NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Voda, slunce, relax jsou především inspirací! Polsko, Balt, Miedzyzdroje.*

Vložil Anonymní, 5. Květen 2013 - 22:25

Za takovou relaxací vyrážím v létě spolu s rodinou k Baltu do Polska.
Podělím se s vámi o šílené cestování, ale i nádherné relaxování. Možná vás napadne stejná otázka, jako tehdy mne…. Do Polska? K moři? Bože, jaký tam je moře? Vím jak vypadá Polsko a asi si dovedu představit i to moře. [Zmatený]
[Hvězda] Polsko, Balt, levné a krásné moře, blízko České Republiky. [Hvězda] Find more about Weather in Gdaňsk, PL

Jestli pojedeme do Polska k moři, tak ale nejdřív zjistím, jestli jsou tam nudipláže a podle toho buď pojedu a nebo ne. Vlezla jsem na polský chat a napsala tam větu: Ahoj. Jsem z Česka. Bude mi tady někdo rozumět? ……. Odepsali dva. Jeden se zeptal, kolik mi je roků a po mé odpovědi už se neozval. Ten druhý se zeptal, co potřebuji, že rozumět snad bude. Po pár minutách komunikace polskočeštinou mi poslal rovnou celou mapku nudipláží.Vyrazili jsme.

Milý deníčku…….tehdy poprvé…..
Měli jsme vysvětlenou cestu od kamaráda, který tam jezdí každý rok. Cituji jeho slova: „Prvních 60 kilometrů jsou blbý silnice a pak už jedeš k moři skoro jak po dálnici!“

Vzhledem k tomu, že je to dlouholetý řidič z povolání, který se několik let živil jako soukromý dopravce s vlastním náklaďákem ježděním po Polsku, tak jsme mu věřili. Dal nám mapu. Mapa byla originál polská s fixem vyznačenou cestou.
Brnkačka! Zabloudit se nedalo. Nemáme auto s klimatizací, tak jsme vyráželi raději večer.

[Šipka] REPORTÁŽ Z BALTU Z NĚMECKA, Z OSTROVA RUJÁNA.Zvětšit mapu (lepší cesta po českých a německých dálnicích).


Teda pokud si pod slovem dálnice umíte představit i něco trochu jiného…. Jako vesničky kilometry dlouhý, kde se projíždí rychlostí 40…..Dále pak neznačené spíše cesty než silnice, kde kruhový objezd uprostřed stavby má několik výjezdů a ani jeden není značen KAM …….

Pak si pod slovem dálnice můžete představit kilometr dlouhou kvalitní silnici, s třemi pruhy jen pro vás, nikde nikdo, je noc, silnice je široká, úžasná, hladká a po kilometru kužely, které vás znovu směrují na krajnici a tak po krajnici s přikázanou změnou rychlosti jedete dalších sto kilometrů….. Pak si pod slovem dálnice můžete představit kolonu aut která směřuje tím samým směrem co vy…..

[Šipka] Platidlem je polský Zloty, kurz ČNB a dalších bank najdete zde.

Romantické zastávky na odpočívadlech u pumpy, kde to v noci žije, opéká se, griluje a tančí jak na pouti….. Pak taky díry v silnici……..Hodně děr…….. A hodně hlubokých děr…….. Objet je nelze, není kam………A do toho deset kamiónů na každých sto metrů…. Zapomněla jsem dodat, že výjezd z té romantické pumpy, kde se opéká a griluje, je vlevo, přes dva pruhy v obou směrech bez semaforu….

Ale pak jsme konečně dorazili! Unavený, ospalý, po 12 hodinách jízdy a sháněli teprve ubytování. Stačilo nám cokoliv, bylo vedro, spát se dá i venku a chceme pobýt jen pár dní. Hlavně ať je kde se vysprchovat a taky nějaký to WC by se hodilo. Našli jsme v jednom kempu volný karavan, naházeli tam věci a hurá k mořiiiiiii !!!!! Nádhera!Krásný bílý písek ! Jemný! Ten co se přesýpá mezi prsty. A kilometry dlouhé nudipláže, kde semtam leží někdo. Za zády máte les a před sebou moře… další naháči leží až několik metrů od vás….můžete běhat…….můžete skákat…….můžete se válet…. Koupat……….můžete cokoliv.

Prostě nádhera! GPS 53.929411,14.451084 Miedzyzdroje.

