[ikona]

Výskyt mužů v dámských sprchách

   12. Listopad 2009 - 10:22
Anonymní

Pozn. JirkaRybka: Tento komentář kopíruji se změněným nadpisem do diskusího fóra ze stránky první Naturistické olomouce, protože se posléze stal úvodním bodem diskuse která tam nepatřila (i když samotný původní dotaz ano). Níže tedy najdete přestěhovanou diskusi i s tímto úvodním bodem. Původní dotaz zůstal na svém místě.


Ahoj ja s manzelem jsem jeste na takove akci nebyla, letos by to bylo poprve tak by nas zajimalo, jestli jsou spolecne satny nebo ne. On je totiz hodne ostychavy a sam by asi nevysel. Dik za odpoved.


Žurek: Šatny jsou prakticky všude stejné – skříňka vedle skříňky, pro všechny stejné. Co je někde nešvarem na n-akcích je to, že samotní muži lezou do dámských sprch. Tam by opravdu neměli co pohledávat a měli by být rádi, že jsou na n-akcích se svým čumilstvím trpěni. Pokud někdo u bazénu nerozezná čumila od ostatních, tak samotný muž v dámských sprchách = 100% úchyl čumil. Jinak v šatně není problém – svléknu se a jdu na plac, žádné zdržování

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Společné šatny a sprchy na n-akcích versus úchilové

   16. Listopad 2009 - 20:49
petrre (bez ověření)

Docela mě rozesmál názor, že samotný muž v dámských sprchách = 100% úchyl. No kdyby platila jen takováto jednoduchá rovnice tak zaplať pánbůh za to, těch úchylů by bylo asi poskrovnu. Obávám se, že takto zjednodušeně to nelze prezentovat. Já osobně také občas vlezu do dámské sprchy při n-párty v Liberci, pravda ale ne sám, ale pouze s manželkou a nebo manželka jde se mnou do pánské sprchy, a to pouze když už odcházíme z akce a prostě nám to přijde naprosto přirozené se osprchovat spolu bez ohledu jestli jsme v pánské nebo dámské sprše. My v tom nevidíme naprosto žádný problém. Myslím, že když jsme na n-akci, kde se pohybujeme stejně všichni nazí, tak nevidím sebemenší důvod, proč by se měly sprchy dělit na pánské nebo dámské. To už bychom mohli zrovna rozdělit areál bazénu na pánský a dámský, což je také pěkný nesmysl že?

Pokud jde o ty čumily, tak na ty lze narazit prakticky na každém kroku po celém areálu aquaparku, a nutno podotknout, že tam mají opravdu větší pole působnosti … [Spiklenec] V těch sprchách si myslím že se jich vyskytuje opravdu poskrovnu.

Takže nedávejme zákazy tam, kde to není opodstatněné. Samozřejmě je už na každém, aby zvážil, jestli půjde sám do sprchy opačného pohlaví, ale v případě párů bych toto vůbec neřešil. Ostatně zkušenost ze zahraničních dovolených v Chorvatsku to potvrzuje (Valalta, Bunculuka) tam také nikdo neřešil jestli je pánské nebo dámské, když stejně jsou všichni a téměř všude nazí … [Spiklenec]


Žurek: Pane Petrre, vy jste vysmátej nudista, kterej si 4 hodiny užívá bublinek. Můžu vám říct, že já jsem zase hromosvodem nejrůznějších stížností a výtek. Věřte mi, že stížností na samotné honící si pány v dámských sprchách je opravdu hodně. Já se chci věnovat organizaci programu, ale bohužel i na tyhle věci jsem donucen aspoň reagovat.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

