[ikona]

Jak se zbavit textiláků (sloučené téma)

   1. Červenec 2012 - 20:16
Anonymní

Toto je sloučené téma z několika míst pod jednu hlavičku:

Vcera na Lhote bylo krasne,tak do 17.hod.,pak se to trochu zatahlo,ale voda byla celkem cista a tepla,takze prijemne. Ale opet,tentokrat v mnohem vetsi mire,nez v dubnovem prispevku,stejny nesvar,TEXTILACI !!! Jen pro zajimavost jsem se prosel,a kdyz nepocitam protejsi breh,ten uz je pro FKK temer ztracen,tam je to,bohuzel,uz tak pul na pul,tak v predni casti bylo odhadem 15 – 20 uplne oblecenych zen i muzu !!! A o zenach v kalhotkach,coz se NEKDY da omluvit,ani nemluvim. Mistni rozhlas,po nejake stiznosti, sice ohlasil zakaz pobytu na nuda plazi v plavkach,ale tito VETRELCI to jako by neslyseli,nebo se tomu jeste zasmali,ovsem,samozrejme,bez jakekoliv reakce !!! Zajimalo by me,jak dlouho by vydrzel naturista,ktery by se vysvlekl do naha uprostred textilni plaze…??? Davam mu tak 5 minut,nez by ho poradatele,popripade Policie CR, vykazali z arealu,jeste s peknou pokutou ! Neni to TROCHU nespravedlive??!! Navic textilaci maji na Lhote cca 3× vetsi prostor,nez my ! Jinak preji vsem Naturistum krasne leto ! PRAZAK.


Na dokonale fungujících n-plážích vás v plavkách vyvede ven personál. Na Lhotě žádný personál není, takže to je závislé na jakési naturistické tradici, popř. domobraně z řad naháčů. V tomto případě bych se klidně odkázal, že nuda pláž Jezero Lhota je oficiální řádně označenou n-pláží a na tomto místě není dovoleno být v plavkách. Potvrdí vám to i provozovatelé JL, p. Nedvěd apod. Oni sami ale v tomto asi nebudou dělat nic, už jsem se na toto téma s nimi bavil.

Takže pokud nechcete, aby to na severním břehu dopadlo jako na tom dnes textilním východním, tak nezbude než jít naplno do textiláků a vhodným způsobem je z oficiální n-pláže vyprovodit.

Toto není problém jen Lhoty, ale řady dalších pláží. Zastánci tolerance textiláků na n-plážích nemají pravdu – kdyby měli, tak by se počet n-pláží zvyšoval. Od r. 2003 ale dostáváme spíš zprávy o rušení n-pláží, místo jejich nárustu. Ivoš Źurek


Ono to nekdy po dobrem ale nejde ! Vcera,asi v pulce plaze,tam na te trave,lezel asi 40.ti lety par,ona dvojdilne plavky,on,samozrejme,jednodilne,po mem upozorneni,ke kteremu se pridalo nekolik dalsich nahacu,si,s mnohymi pripominkami,zena sundala vrsek,ovsem ten muz zustal oblecen.Zopakoval jsem mu,ze na FKK oblecen byt nemuze,ale on,s usklebkem,odvetil,ze neodejde a svlekat se nebude ! CO TEDY DELAT ???!!! POUZIT NASILI ???!!! To by asi nebylo to prave ?! Jinak zdravim Tomase,myslim,ze tam vcera byl se zenou a prateli take,a kousek pod nimi rovnez lezela skupinka textilaku a nikdo to neresil ! Pri cene 60,– kc a rekneme 500 navstevnicich,vychazi zisk 30 000,–kc denne,pouze ze vstupneho !!! A to nepocitam parkoviste! Myslim,ze nejaky svalovec by se, za cca 5–8 stovek denne, mohl o tyto problemy v klidu postarat ! Urcite by zajemcu bylo dost,prace na slunicku a mohli by ukazovat sva, v posilovne vypracovana, tela. A my naturiste,bychom si mohli v klidu uzivat vody a slunce,a nemuseli se otravovat s textilnimi smiraky !!! Ovsem to by bylo treba projednat s provozovateli. Ivosi,vim,ze toho mate opravdu hodne,ale pokud by se Vam tohle podarilo,udelal byste tim radost vsem navstevnikum FKK na Lhote !!! Diky ! PRAZAK.

Ivoš: při cestě ze sobotního Babylonu se na Lhotě budeme stavovat a dám s vedením JL ještě zevrubně řeč.


Tradiční česká neřest z dob, kdy právo sloužilo jen papalášům. Teď, když už se může domoct práva i sem-tam některý kmán, tak už to máme zažrané pod kůží. Navíc záležitosti kolem naturizmu u nás jsou pořád v takové nějaké právní zemi nikoho (viz Osada na Príglu, napřed ji zmenšili těmi ploty, teď tam zlikvidovali bufet, a bůhví, co bude dál). Vyhazovači, eh, pardon, usměrňovatelé to podle mého asi nevyřeší, to bude chtít nějakou solidní právní úpravu, aby mohla popřípadě zasahovat městská policie nebo PČR. Abel


Ono s tím najmutým svalovcem to vypadá jako dobrý nápad, ale všelék to není. Tak co např. s ženami nahoře bez? Třeba má zrovna své dny, nebo nechce jít nahoře bez na textilní pláž. Nebo je to začínající nudistka, která se třeba za čas svlékne. Vyhazovat ji? A co třeba s rodinkou, kde rodiče jsou nazí a dvanáctiletá stydlivá dcerka má plavky? Vyhodit celou rodinu, nebo nutit malou holku se svléknout? To je trochu divné. Zrovna tak se mohou objevit případy, kdy je sice právo na vyhození nezpochybnitelné, ale s dotyčnými nehne ani svalovec. Např. mladá T-partička (přece se kluci před děvčaty neshodí tím, že se nechají vyhodit jedním-byť svalnatým-chlápkem) nebo 8-členná romská T-rodinka :-). Takže v praxi by to nakonec dopadlo tak, že by svalovec výše uvedené „ošemetnější“ případy stejně nechával být a řešil by možná tak jednotlivce, max. páry. No a ti by ještě navíc mohli říct:„Podívejte, tamten, támhleta má taky plavky a nechal jste je být.“ Takže nakonec by to celé nejspíš vyznělo do ztracena.

Co si někteří naturisté nejspíš neuvědomují, že sami nechtěně lákají textiláky na N-pláž. Zejména u žen je častým jevem, že se sice opalují, koupou nahé, ale jakmile mají udělat pár kroků ke stánku k občerstvením, na WC, nebo jánevímkam, tak se oblékají. Není mi jasné z jakého důvodu, jestli se stydí nebo proč, já osobně bych od člověka, který přijde na nudu a svlékne se tam, očekával, že se nestydí, nemá s nahotou problém a vyhovuje mu být bez plavek. No a pak po cestě korzují oblečení lidé sem a tam, u stánku pomalu převaha textilu (je pravda, že k tomu přispívají i textiláci, kteří tam lezou z T-pláže), a kolemjdoucí textilák pak může nabýt dojmu, že jde o smíšenou pláž, nebo že plavky jsou zkrátka tolerovány.

