NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Rhodos - Řecko 2014

Vložil qwerty, 11. Září 2014 - 18:07

Měli jsme s manželkou možnost strávit letošní dovolenou na Rhodosu a tak bychom se rádi podělili se zážitky a zajímavostmi, které jsme tam objevili.

Rhodos je úžasné místo na letní dovolenou a je vhodné pro všechny kteří mají rádi sluníčko. A pokud nemáte moc v lásce plavky, tak jednoznačně doporučuji Faliraki s velmi krásnou nudapláží.

Začnu trochou faktů, abyste si udělali obrázek.

Ostrov:
Rhodos (Wikipedie) je menší ostrov na pomezí Řecka a Turecka. Jeho rozloha je asi 78 km od severu k jihu a má asi 34 km na šířku. Plný památek a zajímavostí. Za vidění rozhodně stojí města Rhodos a Lindos. Stálých obyvatel je kolem 80 000, ale během sezóny je však na ostrově mnohem více živo.

Počasí:
Click for Rhodos Forecast
Je velmi slunné a je pro nás neobvykle stálé. Celou dobu našeho pobytu (22.8 – 2.9) byla úplně jasná obloha až těsně před odjezdem jsme v dálce zahlédli až 3 malé mráčky. [Smích]
Teploty se pohybovaly mezi 29 až 37 stupni, což jsou pro mě ideální podmínky, abych si naplno užil moře. No pravda nebylo to na žádné náročné tůry, ale my stejně jeli za mořem. Občas vane vítr, který je velmi příjemný. Bylo nám řečeno, že Rhodos je slunný a větrný ostrov, ale nás moc silné větry nepotkaly. Případné deště jsou prý intenzivní a netrvají déle než hodinu, ale my byli svědky sucha a kde se nezavlažovalo, tam toho moc nerostlo.


Pláže a moře:
Moře má na Rhodosu dvě tváře. Divokou západní a vlídnou východní. Na západě je to moře Egejské, kde jsou silné vlny, písečno-kamenité pláže s řasami na okraji moře. Voda je smíšená s pískem a tak daleko pod vodou neuvidíte, jinak je čisté. Naopak východní je úplně něco jiného. Středozemní moře je zde velmi klidné a voda naprosto průzračná. Pláže jsou buď písečné nebo oblázkové. Tato část je ideální pro šnorchlování. Pod hladinou můžete vidět spousty rybek a člověk si tak připadá jako v ráji. Pláží je na ostrově spousty a jsou dost různé, já se však zaměřím na tu naši. Mimochodem teplota vody byla všude asi 28 stupňů.

FKK pláž MANDOMATA:
cedule k plážicedule k plážiMy jsme se zdržovali nejvíce ve Faliraki, kde se nachází jediná oficiální nudistická pláž na ostrově. Přestože je pouze jedna, je plně dostačující a úplně oddělena od textilních pláží. Jmenuje se Mandomata. Co se týče jejího vybavení. Na pláži jsou hustě rozmístěny sprchy s pitnou vodou, tak jako na všech Rhodoských plážích, dále jsou zde dvoje záchody a taverna, která nabízí jídlo po celý den. Pláž je z větší části vybavena lehátky se slunečníky, které si můžete pronajat za 4 Eura na den nebo si lehnout na deku a to zcela zdarma. Pláž je dokonce označená kategorií Blue Flag (tedy že má sprchy, záchody, recyklační koše a lékárničky pro první pomoc a udržovanou a čistou pláž). I díky tomuto je hojně navštěvovaná. Pokud se na pláž podíváte z vody je rozdělená asi následovně. Zprava je nejsnadnější vstup do vody s velmi jemnými kamínky. Tato část je nejvíce obývána rodinami s dětmi a staršími naturisty. Asi po dvou třetinách končí slunečníky, zde najdete ty co chtějí být více v soukromí a jsou řídce rozeseti na dekách. Poslední část je obývána výhradně muži, tato část pláže je písečná. Pak už začíná skalní útes, kde se v poklidu pasou kozy přímo ve svahů skal. Příroda je tam úžasná a člověka doslova nabije energií. My jsme si zde nejvíce úžívali právě se šnorchlem. Ne že bychom chtěli šmírovat, ale blízké útesy jsou přímo stvořeny pro různorodý mořský život. Kromě toho jsme se samozřejmě hojně opalovali a modelovali si náš budoucí domek. náš hradnáš hrad

Pro nadšené naturisty se na ostrově nachází i nudistický hotel, asi 15 km od Faliraki Naturist Angel. Jinak však ostrov naturismu moc nepřeje. Textilní pláže jsou všude hustě zalidněny a tak se nám okoupat mimo vyhrazenou pláž podařilo jenom jednou.

