NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistická party v libereckém Babylonu na konci prázdnin

Vložil Anonymní, 29. Srpen 2010 - 16:08

Na rozdíl od červencové Naturistické party byla ta srpnová v podstatně živějším tempu a díky venkovnímu ochlazení přišlo také nesrovnatelně více lidí. Velmi potěšitelná byla velká spousta nových lidí, kteří opět dosti pozvedli před časem poněkud uvadající atmosféru babylonských N-party. To všechno přispělo také k tomu, že i aquaaerobic, dětské soutěže i nakonec malování na tělo se setkaly s mimořádným zájmem. Prostor pro zakončovací přehlídku malovaných jsme museli značně vydobývat, aby se soutěžící mohli před plavčíkárnou se vší parádou ukázat. Večeru vládl novopečený otec, který se jako vždy se vší vervou pustil do organizace nabitého programu večera.


Hned ve 20. hodin se začala tvořit fronta na aquazorbing, který se koulel a kotoulel s naháči nepřetržitě dobrou hodinu. Přes poměrnou známost této legrácky se našli ještě i tentokrát jednici, kteří přesně nechápali, kterak se do vnitř koule dostat [Úsměv] . Zklamáním muselo být asi zjištění, že nejde o nějaké magické proniknutí zdánlivě neprodyšnou stěnou, ale prachobyčejné rozepnutí zipu. Neustávají také dotazy, za jak dlouho přijde nešťastník uvnitř o dech, neřkuli o život. Technické údaje říkají, že vzduchu je pro aquazorbistu uvnitř na min. 25 minut, běžně to baví lidi uvnitř cca. 8 minut.


Aquaaerobic si našel na našich n-party svoje pevné místo a ani tentokrát jsme se bez něj neobešli. Jako cvičitelka se v Babylonu poprvé představila Míša Frydrychová z Prahy, která má už ovšem za sebou mnoho zkušeností z MISS NATURA i dalších n-akcí v Aquapalace i jinde. Její cvičení na hudbu od Abby bylo svižné a určitě se všem líbilo. Kdo neměl sportu ještě dost, tak si šel zaposilovat do nám vyhrazené posilovny ve Wellness Centru Babylon.
Na následující dětské soutěže se sešlo tentokrát tolik dětí, že jsme je museli rozdělit do dvou družstev a z řad naturistů vybrat dalšího vedoucího dětských soutěží. Soutěžilo se v lovení puků, hodu šipkami, trefování létajícími talíři, kroužení v kruzích a nový rekord v přeskoku přes švihadlo za 1 minutu vytvořila desetiletá Anička se 112 přeskoky.
To se ale už čas pomalu nachýlil a nastal pomalu čas pro závěrečnou disciplinu večera – malování na tělo.


Před 22. hod. se to na balkoně nad Pirátem už značně hemžilo namalovanými naháči a stále jich přibývalo. K vidění tady byl opravdový pirát, bílá maska s rudými rty, klasické kytičky-stromečky-domečky, Anička-myška (vlastní dílo), jedna nová dvojice malování pojala jako plácání otevřenými dlaněmi na partnerovo tělo [Úsměv] , nechyběly samozřejmě nejrůznější plavky – především parodie na ně. Hlavní skvost večera ovšem přichystal ve skrytu aquaparku starý známý Franta Zápaďák. Ten již po několika absolutních úspěších i tentokrát zaperlil a předvedl draka se vším všudy a ač se porota nerada opakuje, tak ani tentokrát nezbylo, než mu přiřknout vítězství dnešní Naturistické party.
Leckomu z pravidelných návštěvníků sauny Afrikany včera chyběly oblíbené saunové ceremoniály Honzy Opluštila, který je na dovolené. Nicméně napříště se určitě už budeme opět těšit.
Jinak ale srpnová N-party jistě potěšila a doufejme hlavně nově příchozí, kteří se z drtivé většiny hned napoprvé aktivně zapojili do programu. Za celou dobu našich n-aktivit jsme potkali jen velmi málo naturistů, kteří by se s takovou vervou pouštěli do čím dál náročnější práce. Včera jsme byli svědky jeho nebývalé a nezdolné snahy udělat se všemi návštěvníky skupinové foto. Dostat na jedno místo celé osazenstvo N-party je asi věc nemožná, nicméně určitě i ti, kteří do společného fota nešli, musí uznat, že se mimořádně povedlo a já věřím, že zanedlouho trhneme i Saudka:

 
Následující Naturistická party v Aquaparku Babylonu Liberec: sobota 25. 9. 2010, 18–24 hodin.
Domovská strana Naturistických party Babylon.

4.333335
 
-

foto z Babylonu

Vložil nebojsa (bez ověření), 30. Srpen 2010 - 16:27

Sobotní Babylon byl super, jen voda byla ke konci tradičně studená. Menší prosba na Ivoše Žurka – šla by zvěřejnit případně zaslat e-mailem i druhá verze společné fotografie? Bohužel jsem v zákrytu jiným naháčem a tak se nemohu pochlubit :-) Díky moc Pavel (e-mail případně zašlu, nechci jej zde zveřejňovat) [Spiklenec]

 
-

Babylon a voda

Vložil Prchal, 30. Srpen 2010 - 18:21
Obrázek uživatele Prchal

Už jsem se bál, že budu sám, komu připadala voda v Babylonu studená[Strašidlo] Musel jsem se neustále vracet do parní prohřívárny či do velké vířivky[Smutný]

 
-

Babylon

Vložil martin.na (bez ověření), 30. Srpen 2010 - 22:59

Zdravím všechny skvělé lidi ze sobotní párty. Bylo to jako vždy SUPER!!! Díky Ivošovi za skvělou organizaci a upovídanému Tomášovi [Úsměv] za skvělé komentáře. Díky za krásný večer! P.S. I mě ta voda připadala trochu chladnější [Smutný] , ale dalo se to přežít

 
-

studená voda

Vložil nebojsa (bez ověření), 31. Srpen 2010 - 21:41

… no s tou studenou vodou jsou vždy potíže, hlavně v zimě. V létě se to ještě dá přežít. Připadá nám, že pan majitel zřejmě šetři úměrně s tím, jak se snižuje návštěvnost ve prospěch Čestlic apod. Každopádně to odradilo již dost známých a nejsem tomu rád. Ale tak jistě pan majitel ví, co dělá. Škoda. Čemu dále nerozumíme jsou alkoholové párty v klubu Afrikana. Zkuste se tam jít podívat někdy ke konci koupání – všude se válí plechovky od piva a v lepším případě i pár opilců v křeslech původně určených k relaxaci po saunování. No, kritizovat jsem nechtěl, jezdím tam pořád rád, ale také rád zkouším i jiné prostředí a prostě rád porovnávám. Tedy třeba na vánoce s někým z vás nashle P.

 
-

Naturistické akce Babylon srpen 2010

Vložil petrpetr (bez ověření), 1. Září 2010 - 22:22

[Úsměv] Zůčastnil jsem se se svou paní této akce. Nejsem si jist jestli jsem na správném místě, ale chtěl bych poděkovat za krásný zážitek. Krásné je když odcházejí textiláci. Nádherná hudba pro střední a starší generaci. Hezké akce, bublina, cvičení ve vodě, dětské hry a malování na těla. Děkujeme a přijedeme zase. Petr a Jana Názor ostatních na tuto akci?