P.S. pro PRAZAKa: Ještě na Lhotě hlásí pořád ten roztřesený, stařecký, zmatený hlas, co neřekne jednu větu bez přeřeknutí nebo zadrhnutí? Jestli jo, tak se ani nedivím, že to nemělo ten pravý výchovný účinek :-) napsal: W


Vidíte, a mně to ani nevadí. Před 14 dny jsem vzal na Lhotu přítelkyni, co nikdy na n-pláži nebyla. Souhlasila s tím, že půjdeme na onu smíšenou část pláže, ona si nechá spodní díl plavek. Přišli jsme kolem 12 hod. a skoro nikdo oblečený tam nebyl. Zdráhala se tam jít, že prý to moc smíšeně nevypadá. Nakonec jsme se usadili poblíž nějakých textiláků. Během odpoledne se poměr N:T vyrovnal na cca 1:1, ale přítelkyně jakožto chytrá holka pochopila co je dobré a na poslední půlhodinku plavky sundala úplně. A to bych ji tam vůbec nedostal, pokud by tam neoxidovali textiláci… :) Meesha


Zdravím všechny naturisty,

I ty co se co navštěvují Lhotu, o které jsem si myslel že vždy zůstane, alespoň ta severní pláž, vždy plně naturistická. Proto mě tam ti první textiláci začínají opravdu silně štvát. Když si teď tu Lhotu neubráníme, začnou přicházet další a další … až nakonec budeme jen vzpomínat jak krásně bývávalo na pláži na Lhotě, když tam nebyl nikdo v plavkách. Dopálilo mě to až tak že jsem přemýšlel o nejvhodnějším postupu vůči textilákům na oficiální nuda pláži. Tak aby to bylo razantní, funkční a nemohli si někde stěžovat. Něco mě napadlo. Zajímal by mě názor ostatních a zda-li by se ke mně připojili. Možná by to bylo i na anketu aby se pak ten postup dodržoval a zaběhl. U textiláka-muže je to jednodušší:

1.slovní upozornění jednoho naturisty a nabídnutí volby:svléknout se nebo odejít

2.pokud neodejde do cca 10 minut, k prvnímu naturistovi se připojí dalších min cca 10 naturistů a všichni kolektivně opět naposledy nabídnou textilákovi možnost volby:svléknout se nebo odejít. Čím více naturistů, tím lépe!

3.pokud nadále zůstane v plavkách, bude upozorněn že mu budou plavky svlečeny

4.skupina naturistů textilákovi plavky velice jemně vysvleče, a jeho plavky mu budou odloženy ve středu textilní pláže.

Na co by si tak textilák mohl stěžovat? Nikdo mu plavky neodcizil ani mu je nepoškodil. Pokud by argumentoval veřejným zostuzením z nahoty, to ani snad na nudapláži nelze :-) a byl několikrát upozorněn. Nikdo ho ani nijak neomezoval kde může být a kde ne. Jen ty plavky mu byly přemístěny. Určitě by se muselo při svlékání plavek postupovat velice, ale opravdu velice jemně aby si nemohl stěžovat na napadení či zranění. Na to velký pozor! Proto čím více svlékajících naturistů tím lépe.

U žen (ve spodním dílu plavek) je to samozřejmě složitější. Zde by byl nutný mnohem taktnější přístup. Snad by postačovalo zdůvodnění a nějaká domluva jak to bude dál.

Myslím že by plně postačovalo několik textiláků denně na to aby se jim ukázalo že si dokážeme na nudapláži udržet pravidla sami. Máme demokracii, ano. Ovšem demokracie končí tam, kde začínají práva ostatních. Na oficiální nudapláži v právu jsme. Tak si po něm nenechme šlapat!


to zni jako vyborny napad jak se nenechat omezovat na nuda plazi…textilaci tam maji podstatne vetsi cast plaze, tak je nutny takovy postup…btw nerozumim tomu, ze maji tolik drzosti ci blbosti byt v plavkach mezi nahaci :( Nudistik


Jediným řešením je znepříjemnit pobyt textiláků nezávaznou radostí.

1.) Textil si najde pěkné místo u vody. Naturisté zalehnou břeh ručník vedle ručníku ,že neprojdou k vodě. Textil se zvedne a přesune k vodě. Naturisté se pomalu přesunou k nim, aby nemohli od vody. Další skupina se nezávazně baví ve vodě a dělá vlny cáká běhá mělkou vodou a podobně. Tohle žádný textilák nevydrží a nechá průchod své agresivitě slovní nebo fyzické. Nyní nastává čas pro oznámení na Policii ČR. Z textiláka se stal vyvrhel, který narušuje veřejné mravy.

2.) Když k tomu přidáme dobrou logistiku tak si s textilem zahrajeme hru, která skončí tak, že se textil sám přesune mezi textil. Přidáme k tomu komunikační tým složený z dvojice naturistů a můžeme vyvolat žárlivost u slabší polovinu textilu nebo textil bude obtěžován neustálými otázkami ohledně nějakého slabého místa, které na sebe řekne, třeba k oblíbenému politikovi nebo k oblíbenému pornofilmu. A zase bude narušovat mravy, takže nyní zavolá policii některá maminka.

3.) Naturisté vytvoří skupinu, která se obleče do plavek. A budou soutěžit kdo déle vydrží v textilu. Naturisté prohrají a textilák jako vítěz má právo odejít na textilní pláž bez plavek. Jinými slovy textil rád odejde, když budou naturisté tvořit jeden tým.

Radka


To je úplně přesné – pokud se většina naturistů navléká do plavek ať už jdou na WC nebo se občerstvit u stánku tak ať se nediví, že se textiláci domnívají – a právem – že se jedná o jakousi smíšenou pláž kde si může být kdo chce jak chce oblečen. Ono zde překvapivě silně funguje to známé „příklady táhnou“ a už jsem si nesčíslněkrát ověřil v Česku i v zahraničí u moře, že když se naturisté někde rozloží, tak se okolo nich začne soustřeďovat skupina svlečených lidí, kteří by sami měli ostych a patrně by se ani nesvlékli. Ale bohužel to funguje i v opačném směru, kde skupina mladých trenýrkáčů na pláži dokáže spolehlivě zahnat do plavek většinu původně nahatých teenagerů. Jarda2


Komentář k příspěvku od Radky:
Ani po druhém přečtení jsem nepochopil bod 3, ale jinak naprosto souhlasím. Neumím si představit, že bych někoho svlékal z plavek, ale klidně si lehnu nahý vedle něj – osuška na osušku. Dlouhán3


Třetí bod je založen na psychologii. Textilák na nuda pláži vyhledá skupinku textiláků a automaticky si lehne do středu, kde je volné místo. Skupina rekreantů mu řekne, že soutěží v tom, kdo nejdéle zůstane na nuda pláži v textilu. S tím textilák nemá problém, netuší, že se stane vítězem. Každý pak osobně řekne svoje zkušenosti při odkládání, jak mu vadí textil. Vítěz za odměnu může jít na textilní pláž bez plavek. Aby si nepřipadal jako blbec raději odejde za potlesku všech naháčů. Past může zaklapnout, jen když je konkrétně připravena na obtěžující textil. Jinak je možné použít i jiné soutěže nebo Karlovarskou losovačku. Odměna je vždy na textilní pláži. Funguje to bez násilí a s potleskem okolí. Ve Španělsku pokud textilák vstoupí na pláž, je doprovázen potleskem dokud tu pláž neopustí.

Radka


Blizi se tropicky vikend,takze na Lhote bude narvano,bude tam,zajiste,prevaha slusnych naturistu,ale jiste se opet budou vyskytovat textilni vetrelci a nam nezbyva,pokud nechceme prijit o ,podle mne, nejlepsi FKK v Cechach, s nimi razne zatocit !!! Nebojte se je, hlasite,at to slysi i ostatni,upozornit,kde jsou a jaka tam plati pravidla,urcite se k Vam pridaji i dalsi nahaci a o to je vetsi sance,ze se textilaci prizpusobi,nebo vypadnou !!! Pokud ani to nepomuze,bezte za poradatelem,reknete mu ,oc se jedna a at jde,ihned,s Vami a sjedna napravu ! Nejake,koktave,hlaseni,v rozhlasu,ktery ,navic, na FKK plazi neni vubec slyset totiz nepomuze !!! PRAZAK

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Když né správce ?

