fóra, protože se svým tónem i rozsahem na původní místo nehodí. Děkuji za pochopení.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: Demokracie dostala na nahatou prdelku

   30. Září 2009 - 7:56
Obrázek uživatele fiba
fiba

Tak navrhni funkční řešení, jak si bude každý moci fotit svou rodinu a přátele a zároveň zajistíš, že šmíráci, kteří i tobě samotnému vadili, nebudou moci si pořizovat takové záznamy. Mě osobně napadá buď přidělení osobního kontrolora každému fotroaparátu a nebo použití detektoru lži, kde se každému položí otázka, zda bude fotit jen rodinu.
Jen bych rád zdůraznil, že jsem patřil k zastáncům nezakazování fotografování, když se to řešilo. Nicméně praxe mě přesvědčila, že akcím jako takovým to prospěje.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Fotograf pro všechny

   30. Září 2009 - 8:13
zurek (bez ověření)

Pokud chcete fotografie vaší rodiny, tak vám je udělá zmiňovaný fotograf. Stačí mu říct. Dostanete vysoce kvalitní fotografii s možností tisku na profesionální tiskárně, výsledky jsou k vidění na plavčíkárně. Vaše podvodní fotografie si prosím pořizujte v textilním provozu. S podvodními „pozorovateli“ jsou zvláště v poslední době velké problémy.
Pane Kopecký, napříště se vyvarujte vulgarismů ve vašich příspěvcích. Už vám je nebudu opravovat, ale ihned mazat.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Není nutné nic navrhovat,

   30. Září 2009 - 12:34
Jan Kopecký (bez ověření)

jen zajistit dodržování platných zákonů. Stejně jako každý pozná čumila a pronásledovatele, každý pozná fotografa, který fotí cizího. A jestliže fotografa neznám, je cizí a nesmí bez dovolení fotit. Já jsem nikomu neublížil a přesto jsem trestán. A takových je většina. To je špatně!!! Mám poněkud šeredný návrh jak vyřešit čumily: zakázat vstup na naturparty všem! Proč to ještě neudělali? Stejně vyřešili fotografování. Je to smutné…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nechci aby nás fotil někdo cizí

   30. Září 2009 - 12:27
Jan Kopecký (bez ověření)

a ještě fotky vystavoval na nástěnce. Na textilní provoz nechodíme. Nejsem podvodní pozorovatel a se mnou nejsou problémy. Snažím se být slušný, nechtěl jsem psát „s rukou na pánských přirozeních“ a tak jsem napsal „s rukou na klaccích“. Také „kopulatéři“ se mi zdálo příliš vědecké a neodpovídající skutečnosti. Daleko výstižnější se mi zdáli ti „…“. Omlouvám se, ale slušnější výrazy jsem nenalezl. Sprostších mě napadá celá řada, ale ty jsem nepoužil.


Žurek: Pane Kopecký, poslední varování. Pokud sem budete vkládat vulgarismy, tak vám zablokuju profil.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

rozdělení

   30. Září 2009 - 12:59
Pohodička (bez ověření)

Rozdělil bych naturisty na pohodáře a nespokojence. Je to jako všude mezi lidmi. Pohodáři jsou v pohodě, i když jim vítr bere barák, nespokojenci jsou nespokojení, i když jim lékař slíbí zdraví na tři roky. [Úsměv] Situace, kdy jsou všichni zcela spokojení, je utopií.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

re: Není nutné...

   30. Září 2009 - 13:35
PetrK

Ano každý pozná čumila…ale kdo ho má právo vyhodit? (Dovoláváte se zákonů, tak poraďte, který platí na tuto situaci. Máme přivolat Policii ČR?) Organizátor opravdu nemůže být všude! Je tam od přípravy zábavy, nikoliv od nahánění podezřelých individuí. Vaše myšlenka vypadá jednoduše, ale je v praxi neproveditelná. Ukazují to minulé zkušenosti. Tyto debaty se zde vedou se železnou pravidelností. Zkuste si prosím nejprve něco zorganizovat (nebo aspoň dát řeč s někým, kdo něco organizuje) a pak se teprve pouštějte do svých teoretických úvah…co kdyby… A přestaňte myslet jen na sebe [Úsměv]

Petr

p.s.: A na podvodní foto je v Babylonu moc tma [Tmavé brýle] Na slunci to může vypadat třeba takhle: foto

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

pro : Jan Kopecký - platné zákony :-)

   30. Září 2009 - 14:35
aneli.x (bez ověření)

Hm, po přečtení Tvého příspěvku jsem mírně řečeno zmatená. Těžko říct, čeho jsi vlastně chtěl docílit, postrádám vcelku souvislost. Nevadí. Zaměřím-li se na Tvé konstatování : „Moje svoboda fotografovat však nikdy nenarušila svobodu nikoho, dospělých, dětí, NIKOHO“, tak Ti mohu sdělit, že se jedná pouze o Tvůj subjektivní názor a mezi subjektivním a objektivním pohledem na určitou věc je více než podstatný rozdíl. Pokud navíc osočuješ někoho z rádoby moralismu (v tomto případě moderátora akce), pak bych ses měl nejdříve zamyslet, proč si tady hraješ na rádoby právníka či něco podobného. Moderátor akce naopak ukázkově zasáhl v pravou chvíli a celou akci vedl k všeobecnému spokojení všech přítomných, jež jsou odpůrci pořizování fotografií anonymním fotografem.