dovolím si reagovat na společné šatny

   17. Listopad 2009 - 15:49
artep (bez ověření)

Pane Petrre, ráda bych ragovala na Váš názor ohledně pobytu mužů v dámských sprchách. Já to jako žena, která ještě nedávno měla k naturistům spíše odstup, vnímám tak, že pokud přijde do dámských sprch muž se svou partnerkou či eventuelně je tam sám, ale věnuje se pouze rychlému osprchování (a ne očividnému zírání), tak nic nenamítám. Ovšem ne v době smíšeného provozu. Byla jsem svědkem situace (konkrétně v Liberci), kdy během smíšeného provozu (tedy v době, kdy v aquaparku byla ještě větší část návštěvníků v plavkách) vlezl do dámských sprch nahý muž-single a opravdu zíral (a nejen zíral)… v té době odcházelo plavkové osazenstvo zvolna domů a jedna maminka s holčičkou nejdřív čekala, až tento muž odejde a pak to vzdala a odešla do šaten bez osprchování (není moc fér, že maminka neměla možnost výběru, zda její dítě bude nahé viděno a zda bude její dítě mít možnost nahé muže vidět … kdo přijde na naturparty, tak se tak vědomě rozhodl, ale tato žena neměla na výběr )… Kdyby se mi toto přihodilo před rokem, kdy jsem o naturismu nevěděla vůbec nic, tak naturisty obecně označím za úchyly a nikdy nepřijdu na podobnou akci… Je to škoda, že podobným způsobem možná naturisté příchází o další příznivce, nemyslíte? Takže jsem pro zákaz vstupu mužů do dámských sprch minimálně v době smíšeného provozu.

Já jsem se bohužel v tu chvíli nezmohla na slovo…


Žurek: A to je jeden z fatálních důvodů, proč je naturistů jen 5%. Totálně znechucená t-maminka s dítětem nám mezi svými známými udělá takovou „reklamu“, že nám nám bude potřeba 100× víc práce, abysme tohle mínění aspoň poopravili. Kvůli pár jednotlivcům, kteří nemají s naturismem nic společného.
Takže milé dámy ve svých sprchách – tato individua hned zkraje normálně seřvěte na entou (umíte to výtečně) a on tam pak už nepřijde. Taková návštěva úchala netrvá pár sekund. Stálo by zato ho při tom vyfotit a jak se dávají v obchodech cedule: „Tito lidé kradli v našem obchodě“, tak u pokladny aquaparku bych vystavil seznam: „Tito muži si ho honili v dámských sprchách“. A viděli byste, jak by toho okamžikem nechali. Já bych tenhle seznam klidně vystavil na Naturistovi, stejně tihle honiči jsou zdejšími stálými návštěvníky.
Naturisti moc propagují tolerantnost a potom dochází k takovým věcem a potom je nás taky jenom 5%.
Všem erotomanům, honičům, honičkám ve vířivkách, souložníkům v jeskyních, úchylům v dámských sprchách a jim podobným: Vyignorujte se na naturistické akce, nikdy nejste ani nebudete u nás vítáni. Běžte si na swingers-party, do erotických, pánských klubů, na E55, do Perlovky a na podobná místa. U nás dostanete jen přes ústa.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

prekérní situace ve sprchách

   17. Listopad 2009 - 8:59
Pohodička (bez ověření)

Také se v tuto chvíli nemohu vzmoci ani na slovo. Už nad tím dlouho sedím a snažím se něco napsat, protože tomu nějak nerozumím. Je jasné, že naháči jsou někteří exhibi, kterým cizí pohledy nejen nevadí, ale dělají i dobře, ale velká část je bez plavek jen kvůli pohodlí. Málokdo se doma sprchuje v plavkách. Mnozí z nás se rádi dívají na nahé tělo, já dokonce řeším, jak to udělat, abych něco viděl, když zrovna nemám brýle. Také mi není jasné, proč jsou naturistické akce plné úchyláků, kteří tam jsou proto, aby se dívali na nahé ženy. Myslím si, že by to řešila dobrá vůle. Když zde Ivo napíše, neboť především on ví, co komu vadí, že samotní muži dlíci v dámských sprchách v době smíšeného provozu nemají pobývat, tak to prostě budeme respektovat a nebudeme to dělat. No a když se nám něco cokoli nebude líbit, prostě to sdělíme. Pane, běžte pryč, mně to vadí. Je také jisté, že se cit na tyto citlivé záležitosti mění a uvidíme, co příští generace. Tedy doporučuji jednat v dobré vůli a když zjistíme třeba jen pohled nevole, odejít a nezlobit.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: Společné šatny