Dneska už víme, jak na to! Jezdíme přes Německo, po kvalitní dálnici, zastávky na těch jejich parkových odpočívadlech a míříme sice delší, leč o hodně rychlejší cestou směrem k našemu ráji. S ubytováním si hlavu nelámeme, ceny tam jsou zhruba jako u nás a jelikož vyrážíme s rozhodnutím ze dne na den, podle předpovědi počasí, stačí nám na přespání cokoliv. Ten karavan se dá podle mne sehnat vždycky.

Hodně lidí se diví, že vlastně pár hodin od nás jsou taková super místa….
Takže, pokud vás Čechů teď nevyrazí najednou stovky a tisíce, určitě tam nějakýho Čecha ráda potkám. Jen prosímmm, ať vás není moc. Víte, ono to, že tam není moc lidí…..má prostě svoje velký kouzlo. Přikládám mapku N pláží a pár fotek. Bye Laura


Autorka byla zvolena MISS NATURA 2007.


Click for Gdansk, Poland Forecast


Polské naturistické lokality – MAPA (Pozn. red. – Poláci moc neřeší dostupnost uváděných míst [Zmatený], je tedy lepší si na jejich straně zkopírovat název místa a to si nechat najít na MAPY GOOGLE.

Odkazy na polské FKK strany: Naturystyczna Home Page. Odkaz na NATURYZM PL.

[Šipka] Více fotografií z města Międzyzdroje a okolí najdete tady.


Cestopis z Polska od Baltu z roku 2008. Článek mírně redakčně upravil Roland.
Zobrazit místo FKK Polsko na větší mapěLíbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Hvězda] VYUŽÍVEJTE VÝHODY, které jsme pro Vás všechny připravili a vyjednali
[Klobouk] Podpořte Naturista cz. jakoukoliv částkou, bez poplatku systémem
PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat i do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

Využijte nabídku Vaší prezentace na stránkách a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

4.666665
 
-

Kde to je?:)

Vložil meesha (bez ověření), 13. Duben 2008 - 11:00

Nevím jestli jsem četl dostatečně pozorně, ale nikde jsem nenarazil na informaci, která že z n-pláží je ta z které jsou ty lákavě vypadající fotečky… snad to není tajné [Úsměv]

 
-

Ty fotky jsou konkrétně

Vložil Laura MISS NATURA 2007 (bez ověření), 13. Duben 2008 - 11:20

Ty fotky jsou konkrétně z pláže v Miedzyzdrojích. …a je to venku… už to není tajné [Úsměv] Laura Tvoření s příběhy

 
-

Cestopisy a informace z Polska a Baltu.

Vložil Roland Jitka, 6. Květen 2013 - 22:23

Je dobře, že se tu objevil cestopis z Polska. Pátral jsem po netu a infa z Polska a cestopisů opravdu mnoho k dispozici není. Je to docela škoda, protože Polsko a Balt je velmi blízko a na krátkou dovoleno v letě tedy velmi vhodný. Od nás ze severních Čech je to asi pět set km k moři, což je jedna čtvtina cesty do Bulharska a nebo polovina cesty k Chorvatům.

 
-

Polsko

Vložil pat66 (bez ověření), 7. Květen 2013 - 6:50

Taky si myslím, že je škoda, že je Polsko s naší strany opomíjeno (včetně CK). V době, kdy o nás už Chorvati moc nestojí, by možná stálo zauvažovat na změně směru cest v době dovolených [Spiklenec] S těmi mizernými cestami v Polsku, to souhlasí, o nich nám vyprávěl jeden řidič dodávky, kterého tam naše firma posílala 1× týdně. Jen by mě zajímalo, jak je to s teplotou vody v Baltu v jednotlivých měsících?

P.S. pro Lauru: Vy jste tam byli v jakém měsíci a roce? A jaká byla teplota vody?

 
-

Teplota vody v Baltu a jak nám ty děti rostou

Vložil zurek (bez ověření), 7. Květen 2013 - 7:18

Teploty povrchových vod všech moří světa najdete aktuálně online ZDE (aktuální mapa teplot níže na straně) U Baltu to momentálně moc na koupání nevypadá.

Laura v tom článku popisovala, že prostě sleduje předpověď počasí a protože bydlí v nejsevernějším výběžku ČR, tak je schopna spontánně vyrazit k Baltu.

Tenhle článek jsme dávali dohromady po jejím vítězství na MISS NATURA 2007 v Babylonu, takže to je už skoro 6 let.

Takže i fotky už jsou dneska spíš pro pamětníky, zvláště děti, které jsou dneska k nepoznání. Pro porovnání Kristýna dnes

Díky Rolandovi za zaktualizovanou verzi.

 
-

Počasí na Baltu.

Vložil Roland Jitka, 7. Květen 2013 - 10:02

Ohledně počasí a možnosti koupání, případné dovolené v Polsku u moře.

