NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Liberecká událost: Miss Natura 2007

Vložil JirkaRybka, 28. Říjen 2007 - 22:51

Jak se stalo pro termíny naturistických párty již dobrým zvykem, sobotní odpoledne 27.10.2007 zastihlo velké množství vyznavačů naturismu z celé republiky i ze zahraničí na cestách, na silnicích, na nejrůznějších podzimních výletech, aby se jejich trasy nakonec protnuly mezi 18. a 20. hodinou v nepřekonatelném aquaparku Libereckého Centra Babylon, kde tentokrát proběhla dlouho avizovaná, diskutovaná, propagovaná i zatracovaná, velkolepá, a především snad všemi naturisty v Čechách a okolí napjatě očekávaná – soutěž naturistických Miss.

Úderem 18. hodiny se do aquaparku nahrnuli první naháči, aby ještě před soutěží náležitě využili všech bazénů, vířivek, tobogánů, saun a parních komor, skluzavek, prolézaček, proudů, gejzírů, bublinek, jeskyní, solárií, chrličů, barů, fontán, prolézaček, i ostatních atrakcí. Zpočátku se, jako obvykle, ti méně odvážní odebrali do Sauna klubu Afrikana v 1. patře, aby tam příjemně strávili čas do vykázání textiláků ze zbylých prostor, ale jak se dovnitř hrnuli další a další vyznavači svobodného těla, začínalo být zcela jasné, že tento večer bude opravdu mimořádný: Příliv naturistů, kteří si nenechali finálový večer Miss Natura ujít, tentokrát početní přesilu textiláků srazil do kolen již dlouho před 19. hodinou, sauny byly obsazené do posledního místečka, a i po odchodu posledního textiláka krátce po 20. hodině zůstal rozlehlý Babylonský aquapark zcela zaplněný návštěvníky, byť osvobozený od textilu. Žádná z atrakcí ani na okamžik nezahálela, a ztlumené osvětlení, stylovými obrazy zakrytá okna, tóny linoucí se z aparatury osvědčeného hudebníka p. Jandery, i hrstka n-tanečnic a n-tanečníků před ním, dodaly večeru příjemně sváteční charakter.

První předzvěstí samotné soutěže se stalo kolem 21. hodiny malování na tělo. Na ochozu nad jeskyněmi, stále za zvuků hudby, se tentokrát objevilo větší množství barev a barviček, štětců a dalšího vybavení, nahrnul se sem zástup malujících i malovaných, jak účastnic a účastníků soutěže, tak i dalších naháčů se zájmem o nějaký ten obrázek pro radost a pro zábavu. Spolu se zvědavci z řad ostatních, s přítomnými novináři (včetně jejich neodmyslitelných objektivů), i s obyčejnými návštěvníky blízkého občerstvení, vznikla v místě poměrně značná tlačenice. Vznikaly zde opravdu zajímavé modely: Těla pokrytá pestrobarevnými, duhovými obrazci, jahodami, zeleninou, ve stylu blížícího se Helouvínu se objevily dýně, špičatý klobouk, i dva kostlivci.

Hodina na malování téměř nestačila – až příliš brzy se přehoupla desátá, a v přízemí, pod palmou před stanovištěm plavčíků se zformovalo dějiště vlastního finále. Davy zhoustly. Do připravené řady křesel zasedli členové poroty. Prostor před nimi obklopily davy diváků doslova ze všech stran: Na souši, ve vodě, na ostrůvku, na všech schodištích, ochozech a balustrádách, v oknech z jeskyní a horního baru – všude bylo plno. Hala upírala směrem k budoucímu dějišti finále stovky a stovky očí, všichni „oděni“ ve slavnostním naturistickém úboru, který je již po staletí znám jako roucho Adamovo resp. roucho Evino, a jak se říká – ani špendlík by nepropadl.

Z reprobedny na horním ochozu zazněly nové, mohutnější tóny ve stylu břišních tanců, a atmosféra nabírala na síle. Pomalovaní se postupně shromáždili naproti porotě, hudba ustala, a do děje vstoupil naturista-moderátor s mikrofonem (což nebyl nikdo jiný, než původce celé soutěže a provozovatel serveru Naturista.cz – nám všem dobře známý Ivo Žurek). Ve svém úvodním proslovu přivítal všechny přítomné, stručně představil Naturistu.cz, sebe, a dokonce i moji maličkost coby technického spolupracovníka Naturisty. Dále představil členy poroty, a tím zároveň i sponzory, kteří věnovali do soutěže hodnotné ceny: Mezi jinými zasedl v porotě ing. František Hájek za CK Natur Travel, který věnoval týdenní pobyt na naturistické jachtě Silva, a v roli předsedy poroty pak ing. Miloš Vajner, majitel a šéf celého Centra Babylon, který přinesl třem výhercům poukazy na víkendové pobyty ve čtyřhvězdičkovém hotelu Centra, jehož historie vzniku byla také stručně zmíněna. A abychom měli sponzory hezky pohromadě, nesmíme vynechat ani týdenní pobyt v hotelu Vritomartis na Krétě, který byl hlavní cenou celé soutěže.

