NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Mělice u Přelouče, Pardubicko

Vložil admin, 3. Květen 2007 - 4:56
Aktualita: 
Ověřená lokalita 2024

OVĚŘENO 2020 NATURISTA.CZ
NATURISTA.CZ DOPORUČUJE: KEMP U TŘPYTKY MĚLICENATURISTA.CZ DOPORUČUJE: KEMP U TŘPYTKY MĚLICE

Mapa, plánek, souřadnice: 

GPS: 50.047785, 15.615453Skeň a jeď přímo na FKK Mělice :-)Skeň a jeď přímo na FKK Mělice :-)

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 

20012001 20032003 20032003
FKK kempFKK kemp FKK kempFKK kemp Textilní kempTextilní kempVodní lyžováníVodní lyžování

Vstupné, provozní doba, kontakt: 


Kemp U TŘPYTKY, pláž FKK bez vstupného.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC na dojití.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Naturistický kemp.
Textilní kemp.
Parkoviště placené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Parkoviště: 


V areálu (jinak velké parkoviště je to západní, přístupné odbočkou ze silnice Lohenice-Mělice, na východním konci žádná velká plocha není)


Sport - zábava: 
Vodní lyžováníVodní lyžování


Rybolov, volejbal, plavání, opalovaní.

Ve vedlejším textilním kempu vodní lyžování, wakeboarding, jízdy na kruhu a banánu.

Ubytování: 


Kemp U TŘPYTKY

Kemp je z části FKK. Nejsou zde k dizpozici el.přípojky.

Velikost pláže: 
100 metrů

Komplikace: 
Hmyz.
Motorová vozidla v terénu.

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Kořeny, šišky.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 
Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 

Železnice – Valy u Přelouče, trať Pardubice – Přelouč (Praha) Jízdní řády
Autobusová zastávka – Přelouč, Mělice.
1. železnice Valy u Přelouče: Půjdete směrem jak jede auto.1. železnice Valy u Přelouče: Půjdete směrem jak jede auto. 2. Přejdete řeku Labe: Autem: Most má šířku 2,2m, dodávky sklopit zrcátko !!2. Přejdete řeku Labe: Autem: Most má šířku 2,2m, dodávky sklopit zrcátko !!3. Za cedulí Přelouč Mělice: do prava, směr na Živanice, Lázně Bohdaneč.3. Za cedulí Přelouč Mělice: do prava, směr na Živanice, Lázně Bohdaneč.4. Pak odbočíte vlevo: Na cestu, která Vás dovede k cíli :-)4. Pak odbočíte vlevo: Na cestu, která Vás dovede k cíli :-)5. Ještě malé ponaučení5. Ještě malé ponaučení 6. ..a jsme v cíli :-): Cesta pěšky od nádraží   trvá 30 minut.6. ..a jsme v cíli :-): Cesta pěšky od nádraží trvá 30 minut.

Další info: 


Lohenice (sever), Přelouč 4 km; bývalý písák 0,35 km², kvalita voda většinou velmi dobrá. Borovice z pláže majitel v roce 2002 odstranil, berte si slunečník; u N-pláže je kemp, západní konec je N. Stanování je také u východního parkovište (200 m od N-pláže), kemp Břehy 2 km (po silnici 5 km). Délka N-pláže: 50 m, roztahují se T z kempu :-( Občerstvení u textilní pláže (20 – 200 m)


Nejbližší obce: 


Mělice, Lohenice, Valy, Břehy, Přelouč, Pardubice, Živanice


Aktualizováno: 
1.6.2020 Ivo Žurek 13.3.2024 Vašek a Petra

0
 
-

Mělice 30.5.2008 - report

Vložil Goodbody (bez ověření), 2. Červen 2008 - 9:03

Měl jsem dnes úplně čirou náhodou (no – trochu jsem si zajel [Spiklenec] ) cestu kolem, tak jsem se zastavil. Mezi 17. – 18. hodinou cca 15 lidí na 50 metrech pláže, voda bez chyby, kiosek v provozu. Pokud by někoho napadlo obcházet písáky ze západní strany (od Lohenic), cesta přímo po západním břehu je cca na 150 metrech obtížně schůdná, jsou tam popadané borovice.

