NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Předvelikonoční Babylon se spoustou naháčů

Vložil Anonymní, 2. Duben 2012 - 19:28

Podle silně převažujících velikonočních vajíček, zajíců a pomlázek bylo na sobotním Babylonu zřejmé, že svátky jara jsou přede dveřmi. Dílem možná sychravé počasí, dílem naše zvýšená mediální aktivita přivedly tentokrát na N-Babylon přes 300 naháčů. A kdyby už nic navíc, tak tento počet byl zárukou veselé zábavy až do sobotní půlnoci. Hned od počátku se ale program rozjel ve velkém a o aquazorbing, aquaaerobik, 4 saunové ceremoniály i soutěže byl nebývalý zájem. Příznačnou tečkou za celým n-večerem byl rekordní počet 27 namalovaných naháčů. Jakoby nám ani nezkazilo náladu avizované zkrácení večera o úvodní smíšenou dvouhodinovku.Slibovaná zrušená úvodní smíšená dvouhodinovka se opravdu dodržela a my vystartovali k přípravě AP až v 19.45 hod. Na začátku jsme samozřejmě viděli celou řadu (většinou známých) zklamaných obličejů, kterým také smíšený čas 18–20 hod. dosti chyběl. Dělat se ovšem momentálně nic nedá – v Babylonu nastoupilo nové vedení, které na podkladě stížností textiláků posunulo začátek N-Party až na 20. hodinu. Režim bude tedy podobný jako v Aquapalace – od 18 hod. možno využívat sauny vč. Afrikany a od 20 hod. bezplavkový provoz v celém Aquaparku Babylon.

Sobotní 20. hodina ale ukázala, že všechny smutky a skepse nechali všichni v šatně nebo doma a rozproudila se veselá zábava. Do AP se nahrnula třístovka známých i neznámých tváří a každoměsíční babylonský n-kolotoč nabral obvyklých obrátek.
Kdo měl fobii z aquazorbu, tak si šel užít prvního saunového ceremoniálu s vůní červeného pomeranče do Afrikany, jiní šli zase vyzkoušet superrychlé tobogány bez plavek nebo si šli v poklídku poslechnout hudbu v podání klávesisty Honzy Jandery do restaurace.

 
Po minulých poněkud vlažnějších soutěžních večerech se tentokrát na výzvu k dětských soutěžím seběhl překvapivě početný houf omladiny, který nás až zaskočil…
Po jeho skončení jsme hned naběhli na další saunový ceremoniál, který měl tentokrát malou premiéru. K běžným esencím jsem tentokrát přidal potírání těla himalájskou solí s eukalyptem, což se setkalo s dosti velkým úspěchem. Tento „potěr“ vám totiž přivodí příjemné chlazení po celou dobu vašeho pobytu v sauně.

Závěrečný ceremoniál s vůní třešňovice až takovým překvapením nebyl (už jsem ho dělal asi potřetí), nicméně byl přijat všemi sauňáky s očividnou libostí :-D.
Tímto jsme zakončili veselý předvelikonoční N-Babylon a bohužel se museli rozejít k domovům. Přes zkrácení tradičních N-party Babylon děkujeme novému vedení CB Liberec za přízeň a slibujeme, že po celou dobu n-večerů budeme dohlížet na jejich bezproblémový průběh. Děkuji všem pomocníkům, dobrovolníkům i všem sobotním naháčům, kteří nám všem vytvořili veselou naturistickou atmosféru.

Všem sexistům, swingerům apod…: Berte na vědomí, že vzniklá omezení jsou zčásti i vašim dílem. Očekávejte tedy čím dál větší utahování kohoutku vašim nepatřičným „zábavám“. Uzavřením odpočívárny pod horním bufetem je prvním krokem. Podle potřeby přikročíme k dalším opatřením.


5
 
-

Babylon.

