[ikona]

Opaťák-jedna nepříjemná zkušenost

   2. Srpen 2020 - 15:08
Jirina

Nudapláž Opaťák byla dlouho našim oblíbeným výletním místem. Jezdili jsme tam dříve na pár dní s malými dětmi, v posledních letech pak aspoň na den už jen ve dvou s manželem.

Bohužel při poslední návštěvě v horkou letní sobotu jsme zde měli nepříjemnou zkušenost, která nám dojmy jindy uvolněné a pohodové atmosféry pokazila. Rozumíme tomu, že je třeba „střežit“ nudistický charakter tohoto výjimečného areálu, ale některé reakce a postoje pár (zřejmě stálých) hostů nám přišly až nečekaně nepřátelské a vyhrocené. Příjemné mi nebylo už když muž přede mnou u stánku například odmítavě komentoval fakt, že žena ve frontě před ním má spodní díl plavek. Když jsem argumentovala tím, že jsou dny v měsíci, kdy se žena musí chránit a je to čistě její věc, trval si na svém, že tady má být vysvlečená.

Vrcholem však pro nás bylo chování jednoho návštěvníka (nikoliv majitele areálu), který kvůli oblečení vykazoval mladou dívku v dvojdílných plavkách na lavičce u stánku čekající na své rodiče naturisty (tedy bez plavek). Pokračoval v tom, i když už seděla se svými rodiči, a kdy se k němu přidali další z bojovníků. Pustili jsme se do výměny názorů, a tvrdili jsme, že je snad pochopitelné, že dospívajícím může být prostě nepříjemné být „jen tak“ a že přítomnost adolescenta v plavkách přece není nic strašného a ohrožujícího. Obránci pravidel si stáli za svým, že je zde oficiální nudapláž a tam musí být všichni nazí, protože, když by se to nehlídalo, tak nudapláž zanikne. Obránci nudismu argumentovali slovy o soukromém pozemku apod. – ten ovšem není JEJICH, byli na něm úplně stejnými hosty jako ta dívka a její rodiče. Sami máme neblahou zkušenost, že rozpínavost „textiláků“ je opravdu velká, v tomto konkrétním případě nám však toto bojovné pojetí přišlo zcela zbytečné. Někdy stačí jen slušnost a nadhled.

Vzhledem k tomu, že jiný člověk potvrdil, že to tam není první podobný případ, považuji za důležité, aby se (nejen mezi rodiči adolescentů) vědělo, co vás také může i mezi většinou pohodových a otevřených naturistů potkat.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Opaťák - Bylo to spravné

   3. Srpen 2020 - 0:18
VeronikaS

Myslím, že ono chování je naprosto správné, pokud je to nudi pláž, lehce se pak toto zvrtne k rozpínavosti textilu a konci lokality. Jezdím dlouhé roky do Valalty a tam jsou také ostré hlídky, které přesně takto postupují, jak u žen se spodním dílem plavek, tak u dospívajících, a funguje to dobře je spojenosti všech návštěvníků, žádné vyjímky nexistují. Jak tam to funguje, z toho si opravdu berme příklad. Jsem ráda, že taková komunita je i na Opataku, určitě to prospěje k udržení lokality, narozdíl od jiných míst.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Textiláky vykazovat lidsky a tolerantně

   4. Srpen 2020 - 22:18
Horác

Naopak si myslím, že právě v daném případě bylo to jednání vůči dívčině sprosté a hulvátské. Takhle mladou generaci o vhodnosti naturismu nepřesvědčíme a lokality s podobným přístupem časem zajdou, až ti „správní důchodci“ bránící naturismus vymřou…

Opaťák je sice oficiální místo a rád tam jezdím, ale není to Valalta. Tam jsem byl vícekrát také a i když hlídky fungují, fungují lidsky a tolerantně, protože nechtějí návštěvníky za každou cenu vyhnat…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Horáci správně pochopeno

   9. Srpen 2020 - 18:18
Jirina

Děkuji, že jste správně pochopil jak to bylo myšleno. Zaskočila nás nulová míra tolerance a slušnosti. Opaťák jsme měli oblíbený,ale už to bohužel (z více důvodů) není ono.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pubescenti na FKK

   10. Srpen 2020 - 18:31
Jarda2

Tady by se spíš měla řešit otázka, pokud někdo má doma dospívající dceru, která se odmítá na FKK svlékat tak proč ji mermomocí na tu FKK tahat, zejména pokud dobře vím, že FKK na kterou jdu hodně dbá na to, aby tam všichni návštěvníci byli bez plavek.

Situaci velmi důvěrně znám, moje vlastní dcery někdy kolem cca 13 let svého věku také rezolutně prohlásily, že se nikde svlékat nebudou. Tak jsme je buď nechali doma a ať se baví podle svého gusta nebo s námi jeli třeba na Lhotu, tam šly s manželkou na textilní část, já jsem šel sám na FKK a párkát za den je přišel navštívit, manželka se během dne zase párkrát zastavila za mnou na FKK. Maximální spokojenost pro všechny.

Určitě lepší, než holku – nevím proč – táhnout na FKK, ta si tam stejně pak sedne do stínu, vytáhne mobil a na Facebook či nějakou podobnou sociální síť hned pošle příspěvek ve stylu: „Tak mě moji úchylní rodiče zase násilím vytáhli na nudapláž, je to tady samej úchylák, brrrr – všichni nahatý“.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

k výchově

   10. Srpen 2020 - 18:55
peťanpraha

Nemám děti a ani nechci. Tak nemůžu hodnotit výchovu, ale myslím si, že otevřený, demokratický přístup založený na empatii a porozumění může být řešením, jak se vyhnout stavům, že dítko při dosažení nějakého věku odmítá jít na nuda. Ptal bych se v rodinách, ve kterých je to zvykem, věk nevěk. Myslím si, že je to o uspořádání uvnitř rodiny – jakmile dítko v nějakém věku přijme nuda za své, tak z této cesty jen tak nesejde.

Pokud ale dítko není cíleně, soustavně a nenásilně vedeno k naturizmu, tak je možné, že může nabýt dojmu, že naháči jsou úchylové.

Nicméně násilné vnucování, ať ze strany rodiny či dokonce cizích lidí, je přece jen trochu mimo. Určitá řekněme důslednost, proč ne, ale slušnost je ještě přednější a důležitější. A jedna pubertální slečna opravdu nezruinuje nudapláž.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Kemp Opaťák HK?

   11. Srpen 2020 - 11:34
premek

Zdravím,

nemáte prosím kontakt na kemp na Opaťáku?

Web, facebook, instagram zřejmě nejjsou.

Díky. P.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK Opaťák kompletní info zde

   11. Srpen 2020 - 11:41
admin

http://naturista.cz/…ality/opatak  – telefon na provozovatele, GPS, možnosti vyžití atd..........

Informace k dalším n-lokalitám najdete na naší straně: Naturistické lokality

Děkuji všem za pomoc s jejich aktualizacemi

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.