NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nějak bylo, nějak bude. Ale jak?

Vložil Anonymní, 7. Duben 2012 - 19:02

Naturista.cz bude za několik měsíců slavit své 10. narozeniny a to bude jistě důvod pro řádnou oslavu, ale i pro ohlédnutí se po desetiletých zážitcích, zkušenostech, šlápnutích vedle a podívat se, jaké máme vyhlídky do dalších let. Nevím, jestli si před deseti lety někdo dovedl představit, jak to v n-roce 2012 bude vypadat. Představy a přání se možná od dnešních výsledků trochu lišily, nicméně co jsme nezvratně (a pracně) získali, jsou neocenitelné zkušenosti. Do druhé naturistovy desítiletky můžeme vykročit s docela jasnými představami, co stojí za námahu a čím se nezabývat a raději se toho vyvarovat. Do značné míry bude další vývoj Naturista.cz záviset na vás.


VšestaryVšestary Naturistický plesík HKNaturistický plesík HK Od Všestar po Aquapalace
Asi nikdo z nás 18 naháčů ve Všestarech roku 2003 netušil, že někdy bude nějaký Aquapalace Praha a že se nás jednou sejde tisícovka. Ani Petr Malínek tehdy možná netušil, že jeho Nodropedi přežijí roky a budou pokračovat na Lipnici a dalších prázdninových dovolených. To byly dnes nepředstavitelné doby, kdy se k nám do Hradce Králové sjížděli Pražáci, Brňáci a vůbec půl republiky. To je dnes už taky úplně jinak…


První Babylon 2004První Babylon 2004 První „Naturistické“ party v Babylonu byly značně rozporuplné. Sami se můžete dočíst v tehdejších diskuzích o pravidelné „plichtě“ mezi naháči a textiláky. O nějakém programu nebyla ani řeč, o soutěžích v malování na tělo nikdo nevěděl. Stálo poměrně hodně úsilí takovýto stav uvést na pravou naturistickou míru.
Od roku 2005 byly plavky na N-Babylonu (1× za 2 měsíce, soboty) skutečně zakázány. Někdy v tomto období se podařilo sjednotit na každou poslední sobotu v měsíci. Od začátku r. 2008 jsem pak byl požádán CB o organizování Naturistických party. Soutěže se posunuly ze zákulisí na ochoz poblíž dnešního zavřeného bufetu, kde hrál i Jan Jandera. Od této doby se program N-party koná dole před plavčíkárnou.
V r. 2004 byl ale Babylon a HK jedinými aquaparky s naturistickými večery. A nikdo se po celé ČR neměl k tomu, aby nás, nadšence z VČ pozval k podobně zorganizovanou n-akci do jiného aquaparku.


Po pěšině bylo stále ticho a tak po letmém vyzkoušení jednoho meziročníku N-Helouvínu v Jihlavě, jsem opět začal žhavit dráty a polykat stovky kilometrů pro zajištění dalších n-akcí, které byly v Babylonu a HK tak oblíbené. V této době to už začalo lézt skutečně do peněz. Nicméně od r. 2008 se podařilo domluvit tolik aquaparků, na jaký jsme zvyklí v dnešní době.
Říká se, že každý je nahraditelný, ale v případě naturistických aquaparků se v celé ČR nenašel jediný člověk, který by kromě uvedených AP zařídil něco dalšího. Od Prahy na západ i na jih není po n-plavání ani vidu ani slechu… Kromě toho samozřejmě na titulní straně informujeme o všech menších n-plaváních v ČR a i nadále je budeme všemožně podporovat.


