NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

První návštěva ve wellnessu Aqualandu Moravia Pasohlávky

Vložil Anonymní, 4. Srpen 2013 - 21:03

I když sobota 3. 8. skýtala jeden teplotní rekord za druhým, tak nám zvědavost nedala a po klasickém n-dni na brněnské Osadě, jsme k večeru vyrazili do zbrusu nového Aqualandu Moravia Pasohlávky.
Z toho nás samozřejmě zajímal výhradně bezplavkový wellness FORUM ROMANUM, který jsme prozkoumali do detailů. Z ostatních ploch jsme tyto spíše informativně prošli, i když nebývalá soustava obřích tobogánů ABYSS a BOOMERANGO v klidu nenechá opravdu ani toho největšího kliďase. Rozloučíme se pak neopakovatelným pohledem na panorama Pálavy, které dostalo výhledem z pater Aqualandu Moravia zcela nový rozměr.


Panoráma Pálavy z restauracePanoráma Pálavy z restaurace

O Aqualandu Moravia
Nejprve připomenu pár údajů o areálu. Podobně jako 32km vzdálené Therme Laa an der Thaya, leží i Aqualand Moravia na termálním pramenu, který vyvěrá ze 1450m hlubokého vrtu. Teplota pramenu je 46°C. Informace o vydatnosti termálního zdroje udávají 3–17 l/s.
Osvědčení MZ ČR o léčivém pramenu hovoří o „vhodném k využití k léčbě indikací u onemocnění pohybového aparátu, nemocí ústrojí močových, nemocí kožních a ženských“.
Více o areálu na naší info straně AQUALANDU MORAVIA.

Z jedné (termální) vody načisto
I když teploměr v sobotu v 17 hod. ukazoval ještě hodně přes 30°C., zvědavost nám nedala a my jsme se vydali do od Brna pouhých 33km vzdálených Pasohlávek a jeho nového Aqualandu. Rozlehlou venkovní textilní část jsme měli v úmyslu pouze proběhnout, proto jen ve stručnosti:
Celkem 3000m2 vodních ploch s termální vodou, obří tobogány ABYSS a BOOMERANGO nelze přehlédnout a přes textiláckost tohoto areálu, doporučujeme všem tyto obry sjet. Jedná se o mimořádný zážitek v celé ČR. Dále stojí za zmínku venkovní vlnobití. My jsme využili vstupu po 17. hod., tedy za 290 Kč s tím, že za každý vstup do wellness FORUM ROMANUM se platí 100 Kč. Celý 4hodinový pobyt nás tedy vyšel každého dospělého na 390 Kč.

Vnitřní část zaujme originální propast, kterou je nutné absolvovat s neplným žaludkem, protože by to mohlo špatně dopadnout. Ostatní tobogány jsou v běžném standardu, které vídáváme i v ostatních areálech.
Váš žaludek zůstane zřejmě neplný i po návštěvě zdejší restaurace, která jako jediné místo v tomto kolosu téměř zela prázdnotou. Ceny 45 Kč za pivo, nebo 49 Kč za česnečku jsou více než odrazující.FORUM ROMANUM
Název místního wellness napovídá o historii tohoto místa. Archeologické nálezy hovoří o pobytu římských legií z doby Velké říše římské. Jsou zde prokazatelně umístěny objekty dokladující pobyt legie cisaře Marca Aurelia. Kromě běžných staveb opevnění, valů, zde byla zachycena mimo jiné stavba nejstaršího objektu "lázeňství " na území nynější ČR. Tolik z historie a pro ty, kteří by snad nevěděli, proč jsou maskoty Aqualandu právě Markus a Aurelia ;-).