Po představování byla zahájena samotná soutěž, moderátor zval jednotlivé kandidátky z asi desítky přihlášených do prostoru před porotou, hodnotily se malby na těle, podle možnosti probíhaly krátké rozhovory – tedy s výjimkou několika soutěžících, které patřily do početného tábora hostů z Polska – zazníval potlesk, členové poroty zvedali čísla, sčítaly se body… Dozvěděli jsme se, z jakých dalekých míst jednotlivé finalistky přijely, pozdravili jsme přítomné členy Ostravského klubu z Antošovické pláže, vzpomněli na Klub Naturistů Křetínka (odkud bohužel asi nikdo nepřijel).

Jakmile byla ohodnocena poslední ze soutěžících, zazněla hudba do tance, zatímco porota se odebrala k poradě. Tančících bylo ovšem poskrovnu, lidé využili čas spíše k obdivování pomalovaných těl a přátelským debatám, nebo si fotoaparáty a mobilními telefony zachycovali na památku své malířské výtvory, které měly před odchodem vzít za své ve sprchách.

  Výsledky soutěže Miss Natura 2007:
Titul Výherce Cena
Ceny Centra Babylon:
Miss Natura „smrtka“ Edita Poukaz na dvoudenní pobyt v Hotelu**** Babylon s volným vstupem do aquaparku, lunaparku, IQparku a Labyrintu
Miss Boubelka
Misák Adam JirkaRybka
Ceny Miss Natura 2007:
1. Miss Natura 2007 Laura Týdenní pobyt v hotelu Vritomartis na Krétě + zvláštní cena od Místního klubu UNA Prima Praha
2. Miss Natura 2007 Bára V. z Prahy Týdenní pobyt na naturistické jachtě Silva
3. Miss Natura 2007 Edita Víkendový pobyt v Centru Babylon
Vyhlašování vítězů nakonec proběhlo ve dvou kolech, protože v porotě nedošlo k plnému konsensu, takže se místo tří cen udělovalo cen 6, a celý ceremoniál jsme si mohli pěkně vychutnat. Potřásalo se rukama, předávaly výhry, zněl potlesk… Tři výherkyně dostaly, jak se v každé soutěži Miss sluší, ozdobné stuhy stvrzující nově nabyté tituly, byly k vidění potěšené, i překvapené obličeje výherců a výherkyň. (Mezi ty značně překvapené bezpochyby patřil i můj vlastní, když jsem maličko nečekaně skončil coby „Misák Adam 2007“ – tímto ještě jednou děkuji za udělenou cenu). Celá sláva byla završena boucháním šampaňského včetně vodotrysku z láhve, jaký se k vyhlašování vítězů zpravidla pojí, samozřejmě gratulacemi, snímky na památku…
 

Pak už následovaly jen dohry v podobě smývání barevných maleb ve sprchách a posledních pár jízd na tobogánech, a cestou domů po nočních dálnicích zahalených mlhou bylo načase začít hodnotit.

Soutěž vyzněla v pěkné, slavnostní atmosféře, za účasti naturistů z několika států, která u nás početně nemá obdobu, a stala se tak bezpochyby důkazem životaschopnosti našeho naturistického hnutí, a zlatým hřebem letošní sezóny v měřítku daleko přesahujícím Liberecký aquapark. Nezbývá než poděkovat organizátorům, sponzorům, i všem ostatním účastníkům za pěkně strávený naturistický večer, a těšit se na další akce v našem oblíbeném Babylonu.

VritomartisVritomartis Hlavní cenou pro MISS NATURA 2007 je týdenní pobyt v naturistickém hotelu VRITOMARTIS na Krétě.

