NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Chorvatsko Istrie - krásných pět K.

Vložil Anonymní, 5. Září 2013 - 8:10

Drazí kolegové a přátelé v naturistickém stejnokroji!

V červenci jsem projel celé západní pobřeží istrijského poloostrova v Chorvatsku a shodou okolností jsem pobýval v 5 resortech začínajících písmenem „K“ – Kažela, Kamenjak, Koversada, Katoro a Kanegra.
Moc rád bych z této velmi zábavné cesty napsal několik článků, reportáží a postřehů. Takže s chutí do čtení prvního z nich.Click for Pula Forecast


Celá dovolená měla pro mne hned několik poprvé. KamenjakKamenjak
Poprvé jsem byl sám bez rodiny, poprvé jsem si vzal s sebou kolo a poprvé jsem jí trávil v naturistických kempech či rezortech. A každé z těch poprvé, bylo spojené s několika velkými otazníky: Pustí mne samotného muže do „rodinných“ naturistických kempů? Jak těžký terén bude pro svátečního netrénovaného cyklistu, makadam a nebo suché pisky? Jak to v natur kempu vůbec chodí? Prostě otázek a neznámých na jednu dovolenou více než dost.Musím předestřít, že jsem naturista poměrně kovaný a hlavně z přesvědčení. Pokud to jen trochu jde, vyhledávám naturistické koupání a slunění bez plavek. A za posledních cca. 7 let jsem na sobě měl plavky pouze 2-krát. To ovšem bylo u nás v Čechách, na plážích a v přírodě.
KatoroKatoroDo Chorvatska jsem odjížděl trochu se strachem a obavami – přečetl jsem si totiž různé diskuse, jak nejsou samotní muži do naturistických kempů vpuštěni vůbec. Navíc je v Chorvatsku zákonem zakázané volné kempování a stanování a že dodržování tohoto zákona velmi přísně hlídá chorvatská policie.

Při předchozích cestách k moři jsme s rodinou bydleli vždy v apartmánech a docházeli jen na nudistickou pláž. Nyní jsem měl v plánu strávit dovolenou v jen naturistických kempech, pokud to tedy bude možné. Posuďte sami, jak se můj dovolenkový plán nakonec vydařil.Zvětšit mapu všech navštívených míst Istrie.


KaželaKaželaA jak jsem vlastně dopadl?

Jediné místo, kam jsem jako samotný muž nebyl vůbec vpuštěn, byl naturistický kemp Valalta. Skutečně mne zastavila před závorou hlídající ochranka ještě v automobilu a přestože jsem se chtěl ubytovat a za ubytování pochopitelně zaplatit, nebyl jsem jako samotný vpuštěn. Prý samotní muži nemohou do rodinného resortu za žádných okolností.


[Šipka] Chorvatsko od severu k jihu, nekonečné naturistické možnosti.


KaželaKaželaProtože se ale nenechám jen tak odbýt překážkami a kolem vstupní závory byla volná cestička, po které do kempu chodili lidé, tak jsem autem odjel, na parkovišti přesedl na jizdní kolo a zkusil to pěkně rozšlapat v naději, že proklouznu hlídačům alespoň jen na koupačku bez ubytovaní. Ale nekompromisní ochranka mi beze strachu zastoupila cestu a dál to prostě nešlo. Již jsem to pak raději nezkoušel – na dovolené nechci přeci přijít k úrazu a snažím se vyhnout problémům! [Smutný]


Na ostatních navštívených a popisovaných místech bylo vše v klidu a k mému štěstí vstup samotného muže, byl absolutně bez nejmenších problémů. [Vykřičník]

KaželaKažela Ubytoval jsem se sám v Kažele, nedaleko města Medulin na samém jihu poloostrova Istrie. Strávil jsem celý den v nádherné přírodní rezervaci Kamenjak na 4 naturistických plážích, spal jsem jen tak na divoko ve vojenském prostoru, byl jsem v megalomanské Koversadě, také na přírodním Katoru a velmi malebné Kanegře. Pobyt na Istrii mi poskytl skvělé zážitky a mohu jen vřele doporučit návštěvu zde, relativně nedaleko od České republiky.
 

Find more about Weather in Pula, RH
Naopak například ve Fažaně jsem bohužel vůbec naturistický kemp nenašel. (Nevíte o něm někdo něco? Budu rád za každou informaci a jistě i ostatní čtenáři.). Podél istrijské pobřežní magistrály jsem dojel až do slepé ulice v Barbariga a o onom Katoru bych neměl vůbec ponětí, kdyby mně tam neposlali a nenavedli mí slovinští sousedé.
Postupně své zážitky a postřehy budu přetavovat ve články na Naturista.cz. Mám jich v úmyslu napsat celkem 5, pro podrobnější seznámení (s navštívenými misty chorvatské Istrie), zdejších čtenářů a návštěvníků webu. Pro někoho to budou notoricky známé lokality, jiný si o nich přečte možná úplně poprvé. Pět Káček. Zatím Páček papáček.


Článek mírně redakčně upravil Roland. Přeji příjemnou četbu.
 

Zobrazit místo FKK Croatia Istria na větší mapěLíbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Klobouk] Podpořte Naturista cz. a jeho činnost jakoukoliv částkou. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]3
 
-

Se známkou INF je vstup do

Vložil Horác, 7. Září 2013 - 22:35

Se známkou INF je vstup do Valalty možný normálně i pro samotné muže.

 
-

Se známkou INF

Vložil vtipalek.az.hanba (bez ověření), 10. Září 2013 - 10:11

Děkuji za upozornění. Asi to bude pravda, ale nemohu potvrdit.

Moc jsem podmínky s INF nestudoval, když mě domítli. Spíše mě to namíchlo, navíc bylo šílené vedro a já se už chtěl koupat…