   2. Červenec 2012 - 0:22
Radka (bez ověření)

Tak to bude řešit Policie. Stačí, aby se deset nudistů lehlo na textilní pláž. Policie přijede a potom obejde jezero. A mě na vyhrazené pláži pro nudisty veřejně pohoršují textiláci a to Policie musí řešit. Policie to bude řešit domluvou, aby nepsala moc papíru. Pochybuji, že by veřejného činitele někdo neposlechl.

Radka

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

TEXTILACI NA FKK, jak se jich zbavit ?

   2. Červenec 2012 - 9:50
PRAZAK

Pro Radku: S tou Policii je to dobry napad,ale v realite si to neumim predstavit. Asi by to,bohuzel,skoncilo pouze pokutou pro nahace na textilni plazi,to by byl jasny prestupek,ale nevim,jak by postupovali opacne…??? A hlavne,kde se sezene tech cca 10 dobrovolniku,ochotnych se svleknout uprostred textilaku…?! [Ďáblík] [Ďáblík] [Ďáblík]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Stačí procházka nebo zakopnutý míč.

   2. Červenec 2012 - 13:27
Radka (bez ověření)

Ono nejde o to si lehnout mezi textiláky, ale stačí, aby bylo podaní na Policii, aby hlídka přijela. Když už přijede, tak něco udělá.

Stačí zakopnout míč mezi textil a pak tam pro něj vběhnout a podobně. Lhota je za plotem, tedy se jedná o rezervaci, kterou vytvořil majitel areálu. Jedná se placenou službu, kde se předpokládá, že Vás textil nebude obtěžovat očumováním.

Policie tedy přijede na podání porušení veřejného pořádku. U placené služby se dá předpokládat, že udržování veřejného pořádku je záležitostí pořadatele jako u jiných sportovních akcí.

Radka


Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naturistická "domobrana"

   2. Červenec 2012 - 18:52
volynak

Jak jsem včera slíbil, přináším svůj návrh na řešení problému.
Když už se toho nedočkáme od správců areálu, tak by se toho měl zhostit někdo z nás – nějaký dobrovolník, pravidelný a častý návštěvník, který by dbal nejen na dodržování nahoty, ale třeba i na zákaz fotografování, vodění psů nebo sexuální aktivity. Neměl by snad být problém vybavit ho nějakým průkazem, ať už od provozovatele pláže nebo od naturisty.cz.
Vím, že si teď mnozí řeknou: „Když si to vymyslel, ať si to dělá sám“, ale já na to bohužel nemám povahu a hlavně postavu. Měl by to být nějaký urostlý muž budící respekt nebo možná i žena, aby mohla působit i na návštěvnice.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Texiláci na Lhotě

   2. Červenec 2012 - 18:57
zetzettop

Myslím si, že texiláci na nuda pláži je velký problém a měl by se urychleně začít řešit, protože se může stát,že za několik sezon bude z vyhlášené a nějlepší nuda pláže v Česku pláž texilní. A měl by to podle mého názoru v první řadě vyřešit majitel nebo provozovatel lokality. To není o tom jenom vydělávat prachy za vstupné a parkovné ale mělo by mu záležet na tom aby všichni návštěvníci byli spokojeni s pobytem a rádi se tam vraceli. Mám jeden nápad. Za vydělané peníze bych řádně oddělil textilní a nuda pláž pořádným plotem, který by končil daleko ve vodě aby se dal těžko obejít. Na vstupu na nuda pláž bych postavil ještě jeden vchod nebo bránu hlídanou placenou službou. Všichni, kteří by chtěli na nuda pláž by se museli svléknout před touto bránou. Nudistům by to určitě nevadilo a všichni ostatní by se tam vůbec nedostali. Předpokládám že když už by se jednou svlékli tak už by tak zůstali. Svlékání textiláků přímo na pláži je dobrý nápad a za svlékací kamando bych určil ženy nudistky a nekompromisně jednou slušně požádat a když ne tak tvrdě i s násilím dvě za ruky, dvě za nohy a pátá s plavkama dolů (nezapomenout napřed rozvázat šňůrku). Předpokládám že takové ponížení, že chlapa svlékla ženská nerozdýchá a pláž opustí. U žen je to trochu složitější protože mají ty své dny. Ale nemyslím si že když zrovna ten den mají a přesto jdou k vodě mají klasickou vložku protože existují přece tampony, které nejsou vůbec vidět. Vzorem může být nuda v Ostrožské Nové Vsi, kde je to 100% natur. Kdysi dávno za hlubpkého totáče jsem v časopisu Vlasta četl reportáž z nuda pláže v NDR. Tam kdo chtět podél vody projít přes tuto pláž, musel se na začátku svléknout a při opuštění pláže zase obléknout a nebo zůstat.


Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK a textiláci

   3. Červenec 2012 - 16:44
Obrázek uživatele natur
natur

Faktem je, že přímo na FKK-pláži nemají textiláci co pohledávat. Pořádek v tomto případě musí zajistit výhradně provozovatel, nějaké domobrany by situaci jen komplikovaly a vyhrocovaly. Naturista je na placené pláži klientem provozovatele a ten mu musí zajistit jím nabízené služby (tedy nuda-pláž bez rušivých vlivů). Druhou otázkou je přítomnost oblečených osob u stánků, ať již naturistů či textiláků. Ona červená cedule je sice barevně hezká, leč obávám se, že případná kontrola ČOI by ji hodnotila jako diskriminaci části potencionálních zákazníků, se všemi příslušnými dopady na obsluhu a provozovatele občerstvení. Ani v renomovaných FKK-resortech není vyžadováno, aby se naturisté všude pohybovali bez oblečení – vyžadováno je to výslovně pouze na pláži a u bazénu, jinde je to zcela na vůli dotyčného naturisty (s výjinkou uzavřených restauračních prostor, tam je povinnost být vždy oblečen). Já osobně to řeším tak, že v místech, kde se musím kontaktovat s osobou povinně oblečenou (recepce, obsluha, prodavačka, …) se oblékám minimálně do saunového kiltu či plavek. ing.Hájek, Natur Travel

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: FKK a textiláci

   4. Červenec 2012 - 8:35
pat66 (bez ověření)