VIAMAREVIAMARE Letenku vítězce pobytu na Krétě poskytne CK VIAMARE Praha 
0
 
-

Focení na N-párty

Vložil admin, 29. Říjen 2007 - 11:36

Napsal: Banana001: Koukam, ze na party k videni zaplava fotoaparatu a celkem profi video kamerama, osobne bych spise uvital zakaz foceni a maximalne jednoho akreditovaneho fotografa, ktery by provedl dokumentaci abychom se pak treba nedostali do nejakych pochybnych internetovych serveru. [Úsměv]

 
-

Focení - věc pořadatele

Vložil zurek (bez ověření), 29. Říjen 2007 - 12:01

Zákaz focení může nařídit a hlavně ZPRAKTIKOVAT jen Babylon. Tzn. u vchodu bude po dobu celé párty člověk, který bude lidem kontrolovat tašky. Pokud nebude kontrolovat, tak bude pobíhat po areálu a zakazovat focení při činu. Něco jako když se pleskáním snažíte zahnat hejno much.
Já jsem včera několik hodin dával dohromady článek vítězky Laury a samozřejmě jsem se ptal na názor jak moc vadí ženě, která je poprvé na n-párty focení. Laura není modelka, není exhibicionistka, na MISS nakonec velmi váhala přijet, donutila ji až dcera. Focení jí nevadilo, vůbec se tím nezabývala. Je to jeden hlas, který může být ojedinělý, nicméně to je hlas běžné ženy, kterých je na těchto akcích většina.
V sobotu se spousta věcí nepovedla, některé se vyřešit dají, nad některými budeme muset ještě diskutovat. Pokud se stane z MISS NATURA komerční záležitost, tak bude vypadat jinak. Jiné kandidátky, jiné podmínky, jiné výhry, jiná pravidla. Zatím je to soutěž v lidovém duchu, která si v sobotu prodělala porodní bolesti. Nicméně nějaké Poprvé být musí. Všechny soutěžící byly perfektní a vítězné kresby měly nápad i vtip. Všem gratuluju.

 
-

Měli jsme tu čest

Vložil alesnov (bez ověření), 29. Říjen 2007 - 12:10

Měli jsme tu čest zúčastnit se finálového večera Miss natura. Rádi bychom si i přes všeobecně panující uspokojení nad konečným výsledkem, které je bezesporu oprávněné, dovolili pár názorů a námětů pro budoucno.

Především bychom rádi hluboko smekli klobouk před nezměrnou zarputilostí a odhodláním Ivoše Žurka, který přes nepřízeň osudu soutěž nakonec zorganizoval. Pro nás osobně totiž bylo prvním velmi nepříjemným překvapením, že se do soutěže přihlásily jen čtyři soutěžící [Zmatený] , což, věru, není mnoho. Bohužel to patrně cosi svědčí o stavu „naturistického hnutí“ u nás (pokud něco takového vůbec existuje). Upřímně řečeno, při takovém ohlasu by bylo dosti pochopitelné, kdyby byla soutěž zrušena.

Ještě těžším zklamáním pro nás bylo (a věřím, že i pro organizátory muselo být), když dvě z přihlášených nakonec na finále vůbec nedorazily. Ovšem díky Ivošově schopnosti improvizace, kdy do soutěže povolal všechny naturistky, které se nechaly pomalovat, se nakonec finále konalo přeci jen za důstojné účasti. Možná škoda jen, že se nakonec omezilo vlastně jen na posouzení výtvorů na tělech účastnic (a účastníků) a na další vyhlášené disciplíny se již nedostalo. Odchylka od pravidel soutěže, které ještě dnes visí na Naturistovi, je zjevná, ale pochopitelná – „operativně získané“ účastnice samozřejmě o těchto pravidlech předem vůbec nevěděly a je dost dobře možné, že některé z nich ani netušily, že jdou do volby miss a nikoli jen do soutěže v malování na tělo.

Při vyhlášení si organizátoři vytkli za cíl (cituji z podmínek soutěže) „…vítězky (se) budou aktivně podílet na propagaci naturismu společně s Naturista.cz. … Bude se jednat o spolupráci v oblasti propagace naturismu na delší období…“ Tedy, cíl poměrně vysoký – oslovit naturistky, které se předem přihlásí, vytvoří důstojnou fotoprezentaci a zúčastní se soutěže s motivací přispět nějakou systematičtější formou k propagaci naturismu. Po zkušenosti ze soboty se vtírá pochybnost, byl-li takový záměr reálný. Vždyť první ročník byl hlavně o recesi a zábavě pro zúčastněné. A snad je to tak dobře.