 
-

Mělice

Vložil klasika, 2. Červen 2008 - 11:40

na pláž do Mělic chodím nejčastěji. Bývá tu poměrně klid, je možnost schovat se do stínu, když už máte sluníčka dost a bývá tu přiměřeně lidí. Mám to v Mělicích rád.

 
-

Mělice

Vložil libor 66 (bez ověření), 3. Červen 2008 - 7:54

Pojedu se koupat s rodinou na Mělice,jelikož já sem nudista a zbytek rodiny ne ,tak by mne zajímalo jestli je zde smíšená pláž,kde bych mohl být bez plavek a ostatní v plavkách,nebo jak jsou lidé tolerantní k jednotlivci bez plavek mezi textiláky.Poradí mne zde někdo ? [Úsměv]


Žurek: Každá N-pláž je na svých okrajích smíšená. Pokud to není vyhrazená n-pláž za ohradou. Těch už moc není. U Mělic žádná ohrada není, je to neoficiální pláž.

 
-

naháč

Vložil Jirka L. (bez ověření), 3. Říjen 2012 - 18:32

Po delší době jsem se byl podívat v Mělicích. Dříve jsme tam jezdili s rodinou. Trošku mě zklamalo, že pro přehršel soukromých pozemků ohraničených ocelovými lany a výstažnými cedulemi jsem se nemohl ani dostat k vodě. Porušil jsem tedy jeden zákaz a podlezl ocelové lano pozemku označeného jako www.kempnaháč.cz. Doufám, že za to nebudu dodatečně zastřelen :-)) Dle názvu tohoto pozemku jsem usuzoval, že se jedná o další naturistický kemp, ale po návštěvě jejich stránek již o tom přesvědčen nejsem :-/ Může mi prosím někdo z místních napsat jak to tam funguje s naturistickým kempováním? Dík Jirka

 
-

Fungují Mělice?

Vložil joseph, 30. Duben 2014 - 17:16

Zdravim, dneska jsem cele melicke pisky projel na kole, fkk plaz jsem ale nenasel, neobjevil jsem zadnou „ceduli“ ani nahace… Chodi tam nekdo? Diky za info…

 
-

Mělice už roky beze změny.

Vložil zurek (bez ověření), 1. Květen 2014 - 21:19

Na Mělicích jsme každý rok a od mého posledního článku o nich se tam nic nezměnilo. Provozovatelé pláže i kempu hodlají n-pláž udržet v takovém rozsahu, jak je dosud. Je pravda, že od konce tam došlo k nějakým posunům kvůli soukromým pozemkům, ale i tak je n-pláž docela dlouhá.

Pro úplnou názornost jsem posunul sluníčko na východní začátek n-pláže: 50.047785, 15.615453 (za hospodou s naší plachtou a hřištěm)

Možnosti vložení n-lokalit do vašich mobilů a navigací najdete ZDE
 
-

Mělice, děkuju

Vložil joseph, 6. Květen 2014 - 16:59

Děkuju moc, zkusím se tam porozhlédnout důkladněji. ;)

