NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Poprvé plné Kohoutovice

Vložil Anonymní, 3. Březen 2013 - 17:13

Ač se Naturistické Kohoutovice konají už 3 roky, tak jejich návštěvnost byla vždycky nějak „diskutabilní“. Snad i proto jsme se právě v tomto velkoměstě pustili ke konci podzimu 2012 do cílené propagace, ve které jsme nevynechali jedinou možnost, jak blížící se termíny bezplavkových večerů zviditelnit. Od vlastnonožně :-) oběhaných tuctech veřejných informačních míst, přes vývěsky v restauracích, rádia, až po úspěšně do konce dotažené články v Brněnském Deníkuprosinci a nyní v březnu, se nám splnil sen a 2. 3. 2013 se v kohoutovickém aquaparku sešlo opravdu hodně přes 100 naháčů (přesný počet nelze zjistit, protože systém ukazuje pouze počet za celý den).


Pozvánka na Naturistické KohoutovicePozvánka na Naturistické Kohoutovice Už počátkem zimy a na minulých Naturistických Kohoutovicích byl znatelný příliv nových lidí a nepatrné zlepšení do té doby značně zamrzlých brněnských n-poměrů. Na tyto právě proběhlé N-Kohoutovice jsme vedle klasické propagace neváhali rozmístit 1000 letáků po osvědčených vývěsních místech a 3 roky trpělivé práce poprvé přivedly do „Kohoutek“ skutečně velký dav naháčů.
Ohledně propagace naturismu, tentokrát na Olomoucku, musím blahořečit našemo nejlepšímu dobrovolníkovi Jirkovi Dlouhánovi za jeho skvěle připravenou panelovou expozici na TOURISM EXPO Olomouc 2013
Leták na Naturistické Kohoutovice březen 2013Leták na Naturistické Kohoutovice březen 2013
Co bylo obzvláště potěšující, bylo množství mladých naháčů a hlavně poměr žen a mužů se velmi blížil ideálnímu poměru. Ve většině „nováčků“ šlo tedy o jejich první návštěvu takovéhoto večera a nutno dodat, že nešlo v žádném případě o pouze vyčkávající naturisty. Oproti minule, kdy roller zel prázdnotou prakticky celý večer a aquazorb jsme ani jednou nenafouknuli, tak tentokrát to byl pravý opak a kohoutovická pětadvacítka byla po celé 3 nahaté hodiny rejdištěm vysmátých naháčů v aquarolleru, aquazorbu i nové vodní houpačce.

Každý aquapark má své libůstky, kohoutovický AP je pro nás trochu můrou, protože takové množství prosklení do veřejných prostor nemá snad žádný areál v ČR. Od nás to vyžaduje minimálně hodinu před začátkem mnohdy horolezeckým způsobem tyto plochy zafoliovat. Pouze jedinkrát k tomuto nedošlo a už se nechal slyšet ostražitý důchodce z přilehlého paneláku, co že se to děje v bazénu za Sodomu – Gomoru. I tentokrát jsme si tedy dali sraz už před 18. hod. a spolu s opravdu přičinlivými pomocníky Pepperem, Zdeňkem, Lenkou, Romanem, Evou, Adalem se synem, jsme se pustili do horolezení. Souběžně jsme s předstihem pustili nafukování dvoumetrového osmdesátikilového rolleru, který jsme spolu s dalšími očekávanými nafukovacími monstry úderem 19. hod. spustili do plaveckého bazénu.

Na bezva partu při saunových ceremoniálech jsem si v Kohoutovicích nikdy nemohl stěžovat. I tentokrát byly voňavé saunové chvíle plné veselé atmosféry, vtipkování, eukalyptu a na konec tradičně moravské pravé slivovice. Musíme pochválit také nové vybavení saunové odpočívárny, kde přibyla dřevěná houpací lehátka.

K poslední hodině jsme se klasicky proplavali, prosaunovali a proskotačili relativně rychle a na pořadu bylo závěrečné malování na tělo. K němu se sešlo 8 naháčů, kteří vytvořili na svých protějšcích roztodivné malby od krásných růžiček až po rozkvetlý jarní strom.