Děkujeme za příjemně strávený sobotní večer mezi fajn lidmi. [Úsměv] Iveta a Aleš

 
-

Zmínky o Miss v médiích

Vložil JirkaRybka, 31. Říjen 2007 - 0:16
Obrázek uživatele JirkaRybka

Kromě regionálního zpravodajství Genus TV (viz. Krátké zprávy na titulní stránce) byla soutěž v pondělí alespoň letmo zmíněna také v Pražském deníku Metro. Protože jde o „noviny zdarma“, můžete si příslušné vydání stáhnout v PDF ze stránek Metropoint (asi 6MB). Zmínka je na titulní stránce.


Žurek: Článek v MF Dnes (Liberecko): Titulní strana a článek.

 
-

Dobrý den! Jmenuji se

Vložil MONFOLT, 31. Říjen 2007 - 12:04
Obrázek uživatele MONFOLT

Dobrý den! Jmenuji se Monika a byla jsme na Vaši akci.. Zúčastnila jsem se malování na tělo jsem hodněkrát na Vaší stránkách.. Mě nevadilo, že tam bylo tolik fotografu a lidí, kdo si mě foltil.. ale jsem na internetových stránkách a téměř všude .. a jelikož mi není 18 let tak by z toho mohl být téměř dost velký poprask kdyby se to někdo dozvěděl ať si mě fotí, ale nechci být až tam moc zveřejněna aspon né ted. Jde spíše o ty novináře ráda jim něco řeknu a nebo se nechám vyfotit ale tak, aby se to nedostalo do novin či do TV.. ať z toho nejsou zbytečné problémy.. !!

Jinak takhle akce se mě moc líbila a příště tam určitě přijedu a pokud bude nějaká soutěž ráda se z účastním..

Takle akce je uplně super, moc se mi líbila a hrozně moc si ji chválím.. Ale bylo nespravedlivé to hodnocení Málováni na tělo…!!!!


Od redakce: Kdokoliv, kdo je na našich ilustračních snímcích a nepřeje si to, může nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře – vyhovíme samozřejmě vašemu přání příslušný snímek stáhnout nebo upravit (lze např. snímek oříznout, rozostřit obličej apod.), je ale třeba uvést, o který snímek jde (nejlépe URL obrázku).

 
-

Monika :-)

Vložil zurek (bez ověření), 31. Říjen 2007 - 13:16

Ahoj Moniko a další [Úsměv] . Počítám, že se nemýlím jsi to ty Monika z Krnova. Když tys ty fotografy hrozně moc sváděla a ty tvoje hadí tance nenechaly žádný objektiv v klidu [Smích] . Kdybyses držela v davu, tak by tě tak nefotili. Na Naturistovi ale skoro vidět nejsi – ve Fotogalerii, která se automaticky řadí podle nejnavštěvovanějších fotek, jsi až na 4. straně. Což by tě ale mělo spíš štvát [Spiklenec] , že nejsi na první. Jinak ve článku jsi z boku, obličej celý tmavěmodrý, tak myslím, že by tě nepoznal nikdo. Vůbec jsi byla tak od hlavy až po paty namalovaná, že bych tě vůbec nepoznal. Zveřejněné a nejvíc naklikávané jsou fotky vítězek a ty si na to nestěžují. Myslím, že fotky jsou pefektní a žádná z namalovaných se nemusí za nic stydět. Že jsi nebyla mezi prvními mě mrzí, protože bys zasloužila nějakou cenu. Na příště udělíme zvláštní cenu Hadí tanec a tu máš už dneska jistou! [Ďáblík]
Jinak ohlasů je spousta, takže 2. ročník MISS NATURA nás nemine, vypadá to, že uděláme i letní kolo někde u vody.

 
-

:-)

Vložil MONFOLT, 31. Říjen 2007 - 16:17
Obrázek uživatele MONFOLT

Jo jsem to já jako mě nevadí, že jsi mě fotily ale přece je mi 14 a nevím jestli se můžou takovéhle fotky z veřejnovat… Nechtěla bych mít z toho nějaké problémy ale jinak jsem ráda, že jsem tam byla i , že jsem na www stránkách. jinak prosinci jedu do toho Liberce 100% znova A už se mooc těším…

Jinak nemáte kontakty na ty fotografy bo 2 se mě zeptaly JEDEN jestli tu budu příště, že by semnou nafotil fotky.. A ten druhý se mě ptal jestli bych nechtěla fotit pro jejich agenturu a jeden z nich se mě ptal jestli u nějaké agentury nejsem..