   17. Listopad 2009 - 10:24
Kubr (bez ověření)

Dovoluji si oponovat. V naturistických kempech jsou sprchy a WC rozděleny na pánské a na dámské. Nějaký důvod to asi má, že? Sprcha je místo, kde se leckdy provádí intimní hygiena a přítomnost chlapa v dámské sprše už je za hranicí naturistického chování. A pokud ve Valaltě vleze muž do dámské umývárny v nejlepším případě se setká s velmi nevraživými pohledy, ale nejpravděpodobněji bude naprosto nekompromisně vykázán. Nechápu proč my měl chlap lézt do dámské sprchy, pro to není jediný racionální důvod.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nekonečná diskuse na sto příspěvků

   17. Listopad 2009 - 12:04
Pohodička (bez ověření)

Zda a kdy opačné pohlaví do sprch a šaten opačného pohlaví? Určitě bychom našli argumenty pro nekonečnou diskusi. Jistě bude lépe konstatovat, že někteří si tam zajdou bez problémů a také bez problémů se osprchují za přítomnosti opačného pohlaví. Já tedy k nim patřím, když jsem šel s partnerkou do její sprchy a ona pozěji do naší, nijak to nikdo neřešil. Uznávám však, že mnoho žen i mužů při sprchování chce mít soukromí. Nejlépe tedy bude, když vyhovíme přání přítomných podle situace. Zkrátka jednat ohleduplně v dobré vůli.


Žurek: Právě jsem odeslal požadavek na Babylon o úpravě provozního řádu, která bude zakazovat vstup mužů do dámských sprch.

Odeberte se prosím s tímhle tématem někam jinam, tady je článek o Naturistické Olomouci.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

muži v ženských sprchách

   17. Listopad 2009 - 17:51
Obrázek uživatele fiba
fiba

Nechápu jednu věc. Když se zde řeší, zda samotní muži smějí do sprch v době smíšeného provozu, řeší se tu, zda to jsou čumilové nebo ne. Uvědomte si, že v této době zde jsou i t-ženy. Pro ty je šokem i muž, který se tam bude výhradně sprchovat. Nechápu někoho takového. Pokud jsem zde v době, kdy probíhá smíšený provoz, nemám prostě v dámdských sprchách co dělat. Někdy jedeme do Babylonu na šestou a někdy až na osmou. Ale ani v osm by mě nenapadlo jít do dámské sprchy, protože tam se ještě sprchují odcházející textilačky. Po párty jdeme celá rodina do těch sprch, kde je volněji a neřešíme to.
Jinak nechápu, proč mají mít muži zakázáno chodit do dámských sprch, ale ženy do pánských smějí. Co je to za logiku? Není to náhodou zase nějaká pozitivní diskriminace? Jako rovnoprávnost mi to nepřijde.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pohodičkova teze

   17. Listopad 2009 - 18:15
Pohodička (bez ověření)

Moje teze: lze dělat mnohé, ale nesmí se o tom nikde psát, ani diskutovat, nekonečná diskuse nic neřeší a může mít jediný konec: úplný zákaz všeho. Navrhuji proto, na nespokojené příspěvky nereagujme. Jejich spokojenost tím stejně nezajistíme.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Společné sprchy a pozvánka pro čumily a úchyly

   17. Listopad 2009 - 19:18
petrre (bez ověření)

Jak vidím tak jsem až nechtěně rozproudil diskuzi možná pro někoho citlivého tématu. Asi by si to opravdu zasloužilo samostatné diskuzní téma, bohužel nevím jak a jestli je toto téma možné přesunout na příhodnější místo, to už nechám na adminy.

Nicméně nedá mi abych znovu nereagoval na některé příspěvky.

Pro paní (nebo slečno) artep, s úvodem vašeho příspěvku naprosto souhlasím. Také zastávám názor, že v době smíšeného provozu by tam nahý muž neměl vstupovat, a to ani s partnerkou. Při plném n-provozu ale to je už jiné. Jak už jsem psal výše, stejně se všichni pohybujeme po areálu nazí, takže mi přijde naprosto nepřijatelné dělit od sebe násilně rodiny apod. Nevidím důvod, proč bychom se nemohli s manželkou osprchovat např. v dámských sprchách. No pokud bude má přítomnost na obtíž, tak nic, manželka půjde se mnou do pánských sprch a bude. No pokud nám i toto zakážete, tak pak už zrovna můžete jakékoliv n-akce zrušit, protože podle mě se naprosto vytrácí smysl takových akcí. Ještě podotýkám, že já společné osprchování s manželkou zastávám ne z nějakých úchylných důvodů, že bychom tam dělali nějaké intimní orgie, které se sluší pouze do soukromí. Proti tomu jsme zásadně.