Skvělá návštěvnost nám nakonec dodala ubývajících sil v uklízení všeho, co jsme tady před 4 hodinami přinesli, rozložili, zalepili, rozkrámovali… Díky tentokrát opravdu velmi přičinlivým pomocníkům jsme všechno zvládli jen pár minut po 22. hod., takže jsme nedostali vynadáno od personálu, že máme být už dávno pryč :-).

Nezbývá než konstatovat, že N-Kohoutovice se konečně stávají n-akcí, která se dá srovnat s ValMezem, nebo Olomoucí.

Mockrát děkuji řediteli AP Kohoutovice za poskytnutí areálu pro naturisty, všem pilným naháčům, kteří se uvolili a pomohli s náročnou úpravou areálu pro akci, roznosem letáků i další prospěšnou propagací. Velmi také děkuji všem aktivním naturistům, kteří s námi vytvořili opět jeden veselý naháčský večer [Úsměv] .

ZÁŽITKY ZE VŠECH MINULÝCH NATURISTICKÝCH KOHOUTOVIC

Následující Naturistické Kohoutovice na 90% v sobotu 5. 10. 2013. Sledujte Kalendář Naturista.cz.

Co udělat proto, aby nás bylo na podzim v Kohoutovicích zase hodně přes 100 naháčů?
Pokud spolu s námi budete chtít, aby N-Kohoutovice pokračovaly ve stejném stylu i do budoucna, tak se jejich úspěch neobejde bez vaší pomoci. Ta může být i velmi časově nenáročná. Pokud budete ochotni při svých pochůzkách po Brně ochotni rozmísťovat naše propagační letáky nebo NATURISTŮV OBČASNÍK, tak vám to nezabere prakticky ani minutu navíc z vašeho drahoceného času. Jestli máte zájem N-Kohoutovicícm takto pomoci, tak napište prosím na email: naturista@naturista.cz a já vám aktuální tiskoviny pošlu poštou, popř. dodám v Brně osobně.

Dále stále hledáme kontakty na redaktory médií, kteří nám do svých médií umístí TIP NA VÍKEND, článek o n-akci apod. protislužbou nabízíme umístění vašeho banneru/loga do naší strany Kalendáře a následného článku o akci.

NATURISTA DOBROVOLNÍK
Je člověk, který pomáhá propagovat naturismus ve svém okolí nebo při svých cestách. Možnosti tohoto dobrovolnictví jsou podrobně popsány na straně Naturistova Občasníku.
V současné době je nás ke 30 n-dobrovolníků, kteří se věnují převážně rozmísťování Naturistova Občasníku, plachet BEZ PLAVEK.CZ, samolepek apod.

SAMOSTATNÝ NATURISTA DOBROVOLNÍK
Zářným příkladem Samostatného Naturisty Dobrovolníka je Jirka Dlouhán z Olomouce, který už roky neustále zdokonaluje propagaci naturismu v Olomouci a okolí. Od počátečního rozdávání letáků se letos pustil do zařízení výstavního panelu Naturista.cz na olomoucké výstavě TOURISM EXPO Olomouc 2013. Jirka je opravdu skvělým příkladem pro všechny, kteří mají zájem na tom, aby se naturismus dostal do povědomí co nejširší veřejnosti. Díky moc Jirko!
3
 
-

Výsledek dobré práce všech!

Vložil Roland Jitka, 3. Březen 2013 - 23:41

Je třeba vyzdvihnout na prvním místě ochotu lidi dát vědět ostatním a propagovat různými způsoby, že se koná konkrétní naturistická akce.
Druhou stranou mince je uvědomnění si lidí, že bez dostatečné účasti žádná akce do budoucna nebude.
Přitom pro zdar dalších akcí stačí udělat jedno jediné, PŘIJÍT.

 
-

Jen přijít nestačí

Vložil zurek (bez ověření), 4. Březen 2013 - 8:20

Nás z Oplatilu jezdilo do Babylonu někdy kolem 2004 cca. 20–25 lidí. Obsazovali jsme celou třicetilůžkovou chatu Ahojku v Hraběticích u Bedřichova. Před Babylonem se jezdilo na běžky atd. Během 3 let se tato skupina smrskla na 2 páry, které pak zmizely úplně. Dneska z těchto lidí v Babylonu nepotkám nikoho.