 
-

Ještě k médiím

Vložil PSkoda (bez ověření), 31. Říjen 2007 - 18:19

Ještě přidám odkaz na jeden článek a další, velmi vtipná [Smích] zmínka byla v odpolední show na radiu Expres.


Žurek: Revue na Idnesu je kanál, který nestojí za nic. Ani nevím, kdo ten „článek“ psal.

 
-

re: Měli jsme tu čest

Vložil zurek (bez ověření), 3. Listopad 2007 - 9:19

Děkuju Aleši za poděkování. Pojem „zarputilost“ je pro mě „poněkud“ nelichotivý [Spiklenec] Příště to snad bude „s lehkostí, elegancí a šarmem“ [Úsměv] . Nicméně nevyzkoušená akce v novém prostředí s novými lidmi je vždycky riziko, jehož míra se dá jen z části eliminovat. Zkušenost je samozřejmě dobrá věc, i když je negativní. Příště to bude prostě úplně jinak [Smích] – přesné „jízdní řády“, přes které nepojede vlak. Benevolence v případě akce se 450 lidmi se nevyplácí a jen ji fiaskuje.
Chce to ale opravdu aspoň 4–5 lidí, kteří na akci budou spolupracovat. Určitě 1 na kontrolu médií… Já jsem sice byl u tvorby většiny článků, ale třeba mi uniknul ten na Revue Idnes – a už je ostuda. Novináře musíme držet na kratší uzdě, jinak bude víc škody než užitku. A fotografové… Musíme zkontrolovat VŠECHNY zveřejňované fotky [Zmatený] Většina fotek je v pořádku, pro rozumě myslící lidi to je perfektní propagace naturismu. Vyplavalo ale pár fotek, které na veřejnost vyjet neměly. Jinak ale stížnosti na zveřejňování z 99,9% nebyly. Já jsem dostal jednu žádost o oříznutí fotky (paní byla zahalená v osušce [Úsměv] [Smích] [Ďáblík] ), ale přesto se jí nezdálo, že by na fotce měla být. V Babylonu dostali asi taky jen 1–2 stížnosti. Podle majitele Babylonu se s tím nic dělat nebude, ohledně mě – já se zasadím o důslednou kontrolu novinářů a min. pohodlný vymezený prostor pro malující se. Jestli zakázat mobily atd. v celém areálu, je otázka. A máme dalšího člověka v týmu – ujme se toho někdo, aby po dobu akce stál u vchodu a kontroloval všem tašky?

A jsme Aleši u toho „naturistického hnutí“ [Úsměv] . Nemyslím, že by vyloženě dřímalo, ale na takovou akci, jaká mě napadla letošního jara a vyvrcholila minulou sobotu, je to opravdu hodně slabé. Myslím ale, že přes tyto porodní bolesti se časem dopídíme lepšího výsledku.
Co se ale týče účastnic, tak já jsem byl ABSOLUTNĚ spokojený. Vyhrála dvojice, které já osobně nemůžu vytktnout ani milimetr. Sám jsem do rozhodování poroty neměl možnost zasahovat, tak jsem spíš napjatě čekal… [Šokovaný] Myslím, že mezi porotci zavládl velmi zdravý naturistický duch a propagace naturismu jako rodinného, družného stylu dostala absolutní přednost. Tak to mě hřeje a doufám, že takto nastavená laťka se bude držet i pro další roky.
Další discipliny… Opravdu zmatek byl kardinální, takže se docela divím, že to vůbec dopadlo, jak to dopadlo. Podrobnostmi k nevíře nechci ctěného čtenáře zatěžovat.
Co mě ale opravdu štve, krkne a sere je nedotažený skupinový akt [Smutný] [Šokovaný] [Zmatený] . Na závěr vyhlášení došlo ke ztrátě mobilu a foťáku, takže jsem byl docela dost na mrtvici a zkrátka byly jiné starosti. Nakonec se obojí našlo [Úsměv]
Pak za mnou přišla taková drobná, sympatická ženuška a jemným hláskem pravila: „A teď bude ten skupinový akt, že jo?“ – lidi rozprchnutí, většina už na odchodu, nálada opadlá… Tak za tohle se ctění naturisti omlouvám a slibuju, že napříště skupinový akt bude.
„Vítězky se budou aktivně podílet na propagaci naturismu“ – tak Laura je určitě prototypem n-propagátora, lepší si nemůžeme přát. Bára pojede na Silvu, kde už se domluví s Natur Travelem o formě propagace. Bude to zřejmě (on-line) deník z této plavby. Dále pak plánuju jakousi TOUR MISS NATURA, která by měla proběhnout příští léto a měla by autenticky seznámit s částí nejhezčích N-pláží u nás. Jinak věřím, že uspořádáme i letní kolo MISS NATURA někd eu písáku, nebo na táboře.

