NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Do nové letní sezony s novým logem a novými plány

Vložil admin, 25. Květen 2010 - 23:03

V minulých 2 letech se nám podařilo vnést naturistický styl do řady nových krytých areálů. Zpříjemnili jsme si tak dlouhý půlrok čekání na vyšší teploty a lepší počasí. Nyní bychom chtěli daleko intenzivněji představovat venkovní naturistické lokality, jejich provozovatele s jejich plány a záměry pro stále lepší služby pro své n-návštěvníky. Vedle skvělé spolupráce s bazény a aquaparky se budeme snažit o to, aby novinky z našich n-pláží se více objevovaly na Naturistovi. Naším záměrem bude také zprávy z Naturisty přinést přímo na pláže. Podle našich průzkumů je povědomí o Naturista.cz velmi malé. Návštěvnost je prakticky jen zlomkem z celkového počtu naturistů v ČR. Během následujících měsíců bychom chtěli oslovit 5% populace, což je reálný počet naturistů u nás.


Proč oslovit všechny naturisty v ČR
Protože nechceme zápolit s návštěvností v bazénech, chceme, aby tady naturisti nacházeli nové přátele, aby se řady naturistů rozrůstaly a vznikaly nové n-pláže.

Skica logaSkica loga S novým logem do většiny n-lokalit
Nové logo bylo inspirováno historickými fotografiemi prvních naturistů v Německu ve 20. a 30. letech 20. stol. Autorkou výtvarné předlohy loga podle fotografií Gerharda Riebickeho je studentka fakulty restaurování University Pardubice Eliška Sklenářová. Ta se už na našich akcích blýskla vítězstvím v jedné babylonské soutěži v malování na tělo. Autorem digitálního zpracování je Miloš Frydrych.

Co prezentuje NATURISTA.CZ
Naturista.cz prezentuje naturistický život v reálném světě naturistických akcí, na n-lokalitách, na dovolených svých příznivců, v podnikání svých partnerů, přináší tipy pro naturistické vyžití ve svých článcích a v aktualizované mapě n-lokalit. Akce, které pořádáme, jsou veřejné a přístupné široké veřejnosti. Podporujeme rodinný naturismus. Straníme se partnerství erotických aktivit.

Co nového v létě 2010
Po zábavné a veselé zimní n-sezoně se v létě uvidíme na řadě n-pláží, kde se rádi setkáme s naturisty a zažijeme s nimi příjemná odpoledne. Vedle tradičních spřátelených n-pláží ve východních Čechách jsme se letos domluvili i s dalšími provozovateli na uspořádání naturistických akcích. Tak se s vámi v létě sejdeme např. na Jezeře Poděbrady, Lhotě, Máchově jezeře, Džbánu v Praze, Pasohlávkách na jižní Moravě. Vždy s námi zažijete zábavné chvíle, stejně jako na zimních n-akcích. Na pořadu bude aquazorbing, nejrůznější soutěže, malování…
Pokud byste na vaší pláži chtěli uspořádat podobnou akci jako jste viděli v Aquapalace, Babylonu, Hradci Králové i jinde, tak nám napište na EMAIL a dohodneme se. Ohledně partnerství čtěte níže.

NATURISTICKÝ KALENDÁŘ 2011
Naturistický kalendář 2010 byl značný zájem, proto ho chceme letos ještě zdokonalit a přinést naturistům včas.
Dále plánujeme udělat nejrůznější hry pro plážové vyžití – pexesa, karty…, pohlednice.
Pro tento kalendář a další věci HLEDÁME NATURISTKY (a něco málo naturistů) pro nové fotografie. Odměna podle vašich požadavků (pokud budou pro nás reálné). Fotografovat budou letos profesionálové jako Petr Franče, takže budete mít možnost získat na památku pro sebe profesionální fotografie. Pokud máte zájem, tak nám dejte vědět na email

Podpora partnerských aktivit
Naturista.cz efektivním způsobem podporuje aktivity svých partnerů na poli naturismu. Na své titulní straně odkazuje na 13 bazénů a aquaparků, které poskytují n-provoz. V tom samém bloku budou v letním období uváděni partneři – provozovatelé letních n-areálů.