V roce 2012 jsme byli v bulharském Achtopolu se staršími lidmi, kteří bydlí v průběhu roku jak v polském Kolobřegu, což je přimo destinace u moře (Baltu), tak nedaleko slovenských hranic ve městě Novy Sarsz. (Mimochodem dle rozhovorů to byli lidé cestující po Evropě ještě více než my). Vycházím z rozhovorů a skoro cituji jejich informace.

U moře v Polsku je lépe než v Itálii když vyjde počasí. Když počasí nevyjde je třeba slabších zimních bund. Mluvili pochopitelně jen o dvou prázdninových měsících. (Červenec, srpen). Jindy je zde dovolená prakticky nemyslitelná, pokud mluvíme o koupání v moři co se týče teplot vody. O teplém moři jako je v Bulharsku nelze mluvit nikdy, jsou prostě jen dny kdy je moře osvěžující a pak dny, kdy je jednodušše hodně studené. Díky neustálým vlnám se tyhle dvě varianty velmi rychle mění.

Běžná dovolenková praxe Poláků je taková, že je pár dní hezky podle předpovědi a hurá k moři, třeba jen víkend. Pokud v době naplánované dovolené k moři je počasí nevlídné (není pařák) vyrazí prostě Poláci 2000km do Bulharska, kde jsou podobné ceny jako u nich, ale jistota počasí a teploty moře.

Pokud v termínu dovolené je krásně tak prostě zůstanou v Polsku u moře. (Mnohdy ještě deset dní před termínem dovolené neví, kde ji stráví.)

Určitým problémem pobytu u Baltu je i denní změna počasí, ráno bunda a svetr a odpoledne FKK na pláži (často je to i obráceně). Vítr je kapitola sama pro sebe, ten zde prostě fouká po celý rok. Lidé kvůli ochlazení se při opalovaní nemusí kvůli foukání moc do vody (vitr je ochladí), kdo ale tohle nezná, během pár hodin se na slunícku spálí. Takže na dovolenou k Baltu, jen s enormním množstvím opalovacího krému.

Poláci a nejen oni využivají Balt a jeho pláže hlavně na léčení dýchácích potíží, jelikož klimatické podmínky a složení vzduchu zde, jsou nevhodnější na světě právě na tyto potíže.

 
-

Ad Počasí na Baltu

Vložil Jarda2, 7. Květen 2013 - 12:42

Tak díky Rolandovi jsem konečně pochopil jak je možné, že koncem roku je vždycky na celé Fuerteventuře maximálně několik málo stovek Čechů, zatímco Poláků jsou tam tisíce, hotely ve velkém najímají polské animátory a polština je po angličtině, němčině a španělštině čtvrtým hlavním jazykem na ostrově. To letní baltské počasí co Roland tak pěkně popsal je přesně Fuerteventura v prosinci a lednu … [Tmavé brýle]

 
-

U Baltu

Vložil vojtan (bez ověření), 7. Květen 2013 - 12:59

Pokud jde o pocasi mate pravdu. Behem dvoutydenni dovolene nemuzete ocekavat, ze bude kazdy den krasne svitit slunce. Pocasi se muze docela rychle zmenit, jak jste psali i pres den/noc. Chtel bych jeste upozornit na par veci. Koncem cervna a zacatkem cervence slunce zapada v Szczecine kolem 21:30 (pro srovnani Split 20:40; Burgas 20:50). V cervenci pocasi se meni casteji nez v Srpnu a muzete ocekavat vic srazek a bouzek. Vetsinou nejhezci je v srpnu. Koncem srpna je voda obvykle nejteplejsi – ohriva se cele leto a pomalu zacina se ohlazovat zacatkem zari. Pokud ale nekdo by nechtel furt lezet na plazi nebo sedet ve vode tak dovolena u Baltu muze byt docela skvely napad. Doporoucoval bych hlavne ctyri oblasti, kde krome nuda plazi najdete spoustu jinych prirodnich a turistickych zajimavosti a skvele podminky na jizdu na kole:

  1. ostrov Wolin (Swinoujscie, Miedzyzdroje, Kamien Pomorski, Wolinski Narodni Park)
  2. Slowinski Narodni Park (Ustka, Rowy, Smoldzino, Kluki, Leba, Stilo)
  3. Pobrzeze Kaszubskie (Bialogora, Debki, Jastrzebia Gora, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdansk)
  4. Mierzeja Wislana (Gdansk, Stogi, Krynica Morska – Piaski, Frombork, Elblag, Malbork)

Zdravim a hezkou dovolenou v roce 2013!