 
-

Realita všedních dní na tábořišti u Třpytky - Mělice u Pardubic

Vložil Jana Nová, 25. Květen 2014 - 21:22
Obrázek uživatele Jana Nová

Dobrý večer. Nedalo mi to a musela jsem napsat tuto zprávu. Překrásná lokalita a bývalý přírodní ráj s čistou přírodou a průzračnou vodou Mělice u Přelouče či Pardubic.. To vše je ale jen věc minulosti. Dlouholetá nuda pláž pozbyla úrovně ne jen čistoty ale i etiky a mravnosti. Nudisté tu jsou akceptováni jen jako nutné zlo a jakýsi nestoudný nešvar. Pozemek Bohužel po roce 89 navrácen rybáři panu Janu Malému co nemá nudisty v oblibě. Přes 20 let naháče nemusí a všemožně jak může ztěžuje situaci tím, že vpouští s určitou radostí mezi nás oblečené a rybáře – neb za mrzký peníz a´t to má nevkusnou úroveň. Neetické nemravné!!! Nehodí se to a je to nechutné. Neustále již mnoho let mezi nudisty vpouští oblečené do plavek a rybáře a to ani nepíši o svinčíku a nepořádku těchto rádoby turistech a tábornících pokrytecky mravných a oblečených. O filosofii naturismu nemají ani ponětí. V neposlední řadě je třeba se také zmínit o volně pobíhajících psech mezi slunícími se nudisty, naturisty. Příroda se s pomocí naturistů již několik let snaží o rekonvalescenci ale marně. Z kdysi čistého písečného jezera se stává stoka a rybník. Táborníci, pejskaři a rybáři se zde chovají k přírodě až neurvale – no ano vždyť si přeci zaplatili rybářský ne levný lístek tak mohou. V rybníce se myjí, vykonávají očistu saponáty a vykonávají veškerou hygienu, perou a leckdy vykonávají i veškeré lidské potřeby včetně + umývání nádobí po vaření. To se raději nezmiňuji o kálení psů do vody. Sociální vybavení na tábořišti chybí a veškeré splašky jdou, stékají do bývalého čistého písníku chcete li opránu. Příroda se snaží přes zimu očistit, regenerovat ale leckdy dosti marně a z kdysi čistého, průzračného jezera je už jen bahnem zapáchající rybník a smradlavá, zubožená stoka – v září po sezoně rybářů a tak zvaných táborníků. Každou sezonu naturisté začínají s hráběmi. Vyhrabáváme z kdysi čistého písku střepy, vlasce, vršky od piva, plast krabičky po žížalách, kelímky od piva, plast lahve, shnilou trávu a bahno ve vodě s vajgly z cigaret – abychom měli vůbec kde dát své karimatky než se začneme opalovat a plavat v kdysi čisté vodě! To vše totiž rybáři mohou neb si přeci zaplatili rybářský lístek a táboření. Hygienik žasne co vše matka příroda ještě unese a vydrží…díky soukromému sektoru co může totálně vše – totiž beztrestně drancovat a ničit svou vlastní přírodu.

 
-

Co nového U Třpytky??

Vložil Jana Nová, 25. Květen 2014 - 21:56
Obrázek uživatele Jana Nová

Dnešní raport. Dobrý večer. Opět trapná promenáda rybářů v oblečení po nuda pláži. Netaktnost rybářů a neznalých věci táborníků je překvapující. Totálně ani netuší, že v Mělicích nějaká nuda pláž 35 let existuje. Dnešní oblečené návštěvníky na nuda pláži asi už ani nic nepřekvapí. Jsou netaktně otrlí a s očima na vrch hlavy praktikují promenádu po nuda pláži. Voda dnes už měla + 22 °C. Pláž byla nudisty uklizena,
uhrabána. Rákosí bylo majitelem panem Malým posekáno neuhrabáno.
Při letmém upozornění, že pláž je FKK – páni rybáři byli opět agresivní neb oni si přeci zaplatili Rybářský lístek a tak mohou rybařit kdekoli i třeba mezi nudisty. Filosofie naturistů je rybářům totálně vzdálena. I pan majitel si myslí, že jsme snad snadno dostupní nemravové co hromadně souloží na pláži. To, že je sex na nuda pláži zapovězen vůbec netuší a navíc si myslí Bohužel i to, že jsme jacísi exhybicionisté co jsou rádi když si nás oblečení kolemjdoucí skoukávají. V dnešní době nad těmito myšlenkovými pochody rybářů a znečišťujících přírodu táborníků stojí rozum. Je to tragikomicky úsměvné a moc smutné.