Prostě lidi to přestane bavit, to je stručně a jasně a výstižně řečeno. A je to úplně pochopitelné. Je milion jiných možností, jak využít volný čas. Pokud nadšený naturista přijde na n-večer 1× za půl roku, tak to úplně stačí.

Komu ale alespoň trochu záleží na tom, aby naturisti v zimním půlroce fungovali, tak by svým dílem pomoci měl. Všechny podklady jsou prakticky připravené, stačí jen cestou do práce apod. rozmístit info letáky. To je minimum, meze se samozřejmě nekladou, vzorem pro všechny je Jirka Dlouhán (a dalších 30 dobrovolníků), jak jsem psal ve článku výše.

 
-

Kohoutovice

Vložil qwerty, 4. Březen 2013 - 19:50

Tak, aby se clanek nezvratil jen v organizacni report. A pro samou propagaci naturismu se nevytratila jeho podstata a radost z nej, prikladam sve dojmy ze sebotni akce.

Cely vecer bezel jak na dratkach. Seslo se opravdu hodne lidi, rekl bych, ze mladsi rocniky v parech prevazovaly. V akvaparku bylo hezky teplo. Pravda, pri zalepovani oken jsem z toho moc radost nemel, ale potom jsem si to uz uzival. Sauna byla plna vetsinu casu co jsme tam stravili. Proto mi prislo vtipne kdyz Ivos zval, pres interkom, na dalsi saunovy ceremonial. Protoze, by sauna musela byt nafukovaci, aby jeste vic lidi vstrebala. Ale asi se to nejak zvladlo. [Úsměv] Vetsi pocet lidi byl znat i v plaveckem bazenu. Kdy jsem jen vzpominal na luxus mit celou drahu pro sebe, jak tomu bylo na drivejsich akcich. Program byl tradicni a tak uz jsme vedeli kdy se na co tesit. Bylo moc fajn se takhle zrelaxovat a nacerpat sily. Jen skoda, ze dalsi akce bude tak za dlouho. Jeste bych dodal k poctu lidi, ze z pohledu navstevnika se mi to zdalo idealni. Ani malo abych se tam citil opustene, ani moc abych se nedostal na kam jsem chtel. Dekuji za organizaci. Roman

 
-

Když jsme přišli do Kohoutovic,

Vložil M.Dr., 5. Březen 2013 - 18:49

měl jsem pocit, že jsme přišli ve špatnou dobu – uvnitř byla spousta lidí v plavkách. Ale pak jsem zjistil, že ještě není 19 hodin – na rozdíl např. od jinak vynikajícího ValMezu v Kohoutovicích se vstupenky prodávají průběžně snad už půl hodiny před začátkem n-akce a i dovnitř se může jít dřív, takže je dost času na svléknutí a osprchování.

Počet návštěvníků byl opravdu citelně vyšší než jindy, bylo to vidět na plné sauně dokonce i mezi ceremoniály a vířivka byla jako obvykle beznadějně obsazená. Plavání v bazénu bylo OK, ale chtělo by to trochu omezit pohyb rolleru, zorbu a houpačky řekněme na dvě dráhy, nebo na určitý čas, jinak hrozí kolize s plavci, která může být nepříjemná, když to plavec nečeká.

Celkově ale velká spokojenost.

 
-

Kohoutovice

Vložil Horác, 6. Březen 2013 - 23:11

Snad jen malá poznámka, ukončení atrakcí v 21:30 (ač pochopitelné z hlediska uzavírací doby) přece jenom zkracuje využití o 1/6. Nebylo by možné začínat např. v 18:30, aby ta doba užití byla skutečně 3 hodiny?

 
-

Na naturistické akci Kohoutovice

Vložil Sheemon (bez ověření), 11. Březen 2013 - 19:38

Na naturistické akci v Kohoutovicích jsem byl poprvé a byl jsem moc spokojený. Děkuju organizátorům a blahopřeju k úspěšné propagaci. Těším se na příště! :)