NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK dovolené, ples, vodní parky a jiné aktivity.

Vložil Roland Jitka, 6. Únor 2012 - 12:41

Dlouhodobou snahou Naturisty cz a Klubu naturistů SK Oplatil je vytvářet nové možnosti naturismu v Čechách a za určitých okolností i v součinnosti se zahraničím. (Naturistická robinzonáda na Hvaru, Swimming Gala, závody v plavání.) Vše co bychom chtěli zorganizovat pro naše naturisty, je ve světě již běžnou věcí a záležitostí. Nechceme zůstat pozadu a proč využívat služeb různých naturistických klubů v zahraničí, když si totéž můžeme zorganizovat sami a pro sebe, za nesporně levnější ceny, než tomu bývá obvykle v zahraničí.
Můžete nás podpořit dobrým nápadem nebo připomínkou. Dobrých nápadů není nikdy dost.

[Šipka] Naturistické vodní parky: To je záležitost, která vcelku v ČR funguje a fungovat bude. Některé parky mají problém s návštěvností, ale to můžete ovlivnit jen vy, členové a sympatizanti naturismu. Vodní parky jsou výbornou náhražkou, letního povalování se u vody, v době, kdy se prostě u vody být z teplotních hledisek nedá. Je třeba si tyhle zimní aktivity ochraňovat a svou účastí trvale přispívat k návštěvnosti. V dnešní ekonomické době se jinak než počtem klientů (účastníků) rentabilita vodního střediska neměří. Podívejte se do kalendáře akcí Naturisty, zhruba každý měsíc najdete nějakou akci, která se nachází v dosahu vašeho bydliště, autem. To, že je relativně poblíž aquapark s FKK dobou není jen tak náhodou, ale je to vytvořeno a i podmíněno vaší snahou se účastnit uvedených akcí. Jak dlouho tedy bude FKK plavání ve vašem dosahu záleží nejvíce na vás samotných. Pokud se zvýší návštěvnost, tak je vždy prostor k vyjednávání delšího a atraktivnějšího času, levnějšího vstupného a podobných výhod pro naturisty. O to nám jde asi všem, co mají naturismus rádi.

[Šipka] FKK dovolené a volný čas: V zahraničí vcelku běžná záležitost, u nás České republice aktivita spíše v plenkách. Mnoho z vás navštívilo naturistická střediska v Evropě a ač se jim tam líbilo, podvědomě hledali českou rodinu na večerní pokec, do restaurace apod. Někteří situaci předcházejí a zkouší možnosti přes inzerci seznamky. Myslím si, že lepším řešením je dát si do inzerce Naturisty velkou výzvu pro všechny, pořádáme naturistickou dovolenou tam a tam a všichni jste srdečně zváni. Odpadne vám hledání Čechů v cizině, různé spolujízdy a spolu pobyty ušetří finanční prostředky a za SK Oplatil Naturista cz. lze vyjednat i nějaké slevy, co do množství zájemců. V současné době jsme dostali nabídku na Chorvatsko, ale protože informace jsou ještě nekonkrétních podob, tak zatím o nabídce nevznikl informační článek.

[Šipka] Další možností dovolené je pobyt v ČR na nějaké odlehlejším místě, kde je voda na koupání k dispozici, nebo bazén. V ideálním případě oboje. (Horské boudy, chalupy hotýlky a penziony.) Pokud takové místo najdete nebo znáte, chtěli bychom připravit možnost dovolené, ale i několik společných víkendů právě tam. Pokud jste trávili dovolenou v Čr jako naturisté, první otázka, která zazněla bylo hledání nebo dotaz na FKK pláž nebo FKK vyžití v okolí. Opět si myslím, že by bylo příjemnou změnou trávení dovolené vědět, že už na tom místě jste. Myslím si dokonce, že by bylo hezké podívat se do kalendáře Naturisty cz, hlavně v chladnějším období, kde by byla možnost strávit naturistický víkend tam a tam. Cílem Naturisty je takové místo najít a objednat několik termínů v roce pro vás pro všechny, jak víkendové tak i dovolenkové, třeba týden nebo deset dní v sezóně. (Podle zájmu i více.) Pomůžeme tím všem, majiteli pensionku ke klientům, sobě k naturistickému volnu a příjemně strávenému času a Naturistovi cz. k dobré reklamě. Dobrou reklamu získá i majitel pensionu nebo hotýlku, jelikož si o jeho možnostech ubytování přečte více lidí tady na Naturistovi. Tím se zvýší i návštěvnost Naturisty.
Kdo si někdy vyzkoušel v FKK kempu pobyt naturistově rouše po celé dny, ví že to pocitově nejde srovnat s několika hodinami v aqua nebo na nudistické pláži.

