[ikona]

Pravidla naturistického chování venku

   21. Duben 2010 - 15:14
Anonymní

Pravidla n-chování v bazénech, saunách, aquaparcích od akademického komikséra Jirky Rybky si hned od počátku získala velmi velký zájem a i dnes, měsíce po jejich zveřejnění, se na každé akci srocují skupiny naháčů, aby se poučili, zasmáli a popřemýšleli.
Se začínající venkovní sezonou nás napadlo, že by bylo vhodné vytvořit další serii osvětových n-komiksů. Tentokrát na téma pláže, louky, lesy, restaurace, kempy.
Proto bychom vás chtěli požádat o vaše náměty, zážitky a doporučení, co do těchto pravidel zahrnout a jakým nešvarům v chování na n-plážích zamezit. Tyto obrázky budou poskytovány našim spřáteleným provozovatelům n-pláží po celé ČR a budou samozřejmě ke stažení zde.
Předem vám děkujeme za příspěvky.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

pravidlo 1

   25. Duben 2010 - 22:51
press777 (bez ověření)

Navrhuji: „Na plážích s kontrolovaným vstupem platí zákaz kouření a prodeje (a konzumace přineseného) alkoholu, včetně piva“.

Odůvodnění: Kuřáci obtěžují, i když smrad není zaznamenatelný. Cigarety a chlast nejsou slučitelné s hodnotami, které Naturista.cz propaguje. Kdo se těch pár hodin bez piva neobejde, může si dát nealkoholické.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

re: pravidlo

   26. Duben 2010 - 19:46
PetrK

To sem se zas pobavil :) Už vidím majitele občerstvení jak přestanou prodávat alkohol a cigarety (ať žije svoboda podnikání a „demogracie“). A majitel pláže bude obcházet lidi a brát jim cigarety… Můžem být rádi, že někde aspoň majitelé nuda-pláže vyhání plavkáče :) Ale nechtějme po nich prosím zázraky… A musím říct, že sklenka vína při zapadajícím slunci na Hostivařské přehradě je naopakovatelný zážitek. A o ten bych fakt nerad přišel! A proč vlastně alkohol a cigarety nepatří k naturismu? O tom slyším poprvé… asi si koupím plavky a vyrazím mezi normální lidi.

A k cigaretám, pravidlo č.2: Svoje vajgly co si kolem sebe nadělám si odnesu do popelnice. (zahrabání do písku nebo schování do trávy není řešení, vy byste potom na tom chtěli ležet? :)

Petr

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

ach jo

   26. Duben 2010 - 20:23
press777 (bez ověření)

Pan Žurek vyzval k psaní tipů. Navrhl jsem svůj a jsem ten špatnej. Chlast a cigarety nemají se svobodou podnikání nic společného, jde o to, kdy a kam se hodí. Za barem ve fitness centru se cigarety taky neprodávají. A proč si myslím, že cigarety nepatří k naturismu? Protože jsou na tisíc procent škodlivé, není na nich nic prospěšného, zabíjejí. Já jsem si vždycky myslel, že naturisté mají rádi život. (A místo posmívání se jiným tipům raději navrhněte svoje…). Díky…

A není to ironie? Pořád se mluví o vyhánění samotných mužů z n-akcí, aby se tam ženy „necítily nepříjemně“, ale hulit se tam bude…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Konstruktivní návrhy prosím

   26. Duben 2010 - 20:33
zurek (bez ověření)

Prosím o nahrazení konfrontačních způsobů komunikace raději konstruktivními, jinak se tady můžeme dohadovat donekonečna, podívejte se na některá témata, kterým nezbylo, než je utnout.
Na exteriérovém komiksu může klidně být zobrazeno prase, které hulí 5 cigaret uprostřed hloučku nekuřáků, kteří zmírají na zástavu dechu. Může to být varianta třeba tohoto obrázku. Prosím ale opravdu více konstruktivismu místo konfrontace.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

ok, tedy dalsi pravidla :)

   26. Duben 2010 - 20:52
press777 (bez ověření)

Pravidlo č. 3: Svůj hudební vkus schovejte do sluchátek a nechte si jej pro sebe. Okolo ležící by jej nemuseli ocenit. (Jinými slovy, zákaz reprodukované hudby, není-li součástí programu).

