[ikona]

grrrr google

   28. Říjen 2007 - 21:28
PetrK

Nevím, asi jsem v tom sám, ale mapy google na naturistovi ho neskutečně zpomalují!!!!!!!!
Načíst úvodní stránku je hrozný porod a stránka lokality už je k nevydržení!!!
To nám opravdu nestačí mapy na seznamu?? Pěkné, české a navíc s podrobnými leteckými snímky, místo těch rozmazaných nepodrobných satelitních běsů…

dík Petr [Ďáblík]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Google

   8. Listopad 2007 - 19:22
misak

Jo, všiml jsem si taky, ale ve Firefoxu jsem se ho zbavil velce snadno zablokováním rámce. No, pak jsem se chtěl podívat, k čemu že je to vlastně dobré … a už jsem ho nedostal zpátky :-D Asi se mi někde usadil filtr. Třeba ho ještě najdu. Google Earth je jinak sqjelý, zvlášť jestli se povede rozjet databázi n-lokalit a doplnit fotkami (U.S. puritáni tedy nezařadí ke zveřejnění naháče; ale fotky na Panoramiu zůstaly).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naturista má Maps-Google, ne Earth

   8. Listopad 2007 - 21:41
zurek (bez ověření)

Ty mapy jsou v Maps-Google, ale hlavní mapu jsem stáhnul ze serveru, protože to je opravdu hrozně pomalé. Google Earth je taky pomalý, tak s tím ještě počkáme. Já chodím denně po řadě firmách, tak mám přehled o počítačové „vyspělosti“ u nás… V domácnostech to bude ještě o generaci horší [Zmatený] . Musíme holt počkat, až se technika zrychlí a tím i internet. Dnešní „vysokorychlostní“ internet je na tyhle mapy ještě pořád slabý. Google-Earth je dobrý, ale chce to aspoň 2,4 GHz. To každý doma zdaleka nemá [Smutný]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Maps a Earth

   8. Listopad 2007 - 22:39
misak

Tak už to vím, je to dobré, klobouk dolů, muselo to dát spoustu práce. Tady ale zůstanu u toho blokování, v případě potřeby se dají Maps vyvolat z odkazu a do G.Earth případně načíst dotyčný kml (že třeba fotografie z okolí – co do fotek doporučil bych při vkládání dobře a jednoznačně popisovat … a zahlédl jsem i nudapláže, když to moc neřvalo).
Ohledně HW jsem optimista, 2GHz a 2Mb připojení mám za celkem běžnější.


Žurek: Bohužel Maps-Google se jeví jako neproveditelný v případě mapy se 100 body se tak zahltí, že nic neukáže :-( (moje připojení je v průměru 1,4 Gb/s, takže to je věc Google.). Takže zůstaneme u námi vytvořených map na Naturistovi. G-Earth nemá ČR kvalitně nafocenou… Abysme se pouštěli do mapování celosvětových n-lokalit, na to nejsou lidi. Vyžaduje to opravdu spoustu času.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak to dělá Google

   9. Listopad 2007 - 9:45
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Koukal jsem ještě jednou na tu mapu (dodnes je k vidění na spřáteleném webu ASN.sk), a podle mého rychlého a neověřeného prvního dojmu nerozhoduje ani tolik rychlost připojení (či jejich serveru), jako spíše desktop a prohlížeč na němž to prohlížíme. Celá mapa je jeden obrovský JavaScript (skoro 170kB komprimovaného kódu), který v sobě patrně obsahuje i celou editační aplikaci a další věci, je navíc umístěný v rámci (s tím některé prohlížeče taky dost zápasí, zvlášť při rolování stránky) – jinými slovy ta mapka je „obrovitá příšera“ s kterou má i středně pokročilý prohlížeč problémy. (Jak to vypadá na mém stařičkém Pentiu / 500MHz snad nemusím ani dodávat.)

Myslím tedy, že takováto mapa, jakožto věc použitelná jen v některých prohlížečích, nepatří na titulní stránku ani jiné frekventované, a chválím Ivošovi jeho rozhodnutí odtud Google-mapu dát pryč. Její místo je podle mého spíše na samostatné stránce kam každý chodit nemusí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Rychlost PC

   9. Listopad 2007 - 10:27
Banana001 (bez ověření)

Já tedy nevím, co máte doma za stroje, ale myslím, že ty mapy jsou uplně v pohodě, moje stařičke PENTIUM II 2,4 GHz to zvladne jako lusk a to je stroj už cca 5 let starý. Problém je spíš v IE ale Firefox je v pohodě [Úsměv] [Úsměv] [Úsměv] [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: PC

   10. Listopad 2007 - 10:14
PetrK

Díky moc za odstranění google z hlavních stránek. A jsem rád že v tom nejsem sám :) Můj počítač má následující konfiguraci: procesor 1.05 GHz, 256 MB RAM, rychlost připojení 3072 kb/s (UPC). Windows XP, IExplorer. Opravdu tomu moc nerozumím.
Počítač jsem si kupoval před několika lety s cílem používat ho k práci. To je aby na něm bez potíží fungoval AutoCad, Corel a Photopaint. To se naplnilo. PC nepoužívám na hraní her. A na netu zkoumám hlavně profesní stránky a nějaká ty hobby stránky (vláčky, fitness, naturismus, kina, cestování…) Opravdu toho mám až nad hlavu v práci a nechci se stále dokola učit nové věci. Proto používám Explorer (a ne Mozilu), filmy si například pouštím v DVD přehrávači (nikoliv z počítače) a hudbu z CD (i když mp3 už klepou na můj telefon) apod…
Pokud nějaká stránka funguje pro mne obtěžujícím způsobem (dlouho se načítá, nebo je celá ve Flash) tak ji prostě nepoužívám…Jsem rád, že naturista nepadl do této kategorie :) A opravdu si nehodlám pořizovat cokoliv nového jen proto, že autoři webových stránek už nevědí co by roupama (to bylo mířeno na google). 

Petr [Ďáblík]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Když už prohlížeče

   10. Listopad 2007 - 14:25
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Když už prohlížeče, pak nedám dopustit na Firefox [Spiklenec] Jednak z pohledu správce stránek je dost vidět, že na rozdíl od IE dodržuje standardy, nemá všelijaké gilotinové chyby a taky si už dnes mohu po troše zkoušení odpovědět, jak že ta Google-mapa vypadá na mém stařičkém Pentiu 500MHz ve Firefoxu: Navlas stejně jako v práci s IE na počítači nejmíň 2× rychlejším (a spíš víc).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Google Earth

   10. Listopad 2007 - 15:44
misak

Naturista je podle mě vyřešený optimálně – hlavní mapa pro výběr oblasti a podrobný popis lokalit s fotografiemi. GE má jen výhodu umístění fotky do ortomapy (namátkou Stříbrňák nebo Tišice). Problém nastane při zahlcení místa velkým množstvím obrázků (zkuste se podívat třeba na Karlův most).
Qalita zobrazení je různá, zřejmě podle atraktivnosti nebo návštěvnosti, nevím – někde jsou vidět i jednotliví lidé na pláži (u českých rybníků to ale zpravidla není).
Celý svět asi ale málokdo potřebuje, zato evropské pláže nebo bazény se možná občas hodí. Třeba se dají využít cizí soubory – zkusil jsem zadat do adresy „FKK“ a hele co mi vypadlo.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.