Celý večer bych popsal výrokem, který na naší škole koloval po generace studentů [Smích] . Náš spolužák – trumpetista z Partizánskeho po jednom značně vykyksaném koncertě jen přesvědčivě prohlásil: „Boha čo? Veď ludia tlieskajú!“ [Úsměv] [Smích] [Ďáblík] [Vyplazený jazyk]

 
-

RE:

Vložil alesnov (bez ověření), 5. Listopad 2007 - 9:22

Ahoj Ivoši, rozhodně jsme nechtěli kritizovat, spíše naopak – k všeobecnému potlesku se připojujeme [Úsměv] Svůj příspěvek jsme spíše mínili jako drobný povzdech nad tím, jak je to naše naturistické hemžení neorganizované… až neorganizovatelné. Takže se moc těšíme na další ročníky Miss natura, a pokud bychom se mohli zúčastnit nejen jako diváci, ale mohli svými skromnými silami jakkoli pomoci v organizaci, bude nám ctí [Úsměv]

Iveta a Aleš

 
-

Nebyl jsem tam,

Vložil M.Dr., 5. Listopad 2007 - 21:36

ani bych nešel, nemám rád velké akce jakéhokoliv druhu [Tmavé brýle] ale ty holky obdivuji a moc jim blahopřeji k vítězství. A taky porotě k správnému výběru [Smích]

 
-

Velmi hezká akce

Vložil Ivo Adler (bez ověření), 14. Listopad 2007 - 17:52

Snad až na to záverečné focení, kdy byly účastnice /i účastníci/ „oděni“ do barev. To mi připadá nenormální. Já se na koupání a slunění u rybníka nepomalovávám. To snad měla být jedna ze soutěžních disciplin, ne vrchol akce.

 
-

Ano, to je velmi dobrý nápad

Vložil Ivo Adler (bez ověření), 14. Listopad 2007 - 18:00

Takováhle akce by měla být na vrcholu léta a pokud možno v přírodě, jak to k naturistovi patří. Možná by byla i levnější. Lépe by splnila i propagační účel.

 
-

MISS NATURA apod.

Vložil zurek (bez ověření), 17. Listopad 2007 - 14:46

„Oděné“ naturistky na soutěži nevidím jako problém. Osobně bych nebránil žádné soutěžící, aby přišla třeba ve fraku. Nejspíš by ale moc nezabodovala. Malování na tělo ukazuje na rozpoložení malíře, kterého modelka k jeho obrazu inspiruje. Myslím, že to daleko víc vypovídá o obou aktérech. Kdyby se finále odehrávalo ve stylu očíslovaných holek, které se budou producírovat na molu jak na přehlídce, tak bysme byli určitě o dost ochuzeni. nemyslím, že by naturismus měl být o předvádění prsatějších adeptek. Do budoucna nebudeme klást soutěžícím žádné podmínky. Dovedu si představit soutěžící, která přijde jako Chytrá horákyně a zaujme porotu tak, že vyhraje. Na naturistických párty není nahota ničím vyjímečným, takže předvádění pouze kráčejících naturistek mi připadá jako nošení dříví do lesa.
Mě spíš štve, jak málo máme prostoru k zamezení tak diletantských chyb, které jsem v Babylonu viděli. Je vidět, že na pouhé dobrovolnosti se stavět vůbec nedá. Takže rozpohybujeme systém neziskové organizace, která bude schopna zabezpečit kvalitnější průběh těchto naturistických akcí. Rádi bysme uspořádali třeba několik regionálních kol, konkrétně v nějakém moravském aquaparku. Bez prostředků se to ale dělat nedá, nebo jen omezenou dobu, která skončí nechutí osamoceného dobrovolníka. Měli bysme být také ve stavu, že účastnicím finále budeme schopni zaplatit aspoň cestu do Liberce.
Letní soutěž MISS NATURA.
Soutěž mě napadla někdy v květnu, takže do léta se toho už moc nezvládlo. Letní MISS NATURA ale určitě plánuju, uvidíme do které ze stávajících n-akcí ji zařadíme. Nejlépe by to bylo někde uprostřed republiky, takže to bude vypadat na n-tábor u Lipnice, nebo na Oplatilu. Regionální kola budu moci dát dohromady, ale ty až podle situace s partnery.