NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Srpen - do pyžama na Opaťáku vlezem

Vložil Anonymní, 25. Srpen 2014 - 9:26

Na 50 naháčů, posléze pyžamáčů se sešlo na letos zřejmě posledním venkovním setkání naturistů u východočeského Opaťáku. Zpočátku pěkné počasí přilákalo na místní n-pláž kolem stovky příznivců opalování bez plavek. Na dopředu avizovanou Pyžamovou party dorazila i oblíbená dvojice kytaristů Mirko a Roman, kteří stabilní opaťáckou partu bavila dlouho do večera.
Využili jsme i příležitost vyzpovídat Pepu Opaťáka, který začal už před 20 lety s vetchým plátěným stánkem občerstvení a během této doby vybudoval za pomoci svého společníka jednu z nejoblíbenějších n-pláží u nás, ale i v přilehlém zahraničí.Předpověď na víkend 23. 8. 2014 neslibovala žádné příliš letní počasí, ale přece jen jsme plně obsadili auto a k jednomu z nejoblíbenějších východočeských písníků vyrazili. Polabí patří k oblastem s nejlepším letním počasím a to se kolem poledne potvrdilo i v našem víkendovém cíli mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.
FKK pláž u Opaťáku byla značně zaplněná naturisty z blízka i daleka. Nebyl tedy problém začít hned se soutěžemi, ze kterých se těšily největšímu zájmu šipky. V nich se značným náskokem zvítězil Jarda z Pardubic, který už ve stejné disciplině válel i na nedávných Naturistických Kozlovicích u Přerova. Nebylo asi jediného naturisty, který by nenavštívil pepovu restauraci, kde se stabilně čepují Svijany a vaří kolem 15 jídel v lidových cenách kolem 75 Kč. Při zájmu návštěvníků se na vás dnem i nocí těší šéf restaurace Roman Víšek s velmi pracovitou asistentkou.

Nikdo si určitě nepřál slibný vývoj počasí zakřiknout, ale od jihozápadu se začala valit čím dál větší mračna. Ta se podařilo rozehnat zmíněné dvojici kytaristů Mirkovi a Romanovi, kteří patří už léta k nejoblíbenějším členům stabilní opaťácké party. Obdivuhodně umí zahrát a zazpívat ZPAMĚTI snad stovku nejrůznějších písniček od „Škoda lásky“, přes country až po „Kaťušu“, která se dočkala opravdu mimořádného úspěchu a svými hlasivkami se přidali snad všichni z padesátičlenného sobotního osazenstva. U téhle písničky mě napadlo, jestli bysme si ji s takovým gustem zazpívali před 25 lety… Na pořad přišly i lehce okořeněné (s)prostonárodní kousky, ale ani jeden z nich nebyl vulgární a svým vtipem dokázaly jak se patří rozproudit odpolední pyžamovou zábavu.

Pyžam se tentokrát sešla opravdu velká spousta a jedno hezčí než druhé. Byly tady k vidění barevné košile a k zemi legračně doplněné bambulatými čepičkami v manželském stylu, jiné zase s „příhodnými“ nápisy jako „Spi sladce“, „Odpočívej v pokoji“. Dámy nezapřely své slabosti pro módu a řada z nich po dobu odpoledne a večera několikrát změnila svoji pyžamovou garderóbu.

Sečteno a podtrženo jsme v sobotu zažili jedno z nejveselejších naturistických setkání, jaká se po vlastech českých zažít dají. 

Protože se zjevně už letošní letní sezona chýlí ke konci, tak jsem požádal provozovatele této nuda pláže Pepu Opaťáka o rozhovor. Na pořad přišlo ohlédnutí za letošní ne příliš „horkou“ sezonou, ale i za uplynulými 20 lety, během kterých se Pepa na Opaťáku angažuje. Vedle vybudování skvělé naturistické lokality, její udržby a rozvoje se Pepa také zasloužil o záchranu života několika tonoucích se, kteří svým neuváženým chováním zůstali uprostřed písníku a nebýt opravdu ryché pepovy pomoci, tak během pár minut klesli ke dnu.
Potěšující je, že počet návštěvníků n-pláže se zvyšuje a za teplých dní sem dorazí kolem 700 naturistů. Příznivé jsou také zprávy o téměř textiláků a pospolitém jádru „štamgastů“.
Méně potěšující je fakt, že na bezplatně přístupné n-pláži s veškerým zázemím dá dobrovolný 20tikorunový příspěvek na provoz SOTVA TŘETINA návštěvníků :-(.

Celý rozhovor si poslechněte tady:


Facebook OpaťákFacebook Opaťák I když letošní hodnocení sezony i části návštěvníků není příliš radostné, tak naturistická lokalita Opaťák zůstává bezkonkurenčně jedním z neojoblíbenějších naturistických míst u nás i ve střední Evropě.

Za to patří Pepovi i jeho společníkovi Mirkovi velký dík a držíme palce, aby Opaťák zůstal i nadále vzorem pro ostatní. 

Děkujeme i veselé opaťácké partě za přátelské odpoledne i večer, kdy vůbec žádnou roli nehrálo počasí a nakonec se ukázalo, že Východočeši jsou opravdu skvělí baviči i hostitelé.

Naturistická lokalita OPAŤÁK.CZ
Jedna z prvních nuda pláží v ČSSR. Po jejím omezení odprodáním pozemků obcí Opatovice nad Labem dnes zabírá místo cca. 150×30m. Přístup je zdarma a na údržbu, použití nového WC, dětských atrakcí apod. jsou návštěvníci vyzváni k přispění částky 20 Kč/den.
Vybaveni: restaurace s plným sortimentem, za teplých dnů navíc stánek s rychlým občerstvením. Pivo: SVIJANY, PRIMÁTOR. WC s pitnou vodou, pračka, sprcha.
Ubytování: pronájem karavanu tel: 604 545 401, + vlastní karavany a stany – v sezoně nutno nahlásit předem.
Psi: NE
Textiláci: NE
5
 
-

Pepino z Opaťáku.

Vložil Xingú (bez ověření), 25. Srpen 2014 - 15:55

Obětavý sympaťák. Takových lidí už je dneska málo. Dojíždím sem z větší dálky vlakem a někdy je problém odhadnout časně ráno, jaké bude počasí. Přeji pláži i majitelům příjemné lidi kolem a aby vše jen a jen rozkvétalo. Tím myslím areál, ale ne louku [Úsměv]