Vstup do tohoto wellnessu nemůžete přehlédnout a můžete si vybrat, jestli půjdete jen do něj, nebo návštěvu spojíte i s aquaparkem. Při naší podvečerní návštěvě vstup vyšel na jedny peníze, takže jsme zvládli obojí.
Antickým nápisem ale antika (až na několik málo sádrových odlitků) v tomto wellnessu končí. Celý wellness je pojat značně střídmě, až jednoduše. Zatímco například v libereckém Babylonu na vás výzdoba, ornamenty, sochy, sošky, mozaiky… čekají na každém kroku, ve Foru Romanu najdete jednoduché tvary, rovné přímky, sem tam zaoblení. „Nejkřiklavější“ výzdobou jsou vedle zmíněných starořímských reliéfů snad jen solná lampa a vzhůru deroucí se bublinky v jedné z odpočíváren.

Finská sauna
Naši návštěvu začínáme v klasické finské sauně, která je předpisově vytopena na 95°C. Je velmi prostorná a pojme několik desítek sauňáků. Provedení od fy Sauna System zaručuje velmi dobrou kvalitu veškerého vybavení, veškeré lavice jsou příjemně zaoblené a saunování na nich je opravdu zážitek. Naproti finské sauny je ochlazovací bazének, jehož popis informuje o teplotě 10°C. Taktně pomineme venkovní horůčavy a tudíž teplotu bazénku minimálně jednou takovou, než udává popis. Vedlejší chrlič ledu chrlí, tak se alespoň trochu zachrlíme ledovou tříští. Za rohem je ochlazovací vědro, které je trochu chladnější než všeobecně přítomných 25°C skoro ve všech místních bazénech.

Venkovní terasa
Abychom se srovnali z finského pocení a pasohlávského ochlazování, tak vyrážíme na venkovní terasu. Ta je skvělá, už pro ten neopakovatelný výhled na Pálavu. Ten uchvátí i ty milovníky Therme Laa, kterým by se v Aqualandu postýsklo po autentickém trávníku, který tady bohužel nenajdeme. Při impozantním pohledu na pálavské vrchy si můžete v pohodě plavčit v poměrně rozlehlém bazénu. Tento zážitek bude jistě umocněn, až budou Aqualand i Pálava v zimě zasněžené. Jinak na této rozhlehlé terase najdete dostatek místa pro odpočinek mezi všemi 16ti procedurami wellnessu.


Caldarium 45°C
Pravou teplotu zdrojového pramenu těchto termálů poznáte v Caldariu. Tedy já osobně jsem napřed vstrčil jen dva prstíčky a hned jsem upaloval k východu, ale vzhledem k přítomným dámám jsem srdnatě usedl do bazénu Caldaria a dělal, že se mi to líbí. Nicméně máte možnost si vyzkoušet bazén s touto teplotou.
Vůbec tato termální voda je zvláštně „těžká“. lehce slaná a s dopolední vodou na „Pryglu“ se nedala vůbec srovnat. Inu z hloubky 1450m to je voda už přímo z pekla.


Hamam a solná komora
Caldarium s jeho pekelnou vodou i párou byl vlastně poslední adrenalin tohoto wellnessu a od teď náš pobyt zde pokračuje pomalu převalujícím se tempíčkem směrem k zavírací 21. hodině. Místní Hamam je opět ve velmi střízlivém stylu, žádné ozdoby ani ornamenty. O to více vyniká solná lampa ve vedlejší solné komoře.
Po dobu naší návštěvy jsme v poměrně hojně navštíveném wellnessu potkali samé zkušené sauňáky, kteří dbali všech správných zásad správného pobytu v saunách.Veškeré kompletní informace o AQUALANDU MORAVIA a jeho wellnessu FORUM ROMANUM najdete ZDE

Fotografie pro tento článek pořídily: Wellness NovinyFotografie pro tento článek pořídily: Wellness Noviny


Víte, že:

  • tento článek není placenou inzercí Aqualandu, ale pouhou dobrovolnou informací Naturista.cz o nové možnosti naturistického vyžití?
  • se budeme všemožně snažit, aby se v tomto areálu vyhradily hodiny pro naturisty a několikrát ročně se zde konaly naturistické večery?
  • o toto všechno se stará neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 8000 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz

5
 
-

Díky za pěknou reportáž o Aqualandu Moravia

Vložil PetrS, 11. Srpen 2013 - 18:24

Měl bych k ní jeden dotaz: Jak je na tom tento aquapark co do velikosti v porovnání s ostatními, např. Aquapalace Praha. Mám na mysli počet/velikost saun, tobogánů, bazénů, atd. …

Tak to už vypadá na minimálně 2 super aqualandy (spolu s Therma Laa) v krásné oblasti Jižní Moravy. Neměl byste někdo tip na nějaké levné (cca 300/noc) ubytovaní v okolí (15km)?

 
-

Aqualand vs. Aquapalace

Vložil zurek (bez ověření), 12. Srpen 2013 - 8:48

Tyto 2 areály se prakticky nedají srovnat, protože každý je koncipovaný jinak. Už jen z jednoho důvodu, že Aqualand Pasohlávky má přírodní 45°C teplou vodu. proto si může dovolit mít vodních ploch přes 3000 m2. Aquapalace uvádí celkovou plochu 9150 m2, kolik je z toho vody nevím. Čestlice jsou ale omezené tím, že je původní majitel posadil do obchodní zóny Průhonice-Čestlice a nemají prakticky už kam expandovat (i když v poslední době vytvořili nové prostory s novými cca. 300 lehátky).

Saunový svět naproti tomu bude v Aqualandu Pasohlávky trochu menší, nicméně má zase zcela neopakovatelný výhled na Novomlýnské vodní nádrže a celé panorama Pálavských vrchů. Asi ale nepojedete schválně do jednoho nebo do druhého kvůli tomu, že ten má zrovna o 2 sauny navíc… Aquapalace Čestlice navštívíte spolu s návštěvou Prahy a Aqualand Pasohlávky zase s návštěvou jižní Moravy, kterou právě tady máte jako na dlani.

Aqualand Pasohlávky je samozřejmě novější a neprošel letitými prekériemi, jako Aquapalace Čestlice (dlouhé roky rozestavěná stavba, než ji koupil Pavel Sehnal, přepracoval a dostavěl).

Ohledně naturismu v celém areálu to bude chtít hodně úsilí, protože vzhledem k teplé termální vodě bude tento areál hojně navštěvovaán 365 dní v roce :-/. Nicméně první intervenční n-schůzka s ředitelem Aqualandu se bude konat už tento týden.

Ohledně ubytování je to přímo v přilehlém Kempu Merkur o prázdninách dost problém. Jinak já jsem udělal dobrou zkušenost se soukromým ubytováním přímo v Pasohlávkách.

Jinak dáváme dohromady zakončení letní sezony na Pasohlávkách s rozloučením s Malou lagunou, burčákem a společnou návštěvou Aqualandu se zvýhodněným skupinovým vstupným. Zatím to dávám dohromady, tak vyčkejte. Termín by měl být 6.-8.9. 2013.

 
-

Rád vyčkám!

Vložil abel (bez ověření), 12. Srpen 2013 - 18:20

[Úsměv]

 
-

Wellness Aqualandu Moravia

Vložil Horác, 21. Srpen 2013 - 23:47

Tak po návštěvě wellness mohu pochválit krásné prostředí, nádherný výhled z terasy (pár se nás tam opalovalo nahatých, ale nikdo neprotestoval), dostatek lehátek i odpočívacích prostorů. „Pořádné“ sauny jsou však vlastně jen dvě (finská a biosauna), rovněž vlastní občerstvení wellnessu zatím chybí, jako kompenzaci nabízeli pohárek vody s citronem.

Jinak návyky návštěvníků, více jich přicházelo z hlavního aqualandu víceméně na „okouknutí“, co to ten wellness vlastně je, prachbídné. Z finské sauny odcházeli rovnou do ochlazovacího bazénku, což mělo zásadní vliv na teplotu i čistotu vody. Upozornil jsem na to personál, tak slíbili dát ještě před bazének jasné upozornění o nutnosti sprchy.