Pro p. Žurka Věřím Vám, že se na Vaši hlavu asi sypou ze všech stran nejrůznější stížnosti. ALE … ! cituji Vás: … Věřte mi, že stížností na samotné honící si pány v dámských sprchách je opravdu hodně … Nedokážu to posoudit, protože já to tam nehlídám a jak jsem již psal na jiném místě, já tam většinou zavítal jen na závěr akce a to ještě s manželkou. Ale zato jsme byli svědci hromadného masturbování zejména v jeskyních. A teď mi řekněte jak tento nešvar chcete vymítit??? Vždyť vy přímo i na těchto stránkách veřejně pozýváte čumily a úchyly! Tak např. zde odkaz: http://naturista.cz/…y_babylon_17 pozvánka na natur párty v Liberci. Cituji přesně co zde píšete: … živá hudba, soutěž v malování na tělo, tobogány, sauny, vířivky, víno, ženy, zpěv … Já s manželkou když jsme si tuto větu přečetli, tak jsme nic nechápali. Vždyť ten text je formulován přímo jako pozvánka do bordelu !!! Jak manželka řekla: přijdtě se opít a přitom můžete civět na nahé ženy. A vy se pak divíte, že se akce zaplňují samotnými podivíny. Další akce jako Miss natura apod. Vždyť to přímo vybízí aby přišli čumilové očumovat nahá těla. Tak vážně nechápu, na co si všichni tady stěžují.

cituji … Právě jsem odeslal požadavek na Babylon o úpravě provozního řádu, která bude zakazovat vstup mužů do dámských sprch. … Tak to Vám vážně gratuluji. Jste na nejlepší cestě vydat zákaz vstupu samotným mužům na n-akce. Myslím že toto by bylo stejně nejlepší řešení, protože kdo jiný než partnerka muže dokáže ohlídat chlípné choutky mužů nemám pravdu? [Smích]


Žurek: To „ženy, víno, zpěv“ jsem vyhodil. Já jsem ještě pořád naivně žil v domění, že trocha nadsázky a legrace nezaškodí. V případě úchyláků je to asi bohužel záminka k prasárnám.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Dámské sprchy

   17. Listopad 2009 - 22:03
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Reakce na petrre: Já bych neformuloval tak extrémně, rozdělení sprch na škodu akce v podstatě není, a zákaz vstupu sólo mužů bych snad ani nezmiňoval, to je opravdu hodně kontroverzní téma, které již prošlo diskusemi opravdu nekonečnými. Formulace pozvánek bych já osobně opravdu volil o malý kousek obezřetněji, ale jinak v tom zas nevidím až takový problém. Čumil určitého druhu myslím přijde, jakmile se o blízké n-akci dozví, a domnívám se, že formulace textu na to má vliv jen minimální. Tam je důležitou informací samotná nahota, což z pozvánky vytěsnit nelze. Ohledně oddělení diskuse od stránky Naturistické Olomouce se shodujeme, už jsem to realizoval. [Úsměv]

Můj názor na rozdělení sprch – v době smíšeného provozu, s přiměřeným přesahem při odchodu textiláků, tam je to jednoznačné. Sprchy v té době fungují v podstatě v textilním režimu, a míchání je tedy naprosto nepřípustné (i na pánech). Že už jsou tou dobou třeba v bazénech ve smíšeném režimu vidět naháči, to rozhodně neznamená že může někdo okukovat samotné textilačky nad rámec textilní zvyklosti, to by bylo rozhodně v rozporu i s tou nejzákladnější ohleduplností k nim.

V době čistě naturistického provozu je to sporné, ale i zde bychom neměli zapomínat na fakt, že provádění hygieny (včetně té intimní, jak kdosi správně připomněl) zasahuje do soukromí mnohem dál, než pouhé chození a plavání na bazénu. Dobře vím, že i ostřílená naturistka může tyto věci striktně oddělovat, a také si dokážu na podobném základu i představit proč je asi dámská sprcha pro úchyla atraktivní: To, jak si naturistky třou různé části těla šamponem, skutečně na bazénu neuvidí. Uvidí třeba malování na tělo, ale do toho jdou jen odvážnější naturistky. Osprchovat se naproti tomu musí každá, a chce-li na to soukromí, má ho mít.