Myslím, že jste to přesně vystihl. Sám se přikláním k umírněnosti bez nějakých extrémně/násilných opatření. Člověk by měl mít možnost přijít až na vyhlédnuté místo na pláži oblečený (proč se svlékat hned u vchodu a zbytečně se tahat s oblečením v ruce nebo tašce, obzvlášť když už toho, tak dost nese [Spiklenec] ), ale po příchodu na místo se měl už po pláži pohybovat výlučně nahý (krom výjimek, kde se musí do vody v plavkách nebo pokud si chce dojít pro občerstvení nebo na WC apod.). Diskutabilní jsou páry nebo rodiny, kde část z nich používá plavky (pokud se bavíme o oficiálních oddělených FKK). Tyto by měli spíše navštěvovat divoké n-pláže, stejně jako ženy, co si sundají pouze vršek. Většinou se to omlouvá, že mají své dny, ale takové nechodí do vody (pokud nepoužívají tampony), ale tyto co jsem já viděl se většinou koupaly normálně. A i kdyby měla své dny, tak si nemyslím, že by se musela stydět za to, že z ní čouhá provázek od tamponu, jestli jsem si něčeho na naháčích všiml, tak je to velká tolerance a ohleduplnost vůči fyzickým nedostatkům druhých (což je právě dost často opak plavkáčů). Druhá věc jsou stydlivky co sbírají odvahu – zažil jsem ženy co přišly s rodinou a oni jediné zůstaly v plavkách, třeba i půl hodiny než našly odvahu se svléct. Přeci jen někomu to může trvat déle než se na svojí první návštěvě FKK osmělí, ale jak jsem si všiml v Chorvatsku i u nás, nakonec každá našla odvahu. Proto já všem potencionálním zájemcům doporučuji, začít na divokých plážích, tam je přeci jen trochu víc soukromí pro rozjezd [Spiklenec] . Jiná věc je mládež, která se přijde v plavkách koupat mezi naháče na oficiální FKK, otázkou je zda to chtěli zkusit a pak nenašli odvahu (pak bych měl ještě pochopení) nebo to měl být jen nějaký druh provokace [Rozzlobený] .

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

odvahu

   6. Červenec 2012 - 8:55
le.osek

Klidně bych do toho šel,ale jistě uznáte-že ze Zlína na místo určení,je pravda kus cesty. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK na Lhotě – Jednota

   8. Červenec 2012 - 14:17
HonzaK

V pondělí 02.07.2012 jsem po víkendu stráveném na Lhotě zaslal provozovateli níže uvedený email, na který žádným způsobem nereagoval. Loni i letos jsem téměř pokaždé chodil do chatky správce pláže požádat o pomoc s řešením přítomnosti oblečených lidí na nudapláži. Všechen přítomný personál si byl tohoto problému vždy vědom, strašně je tento problém mrzel, ale nikdo z nich ho nikdy neřešil – max. vyhlásili jednu větu rozhlasem něco v tom smyslu, aby se lidé na nudapláži nezdržovali v plavkách.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

From: (HonzaK)
Sent: Monday, July 02, 2012 11:46 AM
To: lhotajezero@gmail.com
Subject: Nudisticka plaz na jezere Lhota

Dobrý den, o tomto víkendu jsme opět navštívili vaše báječné jezero Lhota. Jezdíme k vám už druhým rokem přes 100 km ze severu Čech s našimi malými dětmi na nudistickou pláž. Je to skvělé místo k relaxaci pro dospělé, ale hlavně je to ideální místo pro malé děti, které si mohou hrát na pěkné pískové pláži a mají pozvolný vstup do vody. Celou tuto idylickou atmosféru areálu bohužel kazí pro nás nepochopitelná přítomnost lidí v plavkách. My si s manželkou a dětmi jdeme nazí něco koupit ke stánku a ve frontě před námi čeká několik lidí v plavkách a za chvilku si za nás stoupnou další lidé v plavkách. Pak si s koupeným jídlem jdeme nazí sednout ke stolům, kde sedí minimálně polovina dalších lidí opět v plavkách. A když se kohokoliv z nich naprosto v klidu a slušně zeptám, proč jsou na nudistické pláži v plavkách a proč si nejdou něco koupit ke stánkům v „textilní“ části pláže, protože tady zabírají místo nahým lidem, kteří si nemají kam sednout, tak vůbec nechápou, co a proč po nich chci a ohrazují se naprosto nepochopitelnými argumenty typu – že si mohou dělat, co chtějí, protože si zaplatili vstupné – apod. Někteří primitivnější vyhrožují i fyzickým násilím. Sice jste na stánky umístili malé červené tabulky „Jsem-li oblečený, nebudu obsloužený“, ale každý je ignoruje, hlavně paní prodavačka ve stánku, které na můj dotaz argumentovala tím, že v nájemní smlouvě nic takového nepodepsala a že jí to nezajímá. A nejde jenom o lidi v plavkách u stánků. V zadní části nudistické pláže leží u vody úplně suverénně dobrá polovina oblečených lidí.

Pokud tuto situaci budete chtít řešit, a pevně věřím, že ano, tak budeme moc rádi. Přemýšleli jsme co by tak mohlo pomoci proti lidem nerespektujících váš provozní řád a pár tipů vám zasílám:

  1. Do nájemních smluv stánkařům dopsat zákaz prodeje čehokoliv oblečeným lidem pod konkrétní finanční sankcí a na stánek umístit ceduli s touto informací.
  2. Umístit zákazové cedule např. přímo mezi stoly u stánků. Toto opatření by snad mohlo nějaké lidi samo odradit a proti těm ostatním by měli naturisti hmatatelnější argument na „dosah ruky“.
  3. Zdražit o pár korun vstupné a najmou fyzicky zdatného plavčíka, který by svou tělesnou schránkou budil dostatečný respekt při pravidelných obchůzkách a kontrolách dodržování provozního řádu.

Takovýchto skvělých nudistických pláží, vhodných pro malé děti, není mnoho. Kdysi jsme jezdívali na pláž Klůček na Máchově jezeře, ale již tam nejezdíme, protože lidé v plavkách naturisty z pláže v podstatě vytlačili. Kousek od domova máme buď bývalý důl Barbora (TP) anebo Kamencové jezero (CV), to však nejsou nudistické pláže příliš vhodné pro malé děti.

S pozdravem, Jméno, telefon, email

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Měli bychom se my, naturisté, proti textilákům sjednotit a pobyt na pláži jim nenásilnou formou neustále znepříjemňovat. Myslím si, že když se každý naturista slušně a v klidu zeptá každého textiláka, proč má na nudapláži plavky (a nemusí ani čekat na jeho odpověď), tak pevně věřím, že při již takovém desátém až patnáctém dotazu během pár minut to textilák vzdá a vrátí se na textilní pláž. Hlavně není dobré žádné přílišné, natož fyzické, násilí – to je projevem slabosti a v celkovém důsledku by to mohlo naturismu spíše uškodit. Musíme být hlavně jednotní. Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké na nudapláži něco prosazovat sám. Když se totiž několikrát dohaduji se skupinkami nebo jednotlivci v plavkách a nikdo z naturistů z okolí mě nepodpoří ani slovem a jenom koukají, tak věřte, že po několikátém proslovu již na další nemám chuť a říkám si, že dobře nám naturistům tak, když nejsme sami schopni jim projevit náš nesouhlas s jejich přítomností. A když k těmto lidem budeme laxní ještě několik sezón, tak o Lhotu přijdeme tak, jako jsme v podstatě přišli o Klůček a Borný na Máchově jezeře ! – A dobře nám tak !!!