 
-

Foto a video z natur akcí

Vložil petrre (bez ověření), 10. Září 2010 - 18:12

Po zhlédnutí této stránky, která se zabývá posledním naturistickým Babylonem, jsme byli s manželkou šokovaní. Doslova nás nepříjemně překvapilo, že se z této akce pořizují nejen fotografie, ale teď už dokonce videa. Tak na jedné straně nám návštěvníkům to zakazujete a na druhé straně vy si pořizujete foto / video materiály intimního charakteru bez jakéhokoli omezení. Plánujeme jít teď v září na natur akci do Babylonu, manželka se hodně těšila, že si zacvičí aquaaerobik, ale když jsem ji ukázal fotky a ještě navíc video, záběr na lidi co cvičí, no tak i ztratila chuť, protože nemá zájem být někým natáčená / focená a aby se to pak někde potulovalo po internetu. Tak se chceme zeptat, jakým způsobem lze v pohodě prožít natur párty v Babyloně, aniž bychom se museli celou dobu skrývat před objektivy? Ještě jsme zvažovali, že pokud nás chcete zaznamenávat třeba při tom aquaaerobiku, tak na protest si oblékneme plavky a budeme cvičit v plavkách. Myslím že byste měli laskavě omezit to natáčení a focení, protože jinak z těchto stránek se stanou spíše porno stránky a navíc odradíte od návštěvy slušné lidi, kteří nemají zájem se nahatí vystavovat někde na internetu, a ještě si za to dokonce platit!

 
-

Dokumenty z akcí - škoda nemít do budoucna pár archivních záběrů

Vložil zurek (bez ověření), 10. Září 2010 - 19:04

Dokumenty jsou dělány pouze s dobrovolníky, na malování na tělo je každý osobně dotázán. Pokud nesouhlasí (asi 10% soutěžících), tak nejsou zobrazováni a stoupnou si stranou. Zcela ojedinělé malby na tělo by byl opravdu hřích nezdokumentovat. Jsou na ně ohlasy z celé republiky (100% kladné).
Aquaaerobik byl zabírán z takové polohy, aby nebylo vidět do obličejů cvičících. Nepoznáte z nich ani jednoho.
Dokumenty z akcí jsou pořizovány proto, aby nebylo pochyb, že n-akce nejsou něco jako sodomie apod. Což je názor hodně textiláků. Zatím kromě vás neměl nikdo připomínky. Myslím, že by byla škoda do budoucna nemít na tyto akce pár záběrů. Jsou pořizovány opravdu s citem, aby na nich nebyly žádné detaily. 

 
-

Dokumenty z akcí - ano, ale s rozumem

Vložil petrre (bez ověření), 10. Září 2010 - 20:27

Nemáme nic proti dokumentování, ale pouze a opravdu jen osob, které vysloveně dají souhlas. Pro tento účel jak jsem již zmiňoval byste si měli vyhradit určitý prostor, který by byl řádně označen, že se zde natáčí / fotí a nebylo by možné i nechtěně někoho zabrat. Tzn. v pozadí buď zeď a nebo nějaké plátno.

citace: Aquaaerobik byl zabírán z takové polohy, aby nebylo vidět do obličejů cvičících. Nepoznáte z nich ani jednoho. .. tady by se dalo docela úspěšně polemizovat. Minimálně jedna fotografie zde uvedená zabírá obličeje, a lze v pohodě rozeznat kdo je kdo. Že fotografie zde je poněkud zmenšená, že se to hůře rozeznává neomlouvá. Navíc kde máme záruku, že fotografie v plném rozlišení, kde již bezpochyb lze rozeznat obličeje, nekoluje bůhví kde. Také těch fotografií bývá pořízeno určitě více, mnohé třeba i s detaily … Rozhodně Vám nikdo nedává právo dokumentovat lidi při cvičení, nebo i při jiné činnosti na naturistické akci, tedy mimo vyslovený souhlas osob snímaných, my s manželkou s tím určitě nesouhlasíme. Už vůbec jen namíření objektivu na osoby, které předem nedaly k tomu souhlas, je minimálně za hranicí pravidel chování, které tady vnucujete druhým. Takže vám doporučuji tyto záběry laskavě nedělat, v opačném případě by to bylo na zvážení zavolat na vás policii ČR jak nám tady vyhrožujete, protože my s manželkou chceme určitě využít aquaaerobic, ale rozhodně si nepřejeme u toho být jakýmkoli způsobem zaznamenáváni.

