[ikona]

Je to naturismus?

   29. Leden 2009 - 21:37
jones

Zdravim, při pročítání komentářů k článku o blokování různých stránek na internetu jsem narazil na odkaz na web naturistfreedom. Musím říct, že z něj mám různé pocity. Na jednu stranu mě oproti mým představám překvapilo, jak je tam naturismus prezentovaný, kolik se koná různych akcí a vyžití. A že naturismus není doménou spíše jen těch starších jak někdy mám pocit. Na druhou stranu to ve mě vyvolalo pocit, že tam o naturismus ani tak nejde, zvláště když jsem narazil na stránku, kde je možné koupit za nemalé peníze video s prezentovaným obsahem. Přijde mi to minimálně v protikladu k tématu, jestli se smí fotit na n-akcích. Chtěl bych se tedy zeptat ostatních, jaký mají názor na tyto stránky. Jestli je to opravdu prezentace naturismu nebo spíše něco jiného. Jestli máte třeba zkušenost s naturismem tak jak je tam prezentovaný. Btw. všiml jsem si, že na tyto stránky se odkazuje třeba i z webu www.medy.cz takže jsou asi známé.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak nevím

   29. Leden 2009 - 23:35
jedna (bez ověření)

zkoušíme se tam registrovat tři lidi a ani jednomu z nás se to nezadařilo.Na tři různé mejlové adresy nic nedošlo k registraci a přihlásit se tam nejde. To vypadá jako reklama na ty videa,tak nakupujte [Smích] A že to má na stránkách „medy“ mě ani nepřekvapuje,každému co jeho jest [Ďáblík] A zapomněli tam dát kategorii-Děti- ale jsou mezi muži a ženami,asi věděli proč to tak je.Taky mi to nepřipadá jako propagace naturizmu.Najdou se i takoví,co si to koupí,lidi jsou různé [Smích]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

hmmmm

   30. Leden 2009 - 7:52
jimbee (bez ověření)

taky bych řekl že to s naturismem nemá nic společného a že jde o komerční kontroversní [Tmavé brýle] záležitost

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zde je nutno sáhnout

   30. Leden 2009 - 9:34
Obrázek uživatele natur
natur

Zde je nutno sáhnout hluboko do naturistické historie novověku, do poslední dekády minulého století. V té době zde jistý pán z Kalifornie založil jistou fimu a začal natáčet videa „ze života naturistů ve východní Evropě“, aby je pak prodával zejména v USA. Obecně řečeno – s tehdejším, ale i současným, reálným naturistickým „životem“ v Česku, ale nejen v Česku, to nemělo téměř nic společného. Rozhodně to nebyly autentické záběry z nějakých centrálně organizovaných naturistických akcí, byly to firmou zorganizované záležitosti s „herci-neherci“. I když – pokud se dobře pamatuji, pak okolo této firmy byl formálně založen Místní naturistický klub Ostrava (už neexistuje). Na druhou stranu nutno podotknout, že každé video mělo a dosud má punc od soudního znalce v tom smyslu, že se nejedná o porno, nýbrž o naturismus – jinak by ono dílko nesmělo do cílové země, resp. by nesmělo být od nás exportováno. Tím odpovídám i na další dotaz – toto a problematika fotografování na současných naturistických akcích není nic proti ničemu, obě záležitosti je nutno striktně oddělit. Nyní je zřejmě už ve hře jiná, následnická firma (již delší dobu nemám jakékoliv informace), pokračující v tomto duchu – jedná se tedy o normální komerci, zřejmě určenou spíše pro zahraniční trh. Podle mého názoru není co řešit – zákony jsou dodržovány, je zde svoboda podnikání, výrazy „naturismus či nudismus“ určitě nejsou pod záštitou ochrané známky – takže pokud se najdou kupci, pak nechť firma prosperuje, a platí daně. natur

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

odkaz

   30. Leden 2009 - 10:29
Pohodička (bez ověření)

Pohodička – filozof a naturista MEDY NATURIST FREEDOM …


Žurek: Prosím o zvážení, jestli odkazovat na komerční firmu, která jde přímočaře za svým cílem a z PRAKTICKÉHO n-života se od nich nedozvíte nic. Naturista.cz spolupracuje s množstvím partnerů. Všichni odkazují na naše stránky. Dozvíte se na NF snad něco o Naturista.cz? Dozvíte se na NF, že se koná Babylon, Čestlice, kde je v ČR ta která n-pláž? Kam zajít do sauny? NF je prostě firma, která vyrábí nereálné n-sny na přání. Prostě dneska jsou lidi zvyklí zírat na TV a co se děje v reálu je moc nezajímá.


Pohodička: Já na svých stránkách propaguji vše, co souvisí s naturismum a každý ať si vybere to své. Je tam i „naturistický občasník“ a až bude nový, také ho tam dám. Já osobně nebudu blokovat žádnou aktivitu s vědomím, že každý z nás je soudný a sám si vybere, co se mu líbí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Můj názor

   30. Leden 2009 - 12:02
Tisicak (bez ověření)

Navštívil jsem zmíněné stránky a zde je můj názor:Všichni se chovají normálně a nikde jsem tam neviděl „pseudonaturistu“,který na nudistické akci pobíhá v ručníku (což je trapnější než v plavkách). Jiná otázka je komerce.Netoužím vlastnit videa neznámých lidí a akcí kterých jsem se nezúčastnil.Věřím,že to kupují ti,kteří nejsou nudisty a tím nejsou schopni podobnou akci zažít.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

účast

   30. Leden 2009 - 12:08
Pohodička (bez ověření)

Pohodička – filozof a naturista MEDY To by ses pak vůbec nemohl dívat na televizi na filmy, kterých ses neúčastnil. Já se té akce zúčastním alespoň takto.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

A můj názor

   30. Leden 2009 - 12:21
Obrázek uživatele VestonickaVenuse
VestonickaVenuse

Pokud je na jistých erotických stránkách odkaz na zakoupení těchto videí, pak to nemá s naturisty nic společného. Neřešila bych to tady.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

přežitek

   30. Leden 2009 - 13:20
Pohodička (bez ověření)

Pohodička – filozof a naturista MEDY Musíme si dát pozor na přežitek dob komunismu. Mám na mysli snahu zabránit zbohatnutí. Kdokoli by chtěl zbohatnout, je lividován.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.