HonzaK

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Už jsem to uváděl o něco

   8. Červenec 2012 - 17:46
Obrázek uživatele natur
natur

Už jsem to uváděl o něco výše – k prvému bodu = něco takového do smlouvy dát nelze, šlo by o diskriminaci určité části potencionálních zákazníků a při kontrole ze strany ČOI by následovala represe, totéž se tedy týká i druhého bodu, oněch krásných červených tabulí. Já být na místě nájemce, tak tam ona cedule vydrží tak max. do chvíle, kdy ji poprvé spatřím (proč bych měl platit pokutu?). Prostor je oficiálně označen jako „nuda-pláž“, nikoliv jako „nuda-resort“, takže na pláži samozřejmě plně bez plavek, jinak dle zvyklostí a přání návštěvníka. Jak jsem výše uvedl, ani v FKK-resortech nikoho neirituje, pokud se kromě pláže či bazénu někdo pohybuje mírně i více oblečen, tedy i u stánků. K bodu třetímu – k čemu je svalovec bez jakýchkoliv pravomocí. Když ho textilák povalující se na n-pláži pošle jadrně někam, tak co s ním provede? Bude volat městskou či státní policii? Asi ano – vše ostatní ho vystavuje případnému obvinění „z něčeho“. Ono to asi bude spíše o domluvě – vrátil jsem se z jachty Silva, prvý turnus byl veden jako „textil“. Věděl jsem, že na lodi je ale i několik naturistů, požádal jsem proto všechny o vzájemnou toleranci – naturisticky na sluneční palubě vzadu a do vody, jinak v plavkách, kiltech, šátkách. A fungovalo to, naturistů ještě trochu přibylo. Faktem je, že se jednalo o uzavřenou společnost tří desítek osob, taková n-pláž na Lhotě je podstatně rozsáhlejší, navíc s proměnným osazenstvem. ing.Hájek, Natur Travel

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Budeme nečinně přihlížet

   8. Červenec 2012 - 21:29
HonzaK

Takže všichni naturisté budeme nečinně přihlížet, jak se nám další nudapláž čím dál tím víc plní textiláky dokud nám nudapláž úplně nezanikne, protože proti jejich nevychovanosti a aroganci nemůžeme nic dělat – tedy pouze mimo domluvy. Já jsem se zkoušel mnohokrát domlouvat a několikrát mnoho nechybělo, abych dostal přes hubu. Bohužel problém je v tom, že slušně vychovaný člověk s tendencí dodržovat pravidla se na nudapláži v plavkách nenachází, protože mu rozum praví, že je zde prostor vyhrazení nahým lidem a lidé v plavkách sem nepatří. Nemyslím tím mámu či dceru z rodiny, která jediná má plavky, ale myslím tím skupinky kamarádů anebo jednotlivé páry, kde jsou všichni v plavkách. Tito lidé by se dali přirovnat k našim nepřizpůsobivým spoluobčanům postrádajícím obecná pravidla slušnosti a smysl pro řád.
Když už jste našel spoustu důvodů proč to řešit nejde tak ani tak, tak by bylo dobré ještě najít nějaký účinný způsob, jak to řešit jde, protože domluvou od jednotlivce to u těchto lidí také nejde.
HonzaK

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Řešit to jde velice

   8. Červenec 2012 - 21:53
Obrázek uživatele natur
natur

Řešit to jde velice jednoznačně – podívejte se na Křetinku, na Antošovice, Opatovice – tam naturisté buď vlastní nebo mají v pronájmu pozemek a diktují si podmínky jeho užívání, mají k onomu prostoru právní vztah. To ovšem znamená vytvořit dostatečně silný klub, který je schopen vybudovat jak organizační, tak finanční základnu pro získání pláže, areálu, ..... zatím se to v podstatě podařilo jen v oněch třech případech, na Opaťáku je to navíc dílo jednotlivce. Dokud budou n-pláže součástí nějakého jiného zařízení, pak tam naturismus nebude prioritou, to je realita. Vždy jsme a budeme minorita. Pokud jde o „divoké“ n-pláže, tak zde už není jistého vůbec nic. V obou případech stačí změna majitele, nájemce, starosty … a vše může být jinak. A můžete ze všech světových stran vyvěsit desítky cedulí – právně žádný nárok. Ale to platí i pro chorvatské, řecké, ....... n-pláže.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

re: Už jsem to uváděl o něco

   8. Červenec 2012 - 22:50
w

p. Hájku, určitě máte v řadě věcí pravdu. Ale já si prostě nemyslím, že přijít v bermudách z T-pláže, koupit si pivo, sednout si s ním ke stolu, odkud je krásný výhled na velkou část N-pláže včetně frekventované cesty, a očumovat, že toto celé je v pořádku jen proto, že dotyčný je prostě zákazník občerstvení. Myslím, že málokomu vadí stydlivější naturisté, kteří se obléknou na cestu ke stánku, ale čumilové přicházející z textilní pláže tam nemají co dělat. I proto, že zabírají místo u stolů a zdržují frontu u stánku. Mají přece své stánky na T-pláži, mě třeba nikdy ani na vteřinu nenapadlo, že bych si šel (samozřejmě oblečený) něco koupit ke stánku na T-pláž. Proč taky, nemám k tomu jediný důvod, oni ho však zjevně mají a mě nenapadá žádný jiný, než že přišli očumovat. A nevidím důvod, proč je tolerovat…

Samozřejmě s vyháněním textiláků by byl problém, to s vámi souhlasím, ale to hlavně proto, že se to už nechalo zajít moc daleko a vlézt oblečený na N-pláž už si dnes troufne kdekdo a bere to jako samozřejmost. Proč třeba na Noci naturistů v Čestlicích textiláka nepotkáte? Také tam přece pořádek střeží „jen“ plavčíci, tj. ekvivalent onoho eventuelního „svalovce“ na Lhotě, a nemyslím si, že oproti němu mají nějak velké pravomoce, kromě toho, že jde o N-party, ale zrovna tak na Lhotě jde o N-pláž… Jenže na Lhotě to dlouho nikdo neřešil, a nynější požár se už bude hasit podstatně hůře, než dřívější malý plamínek…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

re:Budeme nečinně přihlížet

   8. Červenec 2012 - 22:42
w

HonzaK: to jste napsal velmi přesně: textilák na N-pláži = téměř vždy bezohledný a respekt postrádající jedinec a s těmi je logicky domluva obtížná. Slušného člověka vůbec nenapadne jít v plavkách na N-pláž, je to pro něj tak samozřejmé, jako třeba že muž nepůjde na dámské WC a naopak.

Podle mě vůbec rozdělení T-pláž = plavky, N-pláž = bez plavek je natolik jednoduché, přirozené a snadno pochopitelné, že by s jeho akceptováním neměl mít problém ani podprůměrně inteligentní orangutan a je smutné, že je takovouto věc potřeba vůbec řešit…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Dotaz na ČOI

   8. Červenec 2012 - 23:57
HonzaK

Právě jsem napsal dotaz na ČOI:
Může provozovatel uzavřeného areálu, který v části tohoto areálu pronajme stánek s občerstvením, napsat do nájemní smlouvy stánkaři podmínku, že nesmí prodat žádné zboží ze svého sortimentu takové skupině lidí, která do dané části tohoto areálu nepatří? (Mám na mysli skupinu lidí, která svým oblečením v dané části areálu porušuje provozní řád areálu). A může v této nájemní smlouvě uvést i výši finanční sankce při nedodržení této podmínky a vymáhat ji na stánkaři?
Až přijde odpověď, tak jí zde zveřejním a případně zašlu provozovateli na Lhotu.
HonzaK

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

ČOI je opravněna kontrolovat

   9. Červenec 2012 - 1:41
Radka (bez ověření)

ČOI je oprávněna kontrolovat poctivost prodeje podle Zákona o ochraně spotřebitele. PŘEDEVŠÍM PAK KLAMAVÉ OBCHODNÍ JEDNÁNÍ. Za klamavé obchodní jednání je možné považovat rozpor mezi provozním řádem, inzercí na webu a skutečností.

Postihovat bude nepoctivého podnikatele. který falešnou reklamou oklamává spotřebitele nedodržováním vlastního provozního řádu. Když přijde ČOI, tak s ní nebo po ní chodí ČZPI a Hygiena.

Za každým negativním kontrolním zjištěním následuje následná kontrola v rámci sdělovaní informací mezi úřady se pak kontroly střídají. Takže domobrana je zbytečná jen stačí skutečnost popsat podle zdravého selského rozumu a obrátit se na ČOI. Za peníze z našich daní je možné sjednat nápravu. Jen se nebát a informovat pravdivě.

