[ikona]

Technická záležitost: Vyřešen problém s adresami

   19. Prosinec 2009 - 22:38
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Vážení uživatelé,

bohužel až po půl roce provozu Naturisty.cz na novém Drupalu verze 6 byla odhalena poměrně vážná chyba v jedné z doplňujících částí našeho systému (modul Pathauto), které si nepřímo všiml až uživatel noxet v kalendáři (cituji v této chvíli již na jiném místě smazané komentáře):
Je to datum v pořádku??
Já jen, že je tam rok 2010, ale to je asi jen překlep…
Žurek: Nějak v tom zahaproval Kalendář, zadáno bylo 2009 a uvnitř zprávy se zobrazilo 2010. Teď se zase 2009 zobrazuje 2×. Podíváš se na to Jirko?
Děkuji oběma kolegům-uživatelům za toto upozornění, a zároveň připomínám, že podobné hlášení chyb má rozhodně smysl. Nemohu odzkoušet vždy všechno na 100%, a některé problémy se v mém případě třeba vůbec neprojeví (jako právě zde).

Kalendář v tom byl ovšem nevinně, jednalo se o dvě různé akce, tedy tu letošní, a do zásoby vloženou akci již na rok 2010 (později „opravenou“ na skutečně duplicitní akci pro rok 2009). Chyba vznikla v generování odkazů a adres stránek, kde oba příspěvky se shodným nadpisem (vložené před a po posledním upgrade systému) sdílely tutéž URL adresu, takže odkazy míněné na dva různé příspěvky nakonec vedly oba na jen jeden z nich.

Tento problém zde takto obšírně vysvětluji především proto, že ve skutečnosti zasáhl mnohem více příspěvků, než jen pozvánku na prosincový Babylon. Zasaženy byly za určitých okolností příspěvky, jejichž nadpisy se vzájemně shodují, což jsou vedle jednotlivých repríz pravidelných akcí v masivní míře především určité druhy inzerátů v Seznamce, dotklo se to však i několika dalších příspěvků. Celkem šlo o asi 75 duplicitních adres v rámci Naturisty.cz, u příspěvků vložených v posledním půlroce.

Problém je v této chvíli již opraven. Bohužel ale již existující duplicity v adresách nebylo možné vyřešit žádným jiným způsobem, než změnou URL adresy některých příspěvků, zpravidla přidáním číslice u novějšího ze dvou stejně adresovaných. Pokud tedy máte na Naturistovi vložen nějaký příspěvek, zejména inzerát v Seznamce, a odněkud na něj odkazujete, ať už z textu jinde na Naturistovi či na jiném webu, a nebo třeba v záložkách vašeho prohlížeče, zkontrolujte si, prosím, zda nebyla adresa právě vašeho příspěvku změněna, a zda tedy odkaz i nadále funguje. Všechny své příspěvky můžete i bez znalosti přesné adresy dohledat přes jednotlivé záložky na horním okraji vašeho uživatelského profilu. (Odkazy v automaticky generovaných přehledech zde na Naturistovi jsou vždy aktuální a nevyžadují žádnou kontrolu; případné odkazy v na nás nezávislých vyhledávačích se pravděpodobně samy aktualizují v horizontu týdnů až měsíců.)

Všem uživatelům se za tuto nesrovnalost omlouváme, především autorům příspěvků, které nebyly v minulém období odkazovány správně, nebo jejichž adresy musely být upraveny. Děláme vše pro bezchybný chod našeho systému, bohužel ale ne vždy se daří chyby Drupalu včas odhalovat. Děkujeme všem za pochopení.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.