Vložil Roland Jitka, 2. Duben 2012 - 20:13

Tentokrát jsme nebyli, protože Jitušku napadl Pitbulterier, ale dovedem si představit super atmosféru a na přístím Babylonu s plesíkem nemůžeme chybět a už se těšíme. Babylon je vždy perfektní, takže podle článku předpokládám, že tento nebyl vyjímkou.

 
-

Babylon bez smíšenky.

Vložil Linka, 3. Duben 2012 - 10:25
Obrázek uživatele Linka

Babylon má svou popularitu a je vidět, že i bez smíšenky funguje stejně dobře. Takže se dá říci, že si našel své stálé klienty bez plavek i bez lidí, kteří náhodou byli v plavkách poslední sobotu. Stejně si myslím že jich hodně zůstalo i tak. Kdo jednou přišel na bezplavkouvou akci už se jen vrací. To se nedá zažít pokud jen jdete s rodinou někam do akva, protože textilní navštěva nemá žádný program. Asexualní opatření lze jedině vítat a podporovat, třeba i za cenu drobných omezení, které opravdoví naturisté jistě pochopí a přivítají. [Spiklenec]

 
-

Zkrácení Babylonu

Vložil JirkaH (bez ověření), 4. Duben 2012 - 19:31

Je mi líto, že takto musím reagovat, protože Babylon je super a program byl jako vždy perfektní, ale mně osobně se tedy zkrácení o dvě hodiny nelíbí! Za prvé obvykle odcházím v 11, takže mi zbyly 3 hodiny nudistické zábavy a uvažuji, zda se mi na tu chvíli vůbec vyplatí jezdit až do Liberce, když i pondělky navštěvuji jen velice sporadicky! I jiní jistě končili dříve, např. některé rodiny s menšími dětmi. A návštěvnost se mi skutečně zdála přeci jen trošku nižší, než v únoru a i kdyby ne, tak tací možná o zkrácení nevěděli, počkali tedy na osmou, na chvíli se smočili, v dubnu od dvou přijedou na ples, ale od května už skoro jezdit nebudou. Za druhé si tu po únorové Party mnozí chválili, jak se během smíšené části podařilo k setrvání přesvědčit dost textiláků, pomáhala tak i rozšiřovat naše řady. A za třetí se to možné odpadnutí několika z nás projeví na tržbách. Komplex sice získá PÁR puritánských hostů, ovšem JEDNORÁZOVÝCH nebo SPORADICKÝCH, ale může ztratit MNOHEM VÍCE těch PRAVIDELNÝCH od nás! Přitom prudérní fanatici by snad už dnes měli být pouhá rarita, zvláště když si ani nedokáží přečíst množství upozornění na webu, na vývěskách v budově nebo u pokladny! A že si pak stěžují je tedy JEJICH problém. Přesto, jak vidno, dodnes mají silný vliv!

Pro obě strany by proto byl mnohem lepší KOMPROMIS, např. smíšená hodinka až od 19. Sice by to už stejně nebylo ono, ale stále aspoň o tu hodinu lepší, než dnes! A puritáni by i tak měli oproti dřívějšku delší koupání „nerušené“ naháči. Možná dokonce, že kdyby se ten úvod protáhl třeba do půl deváté, tak by získali ještě další čas a viděli, o čem je program. Jejich děti nebo i oni sami by se zapojili do zorbinku a soutěží, od čehož se hůře odtrhává, snáze by zůstali a stížností by výrazně ubylo. Podle mého totiž hlavní problém nebyla ani tak naše nahota, jako spíše to, že pokud o ničem nevěděli a přijeli z daleka, po babylonských atrakcích se šli koupat až v šest, sedm a teprve na místě zjistili, že v osm musí odejít nebo se svléknout (i pro mne to bylo kdysi dlouho nepřekonatelné než jsem to poprvé okusil), tak museli být dost naštvaní! No, co se dá dělat, musíme se s tím smířit, program je přesto výborně organizován, ačkoli teď opravdu nebudu jezdit tak často a snad se časem podaří domluvit částečný návrat k původní podobě. Už jen proto, že dnes kvůli krizi hostů celkově ubývá a my jsme pomalu jediní, kdo jim tam pravidelně jezdí v hojných počtech. S pozdravem, Jirka

 
-

Dvě strany.