Radka

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

ČOI je oprávněna kontrolovat

   9. Červenec 2012 - 10:04
Obrázek uživatele natur
natur

ČOI je oprávněna kontrolovat i další záležitosti, např. diskriminaci zákazníka. Uvedu příklad – na poradě Asociace cestovek s vedoucím kontroly ČOI padla otázka „může cestovka vědomě nepřijmout objednávku dovolené od klienta, který si opakovaně a bezdůvodně stěžuje a zatěžuje CK neoprávněnými reklamacemi“ – nesmí, byla by to diskriminace. Myslet si můžete cokoliv, leč … K dotazu na ČOI – jak pozná obsluha stánku, že k ní přišel textilák-čumil nebo skutečný naturista, který nechce chodit na jídlo neoblečen. Navíc jak znám Lhotu (už jsem tam pár let nebyl), tak jsem nezažil, že by nuda-pláž byl uzavřený prostor. Pokud by se měl problém na Lhotě vyřešit, pak by musela být nuda-část zcela oddělena od ostatních ploch, mít vlastní vchod, vlastní pokladnu, musela by být tedy plotem předělena i přípobřežní cesta. Tím by odpadly nejpodstatnější problémy, příp. čumilové by už měli jedinou šanci – na n-pláž doplavat. Ale to je věc majitelů a provozovatelů celého areálu. ing.Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

TEXTILACI NA FKK, jak se jich zbavit ?

   9. Červenec 2012 - 12:35
PRAZAK

Zdravim,jeste OPAKUJI dotaz pro Ivose,jak dopadlo jednani na Lhote,po poslednim Babylonu ? Psal jste,ze se tam stavite…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Textiláci na nuda plážích

   9. Červenec 2012 - 14:15
zurek (bez ověření)

Jezero Lhota s.r.o. už přikročila k určitým opatřením, např. upozorněním na svých stránkách. Já ještě zaintervenuju, aby byl jejich aktuální Provozní řád viditelně vyvěšen na několika místech n-pláže. Rád bych, kdybysme ho dopracovali do formy komiksového obrázku (nevím, jestli to letos stihneme).

Na Lhotě jsem mluvil se Svobodovými (stánek č.8), se kterými máme dlouholetou spolupráci. Z nově vyvěšených cedulí mají spíš legraci a sám myslím, že cedule „Budu-li oblečen, nebudu obsloužen“ je úplně k ničemu. Paní Svobodová (ještě před nedávnem Urbanová) mi říkala, že na textiláky na pláži v dosahu jejího stánku dává pozor. Je to ale v místě, kde textiláků je z celé lhotské pláže nejmíň. S prokuristou panem Nedvěděm, jsem mluvil ještě před touto diskuzí, takže jsme to neřešili a při mojí návštěvě po Babylonu na Lhotě nebyl. Vyhánění textiláků je ale na všech n-plážích věcí personálu (plavčíků). Ti na Lhotě ale nejsou. Je tedy na libovůli stánkařů, jestli textiláky vyhánět budou nebo ne. A hlavně na naháčích, jestli textiláky mezi sebou strpí… Jezero Lhota s.r.o. platit vyhazovače na n-pláži nebude.

Na našich akcích v Babylonu i jinde prostě textiláci nejsou, protože je normálně vyhazujeme, nebo je otravujeme tak dlouho, až zmizí. Na plážích to nepůjde jinak. Prostě KAŽDÝ naháč by měl na potkání textilákovi říct, že ne na nuda pláži a ať se svlékne. Tolerancí dospějeme jen k zániku n-pláží, což se v praxi už děje. V ČR je s bídou 100 n-pláží, textilních koupališť je asi 4000, takže textilák má nepoměrně větší výběr než nudista. Konkrétně na jezeře Lhota mají textiláci 3/4 břehů a nudisti 1/4.

S neobsluhování textiláků u stánků bych to nebral tak vážně. Když se podíváte na tradiční FKK centra u moří nebo i v Rakousku apod., tak vidíte, že do restaurací, bufetů, obchodů…, se určitá část naháčů obléká. Mnohde je vstup do těchto částí FKK v osušce dokonce místním řádem nařízený.
Striktně se ale kontroluje nahota u vody.
Dokonce i v takové ryze balkánské lokalitě jako je Ada Bojana za vámi na pláži ihned vystartuje plavčík a neopustí vás, dokud si plavky nesundáte.

S panem Nedvědem na Lhotě ještě promluvím a vůbec vyrážím teď na okružní jízdu po většině n-pláží s Občasníkem, tak budu intervenovat i tam.

Jak říkal Franta o Antoškách, Křetínce apod., tak tam si to místní hlídají už po desetiletí, proto to tam textiláci už ani nezkoušejí. Jezero Lhota je ale cílem většinou Pražáků, kteří sem přijedou a odjedou – bez jakéhokoli zájmu o udržování FKK. Proto to tam taky tak dopadá.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Technické řešení

   9. Červenec 2012 - 18:47
Radka (bez ověření)

Řešení je prosté v logistice. Cesta kolem pláží vlivem eroze natolik zeštíhlela, že již neumožňuje průjezd požárního vozidla. Řešení je tedy v nutnosti postavit novou cestu kolem vnitřní části plotu kolem celého půl areálu. Cestu doplnit stáním pro stánkový prodej. Tím se odkloní doprava (příchod a odchod z pláží na novou cestu) a doplňkový prodej tuto cestu zatraktivní. Odkloní se proud čumilů, kteří chodí na procházky hodnotit nahá těla, ubude prachu z cesty u pláží a areál se stane příjemnějším.

Řešení je tedy ve zlepšení služeb, rozšíření nabídky služeb a ve zlepšení požární bezpečnosti.

Radka

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jezero Lhota

   9. Červenec 2012 - 18:38
zetzettop

Pan Žurek to konečně pojmenoval. Pražáci jsou arogantní namyšlení frajírci a nic s něma nehne. Prostě já jsem Pražák a kdo je víc. Proto znovu opakuji že po dobrém se problém nevýřeší. Pan majitel by se měl taky nad sebou zamyslet a za nepatrnou část denní tržby by měl najmout několik fyzicky zdatných jedinců, kteří by ty texiláky vyháněli. Vybírá vstupné za službu kterou neposkytuje. Podle toho, co jsem tady zatím četl, mu jde jenom o to, aby co nejvíc vydělal a nic jiného ho nezajímá.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pražáci (nejen na Lhotě)

   9. Červenec 2012 - 18:51
zurek (bez ověření)

Takhle jsem Pražáky zrovna pojmenovat nechtěl, ale chtěl jsem říct, že bez dodržování pravidel na n-plážích to půjde těžko kupředu. Když jsme už u těch majitelů, tak těch je celkem 21 a jejich akceschopnost asi nebude až tak velká… Nicméně budeme se permanentně snažit, aby textiláci ze Lhoty vymizeli. Podle posledních reakcí se v tom vedení Jezera Lhota bude angažovat taky. Příště udělám rozhovor s Josefem Opaťákem na téma Textiláci na Opaťáku, tak se dozvíme, jak na ně :-) Josef má ale n-pláž na Opaťáku za svoje dítě a podle toho se o něj taky stará a jeho n-pláž patří po všech stránkách mezi nejlepší. Na Lhotě bohužel zatím takový Josef není.

