[ikona]

Upozornění na nový příspěvek

   8. Září 2007 - 9:11
Anonymní

Buď to neumím najít, nebo to tady fakt není, ale nějaká forma upozornění na nový příspěvek by byla docela vhod, abych tady zbytečně nelistoval. Hm, a taky ten kalendář, tady mi to ukazuje, že je 1. leden 1970, ten věk (19) bych sice bral všemi deseti, ale tu normalizaci, co zrovna začínala, tak tu ne [Spiklenec]


Žurek: Nové příspěvky není třeba hledat. Nová diskuzní témata a nové komentáře jsou uvedeny v pravém sloupci cca. uprostřed strany. Nové články snad najdeš – v prostředním sloupci nahoře. Kdes přišel na datum 1.1.1970 fakt nevím. Kalendář na titulní straně ukazuje momentálně „Září 2007“ a to teď nejspíš bude.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nové příspěvky atd.

   8. Září 2007 - 14:26
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Pokud jde o upozorňování na nové příspěvky – náš systém neumí v tomto případě přímo lidem rozesílat maily nebo tak něco (to by ani dost dobře nešlo, máme dnes už stovky registrovaných uživatelů, takže by se server odesíláním takových zpráv prostě zahltil, podobně jako se toto svého času stalo osudným Qklubu Natura), ale máme přehled nejnovějších komentářů a diskusních témat (a článků) na titulní stránce, jak již zmínil kolega Žurek.
(Bohužel jedinou výjimku tvoří právě odpovědi kolegy Žurka, který tyto bohužel nevkládá svým jménem, ale pod čáru do stávajícího příspěvku, takže mají v systému statut pouhé aktualizace původního textu, a v žádném přehledu novinek se nikomu neobjeví – o tomto již proběhla soukromá, dlouhá, a marná diskuse… Ale to jen na okraj.)

Dále bych upozornil na stránku „Poslední příspěvky“, jejíž odkaz najdete v levém sloupci (v navigačním menu). Pokud jste přihlášeni, neukazuje se tam jen pouhý seznam posledních příspěvků – červeně se vám označí vše co jste ještě nečetli, nebo co bylo od vaší poslední návštěvy aktualizováno, a v jednom ze sloupců vidíte i počet komentářů, které jste ještě neprobádali. Navíc v tomto přehledu nedávno aktualizované příspěvky vyplavou nahoru, takže hned na první stránce je většinou vše potřebné hezky pohromadě. Jedinou podmínkou ale je, abyste Naturistu vždy prohlíželi po přihlášení (není to velký problém, pokud sedíte u vlastního, přiměřeně bezpečného počítače, můžete si přihlašovací údaje i uložit) – pokud čtete většinou jako nepřihlášený anonym, systém vás nepozná a nemůže zaregistrovat co jste už četli; pak máte samozřejmě v přehledu všechno jako nepřečtené a nedá se s tím nic dělat.

AKTUALIZOVÁNO: Dnes (9.9.) jsem si trochu pohrál ještě s jinou stránkou – pod „Můj profil“ (levé menu) si můžete kliknout nahoře na „Příspěvky“, nebo si to dejte prostě do záložek, a ukáže se vám v podstatě stejný přehled s označením novinek, ale pouze s položkami ke kterým jste konkrétně vy už něco připsali. To může být šikovné pro hlídání odpovědí, na jediné stránce přehled všeho potřebného a nic navíc (sám jsem už na podobnou stránku na jiném webu dost zvyklý).

Pokud se týká data 1.1.1970 – toto číslo je výchozí hodnotou některých systémových funkcí, v podstatě znamená „žádné datum“, neboli že údaj není k dispozici. Není to nijak šťastně zvolené, ale jde o vlastnost samotné infrastruktury na níž veškeré dnešní weby běhají. Snahou programátorů je, aby toto neprosakovalo až na stránky viditelné pro běžného uživatele, ale pokud se tak stane, jde jen o kosmetickou chybu. Bylo by zajímavé vědět, kde přesně (a za jakých okolností) se takový údaj objevuje. (Já jsem si v rámci svého neustálého lovu na chyby v našem systému vědom jen jediného místa, a to je náhled při vkládání nové akce – záznam, z něhož se náhled vytváří, tam není ještě zcela hotový, proto tam žádné datum není. Tam jde o chybu jednoho z dodatečných modulů systému Drupal, bohužel řešení takových chyb je problematické a ne vždy lze s autorem toho kterého doplňku uspokojivě spolupracovcat. Na tuto konkrétní kosmetickou chybičku proto zatím nepřišla řada.)


Žurek: Já vkládám svoje příspěvky „Pod čarou“ schválně – ve prospěch čtenářů. Zbytečně nevytvářím nový Komentář, Příspěvek… , abych ostatní pode mnou vystrčil z Titulky. Takže oni tam zůstanou déle a já svůj komentář k tématu přidám. To si myslím je praktické. Svoje příspěvky vkládám pár minut po vložení komentovaného příspěvku, takže si ho přečtou z drtivé většiny všichni. Svůj komentář odděluju znatelnou čárou, takže není pochyb, kdo je autorem tématu a kdo komentáře.