Názor textiláků tím, že budete vše dokumentovat nezměníte, spíše naopak. Spíše to bude přitahovat úchyly, pedofily apod. individua. Kdo má zájem, ať se přijde podívat osobně a uvidí jaké to tam je.

Dále píšete, že záběry jsou pořizovány s citem, aby na nich nebyly žádné detaily. Mno, tak nevím jaké detaily máte na mysli, ale myslím že těch intimních detailů je zde mnohdy až až. Ale budiž, pokud těm osobám to nevadí, je to jejich věc. Mnohé fotografie bych řekl že jsou na hraně zákona – např. nejeden pedofil by si tady zgustnul …

Rozhodně s manželkou zastáváme názor, že natur akce jsou natolik intimního charakteru, že by mělo být ctěno právo na ochranu soukromí a intimity. Jestliže to nehodláte respektovat, pak je opravdu zcela zbytečné i to oblepování oken jak jsem psal v jiném příspěvku, protože přes to okno se lidi podívají a jdou dál, ale takto z nás děláte nedobrovolné porno herce.

 
-

Pornografie?

Vložil Vogel, 11. Září 2010 - 13:48

Neda mi to a musim zareagovat. Ja se chystam ted poprve vyuzit n-akce v Cestlicich. Priznam se, ze take zatim resim foceni a nataceni behem akce. Zatim jeste nemam jasno, jak zareaguju. Ac uz chodim na plaze 20 let, tak toto je preci jen neco trochu jineho. V pripade blizsich zaberu, kde lze cloveka poznat a foto je intimniho charakteru, by samozrejme mel mit clovek pravo ovlivnit, zda bude ci nebude „zdokumentovan“.

Mel by jste si petrre nastudovat vyznam slov, ktera pouzivate. Nahota (foto ci video) nerovna se pornografie. Pornografie je neumělecké znázornění lidského těla či sexuálního chování, která nemá jiný účel, než podněcovat sexuální pud. http://cs.wikipedia.org/…/Pornografie

Povazujete treba film Diva bara (ve sve dobe byl pristupny az od 18ti) nebo treba Slunce, seno, erotika za pornograficke filmy? Podle toho, co zde pisete, byste mel. V takovem pripade byste mel napsat na Radu pro rozhlasove a televizni vysilani, aby udelala neco proti vysilani porna v ceske televizi a to dokonce pred desatou hodinou vecerni.

 
-

Re: Dokumenty z akcí, ale ...

Vložil Dlouhan3, 11. Září 2010 - 18:19

Pane petrre, vy nejste ani nudista ani naturista. Vy jste něco mezi textilákem, chorvatskou konzervativní babkou a velmi natouženým dospívajícím. Asi dá rozum, že na nudistických akcích nikdo není oblečený a tudíž na dokumentaci je vidět celé tělo. Osobně jsem na nudistickém večeru byl, a sice v Olomouci, a nepozoroval jsem nic, co by mě vadilo, pobouřilo, nebo co bych již neznal z předchozích akcí.

Pokud máte s manželkou problémy, které popisujete, zařiďte se podle toho, choďte na osamocená místa, a nenavštěvujte akce, jejichž organizace je předem dobře známá a prověřená. Zaměřte se na jiný obor – choďte třeba na fotbal a pak si stěžujte, že tam byl hluk a pilo se pivo. Třeba tam notorického stěžovatele budou mít rádi.
Neodrazujte neopodstatněně jiné nebo potenciální návštěvníky mnohdy těžce vydobytých akcí.


Žurek: prosím o opuštění tohoto tématu. Pan petrre opravdu velmi znevážil moji dlouholetou práci v osvětě naturismu, když ji označil za pornografii. Mně nezbylo než se s ním rozloučit. Obraťme prosím list a věnujme se zajímavějším věcem. Zrovna jsem vložil nové video z naší prádninové cesty západními Čechami, tak se můžete nechat inspirovat.

A již po x-té připomínám, že na našich akcích nefotíme ani nenatáčíme nikoho jiného než dobrovolníky.