Vypadá to, že v poměrně dohledné době bude Provozní řád v komiksové podobě od Romana Bureše, podobně jako jsme sestavili Pravidla chování na naturistických akcích

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Svalovci nejsou řešení.

   9. Červenec 2012 - 19:00
Radka (bez ověření)

Svalovci nejsou řešení jen povedou ke zbytečným konfliktům. Doporučuji raději doplnit službou plavčíka na hlavní pláži a místem první pomoci. Plavčík záchranář by měl k dispozici motorový člun a k ruce základní zdravotní materiál. Dvě šikovné holky tohle zvládnou lépe, než anaboliky nacpaný svalovci.

Radka

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pár postřehů

   9. Červenec 2012 - 20:57
pat66 (bez ověření)

Minulý týden jsem navštívil 3× po sobě Lhotu. Vedle mě se uvelebily dvě děvčata, která si sundaly jen hořejší díl plavek. Když šly do vody, tak se okolní naturistky do nich pustily, že pokud chtí být jen bez horního dílu, tak na textilní pláži. Děvčata se sice zbalily, ale měly spoustu ostrých slov (o zamindrákovaných p…ch /kdo chce může si doplnit „íčá“ [Úsměv] / a podobné věty). Za 1. je otázkou jestli to pak někomu za to stojí si nechat nadávat, za 2. se nalevo i napravo přibližně stejně daleko jako ty děvčata nacházeli oplavkované páry, kterým nikdo nic neřekl a tak mi to přišlo vůči těm holkám kapku nefér, navic ty holky alespoň něco sundaly a třeba by se časem osmělily úplně, takhle možná n-svět přišel o dvě budoucí naturistky, za 3. cca po hodině od tohoto konfliktu, hlásily v rozhlase, že na nudapláži by se měli zdržovat lidi pouze bez plavek, nemusím dodávat, že ani jeden člověk v plavkách na to nezareagoval a že jich tam bylo [Zmatený] . Taky si myslím, že dokud to bude volně průchozí, tak se nic nezmění, ale na druhou stranu při mé třetí návštěvě bylo na Lhotě víc natustů než textiláků (bylo pod mrakem, ale jak je vidět, tak naturisté chodí v hojném počtu na Lhotu i když není dokonalé počasí [Spiklenec] ). Pravdou je, že za ty peníze, by se, ale mohli majitelé taky víc snažit, vždyť nejsou moc levní.

V Poděbradech jsem si zase při každé návštěvě všiml exempláře, co připlave na pláž v pruhovaných trikotových plavkách, co vypadají, jak z dob 1. republiky (možná i jsou [Úsměv] ) vyleze na břeh a zmizí pěšmo. Jak jsem tak poslouchal lidi okolo, tak je ten exot už začína štvát a to bych řekl, že tam lidi jen tak něco z míry nevyvede. Občas jsem tam viděl i rusky/ukrajinsky mluvící rodinu v plavkách, dovolím si pochybovat, že jim nedošlo, kde se nacházejí, nudapláže mají i u nich. Je pravda, že se tam víc lidé oblékají/halí do osušek (jak je zmiňováno v cyklonudě Polabím), když jdou do kiosku, ale to může mít různé důvody a spíš je to ohleduplnost k obsluze (mladá děvčata) a k textilákům (stánek je společný pro obě party i když každá má svoje okénko), ale sedící u stolů nebo lavice jsou dost často už pak nazí (pochopitelně kdo šel v plavkách/oblečení, tak si to u stolu nesundavá). Rozhodně to tam nikdo neřeší, tak jako třeba na Lhotě [Spiklenec] , je to dané asi tím, že všichni ví, že to jsou naháči, co po příchodu na pláž se zase svlečou.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

ATC Merkur Pasohlávky

   12. Červenec 2012 - 21:05
Obrázek uživatele milisek
milisek

Zdravím Ivo. Pročetl jsem si tu diskusi a tento problém je i v Pasohlávkách. Bylo by možné promluvit i tam s provozovatelem? Po mé zkušenosti, kdy jsem si dovolil textiláky upozornit, že je to N-pláž, jsem se se zlou potázal.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Balkánská cesta naturismu na plážích.

   19. Červenec 2012 - 23:27
Roland Jitka

Na Balkáně Rumunsko, Bulharsko, Řecko jsou také nějaké FKK pláže, ale je spousta pláží kdy úspěšně funguje mix textil, FKK a nikdo se nad tím nepozastavuje. Je to jen proto, že je tam dost naturistů, jak místních, tak turistů.
Vím, že nám jde o záchranu pláží, které jsou vedeny jako naturistické na našich mapách, ale domnívám se, že ani svalovci, ani restrikcí jejich popularitu nezvedneme a textiláci zde byli jsou a budou. Jediné s čím můžeme hnout je počet naturistů na uvedených plážích. Třeba to budou do budoucna oficiální mixy a pro nás zůstanou navždy nudistické.
Některé textiláky prostě nepředěláme a stále budou chodit do vyhrazených ploch pro naturisty, to je boj s větrnými mlýny. Choďme my na své FKK pláže a pak se tam textiláci i když přijdou prostě ve větším množství nevejdou. Bojujme svou jednotou, množstvím a ne technickými omezujícími opatřeními většiny populace. V menšině budeme asi vždy, ale je mnoho míst, kde mix funguje na celých rybnícich a všichni jsou v pohodě.
Mapa nudistických pláží by měla fungovat jako že je zde možnost naturismu, nikoliv povinnost.
Již zde několikrát padlo kam půjde manžel naturista s manželkou nenaturistkou nebo jen nahoře bez? Proč toto na balkáně řešit nemusí? Protože je tam mix a je dostatek naturistů i textiláků.

V mixu na plážích se naturista neoblékne, ale okolí se může postupně
převlékat do naturistického roucha.
 [Spiklenec]
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

TOLERANCE

   21. Červenec 2013 - 12:02
GreenmanDave (bez ověření)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

re: TOLERANCE

   7. Únor 2013 - 10:25
w

GreenmanDave: Vaše vize je sice hezká, ale poněkud utopistická. Takhle to prostě nefunguje (a obávám se, že nikdy fungovat nebude), a to z řady důvodů:

  1. Některým lidem zkrátka vadí být nahý před oblečenými lidmi. Připadají si očumováni, nebo se prostě necítí dobře. Zejména pro začínající naturisty je často nadlidský úkol se svléknout před cizími byť i nahými lidmi, natož před oblečenými. Představte si stydlivou dívku, kterou její přítel po dlouhém přemlouvání dostane na n-pláž, a v momentě, kdy se odhodlává svléknout, se dva metry od ní uvelebí t-partička rozjívených puberťáků v bermudách až ke kotníkům. (Chtěl jsem původně napsat ke kolenům, ale to platilo tak 10–15 let zpátky, přijde mi, že se jim ty nohavice každý rok o něco prodlužují :-))
  2. My naturisté také nechodíme textilákům na jejich pláže, ačkoli n-pláží je oproti textilním hrstka. Textilák má svých pláží všude dost, takže nevidím důvod, proč by měl chodit na nudu, když prakticky všude, kde je n-pláž, je poblíž i t-pláž (většinou i větší, hezčí, lépe vybavená). Opačně to neplatí ani náhodou.
  3. Textiláci se na n-pláži ne vždy chovají slušně. Často očumují, posmívají se, komentují vzhled naháčů, pohoršují se, chovají se povýšeně (ve stylu my jsme ti slušní, oni jsou ti úchyláci). Nahý člověk si připadá zranitelnější, a proto se většinou chová slušně. Na n-plážích je pohoda, klid, nikomu se neztrácejí věci, což se o t-plážích tvrdit nedá.
  4. N-pláže nejsou nafukovací. Třeba na Lhotě je i tak o horkých dnech narváno, nedovedu si představit, jak by to vypadalo, kdyby se tam ještě nahrnuly davy textiláků odvedle.
  5. Textil vytlačuje nahotu a nikoli naopak. Stačí se podívat, jak dopadají smíšené pláže. Pokud by byly plavky povoleny všude, tak se časem dočkáme toho, že n-pláže v podstatě zaniknou…
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: TOLERANCE

