NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

NATURISTICKÝ HELOUVÍN 2012 Hradec Králové

Vložil viksa, 14. Říjen 2012 - 11:40

V sobotu jsme zažili nejtradičnější krytou naturistickou akci všech dob naší (novodobé) historie – Naturistický Helouvín v Hradci Králové. Poprvé jsme se sešli na N-Helouvínu už v roce 2005 a s vyjímkou roku 2008 v Jihlavě (článek) se tato nezapomenutelná akce koná vždy v AQUAPARKU ML HRADEC KRÁLOVÉ. Letos tedy už poněkolikáté se sešli i sjeli naháči ze široka daleka, aby si užili zcela originálního vlnobití, našeho nového rolleru v padesátimetrovém bazénu, nezaměnitelného venkovního atria hustě obrostlého přísavníkem pětilistým i třílistým a skalní helouvínisti si nenechali ujít závěrečné malování, ve kterém nechyběli strašidelní pavouci, svítící obludy, ale i úsměvná dýně s dudlíkem nebo zdatný fotbalista SK Dolní Újezd u Litomyšle.


Sobotní n-večer pro nás začal hned od začátku zčerstva, protože pouhá hodina pro nás v 50metrovém bazénu znamená mít hned na začátek veškeré atrakce mít v pohotovnostním stavu, včetně objemného běhacího rolleru, zorbů, zafoliování rozlehlého prosklení… Úderem 20. hodiny ale vkráčeli příchozí naháči do připraveného areálu a všechno bylo náležitě připraveno. Někdo zůstal hned u šaten v sauně s překrásným atriem, někdo se vrhl hned na tobogán a ti nejmladší se nemohli už dočkat nového běhacího rolleru, který na ně čekal v „padesátce“. Dříve oblíbené aquazorby jakoby v atraktivitě uspoupily do pozadí. Po první půlhodině jsme se v hojném počtu sešli na první saunovém ceremoniále. Martyria s rozprašováním esencí v této specifické sauně (žhavící kameny uloženy vedle kamen na zemi) tady už všichni znají… Už jsme ale přišli i na výhody této metody :-D. Závěrečný slivovicový ceremoniál se nemusí ředit a tak i Východočeši mohou v této sauně nasávat pravou nefalšovanou a neředěnou slivovici plnými plicemi.

Po řádném vysaunování, vytobánování, vyvířivkování se ti nejskalnější helouvínisti pustili do díla. Tu strašidelný pavouk v síti, támhle zase dobře pěstěná dýně jako z vlastní zahrádky. Cenu publika si odnesla rozkošná vysmátá dýně s dudlíkem :-). Pozornost si získalo i futuristicko-modernisticko-abstraktní telátko na mamince jejího malého rozvášněného malíře – předškolního nudistíka.

Letošní Naturistický Helouvín v HK byl jistě skvělý a doufejme a přičiňme se o to, aby nastávající naše setkání v tomto aquaparku 8. 12. 2012 (Naturistický Mikuláš) bylo o mnohem více navštívené
než tento dnes už minulý n-večer. [Pláč] 


Vážení naturisté, přátelé naturismu a koupání bez plavek. Trochu se omlouvám za tento „komentář". Nejsem spisovatel ani žurnalista, který má takové psaní v malíčku. Včera 13.10.2012 se uskutečnil Naturistický Helouvín v Hradeckém Aquaparku.
Pro mne a mou manželku jako obvykle první návštěva tohoto zařízení. Musím moc poděkovat Ivošovi a hlavně Lucce, která obětovala svůj čas a provedla nás aquaparkem.
V Hradci, bohužel pro nás v průběhu roku, je velký bazén naturisticky otevřen jen hodinu v týdnu. A proto zábava v atrakcích typu, aquazorb a hlavně nový aquaroller, který podle mne měl velkou úspěšnost, je jindy značně omezena. Ovšem malým návštěvníkům to rozhodně neubralo nic z jejich radostí a nadšení, které bylo velmi jasně vidět. A jistě se už těší na další akci, kdy budou moci řádit v těchto nafukovacích atrakcích.