Kdykoliv někde slyším takové ty obvyklé přeslechy že „nahota znamená sex a naháči jsou kdovíco atd.“, obvykle oponuji tezí, že sexualita není tvořena (ne)oblečením, ale činností, chováním. Na bazénu jsme tedy v podstatě nesexuální, a je to tak v pořádku – ne že bychom svoji sexualitu odhalovali či dokonce předváděli (jak si někteří mylně myslí), ona tam prostě není o nic víc než v textilu. Ve sprše naproti tomu ale už nějaká činnost směrovaná na tělesnou schránku je, a jakkoliv je také v principu nesexuální (a navíc do jisté míry i neestetická), je přece jen blíže k tématu, jaké úchyl hledá, a jaké si do svého pozorování jistě ve své svérázné mysli snadno promítne. Jedná se tedy o opravdu horkou půdu na samé hranici naturismu, kde je obezřetnost a ohleduplnost na místě.

Ženy na to asi opravdu budou citlivější. Já v dámských sprchách v životě nebyl, a na pánech nepamatuji sebemenší námitku proti párům po akci. Jednou jedinkrát jsem ale absolvoval smíšenou část Babylonské akce s kamarádkou-textilačkou – a ejhle: Její dvě zásadní námitky proti akci (a nepřímo i proti naturismu) byly: Osahávání ve vířivce (kterého se ale tehdy zřejmě dopustil textilák na textilačce…), a pak právě muži v dámských sprchách.

Nakonec mi tedy řešení se zákazem vstupu (jen) mužů do dámských sprch připadá dobré. „Vlk se nažere a koza zůstane celá“, jak se říká – citlivější dámy budou mít svoje soukromí, a pro páry poslouží za smíšenou sprchu ta pánská, tam námitky skoro jistě nebudou. Podobně ostatně fungují třeba sauny v Pražské Axe (jinak textilní podnik): Jedna je dámská, druhá smíšená. A všichni (textilní) návštěvníci jsou s nabídkou víceméně spokojeni.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Troje sprchy

   18. Listopad 2009 - 11:46
bsport (bez ověření)

Koukám že by si to měli přečíst architekti nových bazénů (příp. rekonstrukce) a udělat troje sprchy a šatny -pánskou, dámskou, smíšenou. Pak už snad budou spokojeni všichni :). Ten argument v předchizím příspěvku že páni nebudou nic namítat když z jejich šatny bude smíšená myslím že úplně neobstojí, určitě se najdou takoví kterým by to vadilo. Já být provozovatelem nějakého bazénu tak bych se nebál vyhradit nějaký den smíšenému provozu ať si chodí každý jak chce nahý nebo v plavkách. Když to bude oficiální tak ani jako samotný nudista si nebudu připadat blbě když vím, že ostatní s tím musí počítat a nemají se co divit. V létě jsem byl někde na dovolené a narzil jsem na jeden liduprázdnej rybník tak jsem samozřejmě tam byl nahej. Za nějakou dobu tam začali přijíždět další lidi a všichni v plavkách. Nevím jak byste se zachovali vy, oblékli byste se kvůli tomu že jste jediní? Přemýšlel jsem nad tím a říkal jsem si, byl jsem tam první :) , podle chování ostatních nebylo patrné že bych někomu vadil, každý se staral sám o sebe tak jsem usoudil že to je asi jedno jestli tam zůstanu nahej. Kdyby to bylo obráceně, že přijedu k rybníku kde jsou všichni oblečeni tak to bych se asi nesvlékl.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sprchy

   19. Listopad 2009 - 15:18
Obrázek uživatele VestonickaVenuse
VestonickaVenuse

Nevidím důvod, proč by měl chlap sám lézt do dámské sprchy. Nevadí, když tam jde se svou partnerkou. Na druhou stranu je sprcha opravdu místem, kde se vykonává po koupání v bazénu osobní hygiena a vadilo by mi i doma, kdyby mi při koupání lezl do koupelny cizí člověk. A to na mě není zrovna nic moc ke koukání.
V aquaparku se jen opláchnu od chlorované vody a doma mi 10minut stačí k umytí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Smíšený provoz ve sprchách

   20. Listopad 2009 - 13:26
Sueneé (bez ověření)

Z té diskuse mi plyne vcelku jednoduché pravidlo, jak situaci řešit. Navrhuji toto:

V době, kdy je vyloučen textilní provoz platí, že vstup do sprch/šaten opačného pohlaví je možný pouze za doporovdu osoby, která má v dané sprše/šatně „domovské právo“.