P.S. Jo a stala se mi tam nehoda. přes noc jsem si na pláži zapomněla slupku od banánu. Toto mi bylo druhý den ihned vyčteno – neb je to přírodní produkt ale že jsem tam od 1.4. po rybářích vysbírala dvě tašky odpadků to pan Malý ani netuší. Nejčastější odpad po rybářích a tábornících – střepy, plasty, víčka od piva, krabičky po návnadách na ryby, rybářský háčky a vlasce. Smutné je i cítit a vidět uhynulé ryby po rybářích. Zřejmě nešetrným vytrháváním háčků z tlamiček podměrečných ryb. Vysazení Amuři se nesmějí chytat- přesto jsou nejčastějším úlovkem.

 
-

vzkazíček z Pardubic

Vložil Jana Nová, 31. Květen 2014 - 15:13
Obrázek uživatele Jana Nová

Dnes to je 31.5. 2014 jsem dojezd na Mělice k písáku U TŘPYTKY- RADĚJI VZDALA- Pojedu raději až ve všední den – je mi opět a zase jasné, že se zase na nuda pláži budou roztahovat s nepořádkem, uhynulými rybami, pruty a odpadky páni rybáři – mají přeci zaplacený rybářský lístek a tak mohou beztrestně prznit přírodu třeba i na soukromém pozemku pana J. Malého kde je už více jak 35 let tradiční nuda pláž. Hlavinka mě ten nerozum nebere, že sám majitel si nechá vlastní pozemek a kus krásné přírody tak prznit. Ve čtvrtek jsem tam byla slunit se opalovat, brát pozitivní přírodní energii a plavat. V lůně krásné přírody – jen já, motýli, ještěrky, žabky, vodní ptactvo a vlaštovky břehule, ryby, vážky, mravenci…ticho mír a jen zpěv ptáčků zpěváčků a v dálce kukačka. Hnijící tráva ve vodě odstraněna odhrabána hráběmi – bahno rybníka zasypáno čerstvým pískem ze břehu aby se po dně dalo chodit a nekalil se rybník černou vodou. To kdysi nebývalo. Na břehu byla jakási naplavená černá pěna a šlem ale dalo se to překročit. Asi si někdo na proti přes vodu snaživě v přírodě umyl auto – jinak si to neumím vysvětlit – nebo, že by to byla odezva přírody na všechny použitá mýdla, saponáty a veškeré exkrementy co je člověk do té vody dělá a vypouští?? Mějte líbezný den a přírodu si chraňte a opatrujte- DĚTEM A SVĚTU MÍR – JANA NOVÁ

 
-

Na Mělicích se myslím dá domluvit

Vložil zurek (bez ověření), 2. Červen 2014 - 8:47

My jezdíme na Mělice průběžně od 90. let, v posledních letech spíš podporovat n-lokalitu a právě s majiteli se snažíme domlouvat co nejlepší podmínky pro naturisty. O rybářích ale nebyla zatím řeč, protože to zatím nikdo neřešil. Můžu vám ale říct, že problémy s rybáři mají na každé druhé n-pláži. Třeba Spolek naturistů Ostrava má přesně vypracovaná pravidla, jak se na n-lokalitě chovat. Oni platí obci nemalý roční nájem a proto mají právo na to, aby si v najmutém místě vytvořili svůj návštěvní řád. V jejich případě tedy rybáři mohou na „jejich“ poloostrov pouze mimo letní sezonu.

Po zkušenostech s majiteli kempu Třpytka si myslím, že by s nimi byla možná podobná dohoda. Vzhledem ke vzdálenosti se ale na Mělice dostaneme až někdy v průběhu léta. Musíte s nimi tedy jednat sami, stejně tak jako se všichni po celé ČR starají o své n-pláže. Držíme vám palce.

