NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Nuda běh u Oplatilu

Vložil Anonymní, 22. Květen 2011 - 22:03

Letošní letní sezonu jsme sice zahájili už 29. března, nicméně letošnímu Nuda běhu jsme přízvisko „Zahájení letní sezony“ ponechali. Pokud bysme měli zajít do úplných detailů, tak ani avizovaný 5. ročník se vůbec nekryje s pravdou. 1. roč. jsme totiž běželi 19. 5. 2002, takže jsme letos měli vlastně slavit kulatým 10. ročníkem. Vzhledem k tomu, že loni jsem musel N-běh zrušit kvůli vyhozenému kotníku a pár let před tím se nekonal kvůli počasí, by bylo asi nejlepší ročníky zrušit.
V každém případě se nám letošek vydařil bez vady a určitě na něj budeme rádi vzpomínat.


Hned do začátku jsem ale dostal notně vynadáno od jednoho zřejmě značného příznivce odborů, když mi vyčetl, že jsem nezorganizoval skupinu naháčů na odborářské demonstraci, kde se údajně měly předvádět holé zadky utiskovaných pracujících. Osobně jsem radši zvolil nuda běh, protože při něm načerpám nové síly, kyslík v lese, protáhnu tělo ve vodě a v pondělí vyrazím do práce i bez demonstrace.

 

Odpoledne jsme začali klasicky koupáním a všelijakými legráckami. Ty přivítaly hlavně děti. Dostavil se taky ohlášený režisér České televize David Vondráček, který na červen připravuje dokument o naturistech se zaměřením na naturistické pochody. Mezitím se přiblížila 14. hodina, která odbila start letošního Nuda běhu. Účast letos nebyla tedy nic moc (nejvíce běželo kolem r. 2005 přes 20 naháčů), ale pro všechny, kteří se přidali k běžící skupině to byl krásný zážitek. Sice jsme nemohli slíbit slevy jako v Čestlicích, zaručeně nejrychlejší tobogány, nastopro nejvířivější vířivky, nicméně nádherně průhledná vody Hrádku-Oplatilu, jarně provoněný přilehlý borový les a prosluněný májový den byly určitě tou největší radostí pro správného naturistu.
Tím se nakonec ukázal být jen Jirka Rybka, který jako jediný běžel bez bot (3km lesem), za což má u mě nesmírný obdiv. Trasa byla od minule značně zarostlá. V jednom místě jsme museli velmi hledat cestu k sousednímu písníku, kde jsme měli otočku. Většina trasy byla ale v pohodě.
Krátce po návratu k výchozímu písníku se spustil typický májový deštík, který byl příjemným osvěžením po tříkilometrovém běhu. Za půl hodinky ale už zase svítilo a až do večera jsme u písníku prožili příjemné chvilky.

Tímto jsme definitivně odstartovali léto a doufejme, že stejné počasí se nám povede i na letošní Slunovrat, kde budu VŠEM rozdávat zadarmo Žurek u příležitosti mých narozenin.


Nové moloNové molo Ještě malý pozdrav ze sousedního Opaťáku, kde pan spolumajitel testuje zbrusu nové vlastnoručně vyrobené molo. 


Přispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Nejoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
Inzerenti: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, služby? Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných akcích NATURISTA.CZ.
5
 
-

Žurek nuda běh

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 3. Červen 2011 - 22:10

Ježiši :-)))) no tak dík, Ivoši, konečně vím, co Vaše jméno znamená. A článek je jak víno – skvělý, hezký, určitě to byla vydařená akcička. Před pár dny jsem si stáhl dokument o nudi běhu v cizině, moc se mi líbí, ale myslím, že Češi to umí rozbalit víc :-) tak ať se daří a jen do toho!!