Památky, zajímavosti a možnosti vyžití:
LindosLindos Rhodos, Lindos – nebudu komolit fakta, googlete nebo raději navštivte. Rozhodně stojí za vidění.
Údolí motýlů Petaloudes – zde najdete milióny přástevníků kostivalových
7 pramenů – zde mě nejvíce zaujal 150m dlouhý tunel pro říčku, který si v úplné temnotě můžete celý projít.
Olivy, fíky, granátová jablka,… prostě na ostrově toho roste hodně a není problém exotické ovoce sehnat čerstvé.


Užitečná fakta na cestu:

  • gyros v pitě výjde na 3 Euro a pořádný oběd v taverně začíná na 10 Eurech, jinak jsou ceny srovnatelné s našimi
  • nám stačilo na vše asi 50 Euro/den, kromě snídaně, kterou jsme měli v ceně hotelu
  • skůtr lze půjčit za 25 Euro/den
  • elektrické zásuvky si dobře rozumí s našimi zástrčkami, takže žádný adaptér není potřeba
  • hotel ve Faliraki nejblíže k nudapláži se jmenuje Sun and Sea vzdálený přibližně 150 m


A jak jsme se měli? Bylo to úžasné, vřele doporučujeme. [Tmavé brýle]

My z pláže MandomataMy z pláže Mandomata

Roman a Lenka – cvičitelka Naturistické jógy v Brně

O FKK na Rhodosu na CAPTAIN BAREFOOT (angl.)
Další naturistovy články o Rhodosu: Rhodos 2013 od Milgra, Diskuze o FKK Rhodosu
a jeden FKK Rhodos pro pamětníky z r. 2006
Zobrazit místo Greece – Crete, Cyprus na větší mapě

Článek doplnil: Ivo ŽurekVíte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 1700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

S krásnou ženskou na krásné pláži

Vložil Jarda2, 12. Září 2014 - 11:34

teda to musela být skvělá idylka … [Spiklenec]

 
-

Faliraki Naturist Angel

Vložil M.Dr., 12. Září 2014 - 16:46

nemá vlastní pláž?

Kde jste byli ubytováni? Doporučte

 
-

Rhodos

Vložil vilem (bez ověření), 13. Září 2014 - 20:21

Včera jsme se z Rhodu vrátili. Malinko opravím popis západního pobřeží. Ano je divočejší, ale zhruba od půlky jsou skalami skryté pláže, které sice nejsou nudistické, ale krásné a koupání stojí za to. Zapůjčili jsme si auto a rozhodně se to vyplatilo. Krásné vnitrozemí, divoké hory.

 
-

ubytování

Vložil qwerty, 14. Září 2014 - 17:15

My jsme byli ubytovaní v hotelu Sun and sea (http://www.reckovdetailech.cz/…hodu/sun-sea), kde většina hostů pravidelně mířila právě na nuda pláž, která je z tama kousíček.

Ohledně Naturist Angel toho moc nevím, Ale česky je popsán zde: http://www.sunatur.cz/…-angel-hotel.

 
-

ubytování Naturist Angel Club hotel

Vložil SUNatur (bez ověření), 14. Září 2014 - 19:47

Zdravím, tento hotel je otevřen teprve od loňska a přestože jsme tam byli pozvání, tak nám to časově nevyšlo, snad napřesrok. Jedna z mála destinací, které neznáme osobně. Místo toho jsme navštívili všechny rezorty v Thajsku a na zimu je můžeme jen doporučit.

Ale píšu hlavně proto, že na našem webu jsou stejné dvě chyby v ceně, na které upozornil m.dr, tak abyste mě zbytečně nekamenovali ;-) Konečnou cenu potvrdí na požádání kolegové :-)