Pravidlo č. 4: Neobsazujte vzácná místa ve stínu stromů haldou jízdních kol opřených o kmen. Stín ocení spíše maminky s dětmi, které přijdou za půl hodiny. Kola mohou ležet ve křoví, kde se nedá položit deka.

Pravidlo č. 5: Nekontrolované pobíhání vašeho pejska, jakkoliv maličkého, je roztomilé jen pro vás.

Pravidlo č. 6: Jedna pomalá (na)turistická procházka od plotu k plotu je pro zdraví. Třetí a čtvtá pro zlost ostatních.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

K pravidlu č.6

   26. Duben 2010 - 21:30
Dlouhan3

Cituji:„Pravidlo č. 6: Jedna pomalá (na)turistická procházka od plotu k plotu je pro zdraví. Třetí a čtvtá pro zlost ostatních.“

Oceňuji zamyšlení a snahu presse777 nad mantinely chování na n-plážích. Osobně ale upřednostňuji pohyb před nečinným vyleháváním. Popravdě procházky na n-plážích je snad jediná možná aktivita kromě válení se a plavání, kterou je možné provozovat bez upravené plochy na petangue, volejbal … kolik n-pláží má takové prostorové možnosti ? Neřkuli v CHKO, jako jsou Poděbrady u Olomouce ?

A zákaz konzumace alkoholu na n-plážích ? Zatím jsem nedal ani pivo, ale proč to zakazovat…
Spíš bych chápal netoleranci ke kouření. Bohužel musím prosazovat presumpci viny. Neznám takového kuřáka, který by se před zapálením rozhlédl, kam půjde kouř. I když jako státní úředník podporuji kouření, kde se dá. Pokud to tedy nemá vadit mě … A že kuřáci dávají vajgly do krabičky ? Ano, jeden ze sta.

Je to všechno o chování lidech k lidem. Kvůli buranům vznikají takováhle pravidla, protože slušní lidé je nepotřebují.

Osobně myslím, že to je na momentální situaci. Pokud kouření bude vadit jednomu člověku a stádo bude trpět, hold se bude jednotlivec stěhovat na opačný konec pláže … pokud si to neprosadí silou… Podobně je to s chozením-pokud se pár lidí neozve, že mu to vadí, třikrát za hodinu se projdu, protože strnulou pozici zkrátka nesnáším.

Pravidla by snad byla dobrá k tomu, aby v nich měla mlčící většina morální oporu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

pravidlo 3

   26. Duben 2010 - 22:24
PetrK

pravidlo 2/ Svoje vajgly co si kolem sebe nadělám si odnesu do popelnice. (zahrabání do písku nebo schování do trávy není řešení, vy byste potom na tom chtěli ležet? :)
pravidlo 3/ respektuji soukromí ostatních, zbytečně po nikom nekoukám, ani ho nijak neobtěžuji svým chováním
pravidlo 4/ na nuda pláž plavky nepatří, ani moji přátelé nemohou mít plavky.
pravidlo 5/ nuda-pláž není swingers party, erotika patří do soukromí, nikoliv na veřejnost. 

a ještě k press777: ano ve fitku neprodávají cigarety ani alkohol, ale taky tam chodí úplně jiná sorta návštěvníků než na nuda pláže [Úsměv] Nemyslel jsem to zle, pravidlo jsem navrhnul. Pokud sem se vás dotknul, tak se omlouvám, nebyl to můj záměr :)

Petr

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

A další pravidla...

   2. Květen 2010 - 16:15
jc (bez ověření)

No tak já bych v první řadě zakázal močení ve vodě. Ono to sice nebude nikdo dodržovat a vůbec, bude se to těžko kontrolovat, ale jako pravidlo je to myslím hezké. A takové ohleduplné, že.

Dále bych zakázal zbytečné kalení vody, otřepávání/odrbávání se a okapávání vody z těla na cizí ručníky, šaty a do bot. Zakázal bych též hlasité čvachtání.

Zakázal bych házení žabinců šnorchlařům do trubek.

Zakázal bych kšiltovky, ty různé bílé čepičky a kloboučky a sluneční brýle. Naturista má být nahatý, komplet.

