NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Naturistické Kozlovice počtvrté

Vložil Anonymní, 18. Srpen 2014 - 11:20

Už počtvrté jsme se sešli v útulném koupališti Sportovního areálu Kozlovice u Přerova. Letošní Naturistické Kozlovice byly tak trochu zkouškou, jaké počasí je ještě vhodné pro naturistický den. K večeru jsme se všichni shodli, že i polojasno a teplota kolem 20°C není vůbec nic extrémního a všichni si naturistického dne užili stejně jako v předcházejících 3 ročnících.
Na své si jako tradičně přišli úplně všichni – od koupání v bazénu, přes šipky, pétanque, švihadla až po opět dokonalou nabídku místní restaurace, která nám vše nosila až k bazénu. Všechny překvapila i nadchla nastávající maminka Vanda, která absolvovala všechny sportovní discipliny vč. aquazorbingu ve značně svižném tempu. (termín porodu 10. 9. 2014)


Na neděli 17. 8. jsme se sjížděli za poněkud netradičních okolností. Tak třeba vyslovený n-intelektuál Pepper prožil noc na neděli v kasematech hradu Špilberka (a ještě za to zaplatil), takže jsme ho dopoledne vyzvedávali ve značně neradostném stavu. Další z intelektuálů – PetrK zase onu noc vyloženě zahazardoval svým vytříbeným jemnocitem, když dobrovolně (!) postoupil noční prohlídku nejkýčovitějšího „hradu“ pod sluncem – Janohradu u Lednice.
Všichni plni nabytých zážitků se tedy přibližovali ku Kozlovicům, které sice neslibovaly nijaké extrémní zážitky, ale dala se tady dospat noc probdělá na pryčnách nebo pohledem do zeleně zneutralizovat nejeden chmur z doby nedávno minulé.

Navzdory předpovědi počasí nás přivítalo slunečno a teplota vody byla dokonce o 1°C vyšší než na letošní Lipnici (22°C). Nebylo tedy nikoho, kdo by si nezaplaval v kozlovickém bazénu.
S opalováním to bylo tak nějak na střídačku, ale o to více nezahálely hry a k dispozici jsme měli po většinu odpoledne přilehlou saunu, vířivku, posilovnu a bar.

Hyperaktivnější povahy ale nevydržely moc v klidu. Už na začátku zmíněná Vanda nás hned od začátku popoháněla ke zprovoznění aquazorbu, ve kterém si i přes svůj stav v 9. měsíci vyzkoušela alespoň koulení po vodní hladině.
Jako už zkušená maminka nejspíš věděla, co dělá a ani několikakilové bříško „navíc“ ji nijak nebránilo v radovánkách.

Mezi vodními radovánkami přišly na řadu turnaje v šipkách a pétanque. Šípky vyhrál Tonda z Vyškova s 65 body ve třech kolech. Pétanqový turnaj se odehrával na trávníku vedle bazénu, kde podřimoval pouze nevyspalý Pepper, takže místa pro všechny koulaře nadbytek.
Nakonec byla na pořadu tradiční výzva k překonání rekordu v přeskoku přes švihadlo během 1 minuty. nejrůznější aktuální okolnosti, jako čím dál více doléhající vůně z udírny apod., zapříčinily, že dandův lipnický rekord 121 přeskoků/min. zůstal nepokořen.


Mraky, které se přece jen během odpoledne nad Kozlovicemi začaly kupit, nás zahnaly do připravené vířivky, sauny a některé do posilovny. To všechno jsme měli tentokrát pro nás k dispozici v celodenním vstupném 50 Kč. AREÁL SPORTU KOZLOVICE


Osečan, Zubr, Prazdroj a Gambrinus – i tito patřily k našim kozlovickým lákadlům. Osečan pravda, v roli jakéhosi zkušebního předskokana, u kterého zřejmě nadále nikdo nezůstal, ale pak už místní Zubr nás opravdu nadchnul a nezůstalo jen u jednoho…
Oproti loňsku se rozšířila i nabídka hotových jídel, takže oběd, svačina i večeře byly bez problémů. Navíc u příležitosti mohutného fotbalového zápasu FK Kozlovice – FK Velké Karlovice (3:1) pan domácí nažhavil udírnu, ze které se kolem 15. hodiny začaly linout vůně z domácího uzeného, klobás, bůčku…
S obsluhou opět až k bazénu musela většina včerejšího osazenstva konstatovat, že i letos Naturistické Kozlovice neměly chybu.
Pravda, úplné naturistické posvícení to včera nebylo, ale na druhou stranu musíme říct, že polojasno a 20°C k naturistické radosti téměř úplně stačí.

Mockrát děkujeme provozovateli Sportovního areálu Kozlovice u Přerova panu Jiřímu Fialovi za poskytnutí prostor pro naturisty i za trvale fungující nuda terasu u venkovního bazénu.
Věříme, že příští rok se opravdoví naturisté nezaleknou dvacetistupňové teploty a sejde se nás v Kozlovicích opět k padesátce naháčů.


Naturistické Kozlovice 2015Naturistické Kozlovice 2015

Autor obrazu: ROMAN BUREŠ
5
 
-

Kozlovice skvělé

Vložil PetrK, 18. Srpen 2014 - 18:34

Kozlovice byly opět skvělé. Já jsem to pojal spíše jako wellness odpoledne. 3 kolečka ve vyhřáté sauně, hluboký ledový ochlazovací bazének i osvěžující zaplavání ve velkém bazénu. Pohodové plutí na kruhu po hladině bazénu, spousta jídla a na závěr vynikající vyhřátá vířivka s dokonalými masážními tryskami.

Prostě skvělé odpoledne, díky ;-)

Petr