Partnerství s Naturista.cz
Podporujeme všechny zajímavé, smysluplné, ucelené a reálné n-aktivity. Podporujeme lidi, kteří něco umí, nebo mají viditelnou snahu něco přinést, něco se naučit. Ať to jsou společné skupinkové výpravy k moři v Seznamce, menšinové n-aktivity, nebo velké n-akce se stovkami návštěvníků. Naproti tomu všechny komerční aktivity bez vyjímky musí přinášet našim vlastním aktivitám ve prospěch naturismu konkrétní užitek. Ať už to je poskytnutí prostor pro naše akce, volné vstupenky, poukazy na pobyty apod. Hodnota 1 zobrazení partnerského loga s odkazem je 0.10 Kč a veškeré podrobné statistiky jsou partnerům poskytovány. Ve vývoji je také vlastní PPC-systém. Všechny podloudné komerční prezentace – v Seznamce, diskuzích, komentářích apod. budou pozastaveny a jejich autor bude vyzván ke spolupráci. Naturista.cz si vyhrazuje právo mazat všechny texty, které nesouvisí s jeho záměry a cíly.

2007-20102007–2010 Efektivita partnerství s Naturista.cz
Tyto stránky mají dlouhodobě stabilní a stoupající návštěvnost, která je podložena konkrétním reálným naturistickým děním v n-lokalitách, na n-akcích, dovolených. Cílem do budoucna je zaujmout k pravidelné návštěvě Naturisty 5% populace. Partnerské aktivity se hmatatelně setkávají s úspěchem, viz statistiky jednotlivých článků. Stránky jednotlivých akcí jsou navštěvovány cca. 2000–3000× v Kalendáři a cca. 7000× v následném hodnotícím článku. Tato čísla představují absolutně unikátní návštěvníky, což znamená co návštěva, to jiná IP adresa. Viz příklad n-akce Valašská noc naturistů – návštěvnost stránky Kalendáře a následně hodnotícího článku. Stejné statistiky jako vidíte u Valašského Meziříčí můžeme předložit k jakékoli stránce na Naturista.cz pro jakékoli období a s nejrůznějšími filtry.
ValMez KalendářValMez Kalendář ValMez článekValMez článek Poděbrady článekPoděbrady článek Naturistický BabylonNaturistický Babylon Aquapalace ČestliceAquapalace Čestlice Mapa ČR 25.5.Mapa ČR 25.5.

PoděbradyPoděbrady Partnerství s Naturistou prakticky
Našim záměrem je více zviditelnit vaši pláž, lokalitu, kemp a na druhou stranu zviditelnit Naturista.cz u vás. Pokud byste chtěli s námi spolupracovat, tak vám nabízíme buď výměnnou propagaci našich plachet, samolepek apod. za článek, avizo v kalendáři, zvýraznění na stránce n-lokality nebo barterovou kampaň na Naturista.cz v hodnotě 0.10 Kč za 1 zobrazení vašeho loga za poskytnutí vašich služeb nebo výrobků (vhodných pro naše potřeby). Podrobné statistiky jsou samozřejmostí.
I pokud jste běžný naturista, který ví o vhodných možnostech propagace Naturista.cz, tak se ozvěte na email a dohodneme se dál. Rádi vás adekvátně odměníme volnými vstupenkami na vámi zvolenou některou naši n-akci.

Plachta 50x150cmPlachta 50×150cm Propagační předměty Naturista.cz: Logo (JPG, PGN), možno dodat samolepky na folii 10cm. Plachta 50×150cm nebo dřevěná písmena (5mm) o výšce 20 nebo 30cm – jen pro větší pláže. Zatím instalováno na Poděbradech, Lhotě, Kamencovém jezeře, Borské přehradě, Mělicích. Dejte prosím tip na další. vbrzku bude nová verze Naturistova občasníku a další propagace.
 
5
 
-

Propagace

Vložil volynak, 27. Květen 2010 - 19:46

Myšlenka na propagaci není vůbec špatná, je potřeba získat pro nudismus a naturismus nové, mladé lidi. Myslím, že by bylo vhodné vyrobit i další předměty s novým logem, jako např. trička, kšiltovky, igelitky, odznaky… a tyto věci prodávat na natur akcích nebo u provozovatelů partnerských pláží. [Spiklenec]

 
-

Propagace je na místě.