Ale milostivě bych ponechal možnost prdění pod vodou – v případě, že se v okruhu deseti metrů nenachází cizí plavec. Pozn: O tom můžeme ještě vést diskuzi.

Ten alkohol bych samozřejmě taky zakázal, přičemž každý naturista by byl povinen se podrobit namátkové dechové zkoušce, zda ho nepožil. Zakázal bych cigarety deset metrů od pláže proti větru a pětadvacet po větru, konzumaci tučných jídel, hlasité vyzvánění mobilů a telefonování, hraní karet neřkuli tahání za penis (nejen svůj). :-D

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: A další pravidla...

   2. Květen 2010 - 18:02
Obrázek uživatele VestonickaVenuse
VestonickaVenuse

beze slov [Smích] [Smích] [Smích]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naturista, který vyznává či

   3. Květen 2010 - 16:31
starkie (bez ověření)

Naturista, který vyznává či propaguje zdravý životní styl, a přitom kouří nebo pije alkohol, není žádný naturista, ale docela obyčejný nudista.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naturista nebo nudista

   3. Květen 2010 - 22:32
Obrázek uživatele Gery
Gery

Aktuálně mi v tom pan, či paní „starkie“ udělal(a) pěkný zmatek! Do dneška jsem si myslel, že patříme, s kolegy, mezi „naturisty“ – nijak se tím nenaparujeme, ostatně – děláme to pro sebe – udržujeme rybník a pláž, sečeme trávu, sbíráme odpadky po „méně ukázněných“, zásobujeme chráněné živočichy, kterým se, na naší pláži, zalíbilo, pořádáme n-grilování atp. a… taky se stane, že i přátelsky popijeme (a někteří si i zapálí). A teď se, od „vševědy pana Chytrého“ (či paní Chytré), dozvídám, že nejsme „NATURISTI“, ale JEN „OBYČEJNÍ NUDISTI“! Ale jo, co s tím (my obyčejní) naděláme? Prašiví snad ještě nejsme, tak pana (paní) „starkie“ (a všechny ostatní – normální i ty „blahoslavené“) zdraví (ode dneška) „DOCELA OBYČEJNÍ NUDISTI“ :-) *** NEMÁ TU, NÁHODOU, NĚKDO NĚCO NEPŘIBLBLÉHO A VĚCI NATURISMU (ČI NUDISMU) PROSPÍVAJÍCÍHO A SDRUŽUJÍCÍHO ??? ***

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: naturista nebo nudista

   4. Květen 2010 - 6:33
Eiffel (bez ověření)

Gery rozčilujete se úplně zbytečně a to naturista nedělá. Stejně tak jako se nesnaží někoho zesměšňovat. Naturismus je skutečně životní styl, kde nestačí jen neničit přírodu, ale i sama sebe a mezilidské vztahy.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zastání

   4. Květen 2010 - 9:54
Karlík (bez ověření)

Nedá mi abych se Geryho nezastal. Je sice fakt co píše Eiffel a částečně i starkie, ale že někdo kouří nebo se občas napije není podstatné. Já také 20 let kouřil. I v té přírodě. Vždy mě to bylo trapné sám před sebou, ale nedokázal jsem se tomu hnusnému zlozvyku bránit. Bojoval jsem sám se sebou řadu let než se mi s tím kouřením podařilo zcela seknout. Možná ani Gerymu to není po chuti a také se mu časem podaří s tím kouřením seknout. Já si byl moc dobře vědom jak tím té přírodě škodím a jak jsem všem nekuřákům nepříjemný. I když jsem se snažil být k nim ohleduplný. A kdo nepije žádný alkohol je sám proti sobě. Je to Boží dar a zdravý. Akorát člověk musí znát svou míru kolik snese. Ne nadarmo se říká že alkohol v jakémkoliv množství v malých dávkách neškodí. Pivo i červené víno je velice zdravé a zdraví prospěšné. A i jiné alkoholické bylinné likéry. Jen to člověk nesmí přehánět aby se z něj nestal alkoholik. Ovšem je to na každém jedinci. Jen by se měli ti alkoholici hlídat aby nedělali lidem zle. A pokud Gery dělá to co psal naopak je to suprový člověk a naturista pravý jak ho vidím já. Já s sebou nevozím žádnou techniku a nářadí, ale vždy když jsem někam k té vodě přišel zapálil jsem si svou cigaretku a pokud tam ještě nebyli lidé tak jsem také začal nejdřív uklízet kolem bordel co tam zanechali po sobě i ti abstinenti a nekuřáci. Bylo to až nechutné a často jsem si připadal jako na smeťáku. V životě jsem u vody po sobě nic nezanechal. Ani vajglíka. Vždy po sobě vše uklidil. Zdarec a chovejte se prosím také tak. Ač jste alkoholici nebo né, plavkáči či naháči. Děkuji moc. Za sebe i za přírodu [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

