[ikona]

Fotografie (technický problém)

   3. Únor 2009 - 11:02
Anonymní

Omlouvám se, jestli se ptám blbě, ale mám drobný problém.

Byli jsme na poslední akci v Česlicích a když jsem si chtěl v reportáži prohlédnout fotky, tak mě to odkazovalo na titulní stránku.

Jsem registrovaný uživatel a jsem řádně zalogován.

Co mohu udělat pro to, abych si fotky mohl prohlédnout.

Díky

Yenda

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Prohlížení fotek

   3. Únor 2009 - 12:56
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Při prohlížení obrázků v článcích (tedy klikání na miniatury, aby se ukázala plná velikost) vcelku nezáleží na tom, zda jste přihlášený nebo ne. Větší obrázky se po kliknutí na miniaturu otevírají vždy v novém okně, které se pouhým kliknutím na obrázek snadno zase zavře. Je to tak zkrátka udělané v systému, který používáme.

Možné příčiny, proč to někomu třeba nefunguje:

  • Vyskakovací okénko s větším obrázkem se otevírá přes JavaScript. Pokud máte v prohlížeči JavaScript zakázaný, nebo používáte nějaký opravdu HODNĚ neobvyklý či starý prohlížeč (který nemá JavaScript, nebo s ním má problémy), pak se může stát že skončíte místo obrázku na titulní stránce (tam totiž míří adresa, kterou systém v tagu „jen tak pro formu“ uvádí, spíše jen pro vyhledávače).
  • Vyskakovací okno je sice takového druhu, že by nemělo být nijak podezřelé, přesto se může stát že nějaký „paranoidní“ prohlížeč ho zablokuje.
  • Obrázky nelze otvírat přes funkce „Otevřít v novém okně“ či „Otevřít v novém panelu“, případně „Kopírovat adresu odkazu“ apod. (pravé tlačítko myši), protože tam ve skutečnosti je jen odkaz na titulní stránku. Pouze při běžném kliknutí levým tlačítkem zafunguje JavaScript a obrázek se ukáže.

V krajním případě lze konkrétní obrázek najít i jako samostatnou stránku, to je ale nepraktické (a vyhledávač na takové stránce bez textu moc nepomůže). U novějších příspěvků lze třeba kliknout na nick autora v záhlaví článku, a pak zkusit štěstí přes záložku „Fotky“ v jeho profilu. To je ale vyloženě jen nouzová cesta.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

našel jsem

   3. Únor 2009 - 18:39
Pohodička (bez ověření)
Tento příspěvek byl přesunut sem, protože neodpovídal tématu („Problémy se stránkami“). Děkuji za pochopení. JirkaRybka
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Už vím ...

   5. Únor 2009 - 15:32
Yenda (bez ověření)

To je ta deformace z pomalého připojení. Otevřít stránku a pak se vrátit zpátky na předchozí na pomalé lince zdržovalo a tak bylo rychlejší otevřít několik stránek v nových oknech a po přečtení je jenom zavírat. Dneska už je připojení rychlé, ale zvyk je železná košile :-)

Vše funguje tak jak má. Díky.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.