JirkaRybka: Vytváříš ovšem trochu zmatek (toto je neobvyklý způsob jak někomu odpovědět!); přečtou si to z drtivé většiny všichni mimo samotného autora příspěvku kterému odpovídáš, protože ten visí očima na různých přehledech nových komentářů, a nenapadne ho periodicky znovu navštěvovat svůj vlastní text. (Jsem zvědav za jak dlouho si Ty všimneš tohoto mého doplňku!) [Ďáblík]


Žurek: Tvého doplňku jsem si všiml dost brzo [Úsměv] . Je pravda, že pokud přidám „pod čarou“, tak se to neobjeví v nových Komentářích. Nevím, jestli se tím autoři řídí a sledují nové Komentáře, nebo jestli se vracejí přímo ke svému základnímu textu. Se mi taky párkrát stalo, že se nový Komentář nezobrazil v Posledních komentářích. Je něco takového možné? Taky mám bkomplex z toho, že stejně toho moc nepřináším, tak není potřeba na to zakládat extra příspěvek.


JirkaRybka: Bravo! Mě ovšem trvalo asi tak rok, než jsem se naučil nedbat na přehledy a proklikávat. Je pak otázkou, nač ty přehledy máme.
Řekl bych asi tak – Stručné objektivní doplnění či zpřesnění informací klidně pod čáru, ale odpovědi na dotazy a vlastní názory rozhodně jako nový komentář. Lepší nevybočovat z běžné praxe, už takhle náš web kdekomu může připadat úchylný. Ostatně, jiní mnohdy přinášejí ještě méně, z toho žádný strach.
Aby se komentář neobjevil, to jsem neměl tu čest (leda by byl nezveřejněný či úmyslně antidatovaný, ale tím zde nebudu ostatní ne-redaktory zatěžovat) – jen párkrát jsem zvolil velmi podobný nadpis jako předchozí pisatel, a pak to v rychlosti přehlédl. Taky se může stát, že stará stránka (u nepřihlášených) pár minut přetrvá ve vyrovnávací paměti.

Ale nechme toho, myslím že je načase tuhle sub-diskusi ukončit, a dát prostor případným názorům ostatních uživatelů (kteří, na rozdíl od nás dvou, pod čáru připisovat nemohou).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Snad jsem na to vyzrál.

   9. Září 2007 - 20:46
abel (bez ověření)

Coby věrný uživatel prohlížeče Mozilla Firefox jsem si nainstaloval doplněk, zvaný Update Scanner, jehož pomocí lze sledovat změny na kterékoliv webové stránce, dokonce lze nastavit i míru té změny (počet znaků, které se „už“ počítají za změnu, já tam mám 100). Tak doufám, že mi kromě nějakých žabomyších sporů administrátorů nic podstatného neuteče [Ďáblík]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Příspěvky pod čarou a hlídání nových příspěvků.

   10. Září 2007 - 6:28
zurek (bez ověření)

Příspěvky pod čarou mohou vepisovat všichni, kdož mají funkci Redaktor, tzn. mohou opravovat příspěvky ostatních. Nastavovat si Firefox Tondo na změny u Naturisty můžeš, ale za fungování současného systému to je zbytečná věc. Opravdu všechny změny hlásí naše titulní strana – nové inzeráty, nová témata, nové komentáře, nově zaregistrovaní a samozřejmě nové články. Pokud potřebuju souhrnný přehled všech novinek, tak se podívám do Posledních příspěvků v levém menu a mám je pěkně všechny vedle sebe. Hlídání Firefoxem může být i zmatené. Změna na stránkách je i všelijaké čarování (vkládání, mazání) přispěvatelů ve svých profilech apod. Takže ten tvůj firefoxácký seznam novinek může být dosti dlouhý. Všem doporučuji Poslední příspěvky, tam jsou i záložky „Nejčtenější“, „Fotky“, „Inzeráty“ a „Nejčtenější celkem“. To už ti Firefox nezjistí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re:Příspěvky pod čarou a hlídání nových příspěvků.

   10. Září 2007 - 7:35
Dlouhan3

Souhlasím. Jen mě už dřív napadlo, že by Poslední příspěvky mohly být buď zvýrazněny (třeba i barevně), nebo je zvětšit, dát je na první místo, apod. Jistěže, jakmile si člověk pořádně přečte Rady a pravidla, už to jinak dělat nebude, ale do té doby ? [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY úplně nahoře

   10. Září 2007 - 8:28
zurek (bez ověření)

Tak jsem hodil Poslední příspěvky hned v LEVÉM MENU (pod Krátkými zprávami) na nejhořejší místo, takže by měly být nepřehlédnutelné.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.