Vložil Karlík (bez ověření), 27. Květen 2010 - 21:23

Propagace je zapotřebí aby naturismus či nudismus mohl žít a nezanikl. Když bude propagace pozitivní a příkladná všem ostatním bude nás přibývat a překážky k naší úplné svobodě zmizí. A obráceně zanikneme. Kdo se pak odváží svléknout bude odsouzen nebo přímo trestán. Tak dalece to snad u nás nedojde. S těmi propagačními předměty zde je to pitomost. To si sotva koupí obyčejný plavkáč. Jedině sehnat sponzory na výrobu a nákup takového zboží a rozdávat ve velkém.

Aby jsme se mohli koupat a slunit nazí i do budoucna potřebujeme tedy ty nové, dnes ještě mladé lidi. Dnes ne. Ale do budoucna určitě ano. Čím více budeme mít příznivců tím nám pak bude také lépe.

 
-

S klukama jsme se koupali

Vložil starkie (bez ověření), 27. Květen 2010 - 21:54

S klukama jsme se koupali nazí, aniž bychom věděli něco o nějakém nudismu či naturismu, tím méně o jeho propagaci, neboť to bylo za hluboké totality. Ani holky jsme k tomu nepotřebovali. Přirozená věc nikdy nevymře.

 
-

RE: S klukama jsme se koupali

Vložil Gwynbleidd, 28. Květen 2010 - 1:07
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Taky bych řekl. Jestli má být naturismus o volnosti ducha … tak nepotřebuje reklamu, protože vychází z každého a na to co člověk chce a k čemu ho táhne jeho vědomí nepotřebuje nějaký plakát.

 
-

Já jsem tady sice nový a se

Vložil fido (bez ověření), 28. Květen 2010 - 10:22

Já jsem tady sice nový a se ženou jsme začali chodit na naturistické akce až od letošního roku, ale Čestlice nás uchvátily. Bez propagace bychom o těchto akcích nevěděli a nemohli si jich užít. Nebýt Naturisty a reklamy tyto akce by nejspíš nebyly, proto si této práce važme a podporujme jí. Díky[Tmavé brýle]

 
-

Gwynbleidd a Starkie

Vložil Shpalek (bez ověření), 28. Květen 2010 - 12:15

Nezlobte se, pánové, ale to jsou kecy. Bez organizace a propagace by neexistovala možnost Babylonu, Čestlic a spousty dalších. Některé dnešní nudapláže by už dávno zanikly. Jestliže se chcete v klidu nazí koupat, musí růst nebo přinejmenším se nezmenšovat nudistická základna. A to bez jisté propagace a organizovanosti prostě nejde.

 
-

RE: Gwynbleidd a Starkie

Vložil Gwynbleidd, 28. Květen 2010 - 12:48
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Aquaparky neberu jako naturismus a opalovat se dá u každého rybníka.

 
-

Souhlas i nesouhlas

Vložil Karlík (bez ověření), 28. Květen 2010 - 17:05

Jistě máš pravdu. Také se raději opaluji a koupu v přírodě. Ale když tam přijde kdokoliv a budete mu překážet nebo bude chtít zalehnout vaše místo zavolá policii že je pohoršen, že jste nazí a máte zaděláno na problém. Nehledě na to, že policajt musí přijet a řešit to. Já osobně už jsem to zažil. Takže, že se můžeme koupat a opalovat u každého rybníka je sice pravda, ale také vám to může kdokoliv překazit a otrávit vás. Pokud v dané lokalitě bude nějaká ta propagace naturismu více lidí na ty naháče bude připraveno a nebude tolik hrozit ten nepříjemný konflikt s plavkáči. Snad mi rozumíte.

 
-

Re: Propagace

Vložil volynak, 28. Květen 2010 - 19:26

Jak tak koukám, můj komentář vyvolal slušnou odezvu, až se mi zdá, že trochu mimo téma. Svým příspěvkem jsem chtěl jednak poukázat na to, že mezi nudisty převládají lidé střední a starší generace a nechceme-li vymřít, je potřeba hledat cesty jak přilákat nové tváře, a za druhé myšlenka s propagačními předměty se mi zdá dobrá. Když potká někdo nezasvěcený někoho v tričku s logem naturisty, tak se možná začne pídit po tom oč se jedná, nemyslíte?