   21. Červenec 2013 - 12:02
GreenmanDave (bez ověření)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

S manželkou chodíme občas na pláž Šútovo"

   7. Únor 2013 - 18:13
M.Dr.

http://www.asn.sk/…ovany-sutovo Tam se opravdu na nudapláži někdy vyskytují i lidi v plavkách, ale v drtivé většině převažují naháči. Snad je to tím, že se tam skoro všichni nudisti alespoň od vidění znají a když je pěkně, tak je pláž plná a pro textiláky tam už téměř není místo. A většinou jsou to případy, kdy někdo ze skupinky chce být nahý a někdo ne.Tyto ojedinělé textiláky nikdo nevyhání, maximálně jsou slušně upozorněni, že je to nudistická pláž a tím to končí. Nedovedu si ale představit, že by se někdo nahý objevil v textilácké části a šel si tam třeba něco koupit do bufetu, nebo že by se tam usadila taková smíšená skupinka. Ani nevím o tom, že by to někdo někdy zkusil.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Šútovo

   21. Červenec 2013 - 12:02
GreenmanDave (bez ověření)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Textiláci na Lhotě - Je to tak :-(

   28. Červenec 2013 - 23:09
rolfovo

Tak bohužel situace na Lhotě dneska byla podobně tristní jak kdosi popisuje v příspěvku nademnou. Neomalení textiláci se rozkydnou mezi nudistama už i na severní pláži a vůbec jim to nepřijde blbý. Nepochopím tupost a blbost lidí – když už jim to nenapoví vlastní zdravý rozum, tak to mají napsané na několika cedulích velkých jak kráva, maj to dokonce na vstupence, a stejně se tam naprdelí i když mají textilní třičtvrtě Lhoty. Prostě nepochopím. Kdyby měl někdo nějaký nápad jak tomu zamezit, případně kdyby se organizovala nějaká skupinka více lidí (přece jen, v jednotě je síla) která by textilákům vysvětlovala, kde se nacházejí, rád se takové akce zúčastním, protože už mě drzost, blbost a roztahovačnost textilů s prominutím velmi sere…

P.S. ještě mě napadlo – co takové velké cedule podél břehu s nápisem „Kdo zde není nahý je mimořádně natvrdlý“ nebo něco v tom smyslu?

P.S.2) Ještě jeden text na cedule mě napadl – „Zde jsou naturisté (ti bez plavek) a úchylové+šmíráci (ti v plavkách)“

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ad Lhota

   29. Červenec 2013 - 14:09
Jarda2

Byl jsem na Lhotě včera v neděli také a jediné textiláky na hlavní – severní – části FKK které jsem zaregistroval byl jakýsi nepříliš atraktivní mladík a s ním 3 celkem pěkné holky – patrně je drahým fárem vyvezl na výlet a pak jim chtěl ještě ukázat jaký že je frajer a že se na pláži natáhne tam kam bude chtít a tak jak bude chtít. Jinak v té zadní – východní – části FKK za ohybem cesty bylo textiláků jak máku. Je třeba si ale přiznat že zatímco včera na FKK části bylo celkem plno, na té hlavní textilní části to byl doslova masakr – tipuji že tam byla hustota lidí skoro dvojnásobná než na FKK. Je pravda že FKK na Lhotě je jen na cca 1/4 obvodu jezera ale je také fakt že celá „textilní“ jižní část za moc nestojí – špatný přístup do vody, slunce je stíněno lesem, není tam kvalitní pláž, není tam občerstvení atd. atd. Při extrémní návštěvě jaká byla včera v neděli se pak ani moc textilákům nedivím že se snaží najít nějaké lepší místo. Ve všední dny je situace letos úplně jiná a řekl bych že i lepší než v předchozích letech – na zadní – tj. východní – části FKK jsou naturisté ve výrazné převaze a na té hlavní – tj. severní – části FKK je bez plavek prakticky 100 % návštěvníků s občasnou vzácnou vyjímkou typu rodiče naturisté plus jejich 14 letá dcerka v plavkách.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ad Lhota II.

   29. Červenec 2013 - 16:45
meesha (bez ověření)

Pravdou je, že s textilákama na Lhotě je to letos mnohem lepší. I včera, kdy bylo všude mimořádně natřískáno a textiláci zoufale obcházeli i n-pláž ve snaze najít nějaké místo. Pár skupinek se kolem nás usídlilo a velká většina z nich se nakonec svlékla, i když to evidentně původně neměli v úmyslu. [Úsměv] rolfovo: bohužel, úchyláci a šmíráci jsou na n-pláži většinou „spořádaně“ nazí …

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota

   29. Červenec 2013 - 16:47
pat66 (bez ověření)

V neděli jsem byl také na Lhotě a byl to docela masakr, parkovalo se už i na polích. Co se týká těch textiláků, co se nedostali na textilní pláž, tak žádné ohledy. Prostě chtějí si kydnout na FKK, tak hold musí přijmout podmínky a nebo jít jinam, to není řešení říct, že textilní část je plná, tak jdu v plavkách na FKK. To by bylo, jako v kuřácké části restaurace, když by bylo plno, tak půjdu si sednout a kouřit do nekuřácké části? Prostě musím respektovat to, že když se chci najíst a volné místo je jen v nekuřácké části, tak nebudu kouřit! A taktéž to je s textilem, na FKK. Já jsem donedávna textiláky na FKK neřešil, ale co změnilo můj pohled na ně, je to, že když je někdo slušně upozorní, kde se nachází, tak jsou ještě drzí a arogantní a to mi začnou startovat kladiva.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

textiláci na Lhotě

   29. Červenec 2013 - 20:35
zetzettop

Přečetl jsem si rok nebo 2 roky staré příspěvky na toto téma a stav je rok od roku horší a horší. Pokud se to nezačne tvrdě řešit, tak za několik let bude FKK Lhota minulostí. Ale na každý problém existuje řešení. To řešení se jmenuje pan majitel nebo provozovatel lokality. Měl by tisknout vstupenky, na kterých je jasně uvedeno ČÁST TEXTILNÍ a ČÁST FKK. Já si koupím vstupenku část Fkk ale na Fkk nejsem, jsem prakticky na smíšené pláži. Pan majitel nebo provozovatel lokality mě podvedl neposkytl mě to za co jsem zaplatil a ještě se neoprávněně obohatil. A za to bych ho klidně zažaloval. Ze starších příspěvků je jasné, že na to kašle a jedinou jeho starostí je vybrat co nejvíc peněz za parkovné a vstupné. Tady žádné hlášení rozhlasem nebo cedule ať jsou malé nebo velké nepomůže.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zpráva Jezeru Lhota

   29. Červenec 2013 - 22:26
zurek (bez ověření)
Originál ke staženíOriginál ke stažení Napsal jsem vedení Jezera Lhota o tomto stavu a poukázal na loňské cedule. Naše rozkradené jsem letos obnovil, ale asi to nestačí. Pokud se na Lhotu dostanete, tak vám můžu dodat A4 zalaminované cedule Straka zlodějka, viz Naturistův občasník.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.