Co se týče Tvého vyjádření, že nechcete být foceni „oficiálním fotografem se zlatou parukou“, vždyt Vás nikdo nenutí. Stačí říct.

Každopádně, ještě k těm „platným zákonům“ , jak zmiňuješ. Viditelně jsi v této problematice lehce dezorientován, nicméně jsem ochotna Ti poskytnout odborný výklad, samozřejmě jen v případě zájmu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

všude je něco

   30. Září 2009 - 17:44
Pohodička (bez ověření)

Nic není dokonalé, nikdo není dokonalý. Všude je něco. Přece, když se mne někdo prohlédne nebo vyfotí, přece kvůli tomu nepřestanu jezdit na nuda do Babylónu? Dvojice, co se k sobě v jeskyni tisknou, také pro mne nejsou důvodem, abych se urazil a přestal tam jezdit. Dokonce ani zdejší znechucená diskuse mi Liberec neznechutí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Děkuji Vám všem,

   30. Září 2009 - 21:04
Jan Kopecký (bez ověření)

opravdu nemá cenu prezentovat své názory a přesvědčení. Poslouchat řeči ať si zkusím něco zorganizovat opravdu nemusím, neb to dělám poměrně často. A orientace mi opravdu nechybí. Čumilové mi nevadí a jsem rád tomu diskutujícímu, který přiznal, že neexistuje zákon umožňující vyhodit čumila. On také nexistuje zákon umožňující vyhodit fotografa. A tma tam je jen když šetří elektrikou… Díky a končím. Jak se mají dohodnout ti nahoře, když se nedohodne pár naháčů…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: Děkuji Vám všem,

   30. Září 2009 - 21:55
Obrázek uživatele fiba
fiba

Ale to se mílíš, pár naháčů se dohodlo. Dohodlo se, že cena za to, že nebudou šmíráci řádit, je taková, že si na akcích nebudeme fotit. Odměnou za to je větší účast na akcích. Vzhledem k tomu, že provozovatele aquaparků zajímá účast a ne počet fotek, je to podle mě správná cesta.
Jinak názor, že člověka, který na akcích přes zákaz fotí nelze vyhodit je mylný. Jestliže řád akce říká, že se fotit nesmí, může být dotyčný vykázán. Ono totiž dokázat někomu, že je čumil, jde těžko, ale dokázat někomu, že fotil, se dá celkem snadno.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

dlouhé diskuse

   30. Září 2009 - 22:24
Pohodička (bez ověření)

Určitě nám všem jde o to, abychom se při akcích dobře bavili. Určitě nikomu nechceme kazit jeho radost a jsme schopni se dohodnout. Ale diskuse na téma „co se všechno musí zakázat“ jsou nekonečné i zde, protože ti, co chtějí zakazovat, jsou neústupní a ti kterým nějaké to očumování nebo tisknutí mladých nevadí, přijímají tuto snahu s nevolí. [Zmatený] Na straně druhé, kdo brání účastníkům, aby požádali obtěžujícího, aby s tím přestal? Však i to se běžně děje. To je asi nejlepší, vše řešit přímo na místě. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Diskuse o focení se opakují

   30. Září 2009 - 23:30
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Ano, souhlasím, že diskuse na téma fotografování a právu/neprávu na něj se nám neustále opakují. Bohužel rozpor mezi „rodinným suvenýrem“ a „právem na soukromí“ je na veřejné akci zřejmě neřešitelný, jak všechny ty debaty ukazují. [Pláč] V podstatě je tedy asi zbytečné v patové situaci znovu opakovat stejné názory…

Pokud přesto někdo cítí potřebu toto diskutovat – pak jen prosím, aby tak činil na místě k tomu určeném, tedy v diskusním fóru (kam jsem i tuto výměnu nyní přesunul), a v mezích slušnosti a zdvořilosti. (Zároveň se omlouvám za kratší nepřítomnost v moderátorské roli, a děkuji Ivošovi za pohotový zásah proti vulgarismům, které na Naturistovi skutečně nemají místo.)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

A co mobily?

   7. Říjen 2009 - 0:44
JitunkaaMilan (bez ověření)

Jen tak naokraj – pokud se vydá zákaz fotografování, tak by se měl vydat i zákaz používání mobilních telefonů. Protože jeho použití k fotografování je dokonce méně nápadné než focení skutečným digitálem. Z vlastní zkušenosti – uhlídat samotné muže když si nás fotí a natáčejí mobilem nahoře při malování dá kolikrát více práce než ten obrázek na těle sám. A o jejich schopnosti pochopit žesi focení ani natáčení nepřejeme ani nemluvím. Myslím, že domluvit se z organizátorem na tom, že si vyfotím pouze vlastní dílo ( tedy to malování) nebude při respektování domluvených pravidel nic nemožného. A k té kontrole: není nic jednoduššího ve chvíli když takový zákaz začne platit , nechat si od každého „podezřelého návštěvníka akce který údajně fotí jen svoji rodinu a pro vlastní potřebu“ ukázat co vlastně nafotil. Pochybuji žeby dnes do aquaparku šel někdo s fotoaparátem na kinofilm [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.