 
-

souhlas s volynakem

Vložil asmara, 30. Květen 2010 - 21:42
Obrázek uživatele asmara

jako možnou cestu vidím více propagačních předmětů – konkrétně je můj favorit tričko s logem. [Úsměv]

 
-

Propagace a diskuse

Vložil JirkaRybka, 2. Červen 2010 - 1:16
Obrázek uživatele JirkaRybka

Propagace fajn, logo se mi líbí, a nové lidi určitě potřebujeme abychom nebyli čím dál menší menšina… [Úsměv]


Přesunul jsem část komentářů sem, protože opravdu neměly úroveň ani charakter komentářů k tomuto článku. Rozlišujte, prosím, diskusi od komentování článků, a založte si případně téma ve fóru… Děkuji za pochopení, a omlouvám se za případné nejasnosti. JirkaRybka


 
-

Propagace naturismu nesouvisí

Vložil starkie (bez ověření), 3. Červen 2010 - 0:29

Propagace naturismu nesouvisí s okukováním? A co třeba Naturistický kalendář? Ten neslouží k okukování? Chystají se naturistické pohlednice. Slovo pohlednice odvozeno od slova pohleděti, neboli pokoukati.

„Ale ne, nic z toho nesouvisí s okukováním.“ Tohle si opakujte stokrát a stane se z toho pravda.

 
-

dotaz nováčka

Vložil Tyger66 (bez ověření), 2. Červen 2010 - 21:55

Pane Rybka,dovoluji si oslovit Vás nebod tuším že budete asi nějaká předseda nebo něco takového.Nudismu a naturismu fandím už hodně let.Šeberák v Praze byl tehdy ještě neoplocen a zdarma.Ale to je vedlejší.Rád bych se zúčastnoval N-akcí ale na stránkách jsem se dočet že si na tyto akce musím pořídit partnerku nebo ještě lépe celou rodinu.Přítelkyně těmto akcím nefandí a rozcházet se s ní kvůli tomu nebudu.Znamená to tedy že jako singl mám smůlu a na vaše akce mám zákaz vstupu.Podle pravidel to tak nějak chápu.Je jasné že se obáváte návštěv různejch okukovačů a jim podobnejm ale kam mají jít lidé kteří mají zájem o členství v N-klubech ale jsou staří mládenci a nehodlají to nijak měnit?Píšete že hledáte nové členy ale zároven je k sobě nechcete pouštět.Můžete to nějak vysvětlit? Děkuji

 
-

Skvěle formulovaná otázka!

Vložil abel (bez ověření), 2. Červen 2010 - 22:06

To prosím myslím zcela upřímně, bez ironie.

 
-

re: dotaz nováčka

Vložil PetrK, 2. Červen 2010 - 22:52

Nevím z čeho usuzujete na nutnost mít s sebou partnerku, potažmo rodinu. 99% všech lokalit a akcí jsou otevřené všem. Jednotlivcům, dvojicím, skupinám, rodinám…prostě komukoliv, kdo má chuť přijít a užít si koupání/slunění bez plavek. Samozřejmě program je převážně cílen na rodiny, respektive děti. Nebo by jste chtěl hledat poklad a pak dostat lízátko? :-) Jediná 2 (slovy dvě) místa kde je partnerka výslovně vyžadována je Rýmařov a Křetínka

A ani není potřeba žádné členství v žádném klubu. Tak se nebojte a vyražte kamkoliv, klidně sám :)

Petr (taktéž „starý“ mládenec)

 
-

dotaz nováčka

Vložil Tyger66 (bez ověření), 2. Červen 2010 - 23:22

takže na akce v Hradci Králové v aquaparku budu vpuštěn bez problémů.Tedy za předpokladu slušného chování,že.

 
-

visačka do auta

Vložil volynak, 26. Červen 2010 - 15:30

K tématu mě ještě napadlo, že by se možná hodila taková ta visačka, co se dává na zadní okno auta (bývá to většinou něco jako dres). To by byla myslím dobrá a dobře viditelná propagace. [Úsměv]

 
-

Smrdítko

Vložil Gwynbleidd, 26. Červen 2010 - 16:26
Obrázek uživatele Gwynbleidd

a nebo smrdítko na zrcátko

 
-

"SPZ"

Vložil press777 (bez ověření), 26. Červen 2010 - 21:38

Anebo taková ta „SPZ“-ka, co mívají řidičí na palubce, na které jsou jména nebo různé hlášky…prodávají se v suvenýrech, trafikách atd., takže možná by se dalo domluvit s výrobcem, aby ke všem těm „kancům“ a jiným přidal i „Naturista“