Vložil Roland Jitka, 5. Duben 2012 - 9:13

Každý vztah i ten obchodní, má dvě strany. V tomto případě jsou na jedné straně naturisté, na druhé straně Centrum zábavy Babylon Liberec. Věř, že naturisté neměli ani pramalý zájem na zkrácení jejich pobytu. [Spiklenec]

 
-

Jenže zde nejsou jen dvě

Vložil Pavlík II (bez ověření), 5. Duben 2012 - 17:00

Jenže zde nejsou jen dvě strany, ale vlastně tři. Tou třetí stranou jsou nespokojení „textiláci“, kteří by nás nejraději poslali do nějakého pavilonu, nejlépe ve svěracích kazajkách … Což nebylo možné vyjednat smíšenku alespoň od sedmi (předpokládám, že plně naturistickou část již od sedmé večer by vedení Babylonu neskouslo), jak už tady zaznělo? Předpokládám, že hoteloví hosté se tou dobou již chystají na večeři. A nebo naopak v rámci propagace nudismu nechat ještě smíšenou půlhodinu po osmé. Ale to už by se ještě více zkrátil čas. Případně dávat zdarma prudérním osobám tmavé brýle [Tmavé brýle] Myslím, že nejsem sám, koho ten nepovedený a předčasný apríl překvapil, soudě podle mé rozmluvy s několika páry při příchodu k pokladně. A co až si jednou někdo bude stěžovat (třeba) na příliš hlučné děti? Také tak stejně radikálně, bez nějaké diskuze, bude postupovat vedení aqaparku?

 
-

Dvě strany podruhé.

Vložil Roland Jitka, 5. Duben 2012 - 17:26

Tvé argumenty zní velice logicky a nemám, co bych jim vytkl. Kdyby to bylo opravdu takto jednoduché, tak už by bylo dávno vše uvedeno do pořádku. [Spiklenec]

 
-

Jak na to?

Vložil JirkaH (bez ověření), 5. Duben 2012 - 19:08

Ano, bohužel tu ještě ještě třetí strana – textiláci. Sice asi nejsem sám, kdo je teď na ně naštvaný, ale možná bychom jim přeci jen měli vycházet více vstříc, protože co se stalo v Babylonu, by se mohlo opakovat i jinde. Zkrácení nebo zrušení z důvodu stížností kvůli „předčasnému“ (ve skutečnosti na plakátech avizovanému) odchodu, pokud naše akce zasahují do obvyklé otevírací doby. Rovněž se změní vedení a je vymalováno. Po tom únorovém přemluvení spousty textiláků k setrvání tu padaly návrhy na zavádění smíšeného úvodu i jinde a po sobotní zkušenosti se k těmto hlasům přidávám, poněvadž to textilákům pobyt o něco prodlouží. Nemá to cenu zavádět tam, kde je koupání bez plavek stejně až po obvyklé zavíračce – zde je rozumnější to, co už tu také zaznělo a sice uvádět na vývěskách, že nejde o uzavřenou akci a každý z návštěvníků může zůstat a přidat se. Ale ty bazény a aquaparky, kde „zabíráme“ část normální provozní doby? Jestliže ti puritáni skutečně nečtou upozornění na webu a po budově, když jsou potom tak strašně překvapení co se po nich v hodinu H chce, tak opravdu ani netuší že máme také nějaký program a myslí si, že je to jen o koupání bez plavek. Což je jen tak nenaláká. Jak říkám, sám jsem s tím míval problém. Poprvé jsem se osmělil v Chorvatsku stranou od textilních i nuda pláží, až časem se odvážil mezi ostatní naháče a teprve v posledních letech mi už nevadili ani ti textiláci mezi námi. Takže ne každý do toho skočí rovnýma nohama, navíc takhle na povel.