 
-

Wellness Aqualandu se snaží...

Vložil zurek (bez ověření), 22. Srpen 2013 - 7:19

Wellness v Aqualandu je ve fázi zabíhání provozu, tak se prosím snažte je pochopit. Já jsem zažil za poslední 4 roky otevření 5ti nových aquaparků a opravdu to není sranda. Pozitivní je, že všichni z vedení AM mají snahu dohnat a v této pětiletce ještě předehnat Therme Laa, v čemž jim jistě budeme držet palce. V současnosti řeší s architektem doladění všech interiérů. S podněty a návrhy ohledně wellnessu se obracejte na vedoucí wellness Danielu Žďárskou Daniela.Zdarska@aqualand-moravia.cz . Jinak 8. 9. tam budu dělat první saunové ceremoniály, čímžto vás na ně srdečně zvu a současně také na zvýhodněné vstupné 10–20%, podle toho, kolik nás bude. INFO Ochlazovací bazének se aktuálně řeší, či spíše se hledá řešení. V dohledné době budou optické clony na zábradlí venkovní terasy wellnessu.

 
-

Forum Romanum bezplavkové

Vložil exner (bez ověření), 1. Prosinec 2014 - 0:16

Dneska jsem po třech měsících navštívil Aqualand Moravia. Forum Romanum je opravdu striktně bezplavkový, nicméně s dodržováním pravidel mají návštěvníci dost problém. Rozdíl od minula – všichni návštěvníci jsou proškolování po příchodu, jak se v areálu chovat. Mám ale pocit, že návštěvníkům, jdoucím přímo z bazénu se tohoto proškolování nedostává. Ale nechci křivdit. „Sauňačky“, dámy si tak samy říkají :-), pravidelně kontrolují dodržování pravidel saunování. A musím přiznat, že jim nezávidím. Polovina návštěvníků leze do páry v prostěradle, přestože byli proškoleni, přestože je tam jednoznačný mnohojazyčný nápis – bez plavek, bez bot, bez prostěradla. Osprchovat si sedačku – kdo by to dělal? A po sobě? No to vůbec, to ani ti, kteří si ji osprchovali před usednutím! Je třeba podotknout, že hadice jsou extrémně krátké a trefit se v temném zapařeném prostoru na místo, kde člověk seděl, znamená obhodit studenou vodou všechny kolem. V sauně si část návštěvníků, sedí jen tak na pryčnách…pot se z nich jenom leje na sedačky. Co tři minuty vchází slečna či paní „sauňačka“ a nabádá návštěvníky, aby si sedli tak jak mají. Prostěradlo pod celé tělo. Někteří poslechnou, jiní dělají, že nerozumí, další se hádají, že jinde se to tak nemusí. Za dvě minuty se část osazenstva stejně vymění a nově příchozí se opět chovají necivilizovaně. Divím se, že to děvčata nezabalí. Dneska tam bylo opravdu narváno a podle vyjádření jednoho ze zaměstnanců – překročen limit. Pánové a dámy, kteří tam chodíte a víte, jak se v sauně a v páře chovat, pomozme jim. Polovina návštěvníku se chová vzorně, ale v drtivé většině mlčí a nepomohou. Několikrát jsem nabádal k pořádku a musím přiznat, že když v sauně zařve chlap, chovejte se jako civilizovaní lidé v okolních zemích, ne jako barbaři a nedělejte Čechům ostudu (Moravanům, Slezanům… ty jsem nejmenoval, za což se jim omlouvám, jsa sám Slezan :-) ), tak to funguje. Ti co neměli v úmyslu uposlechnout, raději opustili saunu. Jinak Forum Romanum super. A až se naučíme chovat jak se patří, tak bude dokonalé