 
-

Mělice - KOMENTÁŘ ROK 2016

Vložil Jana Nová, 25. Srpen 2016 - 11:52
Obrázek uživatele Jana Nová

Dobrý den všem čtenářům místních stránek. Rozlobená a rozladěná nudistka dnes musí napsat, že nově na písáku u Mělic ve Valech V kemp U Třpytky majitel Jan Malý se vztahy s rybáři hodně VYLEPŠILY !!. Zevlouni a nemravové se tam nepotulují. PAN MAJITEL TÁBOŘIŠTĚ,… Z KRAJE SEZONY VYČISTIL PLÁŽE I POMOCÍ TRAKTORŮ A TRNITÝCH VÁLCŮ VYTRHAL VE VODĚ Z PÍSEČNÉHO DNA TRÁVU A VODNÍ ŘASY. MNOHÉ SE DOST ZLEPŠILO A OBČAS U TEXTILÁCI DODRŽUJÍ TO, ŽE JE ZDE NUDA PLÁŽ. Doufejme že i táborníci v kempu začnou v brzké době tento rajský kout přírody respektovat a budou si jezdit prát oblečení domů. V kempu též přibyly hygienická WC. NA RECECI V MÍSTNÍM OBČERSTVENÍ SE VYLEPŠILY SLUŽBY A .....PIVO, KLOBÁSY, LANGOŠE I KÁVU MAJÍ VÍTEČNOU. LÉTU I KDYŽ UŽ KONČÍ – ZDAR.

 
-

Mělice

Vložil wauhells, 6. Březen 2017 - 12:40
Obrázek uživatele wauhells

Ahoj Jano, dá se s tebou nějak spojit? Když tak můj email o.k.roj@seznam.cz

 
-

Realistické depeše z Mělic

Vložil Jana Nová, 30. Červen 2017 - 13:15
Obrázek uživatele Jana Nová

Dobrý den. V roce 2016 jsem konečně po dlouhé době ústrk Mělice a tábořiště u Třpytky opatrně pochválila.!!! O JAK JSEM SE SPLETLA A SPÁLILA… Nyní už zase staré známé různice. Majitelé pozemků u této nádherné pískovny opět ztrpčují život příchozím nudistům a cyklistům. Rybářská prasata navíc krmí ryby tak jako by čistou vodu zavážely chlévskou mrvou. Tábornice zde ubytované v karavanech zde i perou a myjí nádobí a hádejte kam ten odpad vypoštějí ??? Úzkou cestu kolem lesa pro chodce a cyklisty přehradili větvemi abychom nemohli tam tudy k vodě jít a chodit… ač – ZÁKONEM JE LIDEM UMOŽNĚN PŘÍSTUP K TÉTO VODĚ !!! Jsem totálně zechucena tamními majiteli pozemků i prasaty rybáři.

 
-

Plážička

Vložil joseph, 4. Srpen 2017 - 7:33

Při jízdě na kole kolem Mělic jsem objevil vtipnou ceduli FKK asi v těchto místech: https://mapy.cz/s/1ULrW Rozdělovala malou plážičku na textilní a nudi pláž – na textilní spousta lidí a na nudi nikdo. Zajímalo by mě, jestli tam někdo chodí, nebo jestli je to něčí „fórek“. Děkuju za info.

 
-

Mělice Přelouč POCHVALA

Vložil Jana Nová, 11. Květen 2018 - 17:24
Obrázek uživatele Jana Nová

Dobrý den. Letošní raport je už klidnější. Pláže jsou na Mělicích u Přelouče .....v kempu U TŘPYTKY čisté a opečovávané. Po zimě je zde pořádek a je vidět, že se tu o to někdo stará. Pivo čepované v hospodě na recepci je velice dobré a správně vychlazené – v horku chutná. Chci vlastně napsat, že je tu moc dobré pivo a to je též důležité. Takže nyní už stačí ke štěstí a čistotě přírody aby se rybáři začali chovat jako lidé. Máca

 
-

Mělice

Vložil rostiklucie, 30. Duben 2024 - 14:53

Dobrý den, funguje FKK kemp ? Díky za info

 
-

Dobrý den, v záhlaví máte

Vložil Vasek Petra, 19. Květen 2024 - 5:51
Obrázek uživatele Vasek Petra

Dobrý den, v záhlaví máte uvedeno, Ověřená lokalita 2024, tudíž jsou informace aktuální. To platí i u lokalit ostatních. Postupně je prověřujeme, upravujeme a doplňujeme o aktuální informace.