Ale k rozhodnutí by mu pomohlo, kdyby viděl aspoň část připravených akcí, což nešlo když konkrétně v Babylonu začínaly až po odchodu skalních textiláků. Já sice tu půlhodinu do půl deváté původně myslel jako součást nějaké nové, kompromisní smíšenky až od 19 hodin, ale ta nám stejně povolena není, takže by to možná nebylo od věci. Anebo rovnou smíšená hodina do devíti. Textiláci budou smět zůstat déle, aby tolik nenadávali, mezitím se už zapojí, v devět si řeknou, že tu hodinu do předpokládaného odchodu ve 22:00 nazí nějak vydrží, stejně pak zůstanou až do konce, jelikož se jim to zalíbí a je po stížnostech. Vedení Babylonu uvidí, že to nebylo ani tak kvůli naší nahotě před lidmi a zase nám povolí delší akci, alespoň od těch sedmi večer. Protože jestli to zůstane od osmi, tak skutečně už nebudu jezdit každý měsíc jako dosud. Určitě nepřijedu v těch dnech, kdy tam nebudu mít známé, s nimiž odjíždím, poněvadž bych tam beztak mohl být jen chvíli a pak bych musel běžet na poslední spoj domů. A opakuji, že určitě nejsem sám, kdo počet svých návštěv Liberce omezí. Ovšem pročpak se asi ZATÍM neruší pondělky? Kdy také naháči pobíhají mezi ostatními? Není to tím, že v pondělí ostatní hosty v nějakou konkrétní hodinu nikdo „nevyhání“? JEN o té naší nahotě před nimi to tedy opravdu asi nebylo.

 
-

Babylon Liberec

Vložil Roland Jitka, 5. Duben 2012 - 21:55

Píšeš to dobře, zní to dobře a máš pravdu. Již ve vzkazu výše píši, že není jednoduchého řešení, kdyby bylo, věř, že už by bylo uděláno a vyjednáno. [Smutný] V tomto směru kompromisů je Naturista docela akční. [Spiklenec] Měj hezký večer. Roland.

 
-

Ano, to jsi psal Pavlovi.

Vložil JirkaH (bez ověření), 5. Duben 2012 - 22:02

Ano, to jsi psal Pavlovi. Samozřejmě, že to nezáleží jen na nás, ale i na Babylonu. My si tu můžeme vymyslet co chceme a oni stejně můžou být proti. Tak dobrou noc a snad se přidá ještě někdo jiný s dalšími návrhy.

 
-

V Babylonu bylo 300 lidí

Vložil zurek (bez ověření), 5. Duben 2012 - 22:06

Přes to omezení bylo na N-party 300 naháčů. Budeme se snažit zachovat ostrý začátek od 20. hod. a to všichni bez. Už od 19.30 se budou upozorňovat na to, že od 20 začíná n-party. Není možné ten začátek posouvat čím dál k půlnoci. 30 min. do 20. hod. budou mít přípravu na n-začátek. Osobně se ale snížení návštěvnosti moc nebojím. Když uděláme opravdu poctivě reklamu, tak lidi přijdou. Reklamu myslím ale mimo Naturista.cz, v tom můžete pomoct i vy ostatní.

 
-

stížnosti

Vložil Kaz, 6. Duben 2012 - 18:56

Možná že když si bude stěžovat dostatečný počet naturistů, že byla zrušena smíšená dvouhodinovka, tak to zase vrátí. Musí nás být víc, než textiláků. Možná si nové vedení jen nechce dělat problémy a prvním stížnostím raději ustoupí. Nikdo neví, kolik jich bylo [Spiklenec] .