Po deváté hodině se velký bazén uzavřel a návštěvníci se přesunuli do zbývajících částí aquaparku. Ovšem je třeba říci že jich zbylo dost a dost. Například bazén s vlnobitím, který je značně lepší, než třeba v Čestlicích. Proto každé vlnobití, které se opakovalo po 20 minutách, na něž byl bazén vždy plný. Jako pokaždé, na všech akcích Naturista.cz, se konalo malování na tělo. Je to velmi vděčná, krásná a hodně navštěvovaná soutěž. Bohužel pro mne, jsem neslyšel hlášení o vyhlašování vítězů, takže Vám tuto informaci kdo vyhrál, nemohu dát. Snad někdo jiný napíše i to, co jsem neviděl. [Spiklenec]

Co by jsem vyzdvihl byla velmi skvělá teplá vířivka (37°C). Její oblíbenost byla jasně vidět v její neustálé naplněnosti a de fakto stálé frontě na její použití. Další, výrazně populární saunové ceremoniály, které vedl Ivoš, vždy spolehlivě odčerpali lidi z bazénů, což jasně dokládá jejich oblíbenost a velkou kvalitu. Velmi překvapivý byl ohňostroj, sice pořádaný někým jiným, ale přes prosklený strop byl krásně na noční obloze viditelný. Bylo to další hezké zpestření už tak krásného večera.

Celá naturistická akce byla velmi pěkná a klidná, což mnoha účastníkům, kteří propagují klídek a pohodu jistě vyhovovalo.Účast byla myslím slušná, podle informací, které jsem dostal od několikanásobným účastníků Hradeckého plavání bez plavek. Trošičku mě mrzela neúčast spousty lidí, které znám z Opaťáku. Nejspíše bylo něco „úchvatného" v televizi. Asi seriál typu „Chozé nepřišel". Ale to je každého volba a priorita, co si vybere za večerní program a zábavu.

Rádio Impuls o této naší akciRádio Impuls o této naší akciCo říci na závěr. Shrnu to podle všech svých pocitů. Krásně prožitý večer naplněný spoustou různě teplé vody, zábavy a léčivých procedur. Setkání s kamarády naturisty. Seznámení se s novými lidičkami podobného ražení jako já i moje manželka. A to vše v oblečení (neoblečení), které mám rád. Další pěkný zážitek byl u baru, kde jsem si dal vynikající ledovou kávu, za docela slušnou cenu. Oblíbenost tohoto občerstvovacího zařízení byla jasně vidět v jeho značném a stálém naplnění. Sposta naturistů tam odpočívala a diskutovala.

Ještě musím vyzdvihnout teplotu v areálu, která byla velmi příjemná a podle návštěvníků, kteří se již akce v Hradci Králové zúčastníli, o mnoho vyšší než jindy. Jedna naturistka mi vyprávěla, že minulá akce vypadala tak. Do vody a když ven, tak do osušky a klepat se zimou. Včera tomu tak rozhodně nebylo a za to patří dík vedení a personálu aquaparku. I moje velmi zimomřivá lepší polovička osušku potřebovala jen k jejímu pravému účelu. Totiž k osušení.

Takže milí naturističtí lidičkové, už se moc těším na setkání s Vámi, na dalších naturistických akcích.


HLAVNÍ STRANA NATURISTICKÝCH AKCÍ HRADEC KRÁLOVÉ.

Článek je společným dílem Ivoše a Vaška. Drobně redakčně upravil Roland.

Naturista KlubNaturista Klub
5
 
-

Stále stejný problém. Bohužel.

Vložil Roland Jitka, 14. Říjen 2012 - 14:01

Díky Ivošovi za hezký článek, je jen škoda, že se níže uvedenými hezkými články naturistů na titulní straně neinspirovali ostatní. [Pláč]

 
-

Článek z HK mohl být lepší...

Vložil zurek (bez ověření), 14. Říjen 2012 - 20:02

Bohužel diletantskou chybou, ke které se fakt stydím přiznat, jsem musel kromě úvodu psát všechno znovu, časový press atd., takže z toho zůstalo tohle… O to by mohly být barvitější komentáře účastníků ;-)

 
-

Ivoši nic si z toho nedělej.

Vložil Roland Jitka, 14. Říjen 2012 - 20:51

Ivoši to ti stane ještě vícekrát, víš kolikrát já psal a dělal článek znovu, notabene i ve chvíli. kdy to byl článek někoho jiného a já ho jen upravoval? [Spiklenec] Měj hezký den večer Roland.

Komentáři se třeba článek rozvine, nebo ho někdo z těch, co byli v Hradci doplní. [Úsměv]

 
-

Helouvín HK - Doplněno

Vložil viksa, 15. Říjen 2012 - 11:33

Článek jsem doplnil o své pocity a postřehy nováčka. Všechny srdečně zdravím a přeji jim také zažít obdobnou pohodu a relax. [Úsměv] Vašek