NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Kažela 2014, Istrie, Chorvatsko

Vložil redupar, 3. Září 2014 - 22:36

Tradiční jihoistrijský kemp Kažela patří už dlouhá léta k velmi vyhledávaným. Jeho menší FKK část má veškeré vybavení, jaké naturista pro svoji dovolenou potřebuje. Bohaté polední menu tady pořídite za velmi příznivou cenu.
I když se letošní počasí celkově moc nevydařilo, tak v Kažele bylo příjemně. Nejen počasím, ale i novinkami, které tento kemp každoročně návštěvníkům přináší. Mile nás překvapily i ceny za ubytování.

To všechno a ještě něco navíc se dozvíte dnes v našem článku.I na poněkolikáté je FKK Kažela stále atraktivní
Letos jsme již počtvrté navštívili kemp Kažela, který leží na jihu Istrie. Kemp o celkové rozloze 110ha je rozdělený na dvě části, větší textilní s většinou vybavení a o něco menší naturistickou, kde najdete jednu velkou fungující restauraci, jednu menší, spíše občerstvení. Samozřejmostí je budova sociálního zařízení, kde se provozovatelé starají o perfektní čistotu a myslím, že i kapacitně je sociálka dostačující. Přímo v FKK části jsou k dispozici dětské bazénky s dohledem plavčíka, hřiště na petaque, několik betonových stolů na stolní tenis, volejbalové hřiště a dětské houpačky. V textilní části je možnost sportovního vyžití mnohem větší, jsou zde např. tenisové kurty, beach volejbalový kurt a lze si rezervovat i fotbalové hřiště. Restaurace jsou v textilu celkem tři a vcelku rozumné ceny, bohaté polední menu lze pořídit za cca 160 Kč.Raději ve vlastním FKK karavanu než v textilním bungalovu
V textilní části jsou pro ubytování k dispozici zděné apartmány pro tři nebo pět osob, mobilhomy pro pět a šest osob a dále parcely pro stanování a karavany, s el. a vodovodní přípojkou. V FKK části jsou k dispozici pouze mobilhomy, kterých není mnoho a parcely pro stanování a karavany.

V prvních letech(2012 a 2013) jsme volili ubytování v textilu s tím, že k vodě jsme se přesouvali do FKK části, což je celkem časově náročné, vzhledem k velikosti kempu. V červnu 2014 jsme vyrazili spolu s další rodinkou a opět jsme museli volit ubytování v textilu, nebot mobilhomy pro šest osob na FKK části nejsou. Tento způsob dovolené sice není nejhorší, ale FKK to není. Vzhledem k možnosti ubytování jsme neměli možnost řešit jinak. Tato možnost se nám naskytla v srpnu 2014, kdy jsme ve třech s dcerkou vyrazili do Kažely poprvé s karavanem a tudíž volba umístění v FKK byla předem jasná. Ačkoli letošní počasí v Chorvatsku i jinde v Evropě nebylo nic moc, podařilo se nám trefit pěkných deset dní, kdy sice pršelo, ale jen v noci, či krátce po ránu a celý den jsme se mohli slunit a věnovat se různým aktivitám.V Kažele stále něco nového
Na různých místech jsem se dočítal, jak Kažela upadá a jak už to není to co to bývalo a že jsou zde jakési nevyjasněné majetkové vztahy, ale z našich zkušeností musím říct, že při každé další návštěvě naopak zaznamenáváme v kempu nové věci, kdy např. při prvních pobytech jsme na net museli k recepci, letos již byl wifi signál po celém kempu. Celkem na velmi slušné úrovni jsou zde animační programy jak pro dospěláky tak i pro prcky, naše šestiletá princezna se vždy nejvíc těší na animáky a bazénky :-)

Za solidní služby velmi solidní cena
A asi hlavním kladem této FKK lokality ve srovnání s ostatními je nepochybně cena, která je zde velmi příznivá, deseti denní pobyt s karavanem ve třech osobách včetně poplatků cca 5.500,–Kč. Na druhou stranu jsme na ubytování použili tzv. camping scheque, který sám o sobě značně ubytování zlevňuje a když jsme předložili členské známky a průkazy Naturisty (INF-FNI), bylo nám řečeno, že slevy se nanačítají a máme si vybrat, kterou uplatníme.
Na závěr všem, kteří hledají klidnou FKK dovolenou na pěkném místě můžeme Kaželu jen doporučit, sami se sem budeme vracet jak jen to půjde. D+R

Informace v místě a okolí: Kemp Kažela (menší polovina FKK), Pula (12 km), N-cestopis o Istrii, Kam vyrazit na FKK na Istrii.
Zobrazit místo FKK Croatia Istria na větší mapě
Článek upravil a doplnil: Ivo Žurek

Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 1700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5