[Šipka] Naturistický ples: Uvedená formulace je pracovním názvem, dosaďte si místo názvu ples třeba diskotéku, zábavu nebo maškarní a nebudete daleko od cíle Naturisty něco podobného vytvořit. Opět se jedná o naturistickou aktivitu, která je v plenkách, nebo ještě lépe, úplně na začátku. Nikdo z nás nemá s uvedenou činností žádnou zkušenost, ale kde je nápad a lidé ochotní dobrý nápad realizovat, tam se dílo podaří. Zatím sbíráme vaše náměty formou ankety nebo diskuse. Je dobré, že už máme vaše určité reálné podněty, na kterých se dá stavět a něco organizovat. Opět je potřebné zajistit co nejvíce zájemců, přibližný požadavek plesového sálu v Babylonu je 180–200 účastníků. Pro méně lidí by to nemělo cenu a více lidí už by způsobovalo prostorové problémy. Jedná se předběžně o termínu plesu pátek 27. dubna a v sobotu 28. dubna bude, vám již všem známá Babylonská párty FKK, večer naturistů. Domnívám se, že by to byl vlastně prvopočátek možného naturistického víkendu a názorná ukázka toho, jak by mohly společné naturistické víkendy vypadat. Spousta z váš lituje, že nějaká akce naturisty po třech, čtyřech, pěti hodinách končí. Takto máte možnost strávit na naturistickém plese cca pět šest hodin naturistické zábavy, pak se odebrat odpočinout si po delší noci, dát si dobrou snídani, (někteří ji spíše již nazvou obědem) a po chvilkovém volnu navštívit od šesti hodin večer Babylon aqua a trávit dalších šest hodin v naturistickém rouše až do půlnoci. Myslím si, že spojení termínů Plesu v Babylonu a Babylonu Aqua je ideálním a bude se jednat o velmi krásný naturistický víkend. (Konkrétnější informace o plesu zveřejním v samostatném článku, jelikož zatím nemáme dostatek informací z Liberce.)VAŠE NÁPADY.VAŠE NÁPADY.

Tento článek pojednává o již připravovaných akcích a konkrétních plánech. Pokud vy máte nějaké nápady na naturistické využití volného času, napište nám je. Moc rádi si je přečteme a ty dobré budeme realizovat.

Vážení přátelé, cílem všeho snažení je sdružit velkou spoustu naturistů, kteří tráví po jednotlivcích nebo maličkých skupinkách na plážích různě rozházených po celé republice, scházející se jen a pouze za teplého počasí, jen po několik málo dní v létě. Pojďte si užívat tak jako v létě po celý rok.
Tady se odvážím použít citát z diskuse JirkyRybky „Nebojte se mít se skvěle!“ a k tomu dodám, i když je chladno.

Společně se nám bude naturismus lépe propagovat a čím více nás bude, tím snadněji se budou přidávat ostatní, kteří jsou také naturisté, jen o tom ještě nemají ani tušení.


Obrázek pro Naturistu namaloval Roman Bureš a souhlasí se zveřejněním.

5
 

Naturista World Member

 
-

Trošku nevděčná práce.

Vložil Roland Jitka, 9. Únor 2012 - 15:46

Trošku nevděčná práce se mi zdá organizace a schromažďování informací. Na Naturistu chodí podle prokliků cca 2600 chodí průměrně za den. (O víkendech i mnoho více.) Z toho polovina je hostů, to je 1300 a každý kdo je registrovaný dejme tomu proklikne 4. až 5. krát, což mi vychází více než třista registrovaných naturistů za den. (Možná i více) Jsou tu ankety, diskuse, blogy a spousta psané zábavy. Přesto, když v anketě zahlasuje 100 lidí, tak je to zázrak. Nerozumím tedy tomu nepoměru, který vzniká? Když se jedná o informace, organizaci čehokoliv pro Vás všechny. [Smutný]