NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK Vrboska, Hvar, Střední Dalmácie, Chorvatsko

Vložil Anonymní, 21. Červenec 2014 - 20:50

Dobrý den, chtěli bychom se s vámi podělit o letošní dovolené z Chorvatska.Jako všichni tady i my se ženou hledáme místa, kde se dá nahotit,pravdou je,že nás z „našich“ míst vytláčejí textiláci ,ale ještě stále se dá kde vysléct.Istrie nás nikdy nelákala a po návrhu kamaráda jet na Krk se nám taky nechtělo,ale jeli sme- do neznáma.Tam jsme našli hned vedle města Krk krásný Fkk Politin a hned vedle něj je městská nuda pláž a dále hezká procházka cestou a lesíkem kolem moře samozřejmě nazí-nádhera.Jenže z kempu se po stavebních úpravách stal textilní a je po idylce.Hledali jsme letos něco podobného a klidného, navštívili jsme tam samozřejmě i jiné kempy,ale Politinu se nevyrovnaly,ani hodně zmiňovaná Bunculuka(viděli jsme v něm se pohybovat snad více oblečených jak těch bez plavek,asi nahocení chápali jen jako na pláži). Nakonec jsme zvolili FKK Vrboska na ostrově Hvar.Nelitujeme.Kdo hledá klid,pohodu,prostor a celou dobu bez plavek, můžeme jen doporučit. Na internetu jsme toho moc nevyčetli a nenašli,dokonce,že kemp je napůl textil a napůl Fkk.Textilní tam byli jen místa za zdí v pravo od kempu,za to vlevo se můžete vypravit kam vás nohy ponesou a všude si můžete najít své místečko kde nebudete nikým rušeni nebo jen minimální návštěva dalšího nějakého páru,taky se může stát,že tam přijdou v plavkách,ale to byli jen jedinci a na tak rozlehlé ploše se to ztrácí a nikdo nic neřeší,každý si tam chodí jak se mu zachce,…podotýkám,že toto píšu o místech již vzdálených od kempu(my chodili asi tak 7–10 minut.Samozřejmě jsme i z tohoto místa podnikali vycházky po okolí a jak jinak než bez plavek.Kdo ale nemá tuto potřebu pohybu,tak místa u vody v kempu bylo dostatek.

Kemp NUDIST VRBOSKA
Na tento kemp jsme tam slyšeli jen chválu od lidí, kteří tam jezdí již roky. Neodradily nás ani informace o hrozné cestě přes ostrov ze Sučuraje do Vrbosky,už je tam vybudovaný (nebo zrekonstruovaný)velký úsek silnice skoro až po Jelsu,kde ještě kolem ní je trochu horší stav ale i tam se buduje nový obchvat.Takže beze strachu můžete toto absolvovat a kdo má přece jen strach a cítil by se unaven „dlouhou“cestou může jet na trajekt ze Splitu do Hvaru a to už má jen asi 26km do kempu,podotýkám ale,že tato cesta se ovšem prodraží délkou trasy trajektu,i po více ujetých kilometrech do Drveniku a pak přes ostrov asi 55km je tato cesta levnější.Jen pro uklidnění potkali jsme i náklaďáky i autobus a nikdy nehrozila kolize.Jsem řidič z povolání,ale tuto cestu zvládne i tkzv.sváteční řidič.

Informace o spoustě komárů? Kde nejsou?Asi víc jich bylo V Krvavici(Makarská) při návratu zpět, kde jsme se zastavili.Mě osobně za dva týdny píchl jen jeden [Úsměv] . Sociálky tam byly čisté a pravdou je, že jsou tam jen dvě sprchy s teplou vodou, ale nikdy se netvořila fronta(každý má jiný čas ke sprchování…že jo?)a navíc jsou tam sprchy jen se studenou vodou,která tam není zase až tak studená a dost lidí jim dávalo přednost-je to hezké osvěžení.


Nebudu Vás obtěžovat dlouhým psaním,po letošní návštěvě tohoto ostrova levandulí a borovic by se dalo psát mnoho a dlouho.Jako návštěvy přímo Vrbosky, kam musíte na nákup,tak i městečko Jelsa, nevynechali jsme ani Stari Grad,nebo krásný Hvar se svým úchvatným výhledem ze starobylého hradu na celé město a moře.Taky průjezd unikátním jednosměrným tunýlkem na druhou jižní stranu ostrova do Zavaly a pak můžete pokračovat do Ivan Dolac a dále.Všechno zmiňované si zaslouží 5 hvězdiček.


Jenom na závěr-příští rok jedeme zase a můžeme jen doporučit a astmatikům především.
Zdraví Vás všechny Stanislav a Ludmila z Brna.
P.S.
O foto můžete napsat,děkuji

Další tipy na FKK místa v okolí: Cestujeme na FKK dovolenou – střední DalmácieZobrazit místo Croatia FKK Middle Dalmatia na větší mapěRedakčně upravil a mapy + video připojil: Ivo Žurek
Máte podobné zážitky z vašich FKK cest a chtěli byste se o ně podělit s dalšími naturisty? Napište nám prosím na email: naturista@naturista.cz
0
 
-

Vrboska

Vložil HonzaH, 25. Červenec 2014 - 15:57
Obrázek uživatele HonzaH

S článkem mohu jen souhlasit.

V tomto kempu jsme byli již 2× a pokaždé to bylo bez chybky.

Vozíme s sebou malý nafukovací motorový člun, takže oblíbené byly i plavby na protější ostrůvek Zečevo, nebo podél pobřeží dál na SZ. V noci je přilehlé přístaviště osvětleno, takže funguje i jako maják pro opozdilce.

Na ostrůvek je to cca 750 m a dá se to i zaplavat (potkali jsme tam jednou triatlonisty, kteří tam takhle trénovali). Oblast vlevo od kempu je opravdu v pohodě, dá se tam po ránu krásně běhat podle pobřeží, nebo si nájít místo na koupání přes den.

 
-

Souhlas – s výjimkou plavání

Vložil natur, 25. Červenec 2014 - 17:13
Obrázek uživatele natur

Souhlas – s výjimkou plavání k ostrůvku Zečevo. Tímto prostorem vede plavební dráha zejména větších výletních směřujících z Jelsy nebo Vrbosky směrem k Brači, na Zlatni rat u Bolu (a zpět). A obávám se, že „hlavičky“ plavců by mohla řada kapitánů těchto lodí klidně, zejména při zčeřené hladině, přehlédnout. Vím přesně o čem mluvím, přesně tudy plují i naše jachty Silva a Vjeko při cestě do Jelsy a za příznivého větru je zátoka u ostrůvku Zečevo naším vyhledávaným „koupalištěm“. ing.Hájek, Natur Travel