Po 2–3 letech by se dalo předpokládat, že zajeté aktivity tak nějak pojedou svým životem a nebude je potřeba příliš oživovat. Chyba lávky! Pouhé vynechání reklamy před jednotlivými akcemi se opravdu znatelně projeví na nízké návštěvnosti. Nezbude než stávající aktivity opravdu poctivě propagovat a dávat ve známost co možná největšímu okruhu lidí.
Další věcí je přes všechny zdejší zajímavé aktivity klesající návštěvnost Naturista.cz. V dnešní době vydáváme týdně několik článků (dříve to byl cca. 1 týdně) a od začátku r. 2011 Naturistovi klesla návštěvnost o 1/3. Tady nezbude než více Naturistu propagovat v médiích, bazénech, aquaparcích, na plážích. Potenciál 500 000 Čechů, kteří se rádi koupou bez plavek by se na návštěvnosti Naturisty měl odrazit.


NATURISTI SOBĚ
Právě míjící první desetiletka Naturistova života nám dala tu zkušenost, že Naturista nebude schopen žít ani z reklamy ani z podobných firemních příspěvků. Podnikatelské subjekty v ČR, které mají kladný vztah k naturismu jsou natolik ekonomicky slabé, že jejich podpora našim aktivitám je schopna pokrýt jen mizivé procento výdajů.
Naše aktivity jsme vždy dělali nezištně. U Všestar před deseti lety to bylo velmi snadné. V dnešní době „ukočírovat“ n-akce v 6 aquaparcích je opravdu práce na celý úvazek. Podpora od členské základny je nezbytná pro další zdravé fungování našich aktivit.

NECHCI CHODIT DO AQUAPARKU
To slýcháváme velmi často v létě na n-plážích – Já chci chodit jen tady na tu moji pláž a víc mě nezajímá.
Jistěže, ale přece jen občas vyjedete mimo svůj domov a rádi se dozvíte o jiných nuda plážích, kde by se vám mohlo líbit. Určitě by vás zajímalo, co dělají naturisti na druhém konci republiky. Proto je tady Naturista.cz, aby vám (a od vás) tyto informace přinesl. Aby dal pokud možno všem naháčům v ČR vědět, že jsou tady stránky, kde se dozví, kam si můžou zajet na perfektní n-dovolenou, kde se můžou seznámit se sobě rovnými naháči, kde se dozví, jak se může založit nová nuda pláž…
O to všechno se Naturista.cz po celou dobu skoro 10 let snaží. Zatím se nám ale nepodařilo oslovit oněch půl milionu naháčů – základní předpoklad úspěchu. Jedna reklamní plachta na pláž stojí přes 500 Kč, nuda pláží je v ČR 100. Samozřejmě bychom chtěli naturisty propagovat i na textilních koupalištích a rybnících. Určitě u řady z nich by se n-pláže daly zřídit. K této práci ale potřebujeme opravdu silnou členskou základnu. Dnešních 100 členů nám nestačí ani na to nejzákladnější minimum.

NA NATURISMUS NEPOTŘEBUJU ŽÁDNOU PRŮKAZKU
K návštěvě písníku u vás za humny jistě ne. Nicméně pokud už vyrazíte i v létě třeba do jižních Čech, tak u vlkovských pískoven dostanete v partnerském penzionu k tamější lidové ceně ještě 10–20% slevu. Pokud jezdíte autem, tak si u kolegy Rolanda můžete zařídit výhodné povinné ručení a tím se bez jakýchkoli dalších poplatků stáváte naším členem. Při cestě do libereckého Babylonu se můžete jako náš člen ubytovat ve 100m vzdálené nejlevnější liberecké ubytovně (velmi oblíbená mezi naturisty) Košická s další 10% slevou. 
PřílohaVelikost
bez-plavek-cervena.jpg163.86 KB
5
 
-

Členství na zkoušku.

Vložil Roland Jitka, 7. Duben 2012 - 21:23

Členství na zkoušku je dobrý nápad na vyzkoušení co klub nabízí. Věříme, že po členství na zkoušku, vás klub a fotogalerie přesvědčí, že je dobré v Klubu zůstat a plně využívat všech jeho výhod, po dobu celého roku. Ušetříte opravdu spoustu peněz. [Spiklenec]

 
-

Nejde dávat DMS?