Možné situace:

  • Pokud jde muž v doprovodu ženy do dámských sprch – OK
  • Pokud jde žena v doprovodu muže do pásnkých sprch – OK
  • Pokud jde muž(muži) do dámksých sprch – ZÁKAZ
  • Pokud jde žena(ženy) do pánských sprch – ZÁKAZ

Zmínka JirkyRybky, že kdesi existují smíšené a dámské sprchy, mi přijde též skvělé řešení!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Cimprlišnost nezávisí na pohlaví

   25. Listopad 2009 - 19:07
Obrázek uživatele Vladimír
Vladimír

Chodím do jednoho hotelu plavat a vyhřát se do sauny – jsou tam zvlášť pánské a dámské, jak bývá v hotelích zvykem. Stane-li se a vypadne třeba pára, zaklepu na dámskou a slušně požádám, zda bych se mohl ohřát. Odpovědi bývají různé, tu drsné ne, tu vlídné pojďte dál. Zažil jsem totéž i v opačném gardu – a dámě nikdy nikdo zákaz nevyslovil. Soudil jsem, že muži jsou tolerantnější – leč dcera mě vyvedla z omylu. Chodí s kamarády do jiného hotelu a šli tedy společně do pánské sauny – u vědomí dámské nevrlosti vůči pánům. Leč naposledy si tam host stěžoval, že mu tam chodí dáma, a personál (!) ji vykázal, byť jí kamarádi říkali, že tam týmově chodí běžně. Prostě cimprlišnost nezáleží na pohlaví a spíš je to věc tolerance – analogicky k Liberci: Je-li někde plno, proč vyhazovat hosta, když mám prázdno. Není-liž pravda? To přece nemá nic společného s intimitou…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Vážení, na začátek bych rád

   12. Březen 2010 - 19:49
Golemek (bez ověření)

Vážení, na začátek bych rád zdůraznil, že jsem sám velký naturistický nadšenec. Před několika lety jsem se snažil zařadit do naturistického společenství, avšak jelikož moje manželka mé nadšení se mnou nesdílí, byl jsem opakovaně odmítnut jako potenciální „úchyl, čumil a pod.“ Přežil jsem to bez újmy na zdraví a dál se pohybuji bez šatů, tak jak pokládám za přirozené, aspoň u sebe doma, příp. příležitostně na nudaplážích. Roky aspoň z povzdálí sleduji různé akce naturistů a nudistů avšak po předešlých zklamáních se jich ze zásady nezůčastňuji. Mé prvotní nadšení po mém soukromém objevu komunity naturistů a nudistů ale velmi rychle opadlo i z dalších důvodů. Když už teda hrdě o sobě prohlašujete, že jste zastánci životního stylu kdy šaty nehrají roli, tvrdíte že se cítíte svobodně nazí a podobně. Nemluvě o pořád dokola se opakujícím omílání prospěšnosti zdraví. Proč naoplátku neustále dokola řešíte jakésy problémy typu: včera mně očumoval ve sprše jakýsi úchyl! Bože, minule jsem vylezla nahatá z bazénu a na mně koukal nějaký zvrhlík atd.....? Zaveďte si společné pravidlo, které bude striktně přikazovat vstup bez plavek a s černým neprůhledným šátkem přes oči!! Jednoduché ne!? Případně: Podmínka pro přijetí a vstup, minimální potřeba 8 dioptríí a samozřejmně bez brýlí. Lidé, pokud nejsou slepý se dívají kolem sebe a jaksy přirozeně vyplívá, že pokud se nacházíte na společné n-akci, jsou kolem vás nazí lidé a tudíž se na ně musíte dívat!!! Až na pár světlých výjimek, vás všechny lze hodit do jednoho pytle mezi farizejské puritány, kteří víno pijí a vodu káží, téměř bezvýjimky jste sami ti co očumují všechny kolem a proto právě oni vidí když někomu na ně zabloudí pohled. Je mi z vás všech na zvracení!!! Dál si tvařte jako sofistikovaní přívrženci přirozené nahoty a za zády se navzájem napadejte a osočujte. S bohem.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Já nějak nevím proč