svoboda a volnost

   11. Červen 2010 - 13:10
burzoa

nemá být naturismus a nudismus hlavně o svobodě a volnosti??? Tak proč by jste pořád jen něco zakazovali a přikazovali???

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Meze svobody

   11. Červen 2010 - 13:49
abel (bez ověření)

Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. Bez pravidel, nejlépe navzájem domluvených, to není svoboda, ale anarchie.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

P.S.

   11. Červen 2010 - 21:49
abel (bez ověření)

Aniž bych o to sebeméně stál, dnešní odpolední návštěva v Růženině lomu mi potvrdila, že si to s tou svobodou vykládá každý po svém. Kdo to tam znáte, víte o čem mluvím, pro ostatní: Lokalita je oplocená, navíc ze tří stran je skála, takže samotná travnatá i vodní plocha dohromady nepřesahuje snad 1–2 hektary, plošné míry odhadovat neumím. O tenhle prostor se dělilo dnes odpoledne kolem 17 hod. asi 30 lidí a minimálně 10 psů! Přitom samozřejmě pejsky ani nenapadlo způsobně sedět vedle pánečků, v kuse pobíhali, štěkali, navíc jim někteří lidé házeli kameny a větve k aportování, největší koncentrace chlupáčů samozřejmě byla kolem vody a ve vodě. Další lokalita, kde jsem za těchto okolností skončil! S pejskaři není možná kloudná komunikace, připadá mi, že s pořízením psa ztratili soudnost. Pes se stal stejným prodloužením ega, jako předtím auto (a za chvíli i děti). Každá námitka je brána jako osobní útok, ihned jsou člověku přisuzovány vlastnosti jako že nemá rád zvířata, přírodu a já nevím co. Přitom pejskaři mají pro pěstování svého hobby daleko víc prostoru, než my, naturisté. Před 15 lety v USA mi přišlo divné, že skoro na každém rohu jsou tam cedule s výčtem toho, co se v dané lokalitě smí a nesmí, ale ono to dnes asi ani jinak nejde.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Souhlas s abelem

   12. Červen 2010 - 13:32
press777 (bez ověření)

Problém se psy v Růženině lomu byl odjakživa, ale v poslední době se zhoršuje. Důvody jsem vypozoroval dva: pejskaři mají dojem, že ten prostor je hlavně pro procházky (se psy) a že naturismus je tam druhotná aktivita. A druhý pravděpodobný důvod: majitelé psů si říkají, že tam „jsme všichni stejně nelegálně“. Jinými slovy: co mi kdo bude zakazovat koupat tady psa, když ani on se tady nemá co koupat.

Mimochodem, zákaz koupání psů je i na Brněnské přehradě. Myslíte, že to někdo ví/dodržuje/hlídá/pokutuje? Leda (víte co)…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Cedule nahoře u plotu

   12. Červen 2010 - 14:07
abel (bez ověření)

Já teď přesně necituju z té velikánské cedule, ale pokud vím, o naturizmu tam není ani slovo, kdežto o vodění psů do lokality tam pár slov. je není to ale přímý zákaz, majitelé, ochranáři se zřejmě spoléhali na nějakou inteligenci či jinou neexistující vlastnost pejskařů. Za chvíli se jedu podívat na Prygl, jak to vypadá tam, ale iluze si nedělám. Už jsem jednou navrhoval naturistům z Růženina lomu, že se půjdeme rozložit do toho krásného kynologického areálu naproti, který např. včera zel prázdnotou, zatímco v lomu bylo plno. A tady zase nefungují smajlíky…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.