Vložil Linka, 10. Duben 2012 - 11:43
Obrázek uživatele Linka

Nelze přispívat třeba DMS, nebo tím zaplatit to krátkodobé členství. A nebo DMS jen tak. Poslala bych klidně Naturista cz nějakou dárcovskou SMS. Myslím, že bych nebyla sama, tyhle maličké částky nikoho nezabijí, a třeba by se znich dalo složit i členství. 41Kč za měsíc (nebo třeba nějakou zakulacenou částku). Vím, že to bude asi administrativně náročnější, ale zase pro mnohé přijatelnější. [Spiklenec] Někteří lidé ani třeba nechtějí být členy, pro výhody svoje, ale spíše pro rozvoj naturismu jako takového a věřím, že nějakou DMS by poslali i stávající členové, nebo ti co v aqua něco vyhrají, jako malé poděkování.
Nebo si Vás všechny jen idealizuji? [Zmatený]

 
-

Souhlas s DMS

Vložil Martin Drake (bez ověření), 10. Duben 2012 - 15:43

Souhlasím s Linkou – příspěvek pomocí DMS je zajímavý nápad. Pro mě by bylo členství v klubu spíše výrazem podpory naturismu než praktické účasti, protože řada akcí je poněkud dále a pro mě v současné situaci tedy i více k přemýšlení, co si dovolit a zda někam jet. Ani kvůli přístupnosti fotogalerie bych to až tolik nedělal, byť je hezké si zdařilou akci připomenout. Lépe je ale se zúčastnit naživo – pokud to ovšem nedopadne jako ten nešťastný naturples v Babylonu. [Spiklenec]

 
-

Bankovní příkaz

Vložil ph55 (bez ověření), 10. Duben 2012 - 17:20

Myslím, že s DMS to nebude tak jednoduché. Je třeba splnit určitá pravidla. http://www.darcovskasms.cz/

S členstvím to mám podobně jako Martin a vyřešil jsem to částkou převedenou bankovním příkazem. Práce na 5 minut [Spiklenec]

 
-

Malý příspěvek.

Vložil Roland Jitka, 11. Duben 2012 - 13:25

My, jelikož nám každá částka z účtu jde do daní a účetní je jak ostříž na každou i malou částku placenou z účtu, tak to vyřešíme Ivošovo kasičkou na akcích a vždy tam nějakou symbolickou částku vhodíme. Bude to naše poděkování za hezkou akci a za starosti, které s tím vedení Naturista cz má. Když se někdo přidá, jistě to potěší všechny. Pak nebude platit, nějak bylo a nějak bude, ale všichni budeme vědět, že bude lépe. Do dalších deseti let Naturista cz přejeme vše nej a co nejméně starostí. Roland a Jitka.

 
-

DMS pro naturisty nevidím

Vložil zurek (bez ověření), 11. Duben 2012 - 14:18

Ta kritéria jsou tato: okruh oblastí činnosti NNO: sociální a humanitární, vzdělávání, kulturní, zdravotní, ochrana lidských práv, ochrana životního prostředí, péče o ohrožené a znevýhodněné děti a mládež

Což je dost mimo naši oblast. Já jsem už podával X projektů a žádal o granty, ale nikdy nikdo nic pro naturisty nedal. Musí se počítat s tím, že dárce podporované akce navštěvuje a pokud by se to uvedlo jako sportovní akce (ani ty nejsou v programu DMS), tak by příp. zástupce nadace apod. mohl být v Aquapalace dost překvapený.

Já jsem pro opravdu velké množství výhod pro členy a tím členství udělat atraktivnější. Naturismu nakloněných lidí je poměrně dost, kámen úrazu, že o nás neví. Nepočítám důchodce z Cínovce, kterému stačí lahvová desítka a 25°C ve stínu.

Různých hokusů-pokusů s textilními firmami jsem nadělal už tolik, že bych za to postavil novou pláž. Navíc mám pocit, že textiláci vidí naturismus daleko zkresleněji než třeba před 15 lety.

Heslo „Naturisti sobě“ bude podle mých zkušeností nejperspektivnější.