   14. Březen 2010 - 12:49
bledule (bez ověření)

Já jsem ani nevěděla, že při N- akcích musí být rozděleny sprchy na dámské a pánské. Já tam vždy všelijak bloudím i ve společných šatnách i sprchách a jsem ráda, že najdu svou skříňku :-) Přijde mi to dost nepřirozené oddělovat sprchování – právě, kdyby nebyly rozdělené sprchy, bylo by tam více mužů, manželů, přítelů a čumily by vyhnali. Jsem pro společné sprchy a nevím, proč oddělovat zrovna sprchování. Extra osobní hygienu provádím doma a ne v době smíšeného provozu na N-akcích. (Pokud jde o pobyt v N-campu a pod, tak to je ovšem něco jiného)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nová anketa?

   14. Březen 2010 - 10:10
Pohodička (bez ověření)

Při pohledu na současnou anketu si všímám, že na nahaté akce chodíme spíše s přáteli, než s rodinou. Jev, který vyvolá snahu vytvořit tezi, že máme tak vyhraněný názor na společnou nahotu, že ani v rámci rodiny nejsme schopni se jeden druhému přizpůsobit a protože je zde požadavek chodit na akce v páru, hledáme k sobě partner-a/ku. Pokud jde o mne, tak manželka mne má za úchyla a na nuda ani náhodou, tak jsem byl na plážích postupně s třemi ženami a jedním mužem. No a ta nová anketa by se ptala, když jsme nazí, komu z nás vadí pohledy opačného pohlaví. Výsledek odhaduji, z desíti to vadí jedné ženě. Možná naše plamenná diskuse je dána tím, že lidé s odlišnými názory jsou největšími křiklouny. Zbývá pak mlčící většina a ta s úžasem čte o věcech, se kterými se v realitě nesetkala.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tohle zní velmi rozumně

   14. Březen 2010 - 12:35
abel (bez ověření)

A navíc je to od ženy, zatím tu diskusi vedli převážně chlapi, o ženách, jak typické [Vyplazený jazyk] Mně to přijde taky lehce uhozené, že v bazénu, vířivce atd. jsme všichni dohromady, a v šatně nebo sprše se oddělíme. Myslím, že je to zbytečné, navíc třeba u rodiny s dětmi jim to poněkud komplikuje život. Rodina by se měla podporovat, a na n- akcích zvlášť! [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Dámské sprchy stokrát jinak

   14. Březen 2010 - 16:47
zurek (bez ověření)

Tady to je pánové asi mejlka, protože nikdo nezabraňuje slušným smíšeným dvojicím a rodinám, aby si drhli záda v dámských, nebo pánských sprchách. Jestli se tady chtělo něčemu zabránit na téma „Dámské sprchy“, tak to byli uhozenci, kteří si v dámských sprchách nedrhli záda, ale pinďoura. Takových stížností jsem měl nespočet. Proto jsem taky požádal Jirku Rybku, aby dodatečně vytvořil další obrázek na podporu slušeného chování na n-akcích. Před pár dny jsem napsal majiteli Babylonu obšírný email s požadavkem, ať si úchyláci a erotomani pořádají Erotické nebo Úchylácké party a naše Naturistické party ať nechají na pokoji. My se tady dřeme s přípravou a organizací a oni tam pak přijdou dělat jenom bugr. To je ale stará písnička, nic nového pod sluncem.
Anketu tam nějakou dejte, je to stejně jen taková srandička.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

sprchy ve společné sauně

   17. Březen 2010 - 14:31
Velb (bez ověření)

Nevím co řešíte! Když jdete do společné sauny, tak se sprchují muži a ženy dohromady (včetně drhnutí různých částí těla) a nikomu to nepřijde divné. Ale tam nemáte na výběr, v tom je ten problém. A možná v saunách je víc šmíráků než na n-akcích.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.